Як розводити, наносити і змивати глину: фото і відео

  1. як підібрати
  2. Як користуватися
  3. Скільки тримати глину на обличчі
  4. Як наносити глину на обличчя
  5. Як уникнути засихання маски на обличчі
  6. Як розвести глину для особи
  7. Якщо передержали глину на обличчі
  8. Після глини червоне обличчя
  9. Як застосовувати при сухій шкірі
  10. Як змивати глину з особи
  11. Чи потрібно щось наносити на шкіру після маски
  12. Запобіжні заходи

Косметична глина - універсальний натуральний інгредієнт для догляду і лікування шкіри. Щоб оцінити всі переваги і користь глини, потрібно правильно її застосовувати. У роботі з косметичною глиною є свої маленькі хитрощі, якими ми сьогодні з вами поділимося. Поговоримо про те, як користуватися косметичною глиною, скільки тримати глину на обличчі, як наносити глину на обличчя і як змивати.

Зміст статті

як підібрати

Перш, ніж говорити про використання глини, зупинимося на тому, як її підібрати. Глина - природне натуральна речовина, що не має протипоказань до застосування, тому вона підходить будь-якого типу шкіри.

Щоб правильно підібрати глину для особи для своєї шкіри з її особливостями і проблемами, потрібно експериментувати і досвідченим шляхом визначати, який вид глини підійде вам більше.

Щоб правильно підібрати глину для особи для своєї шкіри з її особливостями і проблемами, потрібно експериментувати і досвідченим шляхом визначати, який вид глини підійде вам більше

Загальні рекомендації такі:

  • біла і зелена глина - найкраще очищення, в чистому вигляді гарні для жирної шкіри. Склад м'якої пастообразной текстури надає себорегулирующее, антибактеріальну і легку відбілюючий дію.
  • чорна і блакитна - відмінний ліфтинговий ефект, розгладження, боротьба з целюлітом;
  • червона - лікує запалення і прищі;
  • рожева - розгладжує, знімає запалення, має в'яжучу дію;
  • жовта - тонизирование, м'яке очищення.

Однак все дуже індивідуально, і на одна і та ж глина на різній шкірі може діяти по-різному.
Щоб підібрати глину для особи, яка ідеально підійде для вашої шкіри, пробуйте різні рецепти: чисту глину, з різними основами і добавками. З досвідом прийде розуміння того, який рецепт підходить саме вам.

Як користуватися

Якщо ви купуєте готові глиняні маски, використовуйте їх строго по інструкції, оскільки в таких засобах можуть бути додаткові інгредієнти, і якщо не дотримуватися рекомендацій, ви не отримаєте очікуваного ефекту.

Якщо ви віддаєте перевагу чисту глину без будь-яких добавок, то користуватися такою глиною для особи дуже просто: її потрібно розвести, за бажанням додати потрібні для вашої шкіри компоненти, і нанести маску на шкіру.

Про те, як розвести глину для особи, і які добавки потрібні ми поговоримо пізніше.

Склад потрібно розводити в скляній або пластиковому посуді, розмішувати дерев'яною або пластиковою ложкою.

Бажано не заварювати глину окропом, а розводити теплою водою або водою кімнатної температури Бажано не заварювати глину окропом, а розводити теплою водою або водою кімнатної температури. Якщо ви використовуєте глину для глибокого очищення або ж в якості компресів, то тепла вода краще.

Скільки тримати глину на обличчі

Як і інші маски, глину наносять на 15-20 хвилин. Більше тримати немає сенсу, оскільки шкіра перестає вже що-небудь вбирати в себе. Запам'ятайте одне з найважливіших правил використання глини: її не можна перетримувати на обличчі!

Глиняна маска не повинна висихати, оскільки ніякої користі суха глина вже не приносить Глиняна маска не повинна висихати, оскільки ніякої користі суха глина вже не приносить. Більш того, вона починає витягувати зі шкіри вологу, і після такої маски ви отримаєте зворотний ефект: шкіра буде сухою, стягнутої, шорсткою. Також суху глину дуже важко змивати з шкіри, і таким чином її можна розтягнути.

