Пігменти зовнішності: меланін, каротин і гемоглобін

  1. меланін
  2. каротин
  3. гемоглобін

Ч то визначає колір шкіри , волосся і очей будь-якої людини? А визначає їх співвідношення трьох пігментів: каротину (жовтого), гемоглобіну (червоного) і меланіну (коричневого).

Їх поєднання складають все різноманітні кольори і відтінки шкіри, волосся і очей. Шкіра є як би тонким світлофільтром, тому тон, переважаючий прямо під її поверхнею і просвічує через шкіру, визначає колірний тип - дуже важливу характеристику зовнішності. Волосся можна пофарбувати, особа повністю покрити густим шаром косметики, і все ж відтінок шкіри буде видно, і змінити його не можна, навіть загоряючи в солярії і приймаючи каротин.

Чи не можете визначити свій цветотип? Пройдіть безкоштовний тест ..

меланін

Перший пігмент - меланін, - в шкірі виробляється, головним чином, на сонечку, і основною його функцією є захист тканин від небезпечних ультрафіолетових променів. У тих частинах світу, де сонце найбільш активно, люди обзавелися своєрідним "перманентним засмагою", що передається у спадок. Так природа подбала про тих, хто живе під палючим сонцем. Меланін вбирає в себе ультрафіолет, у великих дозах викликає рак шкіри. З іншого боку, в регіонах, де сонце світить не так сильно, світла шкіра повинна пропускати якомога більше ультрафіолетових променів. Це необхідно, тому що вони стимулюють вироблення вітаміну D, необхідного для нормального росту і стану кісток. Тому у світлошкірих народів Європи в епідермісі зустрічаються лише поодинокі гранули меланіну, а у негрів Африки, папуасів і інших південних народів його надлишок. У темношкірих людей навіть губи мають темний, синюватий відтінок через наявність меланіну в слизовій, яка у світлошкірих пігменту геть позбавлена.

Крім різнокольорових людей, бувають і особистості в прямому сенсі слова безбарвні - альбіноси. Це люди зі спадковим порушенням: у них біосинтез меланіну просто не відбувається. Через це більшість альбіносів не тільки дуже чутливі до сонця, але і мають проблеми із зором і слухом і відрізняються ослабленим імунітетом. І якщо звичайна людина спочатку набуває засмагу природним чином, а коли перестає перебувати на сонці, шкіра його поступово втрачає зайвий меланін і світлішає, то у альбіносів в зв'язку з природженою відсутністю меланіну шкіра взагалі не темніє.

каротин

Другий пігмент - каротин. Ця речовина жовтого кольору, яке міститься в моркві (і їй зобов'язана своєю назвою, від англійського carrot - морква), в жовтку яйця. Подібно меланину, каротин присутня в шкірі всіх людей, але його присутність не так помітно, меланін краде його. Люди з невеликою кількістю меланіну в шкірі можуть мати більше каротину або менше. Наприклад, народи Східної Азії з великою кількістю каротину мають кілька жовтуватий колір обличчя.

гемоглобін

Третій пігмент - гемоглобін, який забарвлює кров у червоний колір. Природно, що він присутній у всіх. Однак гемоглобін знаходиться в кровоносних судинах і практично не видно. Його існування можна виявити лише в шкірі білих людей, особливо зі світлим кольором обличчя. Саме гемоглобін робить щоки рожевими і дозволяє людям червоніти при хвилюванні, коли під дією викиду гормонів розширюються судини.

сучасний колірний аналіз класифікує зовнішність людини в певний сезон або колорит, виходячи з результату змішання цих трьох пігментів.


Ч то визначає   колір шкіри   ,   волосся   і   очей   будь-якої людини



ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР І ОТРИМАЙТЕ КОРИСНИЙ ПОДАРУНОК,
Допомагає тримати СЕБЕ ЗАВЖДИ У ФОРМІ!


Чи не можете визначити свій цветотип?