Мама мила Мілу милом ... Цікаво, стала б щасливішою Міла, якби мама використала не просте мило, а мило ручної роботи, виконаний з душею і за індивідуальними ескізами? Журналісти Vox Populi вирішили заглянути в гості до «Аромантіке» і з'ясувати секрети миловаріння.
Євгенія Пудовікова, власниця «Аромантікі»
Євгенія Пудовікова займається миловарінням протягом п'яти років. Якось дівчина поїхала в гості до своєї тітки в Москву, де вперше в житті пройшла майстер-класи по цьому заняттю.
- У перший раз пішла, що називається, за компанію, але поступово утягнулася в процес, - розповідає майстер мильних справ.
Колишня сфера діяльності не має ніякого відношення до творчості: у Євгенії технічна освіта. Душа тягнулася до прекрасного. Дуже подобався аромат, який виділяв мило: тонкий, що вабить, чарівний.
- Існуючі на той момент фірми, що виготовляють мило, виробляли дуже багато дорогої продукції, я ж хотіла, щоб якомога більше покупців мали можливість придбати невелику мильне диво.
Перші спроби створити мило далися Євгенії непросто: про те достатку інгредієнтів, яке є зараз, в той час доводилося тільки мріяти. Простір фантазії упирався в убогий набір форм і ароматів. Потрібно було якось виходити з цього становища.
Помічниками в пошуках потрібних компонентів стали алматинський магазини «Чудо-лавка» і «Скринька». Всілякі мильні основи, необхідні барвники, аромати і форми - все це було потрібно для того, щоб створити невеликий шматочок мила.
Потім прийшла пора оптових закупівель в Росії. Євгенія безпосередньо домовлялася з постачальниками, і вже скоро мило ручної роботи стало якіснішим.
Індивідуальне замовлення
Зараз в «Аромантіке» є все: від солодко сплять мильних ангелів до косметичних засобів. Майстер виконує і замовлення клієнтів, які хочуть отримати особливе, іменне мило-сувенір.
Сьогодні необхідні для виробництва мила форми приїжджають з Санкт-Петербурга. Виготовлення мила в квіткових формах - досить трудомісткий процес. Кожен компонент і барвник заливається в форми окремо. На це йде близько 40 хвилин.
На виготовлення такої троянди потрібно 20 хвилин. Після заливки в форму потрібно почекати годину-півтора, щоб маса висохла і затверділа.
Як правило, мильна формочка з доданими барвниками і ароматами нагрівається в мікрохвильовці. Процес миловаріння відбувається в домашніх умовах, але в окремому, спеціально відведеному приміщенні.
Євгенія виготовляє також мило з надрукованим на ньому зображенням. Картинки роздруковуються на спеціальній водорастворимой папері, потім вирізаються і вставляються всередину мила. Зображення з часом змивається, але тримається досить довго.
Мило у вигляді сплячого малюка покупці воліють брати в подарунок і кажуть, що використовують його не за прямим призначенням, а в якості сувеніра. «Ну як їм можна користуватися? Воно ж таке миле! »- вигукують вони.
У будні дні Євгена виконує весь обсяг роботи з виготовлення мила для магазину самостійно. Коли ж надходять замовлення на корпоративні свята, весілля, дні народження, то на допомогу приходять друзі-однодумці. Або, як каже дівчина, «едіномиленнікі».
Деякі види натурального мила повинні «дозріти».
- Буває така основа, в яку вже додані стабілізатори, щоб з нею можна було працювати і переплавляти по кілька разів. А є ті, які переплавки не підлягають. Для цього потрібні спеціальні лазні, і за часом цей процес більш тривалий. Термін «дозрівання» мила ручної роботи варіюється від тижня до місяця. За цей час воно проявляє свої кращі якості і розкриває аромат. Натуральне мило не сушить і не стягує шкіру.
Натуральне мило нарізний серії
Нарізна серія мильної продукції містить в основі масла, і найчастіше - оливкова. У продажу є мило із запахом карамелі і бузку. Сама Євгенія вважає за краще аромат лаванди, а її чоловік - мило з ментолом. Воно дуже добре охолоджує і підходить в якості уходовой кошти після гоління.
Натуральний мильний скраб
Особливою популярністю у покупців магазину «Аромантіка» користуються мильні кавові скраби, скраби з корицею і апельсином.
Євгенія також виготовляє «гейзери для ванни». У їх складі міститься сіль, сода, кислота, масла або різні аромати. Трояндова олія або масло сакури стане відмінним доповненням при прийнятті розслаблюючій вечірньої ванни. Зараз «Аромантіка» крім мила пропонує своєму покупцеві косметичну продукцію: масла для тіла і бальзами. Зовсім скоро на прилавках з'являться скраби і пілінги, засоби для волосся.
Подарунковий набір
Найбільшою складністю для Євгенії Пудовіковой було і залишається отримання сертифіката. Сама продукція поки не сертифікована, мильна основа має заводську ліцензію.
- Ми працюємо над цим! - каже милодел.
Приміщення, в якому виставлена продукція, орендується трьома рукодільниця. У планах у Євгенії відкриття власного магазину з натуральною косметикою в самому центрі міста.
- Буду виступати в ролі дистриб'ютора, - ділиться планами Євгенія Пудовікова.
Дипломи і сертифікати «Аромантікі»
У 2012 продукція «Аромантікі» перемогла на виставці.
- Я намагаюся регулярно відвідувати різні виставки, будь то весільні або новорічні. Мені подобається брати участь в них, - розповідає власниця невеликого бізнесу.
Масажні плитки з натуральними маслами
Конкурентів в цьому сегменті, за словами Євгенії, не дуже багато:
- Тих, хто займається серйозно і професійно, в Казахстані дуже мало. В основному все роблять просто для інтересу, заливають в різні формочки, коли є натхнення.
Ціни на таку продукцію ручної роботи формуються милоделом Євгенією за допомогою аналізу цін конкурентів і оцінки вартості використаних компонентів. Деякі ароматичні масла доводиться замовляти за кордоном, але навіть цей фактор не сильно позначається на ціні. Так, наприклад, шматочок ароматичного мила середнього розміру обійдеться покупцеві від 500 тенге і вище.
Євгенія зізналася нам, що процес виготовлення маленького чуда мильного мистецтва приносить їй неймовірне задоволення:
- Буває так, що якась форма набридає, і доводиться купувати нову. Купиш, зробиш мило і радієш. Подобається те, що все воно натуральне, немає ніяких добавок. Цим милом користується вся наша сім'я, близькі знайомі, друзі.
У «Аромантікі» є власний сайт aromantika.kz , Де представлена вся продукція ручної роботи. Якщо ви любите побалувати себе натуральною продукцією або бажаєте зробити незвичайний подарунок, то чому б не почати прямо зараз? Всім мила, друзі!
Фотогалерея
Зроблено в Казахстані: мило ручної роботи фірми «Аромантіка»
Дивіться також
Автор: Тимур Батиршін
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Цікаво, стала б щасливішою Міла, якби мама використала не просте мило, а мило ручної роботи, виконаний з душею і за індивідуальними ескізами?«Ну як їм можна користуватися?
Якщо ви любите побалувати себе натуральною продукцією або бажаєте зробити незвичайний подарунок, то чому б не почати прямо зараз?