Продовжую серію відгуків про натуральних сортах мила. Раніше я вже захоплювалася соляним , Дегтярний і оливковою . Зараз мій фаворит на теплу пору року - мило з глиною. Влітку воно особливо корисно для жирної, схильної до запалень шкіри.
Глини використовувалися в косметології та лікуванні захворювань століттями. Є навіть такий древній метод оздоровлення - глінолеченіе, який успішно застосовується до цих пір. Сьогодні основними властивостями глини вважаються очищає, відбілюючий, антисептичну, стимулюючу і протизапальну. Причому кожна глина має свій набір специфічних якостей.
Глини розрізняють за кольорами, які залежать від мінерального складу, а склад, в свою чергу від місця походження глини. Глина буває блакитна, зелена, біла, червона, жовта і сіра.
Блакитна глина часто називається найкориснішою, тому що містить у собі всі мінеральні солі та мікроелементи, яких потребує людський організм. До її складу входять кремнезем, фосфат, залізо, азот, срібло, магній, кальцій, марганець, фосфор, цинк, алюміній, мідь, кобальт, молібден і ін. Корисні речовини. Ця глина має протизапальні, очисними та дезінфікуючі властивості. Вона активізує кровообіг і прискорює процеси клітинного обміну. Також блакитний глині приписують здатність розгладжувати зморшки, боротися з розтяжками після вагітності, антицелюлітний і антистресову дію. Як бонус вона ще й при облисінні дуже ефективна.
Не дарма саме блакитну глину вибрали для свого мила в компанії миловарів. Мило з блакитною глиною, крім того, що передає всі її корисні властивості, ще й чудово підходить для жирної, проблемної шкіри.
Мило Блакитна глина від миловар традиційно не має ніяких синтетичних компонентів. Воно зварено на маслах і лугу з додаванням природної глини і ефірних масел. Шматочок цього мила на вигляд приємно гладкий, сіро-блакитного кольору з красивим візерунком зверху. Мій шматочок майже нічим не пахне, я б сказала, що він пахне глиною. :) Це відмінна риса натурального мила, його неможливо яскраво ароматизувати. Аромат ефірних масел випаруються при високій температурі під час приготування мила, але корисні властивості масел залишаються.
Мило відмінно очищає, дає шовковисту, кремову піну. У цьому милі використана глина дрібного помелу, вона не виділяється крупинками, це не мило-скраб. Я сама робила мило з глиною, для якого взяла глину більш грубого помелу, у мене вийшло мило з дрібними скрабящімі частинками Так ось глиняне мило у Миловарова ідеально гладке, без скрабу.
Мило використовую для очищення шкіри тіла в душі і ванні. Спочатку я не звернула уваги на властивості мила в справі. Очищає, ну й добре. Але скоро помітила, що запалення на тілі і невеликі ранки, подряпини помітно бліднуть і швидко затягуються після душу з цим милом. Припускаю, що працюють дезінфікуючі та протизапальні властивості блакитної глини. Взагалі це глиняне мило розкривається тим сильніше, чим довше його використовуєш. На вигляд воно, чесно сказати, непривабливе, сірий шматок, але на ділі проявляє себе прекрасно. Крім загоювального впливу я помітила ще пом'якшувальну і розгладжує. Не знаю як щодо антицелюлітного ефекту, але шкіру воно абсолютно точно розгладжує і вирівнює. Я помітила, що шкіра стала більш щільною чи, пори менш помітними. Можливо це позначається дію ефірних масел грейпфрута, лимона і м'яти. Варто врахувати, що мило трохи підсушує, так що крем або масло для тіла дуже бажані. І це при тому, що у мене шкіра не суха.
Дерматолог заборонила мені вмиватися милом, тому не можу оцінити цей глиняний зразок як умивалки для особи. Припускаю, що мило буде відмінно очищати і підсушувати жирну шкіру, знімати запалення, якщо вони є. Для сухої шкіри я це мило не пораджу, ні для тіла, ні, тим більше, для особи. оливкова і молочне - оптимальні сорти натурального мила для шкіри, схильної до сухості.
Глиняне мило виявилося значно економічніше оливкового і дігтярне. Воно майже не розмокає і добре тримає форму, але тим не менш, його потрібно тримати у відкритій мильниці з дірками в дні, як і будь-яке натуральне мило.
За підсумком, і це мило стало улюбленим, чого я б ніколи не сказала після першого використання. Взагалі, натуральне мило - відмінна альтернатива штучним гелям для душа. Так, воно не таке ароматне, але за той час, що я користуюся натуральним милом і маслами для тіла, шкіра перетворилася.