Як боротися з пилом при ліпленні квітів?

  1. З особистого досвіду

Сьогодні поговоримо про нагальну проблему кожного майстра, що займається ліпленням з полімерної глини, тим більше самозастивающая. Саме до холодного фарфору особливо липне пил, ворсинки, шерсть.

Я помітила, що чим м'якше і пластичнее маса для ліплення, тим більше сміття вона притягує. І навпаки - туга «запекайка» або та ж «модена» (так! Я її, нарешті, спробувала! ), Яка в порівнянні з моїм самоварним ХФ набагато твердіше, майже не брудняться під час роботи з ними.

З особистого досвіду

Раніше, коли стіл для роботи інтелектуальної (яка годує) і творчої (яка радує) був один, доводилося нервувати з приводу пилу дуже сильно. Справа в тому, що на столі стояло два комп'ютера і підсилювач - в кожному з пристроїв є кулер, який ганяє пил дуже сумлінно.

Буквально через пару хвилин роботи з флористичної глиною ворсинки всіх кольорів, розмірів і походження починали атакувати майбутній квіточку. Зліпити проліски я не змогла якраз через це - білий ХФ миттєво обростав брудом.

Спочатку думала, що винна моя персональна криворукість. А потім одні чудові люди подарували мені окремий стіл! (І не тільки, але зараз говоримо саме про столі!). У подарунок я зліпила півники-іриси в якості відповідного жесту, хоч і дрібного.

Отже, коли я стала ліпити далеко від техніки, то здивувалася - пилу стало дуже мало. І завдяки ряду хитрувань вдалося звести кількість ворсинок до мінімуму. І ось тепер переходимо до суті!

Щоб ворсинки і інша гидота НЕ липли до холодного фарфору і не псували задоволення від заняття керамічної флористикою, допоможе наступне:

  • творити бажано за відведеним спеціально для цього столом далеко від вентиляторів, кольорів (вони є у всій техніці і ноутбуках теж);
  • перед початком ліплення важливо завжди протирати стіл і прилеглі поверхні вологими серветками;
  • корисно протирати і інструменти;
  • файл, в якому розгортає глину, потрібно міняти якомога частіше - він електризує на себе пил зі скаженою швидкістю;
  • вологі серветки повинні бути весь час під рукою, щоб витирати об них пальчики перед контактом з ХФ;
  • рукава і взагалі верхню частину одягу бажано прокатати липким валиком, особливо це актуально, якщо в будинку є пухнастий вихованець.
  • ворсинки з розкатаної глини зручно знімати голочкою;
  • розгортати масу для ліплення найкраще у файлі або офісної папці, щоб контакт з качалкою був непрямим;
  • руки варто мити якомога частіше;
  • використання спрею-антістатіка, як правило, не допомагає в боротьбі з пилом під час ліплення квітів.

Також нагадаю, що в процесі варіння холодного фарфору, а точніше - вимішування маси, поверхня повинна бути ідеально чистою. Для цього я застилаю її одноразової плівкою або новим розрізаним файлом, закріплюючи по краях скотчем. На руки надягаю поліетиленові рукавички - теж нові і одноразові. Завдяки цьому на холодному порцеляні в готовому вигляді не залишається пилинок і ворсинок.

Про т.зв. «Гігієнічної частини» я вже писала в статті про інструментах для початківців займатися керамічної флористикою: там про плівку харчової, і про файлик, і про серветки, і про крем йдеться. А ще про Вайнер і молдавсько - текстури для пелюсток і листя, які, до речі, можна зробити своїми руками зі спеціального формувального силікону ЕЛАСТОЛЮКС-М , Солідно при цьому заощадивши.

Всім натхнення і побільше квіткового!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!

Читайте також:

Сподобалася стаття?