Я відстежую досить багато ресурсів, присвячених роботі з полімерною глиною, і на всіх них зустрічаю одні і ті ж питання, які вказують на одні й ті ж помилки.
Помилок, звичайно, набагато більше, ніж 4. Але багато хто з них відносяться до тем, які я буду розглядати окремо (як правильно скласти, зменшити і нарізати «ковбасу»; як зробити намистини однакового розміру і проткнути, що не деформуючи; як працювати з напівпрозорої глиною та ін.). "Свої" помилки є в кожній техніці і в кожному прийомі.
Сьогодні ж поговоримо про помилки загальних, глобальних. Їх я виділила 4.
Помилка 1. Недостатньо розім'ята пластика.
Коли в руки потрапляє пластика, по твердості відмінна від Квіточки, здається, що розминати її зовсім не треба. Однак, це дія допомагає не тільки розм'якшити матеріалу для зручності роботи з ним. Розминаючи глину, ви рівномірно розподіляєте пластифікатор по всьому об'єму, що підвищує міцність виробу (вірніше робить її такою, якою вона повинна бути, а не менше) і видаляєте бульбашки повітря, які там можуть бути. Легко зробити висновки про те, що станеться, якщо пластику розім'яти погано або НЕ розім'яти зовсім: вона не набере належної міцності, а на поверхні можуть з'явитися некрасиві «пухирці», опуклості і т.д. - результат розширення бульбашок повітря при нагріванні його в духовці.
Помилка 2. Запікання при «неправильної» температурі.
Я вже писала в попередніх випусках про те, як важливо витримати температуру, зазначену виробником на упаковці. Найчастіше духовки, наявні в наявності у більшості, забезпечені або термометром (який зазвичай не дуже правильно вказує температуру), або взагалі досить умовною градуировкой (1-2-3), по якій температура встановлюється дуже приблизно. Іноді щастить - і вона «потрапляє» мета. Іноді немає. Розглянемо другий варіант.
Якщо температура нижче покладеної - вони не пропечеться і буде крихким (якщо не сирим, але це ви зрозумієте самі).
Якщо вище, ніж треба, то спочатку пластика почне темніти, а потім горіти. Дуже часто я зустрічаю в мережі питання про те, чому потемніла пластика. Перевищення температури - вірну відповідь. Припущення про те, що пластику «передержали» - це фантазії. При вірно виставленої температурі пластика може перебувати в духовці дуже тривалий час. Півгодини, зазначені на упаковці - це не межа, після якого треба терміново витягувати виріб. Повторюся, з ним нічого не трапиться. А якщо щось відбувається - це значить одне: температура перевищена.
Розглянемо ще вкрай небажаний, але часто відбуваючий варіант критичного перевищення температури: пластика чорніє, пузириться, тече і дуже неприємно пахне. Слід негайно відключити нагрів, згорілий матеріал викинути, духовку помити, приміщення ретельно провітрити, а продукти, які стояли відкритими поруч з плитою, викинути.
Згорілі намистини (що впали на нагрівальні елементи) виглядають, наприклад, ось так:
Трохи докладніше про температуру запікання можна почитати в моєму блозі тут і про час запікання - тут .
Помилка 3. Вибір невідповідного лаку.
Які лаки підходять: по-перше, це спеціальні лаки для пластики, які випускають фірми-виробники полімерної глини (Faber, Studio і т.д.). Купити їх можна в тих же магазинах, де продається пластика.
По-друге, відповідні за складом будівельні лаки, тому що акрилово-поліуретанові на водній основі. Найкраще, звичайно, купувати не перший-ліпший лак подібного складу, а уважно вивчити тут і тут інформацію про лаки, вже перевірених майстрами. Таких досить багато. Я пораджу вам один - той, яким користуюся сама. Це Sadolin Synteko Pro 20 і 90 (напівматовий і глянсовий). Я користуюся ним вже 2 роки і претензій до нього немає.
Здавалося б, досить сказати про те, що підходить - але все ж, пам'ятаючи про численні «граблях», розповім про те, що не треба наносити на пластику.
В першу чергу - лак для нігтів. Чому в першу? Бо зазвичай саме він знаходиться на відстані витягнутої руки у більшості дівчат і жінок, і саме він в першу чергу тестується на пластиці.
У другу і інші - будь-які інші лаки, які ви знайшли в коморі, на балконі, у ванній - це лаки для волосся, акрилові лаки, художні лаки. Чим же це загрожує: «неправильний лак» або просто не висохне на виробі, або через деякий час почне липнути і збирати на себе всю пил і бруд.
Чого ще не варто робити. Не варто економити час на читанні посилань, які я Вам запропонувала для ознайомлення вище, і йти в магазин консультуватися з продавцем. У будівельному вас просто не зрозуміють, а в художньому - в 99% випадків порадять невідповідний лак (щось на кшталт Hobby - Line, який за популярністю б'є всі інші приклади).
Помилка 4. «Неправильна лакування».
Чому в першу?