- Властивості чорної глини
- Показання та протипоказання до застосування чорної глини
- Правила приготування і нанесення масок на основі чорної глини
- Маска з чорної глини для жирної шкіри
- Скраб з чорної глини для жирної шкіри
- Маски з чорної глини для угрістой проблемної шкіри
- Маска з чорної глини для нормальної в'янучої і жирної шкіри
- Скраб з чорної глини для нормальної зрілої, втомленою і жирної шкіри
Чорна глина, або як ще називають сіра, являє собою жирний і щільний по консистенції темний порошок. Її відтінок залежить від процентного складу містяться в ній елементів таких, як: магній, кальцій, залізо, кварц, стронцій, і може варіювати від звичайного сірого до чорного.
Цілющі властивості глини відомі з давніх-давен. У народній медицині чорно-сіру глину використовували при захворюваннях суглобів, запаленні внутрішніх органів і підвищеній температурі тіла.
У косметології чорну глину прийнято вважати еліксиром молодості. Його постійне застосування в масках домашнього приготування здатне повністю перетворити шкіру, подарувати їй здоровий свіжий вигляд і позбавити від різних шкірних проблем, в тому числі від чорних вугрових точок.
Чорна глина може застосовуватися не тільки для шкіри обличчя, в косметичних цілях її використовують для очищення волосся, шкіри голови і всього тіла, зокрема: для видалення запалення і угрістих висипаннях на спині, а так само як ефективний засіб боротьби з целюлітом.
Властивості чорної глини
На відміну від іншої колірної гами природного глини (червона, жовта, біла рожева, блакитна), чорна глина застосовується в основному по догляду за проблемною, жирною і змішаною шкірою обличчя. У деяких випадках і то, в поєднанні з додатковими інгредієнтами, може використовуватися для нормальної зрілої і втомленою шкіри. І зовсім не підходить для сухої і чутливої, так як вона:
- Надає антисептичну, підсушує і сорбційне дію, знімає запалення і нормалізує кровообіг.
- Впливає на поверхневі і глибокі шари епідермісу, стимулюючи обмінні процеси в клітинної тканини, пригнічує секрецію сальних залоз.
- Адсорбує надлишки шкірного сала, очищає епідерміс від ороговілих клітин, активізує процес регенерації.
- Знімає запалення і почервоніння, усуває вугровий висип, запобігає появі комедонов, звужує пори.
- Живить біологічно активними речовинами, покращує колір обличчя.
Показання та протипоказання до застосування чорної глини
Виходячи з вищевказаних властивостей, не складно припустити, що чорна глина показана для усунення таких симптомів, як:
- порушення обмінних процесів в клітинної тканини
- зниження їх захисних функцій, порушення водного обміну
- порушення мікроциркуляції в тканинах
- підвищена функція сальних залоз
- жирна і комбінована шкіра
- почервоніння і запалення шкірного покриву
- вугрі, комедони (чорні точки)
- зморшки, в'яне шкіра, низький тургор
- перші ознаки старіння шкіри, зміна звичних контурів
- підвищена пігментація
- целюліт.
Не дивлячись на те, що чорна глина є природним мінералом, її застосування для сухої шкіри слід обмежити, а то й взагалі відмовитися, так як це може бути чревате збезводненої пересушеній шкірою.
Протипоказання, у вигляді індивідуальної непереносимості, можуть мати деякі додаткові інгредієнти, зокрема: мед і деякі ефірні масла (чайного дерева, розмарину).
З особливою обережністю слід застосовувати чорну глину при вираженій судинної сітці і куперозе, обходячи такі зони, попередньо обробивши їх відваром трав або теплим молоком.
Правила приготування і нанесення масок на основі чорної глини
Чорна глина розлучається маслами, молоком (водою) або настоями трав до однорідної сметаноподібної консистенції.
Маска наноситься на добре розігріту обличчя, шию, область, що забезпечить максимальне розкриття і очищення пір, поліпшення кровообігу і насичення шкіри корисними інгредієнтами маски. Розігріти шкіру можна парової ванною або умиванням теплою водою.
Суміш наноситься по масажних лініях легкими круговими рухами, минаючи область очей. Не варто забувати про зону декольте і шиї, так як вона старіє швидше і видає вік.
