Фото майстер-клас з керамічної флористики FLEUR: Мускари

зміст:   1

зміст:

1. Необхідні інструменти

2. Вибір кольору

3. Каркас квітки

4. Квітки

5. Збірка гілки

6. Стебло

7. Нанесення кольору

Для створення Муськарі нам знадобляться: полімерна глина , дріт 30х12 і 24х12 , круглогубці , Масні фарби ультрамарин світлий і трав'яна зелена , стек основний .

Для початку давайте звернемо увагу на колір самих Муськарі. Колір може бути від ніжно-блакитного до яскраво-синього і навіть фіолетового. Давайте подивимося на фотографію, ось тут якраз видно - більш світлий колір і потаємні. Необов'язково використовувати ультрамарин світлий, як це будемо робити ми. Для цього квітки можна використовувати також кобальт синій темний або ж кобальт фіолетовий темний. Залежно від цього буде трошки інший колір.

Залежно від цього буде трошки інший колір

На початку ми підготуємо основний колір, який нам потрібен для Муськарі - це ультрамарин світлий замішаний в полімерну глину. Залежно від того, якого тону Ви хочете квітка, в такій кількості Ви замішуєте фарбу. Після того як основний тон заготовлений, нам потрібно підготувати ще один тон, навіть, можливо, два тони. Вони будуть трохи світліше того, який ми заготовили. Для цього ми беремо полімерну глину і ту глину, яку ми вже підготували. В пропорціях 1: 1 ми їх ще раз розмішуємо. Цією глини має бути зовсім небагато, так як вона використовується тільки для самої верхівки квітки. Я зроблю на один тон світліше. Цей тон для верхівки квітки, і основна маса полімерної глини - для самих листочків квітки мускари.

Цей тон для верхівки квітки, і основна маса полімерної глини - для самих листочків квітки мускари

Тепер приступимо до каркасу квітки. Для цього нам потрібна 24-я дріт. Вона товщі, ніж 30-я, яку ми будемо використовувати для самих квіточок. Для каркаса нам знадобиться половинка від цілої довжини. На кінці ми зробимо петлю. Вона повинна бути довгою і плоскою. Тепер на кінчик дроту нам потрібно нанести основу, для того щоб далі тут прикріпити ще не розпустилися квіти, це будуть кульки. Для того щоб зробити цю верхівку, нам необхідно трохи полімерної глини. Ми беремо зараз ту глину, яка у нас на тон світліше. На дріт наносимо латексний клей, причому клей повинен бути нанесений на сантиметр або півтора петлі. Після цього ми формуємо ту верхівку квітки, на якій будуть знаходитися кульки. Мускари може бути вже більш розпустився, і тоді ми будемо його починати вже з квіточок. У нас не буде тих кульок, які ми зараз зробимо - у нас будуть просто квіточки. Якщо ми робимо квітку з кульками, також кінчик можна трохи надрізати ножицями, створюючи ілюзію того, що там є і ті квіти, які зовсім навіть ще і не квіти. Ми всього лише надрезаем верхівку: досить-таки глибокі надрізи. Вони можуть бути хаотичними, їх можна трошки призібрати пальцями. Довжина тієї верхівки, яку ми зробили - це якраз те відстань, на якому будуть кульки. Якщо верхівку ми робимо менше, відповідно тут довжина глини буде менше.