Якщо у вас є якісь проблеми зі шкірою, то користуватися глиною для особи потрібно регулярно. В ідеалі - 2-3 рази в тиждень.

В особливо запущених випадках (наприклад, шкіра з сильно забитими порами, сильна жирність) можна почати з курсу масок: через в день протягом десяти днів. Потім підтримувати результат 2-3 рази в тиждень.

Як наносити глину на обличчя

Перед нанесенням маски з глини необхідно добре очистити шкіру. Це може бути пінка або інший засіб для очищення обличчя. Також для кращої підготовки шкіри до дії каоліну перед маскою можна зробити скраб.

Глину наносять товстим шаром. Щоб склад не потрапив на волосся (потім буде важко вичистити), надіньте на лоб спеціальну пов'язку, яка буде закривати їх.

Наносити глину на обличчя можна як пензликом для масок, так і пальцями Наносити глину на обличчя можна як пензликом для масок, так і пальцями. Ні в якому разі не наносимо глину під очі і на губи: це занадто груба маска для такої ніжної і тонкої шкіри.

Ще одна важлива правильно - особа під час процедури повинно бути нерухомим, тому уникайте розмов, посмішок, руху бровами. В ідеалі потрібно лягти, закрити очі і розслабитися. Ніколи не робіть маску наспіх і між справою, інакше ви не зможете повністю розслабитися!

Дайте відпочити своїм очам під час процедури: для цього накрийте повіки кружечками свіжого огірка або холодними вологими пакетиками чаю.

Як уникнути засихання маски на обличчі

Оскільки дуже важливо не дати глині ​​засохнути, намагайтеся дотримуватися наступних правил:

  • Чи не перетримуйте глину на обличчі. 15 хвилин для маски цілком достатньо, особливо якщо це в'язка, підсушує або підтягує маска.
  • Наносити глину товстим шаром. Там, де вона буде нанесена тонко, ви можете побачити червоні плями і лущення. Намагайтеся уникати цього.
  • Наносите маску у ванній, де вище вологість.
  • Під час процедури збризкуйте склад з пульверизатора, або накрийте маску вологою марлевою серветкою.
  • Додавайте в суміш базові масла, так склад буде повільніше засихати.

Як розвести глину для особи

Зазвичай глину розводять водою (найкраще мінеральної) до стану густої сметани. Це базовий варіант маски. Ретельно розмішайте її, щоб не було грудочок глини.

Далі вже можна додавати додаткові інгредієнти в залежності від вашого типу шкіри і очікуваного результату. Розвести глину для обличчя можна не тільки водою, але і:

  • рожевою водою
  • Молоком, вершками або сметаною
  • Базовими маслами (авокадо, жожоба, кунжут, сасанкви, таману або ін.)
  • зеленим чаєм
  • лавандової водою
  • різними гідролатамі
  • соком алое
  • відварами трав

Залежно від призначення маски в неї додають:

Ще від автора!

  • Білок і жовток
  • Рослинні і ефірні масла
  • Мед, прополіс
  • Сливки, сметану
  • Вівсяні пластівці
  • Сир
  • гліцерин
  • Вітаміни в оліях
  • трави
  • порошок какао
  • Ягоди, фрукти

Якщо передержали глину на обличчі

Що робити, якщо перетримала глину на обличчі? Якщо глина засохла і з'явилося відчуття стягнутості, то її потрібно скоріше змити. Для початку притисніть вологі долоні до обличчя, щоб розмочити склад. Коли він розмокне і буде легко зніматися, акуратно видаліть глину.

Ні в якому разі не тріть і не здирати маску, щоб не розтягнути шкіру. Після зволожите шкіру кремом або олією.

Після глини червоне обличчя

Іноді після глини буває червоне обличчя. З чим це пов'язано? Швидше за все, не з самою глиною, а зі способом її застосування. Глина - продукт нейтральний, і зазвичай не викликає ніяких алергічних реакцій.

Швидше за все ви передержали глину на обличчі, в такому випадку вам потрібно добре зволожити шкіру (нанести зволожуючу маску або крем).

Інша можлива причина червоного особи - склад маски. Така реакція може виникнути на кефір, велику концентрацію ефірних масел, мед. Перегляньте склад своєї маски і приберіть добавки, які могли спровокувати почервоніння.