Після нанесення маски приймається зручне положення, і розслабляються м'язи обличчя. При швидкому висиханні слід зволожити маску. Тримати не більше 20 хвилин.
Змивається маска водою з-під крана без будь-яких косметичних миючих засобів. За необхідності наноситься живильний або зволожуючий крем.
Залежно від стану рогового шару маску з чорної глиною можна накладати 1-2 рази в тиждень. Після 10 курсів рекомендується зробити невелику перерву.
Маска з чорної глиною готується дуже просто і швидко, не більше 2-3 хвилин. Розібратися з типом шкіри і підібрати собі рецепт ви повинні самі, більш докладної інструкції вам ніхто дати не зможе.
Сама чорна глина є безцінним засобом, тому її можна просто розвести водою і наносити на шкіру обличчя або тіла. Але ефективніше буде, якщо замість води використовувати додаткові рідкі інгредієнти.
Маска з чорної глини для жирної шкіри
Півтори-дві великі ложки чорної глини розведіть міцним заварним кави, додайте по одній 1-2 краплі масляних концентрованих вітамінів A і E (або по одній звичайній ампулі).
Однорідну сметанообразную суміш нанесіть на розігріту шкіру обличчя на 15-20 хвилин. Розслабтеся і не розмовляйте. Якщо маска підсихає - зволожуйте її.
Маску з чорної глини можна урізноманітнити, якщо основу розбавити:
- настоєм лікарських трав: календули, шавлії, ромашки, череди
- знежиреним кефіром або молочною сироваткою з додаванням вітамінів для шкіри (A і E)
- яєчним білком і молоком
- чайною ложкою меду, горілкою (коньяк з водою 1: 1)
- будь-яким кислим фруктовим соком (лимона, ківі, обліпихи, журавлини, грейпфрута з водою 1: 1)
- концентратом або соком алое (з водою 1: 1), 4-5 крапель ефірного масла ялівцю або сосни, шавлії, імбиру, розмарину
- чайною ложкою меду, концентрат (сік) алое.
При сильно підсушує ефект нормальної або комбінованої шкіри, додайте пів чайної ложки обліпихової або кокосового, гірчичного, реп'яхової олії.
Дія: регулює секрецію сальних залоз, видаляє ороговілі клітини і комедони, очищає і скорочує пори, підтягує і зволожує шкіру, покращує текстуру, освіжає колір обличчя.
Показання: Нормальна, жирна і комбінована шкіра, комедони, розширені пори, вугрові висипання, запалення, постакне, в'янення шкіри, зморшки, землистий колір обличчя.
Застосування: В залежності від проблем рогового шару, маска з чорної глини може використовуватися 1-2 рази в тиждень. Зверніть увагу: чим краще ефект, тим частіше можна використовувати маску.
Скраб з чорної глини для жирної шкіри
Візьміть по столовій ложці чорної глини, кавовій гущі і зацукрованого натурального меду, розведіть міцною кавою до сметаноподібної консистенції (для проблемної угрістой шкіри додайте 4-5 крапель олії чайного дерева).
Нанесіть на розігріте особа, обережно масажуйте круговими рухами по масажних лініях, особливу увагу приділіть носі, не забудьте про шию і декольте. Потім залиште ще на 3-5 хвилин і змийте все.
Скраб з чорної глини можна використовувати для нормальної і змішаної, в'ялою і втомленою шкіри, якщо в суміш додати чайну ложку мигдалевого масла або персикової кісточки. Його також можна використовувати для в'янучої шкіри шиї та зони декольте при жирній шкірі обличчя (змішаний тип).
Дія: видаляє ороговілі частинки, очищає і скорочує пори, тонізує, зволожує і живить епідерміс, відновлює пружність і тонус зрілої шкіри, покращує колір обличчя.
Застосування: скраб з чорної глини можна використовувати тільки один раз в тиждень.
Маски з чорної глини для угрістой проблемної шкіри
Дві столові ложки чорної глини з'єднайте з таблеткою аспірину і чайною ложкою меду, розбавте водою до потрібної консистенції. Нанесіть на 5-10 хвилин.
