- вибираємо глину
- Відмінності полімерних глин
- Чи потрібні кольорові набори відразу?
- Інструменти для ліплення
- Зберігаємо властивості полімерної глини при роботі
Полімерна глина - це незвичайний і простий матеріал, який дозволяє створювати найоригінальніші композиції, в тому числі і флористичні прикраси, елементи декору. під флористиці його використовуються для створення квітів, букетів, красивих композицій, для виготовлення прикрас і шпильок з квітами.
Полімерна глина для початківців - це прекрасний матеріал для творчості. Якщо з першого разу не вийшло, то всі погрішності можна виправити. Яку ж глину найкраще підібрати для роботи?
вибираємо глину
Вироби з полімерної глини
Почнемо з правильного вибору маси для ліплення. Звичайно ж, полімерна глина, в домашніх умовах приготовлена, не поступається заводської, але багато хто все ж вважають за краще купувати готові кольорові маси, які готові до роботи.
Для новачків найкраще починати з вітчизняної пластики «Цветик», яка продається в уже готових пачках з шести-дванадцяти кольорів, вона набагато дешевше закордонних аналогів, а за якістю нічим не поступається. Але ця глина підходить тільки для початкових тренувань, для більш серйозних робіт краще використовувати ФІМО, Премо, Пардо і інші.
Такі види мас для ліплення не тільки дуже міцні після запікання, але і відрізняються наявністю таких колірних ефектів, як перламутр, перли та інші, що іноді необхідно при виготовленні незвичайних квіткових композицій.
Відмінності полімерних глин
Весь глиняний, незважаючи на загальні характеристики, сильно відрізняються один від одного. Так, пластик для ліплення ФІМО випускається декількох видів:
- «Софт» - це самий м'який варіант полімеру, має напівпрозору текстуру;
- «Ефект» відрізняється спеціальною структурою, що включає блиски, добавки, перламутрові частинки.
- «Класик» - найпопулярніший сорт. Він досить твердий, але нагріваючись в руках стає пластичнее. Після випалу чудово тримає задану форму.
Глина Premo відмінно підходить для ліплення масивних виробів, а Студіо після запікання має незвичайну, бархатисту поверхню.
Багато типів глин від японських виробників після висихання стають не тільки прозорими і напівпрозорими, але і відрізняються гнучкістю, еластичністю, що робить їх незамінними для флористики.
Взагалі, при виборі маси для ліплення необхідно орієнтуватися на призначення і майбутній виріб. Так, вироби з полімерної глини для початківців менш вимогливі, для них немає необхідності купувати дорогу глину з ефектами, вчитися найкраще на простому матеріалі.
Для початку можна ліпити гаіцінт, троянду, бузок, потім вже перейти на композиції.
Чи потрібні кольорові набори відразу?
Асортимент полімерної глини
Полімерна глина, майстер клас для початківців по якій ви можете побачити на наших сторінках, часто передбачає роботу з кольоровими масами. Сьогодні багато виробників пропонують придбати вже готові кольорові набори, що включають основні кольори і відтінки, які можна комбінувати між собою.
Новачки часто прагнуть купувати якомога більше квітів, але такі набори коштують недешево, а користь від них зазвичай не дуже велика. Найкраще купити один великий набір, що включає від шести до дванадцяти базових квітів, які можна змішувати для отримання необхідного відтінку.
Також відмінно підходять і прості білі глини, в які можна додавати акрилові й олійні фарби. Такий спосіб більш економічний, він дає кращий результат.
Інструменти для ліплення
Крім самої полімерної глини для початківців важливо приготувати і додаткові матеріали та інструменти, які часто використовуються при роботі. В першу чергу, це скалка для розкочування пластів матеріалу і гострий ніж. У якості першої відмінно підходять скляні та металеві порожні флакони, які мають гладку поверхню.
Ножі найкраще брати спеціальні, але відмінно підходять, канцелярське приладдя, і навіть медичні скальпелі, манікюрні ножиці. Не рекомендується брати будівельні ножі та столові, які мають досить товсту ріжучу поверхню, змазує малюнок.
Бажано придбати хоча б два стека, один з яких буде базовим (тобто для розкачування, кріплення елементів та іншого), а один з кулькою на кінці, щоб можна було надавати форму пелюсток і листя. Часто використовують звичайні дерев'яні зубочистки, якими дуже зручно наносити прожилки і малюнок на поверхню квіток і листя.
Корисні металеві форми для вирізання, молд-фактури для видавлювання малюнка. При ліпленні користуються дротом, Скелетований листям, акриловими фарбами і багатьом іншим. Перед початком роботи краще відразу уявити зовнішній вигляд виробу, продумати, що саме може знадобитися для його виготовлення, а вже після цього купувати необхідний матеріал і приступати до ліплення.
Зберігаємо властивості полімерної глини при роботі
Полімерна глина для початківців підходить і простого білого кольору, але як зберегти її білизну при ліпленні? Багато рекомендують користуватися рукавичками, щоб не тільки захистити глину від бруду, але і не залишати на ній відбитків пальців, що досить негарно виглядає на готовому виробі.
Але найкраще додатково до цього тримати напоготові і упаковку з вологими серветками, щоб можна було витирати руки під час роботи.
Вологі серветки можуть виконувати й іншу функцію - ними досить зручно розгладжувати поверхню глини і нерівності, які можуть виникати при ліпленні.
Сподіваємося, наведена ознайомчу частину допоможе новачкам швидко впоратися з таким цікавим і податливим матеріалів, як полімерна глина для ліплення.
Яку ж глину найкраще підібрати для роботи?Чи потрібні кольорові набори відразу?