Якщо верхівку ми робимо менше, відповідно тут довжина глини буде менше

Після того як м и заготовили цю частину, ми робимо кульки для Муськарі. Кульки можуть бути навіть аж до білого кольору. Самі кульки також можуть бути трохи різними. Ми можемо зробити і два, і три ряди цих самих кульок. Вони дуже маленькі, їх потрібно 6-7 в ряду. Коли ми зробимо кульки, вони можуть вийти різних розмірів. Це навіть добре, так як верхній ряд ми будемо робити з тих кульок, які у нас вийшли поменше. А нижній ряд ми можемо зробити навіть з основного тону, з якого ми будемо робити квіточки, для того щоб був плавний перехід. Якщо ви робите мускари з білим кінчиком, то тут ви можете зробити один ряд з основною кольорової палітри полімерної глини, два ряди з середнього тону і останній ряд з основного тону. Коли кульки готові, нам потрібно приклеїти їх до верхівки. Для цього ми наносимо клеєм на ту частину, де не надрізана глина. Необов'язково всю відразу її мазати, можна поступово додавати клей. Зараз ми будемо розміщувати сюди кульки. Можна підчепити їх дротом, найменші кульки поміщаємо їх на основу. Так ми проходимо перший ряд. Скільки тут кульок виходить - це у кожного індивідуально, тому що це залежить від розміру кульок. Причому їх можна і навіть потрібно більш щільно один до одного насаджувати, приклеювати. Коли перший ряд закінчений, можна брати кульки трохи більшого розміру і робити другий ряд.

Тепер можна нанести клей для третього і четвертого ряду кульок. Третій ряд ми робимо з глини середнього тону, трохи світліше основного. Четвертий ряд ми зробимо з кульок основного тону - потаємні. Латексний клей трошки підсихає з часом і не забувайте його оновлювати, для того щоб краще приклеювати кульки. Ми зробили 4 ряди - верхівка у нас вже готова. Якщо є глина внизу, яка вам не потрібна, та, що ми наносили з самого початку на дріт, її можна відрізати ножицями, для того щоб вона не заважала нам прикріплювати квіточки. Надалі, коли у нас вже будуть готові квіточки, можна буде підфарбувати верхівку квітки. На цьому етапі верхівка квітки готова.

Приступаємо до квіточок. Нам необхідна дріт 30-й номер. Вона тонша. Ми її ріжемо на чотири частини. На кінчику дроту потрібно зробити петельку. Так як квіточки у нас зовсім невеликого розміру, то і петелька у нас маленька. Квіточок на гілці мускари приблизно від 20 до 25 штук, тому і заготовок нам потрібна така ж кількість. Тому ми заготовив 20-25 дротів, тепер приступаємо до самого квіточці. Беремо шматочок полімерної глини. Квіточки мускари дуже маленькі, тому ми беремо глину в розмірі, схожому з кукурузінку. Тепер з кульки нам потрібно зробити трохи звужений кульку з одного боку. Це не крапелька, але це така кулька, у якого один край трохи вже. Розгортати квіточку ми будемо з того боку, де вузький край. Тонким кінцем стека ми натискаємо на ту частину кульки, де вузька частина. Буквально зовсім небагато натискаємо, чи не вдавлюємо до кінця. І зараз, для того щоб краю квітки не розширювати, тут можна пальцями їх трохи притиснути до стека. І таким чином краю квітки трохи стягуючі. У Муськарі найважливіше - не розгортати сильно краєчки. Весь рух тут в тому, щоб трохи розтягнути верхню частину. Нижня частина квітки залишається щільною. Все, що ми розгортаємо, це буквально верхні 3-4 міліметра, може бути, навіть 2-3. Зараз нам тільки залишається трохи розкачати центр квітки. Тримаємо стек так, щоб стінки розкочувалися, що не розширюючись. Тобто ось кут нахилу стека, яким ми розгортаємо стінку. Тобто квіточку розкочується зсередини, він розширюється до центру.

Краєчки квіточки розгорнуті, ми можемо його прикріпити на дріт. Кінчик дроту поміщаємо в клей. Протягуємо дріт через квіточку. Так як низ квітки не порожній, тобто там глина, то петелька дроту у нас виявиться всередині, ми її приховуємо в квітці. Це ще не все, квіточку потрібно оформити до кінця. Краєчки квітки потрібно трохи підігнути. Це можна робити ножицями або стеком з більш тонким краєм. Ми натискаємо - кут нахилу десь 45 градусів. У Муськарі 5 або 6 лепесточков. Тут як би ілюзія тих самих лепесточков, які у нас нагорі. Тобто ми натискаємо так, щоб нагорі була така ось зірочка з 5 або 6 таких трикутників. І також кінчик квіточки звужується, завдяки тому, що ми робимо такі затискачі. Тут можна і пальцями ще трошки призібрати.