Як застосовувати при сухій шкірі

Незважаючи на упередження, можна застосовувати глину для особи і при сухої шкіри. Для цього глину розводять жирними вершками або гідролатамі, додають базові масла, також можна вмішувати мед, сік алое, пилок.

Перед застосуванням глини змастіть область навколо очей і губи жирним базовим маслом. Наприклад, дуже добре діють зародки пшениці.

Для сухої шкіри глину розводять так: спочатку водою до стану сухої кашки, потім до складу вводять масло: зазвичай досить чайної ложки на маску. Замість масла можна використовувати вершки.

Якщо ви додаєте ефірні масла, то обов'язково розводьте їх в емульгаторі: це може бути мед, базові масла, вершки, сметана Якщо ви додаєте ефірні масла, то обов'язково розводьте їх в емульгаторі: це може бути мед, базові масла, вершки, сметана.

Як змивати глину з особи

Глина з особи змивають великою кількістю води кімнатної температури. Зручніше за все використовувати для цього вологий спонж для обличчя. Будь-які маски знімають по масажних лініях. Схему ви можете подивитися в статті «Як наносити маски» .

Зверніть увагу на один важливий нюанс: частинки глини дуже дрібні, тому навіть при ретельному змиванні можуть залишитися на шкіри.

Щоб вони не забили пори, рекомендується після змивання маски зробити легкий скраб: можна помасажувати обличчя чистим вологим спонжем, або зробити делікатний скраб з мелених вівсяних пластівців (додати в них трохи води і кілька секунд помасажувати шкіру), вівсянки з кефіром або зеленим чаєм, або поскрабіть шкіру запареними травами.

Чи потрібно щось наносити на шкіру після маски

Все залежить від ваших відчуттів. Змив маску, почекайте 10-15 хвилин, поки шкіра повністю висохне. Якщо немає ніякого дискомфорту, то можна нічого не завдавати. Якщо ви відчуваєте стянутость, то протріть шкіру тоніком і нанесіть зволожуючий крем.

Запобіжні заходи

  • Чи не перетримуйте глину, не давайте їй засихати.
  • При схильності до куперозу не додавайте в маску мед, розігріваючої ефірні масла, не робіть перед процедурою розпарювання шкіри.
  • Маски з пілінгу ефектом, наприклад, з лимонним соком, не рекомендується робити влітку.

Термін придатності глини

Багатьох цікавить питання про те, який термін придатності глини косметичної. Глину можна зберігати як завгодно довго, від цього вона не втратить своїх властивостей.

Також глина, розведена водою, може стояти скільки потрібно і не псується. Тому ви можете зробити собі суміш на кілька застосувань вперед і зберігати її в баночці.

Підберіть для глини зручну скляну баночку: це може бути ємність з під дитячого харчування або будь-яка інша. Небажано тримати розведену глину на блюдце: так вона швидко засохне і пристане до посуду. Розводити глину бажано мінеральною водою.

Тривалість зберігання готової маски залежить від складу: якщо суміш складається з глини, води і меду, то їй нічого не буде. Якщо ж склад включає молоко, яйце, відвари трав, то така маска швидко зіпсується.

При зберіганні розведеною глини не забувайте про гігієну: ємність повинна бути простерилизованной, закритою кришкою. Не рекомендується набирати склад з баночки прямо пальцями - використовуйте для цього спеціальну лопатку, яку можна мити.

У висновку нагадаємо, що це ефект від глиняних масок, та й будь-яких масок в цілому, виявляється тільки після курсу процедур. Систематичний догляд за шкірою - запорука успіху. Якщо ви не помітили очікуваного результату після першої маски, не поспішайте розчаровуватися і дайте глині ​​ще один шанс.

Ми зняли для вас відео, як робити живильну маску з глиною і бананом:

А також як робити глиняний маску для сухої шкіри з жовтком:

Ефект з одного разу в домашній косметиці зустрічається рідко. Зробивши курс масок, ви вже зможете відзначити дію природного цілительки!

Якщо у вас ще залишилися питання про застосування глини, напишіть нам їх в коментарях.

Автор статті та фото - редакція журналу медвяно

З чим це пов'язано?