Як зробити намистини з полімерної глини з малюнком троянд в техніці CANE?

  1. Передісторія Моє знайомство з полімерною глиною (пластикою) відбулося ще в далекому 2007 році, коли...
  2. властивості пластики
  3. Техніка безпеки при роботі з пластикою
  4. Майстер клас
  5. Намистину можна отримати двома способами.
  6. Я ж користуюся іншим способом.

Передісторія

Моє знайомство з полімерною глиною (пластикою) відбулося ще в далекому 2007 році, коли цей матеріал тільки з'явився на просторах країн СНД, і купити його можна було в інтернет магазина (в звичайних магазинах для художників і творчості пластики практично не було, а якщо і була, то представлена ​​парою трійкою квітів і одним двома виробниками).

Почитавши в інтернеті про цей матеріал, і подивившись, що з нього можна робити, вирішив купити для проби упаковку полімерної глини і зробити сережки для дівчини.

Пластику купив від польського виробника, тому як колірна гамма була представлена ​​дуже яскраво в наборі з 12 кольорів, та й ціна була прийнятною і невеликий (на той час цей фактор теж мав значення для бідного студента-інженера).

Виліпив сережки і подарувавши їх дівчині, вирішив, що не варто зупинятися на одних сережках, і продовжувати вивчати можливості полімерної глини і техніки роботи з цим цікавим матеріалом.

Що таке полімерна глина (пластика)

Це пластичний матеріал, в основу якого входить полівінілхлорид, а також пластифікатор, який не дає затвердіти матеріалу до того, як його термічно не оброблені. Зовні полімерна глина дуже схожа на пластилін, та й на дотик пластика нічим не відрізняється від пластиліну.

властивості пластики

Як Ви вже зрозуміли, полімерна глина до термообробки схожа на пластилін, і щоб надати виробу потрібну форму, слід просто виліпити руками фігурку, як і з пластиліну.

Але для того, щоб виріб затвердів, потрібно провести термообробку. В основному у всіх виробників полімерної глини на упаковці написано, при якій температурі потрібно запікати матеріал і протягом якого проміжку часу це потрібно робити. В середньому температура для запікання виробів з полімерної глини знаходиться в межах 100-130 градусів Цельсія.

Деякі види полімерної глини можна не тільки запікати, але і варити.

Термообробка застосовується для того, щоб при нагріванні в частинки полівінілхлориду вбралися пластифікатори, і в результаті матеріал твердне і стає неподатливим до деформацій.

Пластика буває різних кольорів, а також ефектів, наприклад прозорою, флуоресцентної, з блискітками і так далі.

Полімерна глина різних кольорів дуже добре перемішується, так що, якщо потрібен відтінок, якого немає в наборі, його можна отримати за допомогою змішування матеріалів інших квітів.

Сьогодні я розповім, як з пластики зробити цікавий малюнок у формі троянди в техніці CANE, і після за допомогою отриманої заготовки оформити і прикрасити намистини.

Але перш, ніж перейти до майстер-класу, давайте трохи ознайомимося з технікою безпеки при роботі з полімерною глиною.

Техніка безпеки при роботі з пластикою

Хоча всі виробники полімерної глини впевнено стверджують, що цей матеріал абсолютно нешкідливий для людського здоров'я, я все ж раджу дотримуватися деяких правил під час роботи з цим цікавим і барвистим матеріалом.

По-перше, дітям краще не давайте працювати з цим матеріалом, так як хімічний склад полімерної глини не такий вже і нешкідливий. Якщо ж Ви все-таки вирішили спробувати ліпити з дітьми, то використовуйте гумові рукавички, наприклад медичні.

Ще один плюс використання рукавичок, це те, що після них на виробі не залишається відбитків пальців. Це не для того, щоб Ви стали секретним агентом 007, а просто готовий виріб виглядає більш акуратно, якщо Ви ліпили його в рукавичках.

По-друге, запікати вироби з полімерної глини найкраще в духовці, яка не використовується Вами для приготування їжі.

Я перші пару раз запікав в звичайній газовій духовці, але так як термометра на ній немає, та й гріє вона дуже сильно, вироби трохи підгорає. Дуже їдкий і неприємний запах відразу ж відбили у мене бажання випікати пластику в духовці, в якій я готую їжу.

Так що для полімерної глини я придбав електрична духова шафа, в якому і температура регулюється, починаючи з 50 градусів Цельсія, та й таку духовку можна виставити на балкон, і не хвилюватися, що пари, що виділяються при запіканні полімерної глини, будуть отруювати повітря у Вашій квартирі.

Якщо пластика підгоріла під час запікання, радять в духовку поставити ємність з водою і гарненько її прогріти, пару раз змінюючи воду. І звичайно ж гарненько провітрити приміщення.

Ні в якому разі не перевищуйте температуру запікання, яка вказана на упаковці.

Якщо виріб великого розміру, його слід випікати трохи більше, але при температурі, яку заявив виробник полімерної глини.

Ну а тепер безпосередньо сам майстер-клас з виготовлення так званої ковбаски з пластики в техніці CANE із зображенням троянди, а також оформлення намистин цим малюнком.

Майстер клас

Для виготовлення ковбаски з полімерної глини в техніці CANE нам знадобляться наступні матеріали (рисунок 1):

Для виготовлення ковбаски з полімерної глини в техніці CANE нам знадобляться наступні матеріали (рисунок 1):

  • полімерна глина трьох кольорів (чорний, білий, білий з ефектом прозорості),
  • лезо канцелярського ножа.