Склад маски для проблемної шкіри можна змінити, якщо до чорної глині додати:
- перекис водню і концентрат алое (1: 1)
- сік лимона, алое, огірка (1: 1) і 3-4 краплі олії чайного дерева
- спиртовий розчин календули з водою (1: 1)
- настоєм: череди або чистотілу, ромашки, шавлії; чайна ложка меду
- солоною морською водою (водою з додаванням морської солі), по 2-3 краплі вітамінів A і E
- водою з ложкою меду і 4-5 краплями ефірної олії кипариса або сосни, ялівцю, чайного дерева.
У тому випадку, якщо маска надає сильно стягує ефект, додайте до складу по неповної чайній ложці одного з масел: кедрового, кокосового, обліпихової, реп'яхової, гірчичного. Якого масла і скільки, залежить від стану вашої шкіри.
Показання: порушення функції сальних залоз і обмінних процесів, запалена жирна шкіра, розширені пори, акне, комедони, чорні точки.
Дія: Пригнічує секрецію сальних залоз, абсорбує залишки жиру і токсини, видаляє ороговілі клітини, усуває запальний процес, вугровий висип, звужує пори, зволожує, тонізує, покращує структуру рогового шару і колір обличчя.
Застосування: Маски із сірою глиною для проблемної шкіри рекомендується застосовувати не більше одного, максимум, - двох разів на тиждень, і наносити тільки на проблемні ділянки. Склад підбирайте індивідуально, залежно від проблеми і стану рогового шару.
Маска з чорної глини для нормальної в'янучої і жирної шкіри
Розведіть чорну глину жирною сметаною і / або вершками з морквяним соком (1: 1). У суміш корисно додати чайну ложку меду.
Доведіть до однорідної сметаноподібної консистенції, нанесіть на розпарене обличчя на 15-20 хвилин. Потім вмивайтеся.
Маски з чорної глини можна урізноманітнити, якщо додати:
- молоко (вершки), столову ложку бананового пюре, мед
- яєчний жовток, чайна ложка меду, мигдальне масло
- сік (концентрат) алое, огірка, масло кісточки персика (будь-який для сухої шкіри), вітаміни A і E
- настій з трав м'яти і / або ромашки, лаванди, липи, пелюсток чайної троянди, чайна ложка меду, масло виноградних кісточок
- вершки і яєчний жовток.
Якщо маска підсихає, зволожите її водою. Через 15-20 хвилин вмийтеся.
Дія: Маска з чорної глини дбайливо очищає шкіру, видаляючи ороговілі клітини. Відновлює тонус і пружність, живить, тонізує, усуває лущення, але може підсушувати. Розгладжує неглибокі зморшки, підтягує контур обличчя, покращує колір.
Показання: Нормальна, схильна до жирності шкіра, в'ялість, зміна контурів особи, дрібні зморшки, землистий колір, пігментація, комедони.
Застосування: Маска з чорної глини може застосовуватися від одного до двох разів на тиждень - це залежить від стану рогового шару і виробленого ефекту.
Скраб з чорної глини для нормальної зрілої, втомленою і жирної шкіри
Змішайте по столовій ложці чорної глини, мелених горіхів і зацукрованого меду. Додайте чайну ложку масла з кісточки персика (оливкової, виноградної кісточки). Розведіть водою до однорідної сметаноподібної консистенції.
Особа обробляйте акуратними круговими рухами по масажних лініях, пам'ятайте про шию і область декольте. Потім ставте на 3-5 хвилин для максимального впливу. Змивайте великою кількістю води.
Волоський горіх можна замінити кокосовою стружкою або вівсяними пластівцями.
Дія: Активізує кровообіг, живить, тонізує, зволожує, дбайливо очищає шкіру від ороговілих клітин і шлаків. Відновлює тонус і пружність зрілої, втомленою шкіри. Усуває лущення, розгладжує неглибокі зморшки.
Застосування: Один-два рази на тиждень, в залежності від проблем рогового шару.
Маски на основі чорної глини можуть надавати різний вплив, це залежить як від компонентів маски, так і індивідуальності вашої шкіри. Тому для ефективності складові маски слід чергувати, і підібрати для себе найбільш прийнятний варіант. Для сухої і чутливої шкіри рекомендуємо білу або блакитну глину .