Полімерна глина. Уроки, майстер-класи. Основні техніки роботи з полімерною глиною

  1. соляна техніка
  2. Плавний перехід кольору.

Опублікувати посилання на сайт:

соляна техніка

соляна техніка

Називається соляної технікою саме тому, що при цьому використовується звичайна сіль або цукор. Як робиться? Все просто: катаються кульки-майбутні намистинки, потім обвалюються в цукрі / солі і знову накочуються долоньками, щоб крупинки солі / цукру вдавилися в пластику, після обвалювання запікаємо, виймаємо запечені намистинки і змиваємо сіль / цукор під теплою водою.

Приклад використання соляної техніки - вулканічна лава.

Плавний перехід кольору.

Плавний перехід кольору

Існує кілька способів отримати перехід кольору, дані намиста, наприклад, зроблені шляхом змішування в різних пропорціях білого і коралового кольорів для кожної намистини.

Для великих обсягів робіт раджу використовувати паста-машину або якщо її немає, то виконувати перехід кольору по цієї технології

Найчастіше це складання складного малюнка з простих елементів.
Як робиться: зі шматочків пластики на поверхні викладають малюнок, потім рівномірно утискають його і нарізають тонкими "скибочками", щоб потім зробити вироби.
Або ще, спробую на прикладі пояснити, як зробити найпростішу ковбасу: береться кілька кольорів пластики (наприклад, два), розкочуються в пласти, які кладуть один на одного, накочують зверху, щоб вони злиплися небагато. Потім беремо за край пласта і скочується пластику в рулет, трохи скорочуються руками і ріжемо для подальшого використання.
Ось простий приклад, з якого починають мало не всі новачки:

кулон Апельсинчик кулон "Апельсинчик"

фактично являє собою те ж саме, що і попередня техніка, тільки при роботі ковбаса ще розрізається і скорочується по різному - в трикутники, квадрати і т.п.

Це складний приклад калейдоскопа:

Робити "чечевички" (lentils по-англійськи) з полімерної глини вчиться кожен любитель ліплення з пластики. Техніка ця проста і дуже медитативна, до того ж, результат, як правило, радує своєю несподіваністю
Основне завдання, яке стоїть перед майстром, це зробити рівні намистинки за формою нагадують чечевичное зерно. Робиться це закручуванням основного візерунка вихором. Виходить красиво і часто несподівано.

Акварельний техніка ліплення дуже проста. Основне праило полягає в тому, що ми обліплюють шматочками пластики основний шар намистини. Дивіться самі:

тут описано як це робиться.

Техніка для дуже уважних і терплячих. Як вона виконується: візьмемо заготовку і довго і акуратно будемо обклеювати її крихітними ковбасками і кульками пластики.

Техніка з елементом несподіванки! Як роблять? Починається все також, як і з аквареллю, хіба що кольори можуть бути будь-якими і кількість не обмежена. Тобто, просто пласти глини укладаються один на одного в будь-якому порядку, якому заманеться майстру. Потім в хід йдуть різні штампи, інструменти і формочки для вирізання: тиснемо на пластику штампами, залишаємо порізи лезом, а також формочками, сліди насильства можна залишати як наскрізні, так і не до кінця. У підсумку на шматочку пластики залишається певний малюнок. Потім беремо в руки лезо і починаємо їм зрізати зверху листи глини. Кожен новий зріз відкриває новий малюнок. Сподобалися зрізані шматочки пластики ліпимо на намистини, кулони, сережки, словом, на будь-які заготовки.

Існує кілька способів перекладу малюнків на полімерну глину. Використовується переклад зображень за допомогою спирту, води (спеціальні перекладні картинки), крім того, переклад малюнків на пластику здійснюють з використанням рідких видів пластики, таких як Translucent Liquid Sculpey і Donna Kato-Sauce.
Для перекладу картинок беріть малюнки, надруковані на лазерному принтері або копірі. Струменевий принтер тут не підійде. Можна вирізати малюнок з глянцевого журналу, листівки. Спробуйте взяти малюнок з газети, отримаєте дуже цікавий ефект, тільки сильно не мочіть сиру пластику з картинкою, все-таки газетний папір дуже тонка і пухка.

Ця техніка дозволяє створювати текстуровані поверхні з металевим блиском. Вона створюється тільки зі спеціальної "металевої" полімерної глини.

Справжні металлики Фимо, придатні для Міка-шифт:

  • 28 - Met. Ruby Red - червоний
  • 38 - Met. Sapphire - синій
  • 58 - Met. Emerald - зелений
  • 11 - Gold - золотий
  • 27 - Copper - мідний
  • 81 - Silver - срібний
  • 08 - Met. Pearl - білий перламутр
  • З глиттерами (хоча теж можуть називатися металіками)
  • 202 - Red Met. - червоний
  • 302 - Blue Met. - синій
  • 502 - Green Met. - зелений
  • 112 - Gold Met. - золотий
  • 812 - Silver Met. - срібний
  • 52 - Met. White - білий

Ось кілька проектів з використанням техніки міка-шифт:

штамп штамп   Плетіння   мушлі Плетіння мушлі

Я знаю, що є багато способів створити Баргелло з полімерної глини. Тут я представляю два варіанти цієї техніки. В одному ми робимо "ковбаску", а в іншому раскатиаем лист.

Кракле - це візерунок з тонких тріщин на поверхні виробу. Він робиться для отримання декоративного ефекту старовини, за допомогою спеціальних лаків-кракле або паст.

За допомогою глини можна робити всілякі імітації: каменю, дерева, кістки, шкіри, мозаїки, асфальту, перламутру, скла, лави і т.д. і т.п., всього не згадаєш! Крім того, можна додавати в глину різні вкраплення: чорнило, приправи, порошки, при цьому домагаючись різних ефектів.
Імітацій з пластики присвячений цілий розділ: імітації з полімерної глини

Як робиться?
Як роблять?