Полімерну глину я використовував від виробника Fimo, так як вона відрізняється своєю м'якістю, і відмінно підходить для роботи в техніці CANE.

Для початку зліпимо циліндр з прозорою пластики, і обгорнемо його тонким шаром пластики білого кольору (малюнок 2).

Тонко розкачати полімерну глину можна за допомогою скляної палички.

Але найкраще для таких цілей підійде паста-машина, в якій можна встановити різну товщину розкочування матеріалу.

Тепер потрібно зробити вийшов циліндр менше перетином і більшої довжини.

Для цього розгортаємо його як бочонок по боковій поверхні, починаючи від центру до країв.

Виходить довгий тонкий циліндр, як показано на малюнку 3.

Далі нарізаємо цей циліндр на стільки частин, скільки пелюсток Ви хочете зробити у троянди (рисунок 4).

Тепер приступимо до формування пелюсток.

Для початку зробимо средінку квітки, так би мовити бутон. Для цього заготовку-циліндр робимо зігнутої каплевидної форми, як показано на малюнку 5.

Для цього заготовку-циліндр робимо зігнутої каплевидної форми, як показано на малюнку 5

Після цього звертаємо цю краплю в трубочку, і отримуємо бутон (рисунок 6).

Для того, щоб отримати квітка, заготовив для нього пелюстки. Для цього кожну заготовку-циліндр деформуємо і надаємо форму зігнутої краплі, як ми це робили для бутона.

Тепер потрібно отриманими пелюстками обліпити бутон з усіх боків. Як це зробити, показано на малюнках 7 і 8.

Далі приступаємо до формування зовнішніх пелюсток. Їх форма показана на малюнку 9.

Зовнішні пелюстки також розподіляємо по всій поверхні нашого квітки, бажано рівномірно і надаючи квітці циліндричну форму (рисунок 10).

Тепер заповнюємо виїмки на бічній поверхні квітки тоненькими циліндрами з чорної полімерної глини, щоб наша заготовка за своєю формою максимально нагадувала циліндр (рисунок 11).

Тепер заповнюємо виїмки на бічній поверхні квітки тоненькими циліндрами з чорної полімерної глини, щоб наша заготовка за своєю формою максимально нагадувала циліндр (рисунок 11)

Останнім етапом буде покриття нашого циліндричного квітки шаром чорної пластики (рисунок 12).

Останнім етапом буде покриття нашого циліндричного квітки шаром чорної пластики (рисунок 12)

Товщину краще зробити побільше, тоді малюнок троянди буде видно більш чітко.

Ось що виходить в поперечному зрізі так званої ковбаски з полімерної глини (рисунок 13).

Отриману ковбаску можна порізати на шматки, і кожен розкачати до потрібного Вам розміру малюнка. Таким чином Ви отримаєте троянди різного розміру (рисунок 14).

Таким чином Ви отримаєте троянди різного розміру (рисунок 14)

Ну а тепер найцікавіше, для чого ж ми все це робили, і як з такою ковбаски отримати готовий виріб?

Використання ковбасок з полімерної глини, зроблених в техніці CANE

Якщо розкачати ковбаску до дуже маленького розміру в перерізі і запекти такий циліндр, а після нарізати на шайбочки, то вийдуть заготовки, які використовують в нейл-арте. Ці шайбочки приклеюють на нігті, тим самим створюючи об'ємну фактуру нігтя з малюнком.

Я ж за допомогою ковбасок з пластики, зроблених в техніці CANE, оформляю намистини.

Як зробити ексклюзивну намистину, використовуючи ковбаски, зроблені в техніці CANE

Для того, щоб зробити ексклюзивну і неповторну намистину, ми будемо використовувати шайбочки, які наріжемо з вийшов ковбасок різного розміру, показаних на малюнку 14.

Намистину можна отримати двома способами.

Перший спосіб дозволить зробити намистину, яка не буде ідеальної форми, і витрата полімерної глини для виготовлення таким способом дуже великий. Потрібно скачати кульку з шматочка пластики і зробити в ньому отвір за допомогою зубочистки.

Мінуси даного способу полягають в тому, що форма намистини буде далеко від ідеальної, а також отвір для нитки дуже важко зробити точно по центру.

Я ж користуюся іншим способом.

А саме, беру вже готову пластикову намистину, покриваю її шаром пластики.

Далі, щоб нанести малюнок, потрібно зрізи-шайбочки докласти на поверхню намистини, вже покритої однорідним шаром пластики, і акуратно покатати по гладкій поверхні, найкраще по склу. Тепер залишається намітити вже наявні отвори в намистині, і вуаля, намистина з малюнками троянд готова до запікання.

Намистини я наколюють на зубочистки, які в свою чергу наколюють в підставку з фольги, і запікаю все це в духовій шафі.

Післямова

Найголовніше у всьому процесі виготовлення прикрас своїми руками з полімерної глини, це те, що в результаті виходять вироби абсолютно ексклюзивні і в єдиному неповторний форматі, так як кожен малюнок накладається на намистину окремо і в різному порядку.

Бажаю всім не боятися творити, робити це з бажанням і з задоволенням, і головне з любов'ю.

Так що хлопці, бігом в магазин для творчості, купуйте полімерну глину і робіть прикраси своїм улюбленим жінкам)

Почитайте ще майстер-клас по ліплення з глини або по рельєфному декупажу на склі .

Ну а тепер найцікавіше, для чого ж ми все це робили, і як з такою ковбаски отримати готовий виріб?