Тут можна і пальцями ще трошки призібрати

На цьому квітка готовий.

На цьому квітка готовий

Квітка може бути трохи менше або трохи більше. Тобто, на гілці мускари ближче до верхівки, звичайно, трохи менше. Квіточка зробимо ще раз, так як пояснювати його довше, ніж робити. Насправді зробити квіточку - це недовго. Тобто ще раз ми робимо цей край трохи вже. На цьому розкатаному внутрішню частину квіточки. І остання частина - ми робимо краєчки квітки. Відстань між натисками - десь міліметр або два, для того щоб нам вистачило тут зробити 5 або 6 таких натискань. І прісобірём кінчик. Далі виконуємо 20 ланок, може, трохи більше квіточок. Наші квіточки готові. Ще раз вам нагадую, що, коли глина підсихає, то колір квітки стає яскравішим і темніше. Особливо це стосується того моменту, якщо ви хочете більш світлий квітка, то вам потрібно замішати менше фарби.

Особливо це стосується того моменту, якщо ви хочете більш світлий квітка, то вам потрібно замішати менше фарби

Після того як квіточки готові, ми збираємо гілочку мускари.
Для початку нам необхідно надати кут нахилу квіточці. У підстави квітки ми беремо кінчиком круглогубцев за дріт і трохи нахиляє квіточку. У мускари квіточки нахилені трохи вниз, особливо до низу гілочки. Нам краще нахилити відразу все квіточки, для того щоб, коли ми їх поміщали на гілочку, вони всі були вже підготовленими.

Нам краще нахилити відразу все квіточки, для того щоб, коли ми їх поміщали на гілочку, вони всі були вже підготовленими

Квіточки підготовлені, і можна приступати до їх складання на гілку. Готуємо тейп-стрічку. Після цього ми беремо квіточку. Для початку ми закріпимо нашу тейп-стрічку на дріт. Закріплюємо її під самою верхівкою. Закріплюємо тейп-стрічку, затискаємо її пальцями, щоб вона міцно трималася. Кут нахилу тейп-стрічки менше 45 градусів. Тейп-стрічка на дроті, приступаємо до складання квіточок.

Беремо два квіточки і закріплюємо їх тейп-стрічкою. Тут необов'язково відразу робити оборот. Можна частину обмотати, і з іншого боку прикріпити ще квіточку, для того щоб не було дуже багато тейп-стрічки на стеблині. Квітки не повинні бути дуже щільно прилягати одне одному на гілці. Для верхнього ряду нам вистачить 5-6 квіточок. Після цього робимо повний оборот, щоб ще раз закріпити квіточки. Тут можна вже приступити до другого ряду. Таким же чином збирається другий ряд і так далі до самого нижнього ряду. Між квіточками має бути невелика відстань, щоб вони не заважали один одному. Можна трохи їх нахиляти по ходу збірки. Два останніх квіточки поміщаємо на гілочку і тейп-стрічкою проходимся вже до кінця квітки. Нижній край необов'язково рівний. Тобто квітки можуть бути в такому хаотичному порядку. Тейп-стрічкою оформляємо вже весь стебло. Готуємо його для того, щоб нам його обліпити глиною.

Тепер гілочка Муськарі готова для того, щоб обліпити її глиною. Нам необхідно нанести латексний клей. Клей наносимо його на верхню частину, під квітками, і трохи нижче. Необов'язково відразу всю дріт обмазувати клеєм, можна нанести клей на верхню частину або половину гілки.

