Полімерна глина. Уроки, майстер-класи. Виготовлення градієнта кольору полімерної глини вручну.

Опублікувати посилання на сайт:

Паста-машина дуже зручна для створення градієнта з полімерною глиною. Якщо ви багато працюєте з пластикою, то вона вам просто необхідна, але якщо обсяги ваших робіт невеликі, ви займаєтеся виготовленням прикрас і виробів з полімерної глини час від часу, то немає особливого змила купувати таку дорогу техніку. Плавний перехід кольору можна зробити і вручну, це буде довше, але цілком доступно. Покажемо на прикладі як зробити простий перехід кольору, а освоївши його, ви зможете зробити і більш складні градієнти з декількох квітів пластики.

1 - Для початку візьмемо пластику двох кольорів (я вибрала золотисту і білу) і сформуємо з них два рівносторонніх трикутника. Ці трикутники укладемо поруч, чоби утворився квадрат.

Опублікувати посилання на сайт:   Паста-машина дуже зручна для створення градієнта з полімерною глиною

2 - Квадрат цей треба нарізати тонкими смужками, можна 10-12 смужок, можна більше.

2 - Квадрат цей треба нарізати тонкими смужками, можна 10-12 смужок, можна більше

3 - З кожної смужки по черзі скачуємо кульки. У кожній смужці обидва кольору треба дуже ретельно перемішати до досягнення рівномірного забарвлення, і у нас виходить 10-12 кульок різного відтінку. Тепер до них треба додати по 1 шматочку пластики вихідного кольору - разом отримуємо 12-14 кульок.

Тепер до них треба додати по 1 шматочку пластики вихідного кольору - разом отримуємо 12-14 кульок

4 - З кажного кульки витягуємо дуже довгу ковбаску. Чим довше вийде ковбаска, тим краще, тому що в подальшому нам доведеться ще кілька разів складати їх навпіл, і чим довше си розкатам ковбаску, тим довше ми будемо мати можливість її складати. Всі ковбаски розгортаємо однієї довжини (ширина для нас не так важлива) і вкладаємо їх щільно один до одного від більш темного відтінку до більш світлого поспіль.

Всі ковбаски розгортаємо однієї довжини (ширина для нас не так важлива) і вкладаємо їх щільно один до одного від більш темного відтінку до більш світлого поспіль

5 - Всі ковбаски разом розгортаємо, вони злипаються між собою і утворюють однорідний смугастий пласт.

5 - Всі ковбаски разом розгортаємо, вони злипаються між собою і утворюють однорідний смугастий пласт

6 - Складаємо це пласт навпіл і ще раз розгортаємо (стежимо уважно, щоб не було повітряних кишень).

6 - Складаємо це пласт навпіл і ще раз розгортаємо (стежимо уважно, щоб не було повітряних кишень)

7 - І знову складаємо пласт і розгортаємо його. А потім ще кілька разів (у мене зазвичай від 5 до 10 разів виходить), поки перехід кольору в пласті не стане зовсім плавним, а пласт коротким і широким - тоді його можна при необхідності скрутити в ковбаску. Тепер зрозуміло, навіщо ми тягнули у-уже довгі ковбаски з кульок?

Тепер зрозуміло, навіщо ми тягнули у-уже довгі ковбаски з кульок

Примітки:

• Якщо у вас вже виходить робити плавний перехід з двох кольорів пластики, можна спробувати взяти більшу кількість кольорів. В цьому випадку центральні кольору нарізаємо у вигляді ромбів, а два крайніх - у вигляді трикутників, все це різнобарв'я оформляємо у вигляді прямокутника, і цей прямокутник також ріжемо поперек на смужки.
• Пласт, який ми розгортаємо, складати потрібно завжди уздовж, так щоб кольори лягали самі на себе (в наведеному прикладі золотий колір лягає на золотий, а білий - на білий).
• Розгортати пласт треба намагатися якомога рівніше, можна в будь-яких напрямках - і вздовж, і впоперек, але в будь-якому випадку треба намагатися, щоб він максимально зберігав форму прямокутника і краю залишалися рівними і прямими.
• Якщо ми хочемо, щоб в кінцевій ковбасі перехід кольору був не з центру до краю, а від одного кінця до іншого, то віддають перевагу катанню килимок треба так, як зображено на малюнках 6 і 7 (максимально в довжину, мінімально в ширину) - так його буде зручніше скачати в необхідну ковбасу.


Чим розгортати полімерну глину? Пластикові і дерев'яні ролики.
Якщо ви поки не збираєтеся купувати паста-машину, ви можете використовувати ролик для розкочування полімерної глини (гладка кругла паличка діаметром близько 3 см). Навіть якщо у вас є паста-машина, він вам, можливо, знадобиться для розкочування полімерної глини, якщо пласт занадто товстий.
Якщо ви вмієте користуватися качалкою для тіста - то ви вмієте користуватися і роликом, немає ніякої різниці. Ролик для гумки використовується якщо нам потрібно розкачати товстий шар пластики в тонкий пласт, а ще роликом придавлюються фігурні штампи до пласту полімерної глини.
Пластикові ролики бувають прозорі, це зручно, тому що під ними відразу видно результат розкочування вже в процесі роботи. Так само ви можете використовувати квадратні ролики, вони бувають зручні для зменшення «ковбаски» в методі Cane.
Якщо у вас немає спеціального ролика для розкочування пластики, його з успіхом замінить скляна пляшка, флакон від аерозолю, невеликий обрізок металевої трубки. Головне, щоб матеріал був хімічно інертним (не вступав в реакцію з глиною), мав рівну гладку поверхню і не прилипав до пластики.

Коментарі (0)

джерело: ЖЖ

Тепер зрозуміло, навіщо ми тягнули у-уже довгі ковбаски з кульок?
Чим розгортати полімерну глину?