Латексний клей завдано. Замішуємо в глину трав'яну зелену фарбу. Беремо невеликий шматочок глини. Глину поміщаємо на стебло, так щоб вона була нижче квіток. Тут нам потрібно пальцями трохи притиснути полімерну глину до стеблинки, так щоб можна було підняти квіточки, так як вони у нас потім будуть опущені. Ми їх трошки піднімаємо і тут злегка пригладжує глину. Потім ми також можемо водою загладити це місце, щоб воно було плавним. Я поступово знімаю глину вниз, і тут у мене залишається рівно стільки глини, скільки мені необхідно. Глина потрібна тільки для того, щоб створити потрібну товщину стебла. Поступово глина зміщується вниз ,, клей зміщується разом з глиною. Клей можна ще додати, якщо його тут мало. Якщо ваша гілочка вийшла дуже тоненькою (наприклад, в разі невеликої кількості квіточок, і як наслідок малого кількість дроту), Ви можете нанести трохи більший шар глин, щоб стебло став товстіший. Внизу стебло звужується, тому що дроту в цьому місці набагато менше, відповідно тут можна нанести трохи більше глини. Для цього беремо клей, зміщуємо глину. Беремо ще трохи глини, тому що тут її трошки не вистачило. Знову наносимо клей до кінця стебла. Квіточки вже трохи підсохли, тому ми можемо триматися за ту частину, де у нас квіточки. Клею не повинно бути дуже багато, для того щоб глина потім не прилипала до пальців. Якщо клей буде витікати, то глина трохи липне до рук. Коли ми весь стебло обліпили глиною, нам знадобиться вода, для того щоб загладити стебло. Нагорі ми загладжуємо його так, щоб він плавно переходив від квіточок.

Нагорі ми загладжуємо його так, щоб він плавно переходив від квіточок

Можна зробити це трохи іншим способом. Обліпити спочатку частину стебла і залишити якусь частину недоторканою, тобто не обліплювати глиною, триматися за нижню частину - там, де глини немає. Коли підсохне та частина, на яку ми завдали глину, можна буде за неї триматися і обліплювати саму нижню частину квітки. Воду потрібно використовувати в самому кінці, коли глина повністю нанесена, тому що велика кількість води також може перешкодити - глина почне липнути до рук. Це буде небажано. Вода нам потрібна тільки для того, щоб загладити і вирівняти форму стебла. Самий нижній кінчик ми трохи загладжуємо, для того щоб там не було видно дроту. Округляем його. Після цього можна підсушити стебло, для того щоб зліпити листя Муськарі.

Після цього можна підсушити стебло, для того щоб зліпити листя Муськарі

Тепер, коли стебло підсох, ми переходимо до виконання листочка для Муськарі. Нам потрібна глина того ж кольору. Листочок може бути різної довжини. Листя може бути кілька. Наприклад, у нас тут один листочок коротший, один достовірніше. Тепер розгортаємо глину. Розкачуємо приблизно до тієї довжини, який у нас буде листочок, краєчок трохи звужений. Отриману смужку пріплюсніте пальцями і взявши стек починаємо розгортати. Довжина листа може збільшуватися при розкачування, при цьому листочок не повинен бути дуже тонкий особливо там, де ми будемо приклеювати дріт. Лист мускари прямий трошки зігнутий, кінчик листочка округлий. Ширина листа повинна не перевищувати 1-2см. У готового листочка пальцями злегка загинаємо краю. Тепер наносимо латексний клей на нижню частину листа, приблизно на один сантиметр, потім приклеюємо лист до стебла. Перевертаємо наш квітка і приклеюємо лист, загладжуємо краю листа за допомогою води. Після надаємо форму листу. Кладемо наш квітка на стіл і створюємо ту форму, яка вам особисто більше подобається, потім залишаємо сушитися.

Кладемо наш квітка на стіл і створюємо ту форму, яка вам особисто більше подобається, потім залишаємо сушитися

Коли лист підсох, ми приступаємо до завершального етапу, а саме до розфарбуванні кінчиків квіточок. У квіточок мускари краю білі, для втілення цього на знадобиться розчинник, олійна фарба білила цинкові і кисть. Занурюємо пензлик спочатку в розчинник, а потім у фарбу і починаємо наносити білий колір по краях квіточок.

Занурюємо пензлик спочатку в розчинник, а потім у фарбу і починаємо наносити білий колір по краях квіточок

І ось у нас в руках квітка мускари, ще деякий час роботи і букет мускари з полімерної глини у нас на столі.

Дякую за увагу!

Чекаємо Вас в нашій & nbsp; школі керамічної флористики FL EUR

З повагою, дружний колектив FL EUR