Ляльки Реборн в Україні

Колекційні ляльки схожі на справжніх дітей

Колекційні ляльки схожі на справжніх дітей. Мода на натуралістичних пупсиків дійшла до України. Одні, побачивши ляльок Реборн, захоплено плескають в долоні, інші викривлено відвертаються, ще хтось сприймає їх за справжніх дітей і вважає за необхідне купувати лялькам справжню одяг і виводити на прогулянки в візках.

А дехто настільки закохується в ці істоти, і починає виготовляти ляльки Реборн власноруч! Сьогодні ми поговоримо з двома майстринями, які роблять Реборн в Україні, і дізнаємося, як виглядає процес створення таких пупсів.

Як зробити ляльку Реборн?

Процес «народження» такого малюка дуже складний. Для початку потрібно знежирити заготовку ляльки (вона називається молд) і прорізати місця для очей і ніздрі. Після цього майстриня висвітлює «шкіру» заготовки, адже на світлу основу краще наносити бажані кольори і рум'янець.

Обраними фарбами (акрилом або маслом) ляльці малюють шкіру з усіма потрібними тонами і півтонами. З акриловими фарбами працювати простіше, а ось за олійні краще братися вже, набивши руку. Справа в тому, що Реборн потребує не менше як 20 шарах олійної фарби, і після кожного з них ляльку треба запікати в духовці (таким чином закріплюється фарба).

Після нанесення кольору шкіри лялька Реборн потребує реалістичних нюансах. Тому далі майстриня малює на тілі пупсика невеликі капіляри, почервоніння і ознаки діатезу - щоб лялька виглядала геть як справжній немовля. Якщо всі деталі намальовані, ляльку треба покрити лаком для зміцнення фарби.

Далі майстер-реборніст прикріплює пупсик волосся. Це дуже кропітка робота, однак, на щастя, новонародженим лялькам багато волосся не потрібно. Його імплантують за допомогою голок, простягаючи волосся крізь заготовку голови ляльки. Після цього зсередини змащують «шевелюру» клеєм, щоб міцно трималася. Схожим чином нарощують малюкові і вії.

Наступний етап - набивання ляльки синтепухом і додавання в ручки, ніжки і тулуб матеріалів, які зроблять Реборн важче. Після цього всі частини пупсика збирають разом і одягають в дитячий одяг. Лялька Реборн готова!

Лялька Реборн готова

Матеріали для ляльок Реборн

Отже, майстриня, яка береться за створення справжнього реборніка, повинна мати такі матеріали:

1. Молд ляльки Реборн - заготівля пупсика, створена одним з визнаних скульпторів. До заготівлі, зазвичай, входять голова, тільце, руки і ноги ляльки. Ці деталі можна замовляти окремо, проте обов'язково звертати увагу на розміри: вони можуть бути різні.

2. Фарби (акрил або масні Genesis). Сам по собі молд - не готові лялька, цю основу ще треба зібрати і розфарбувати. Тому фарби знадобляться для нанесення кольору шкіри, а також щічок і ротика малюка.

3. Керамічна палітра для розведення фарб.

4. Якщо вибираєте олійні фарби, то до них треба придбати і розчинник.

5. Лак для зміцнення Matt Varnish.

6. 3D- гель. Ця речовина допоможе створити «спецефекти» на зразок блиску очей, сліз або слинки.

7. Спонж, пензлики, губки для нанесення фарб.

8. Спеціальні очі для ляльок, які продаються в рукодільних магазинах.

9. Волосся з мохеру. Прикраса ляльки Реборн волоссям - справа дуже складна, воно називається рутінг. У цьому процесі потрібно неабияку увагу і майстерність. А ще - спеціальні голки для рутінга.

10. Лялькові вії (найкраще - мохерові).

11. сінтепух для набивання ляльок.

сінтепух для набивання ляльок

Кохання з першого погляду

Створювати Ресорник можуть тільки дійсно закохані в цих пупсиків майстрині. Адже для збору всіх необхідних матеріалів та інструментів, а також для вимальовування кожного сантиметра шкіри малюка потрібно неабияке терпіння! Але всі ці «жертви» гідні результату, вважає наша співрозмовниця - майстриня Марія Сілукова з Києва.

Реборнік

Реборнік

«2010-го року в Києві проходила виставка ляльок. Їхала на роботу в битком забитому метро, ​​я побачила величезний борд з хорошою лялькою і час проведення виставки, - згадує майстриня. - Я зацікавилася і почала шукати в Інтернеті інформацію. Відкрилася вкладка з таким маленьким, ніжним створенням Реборн. Так все і почалося »!

Майстриня каже, що тодішню зустріч зі світом Реборн можна назвати любов'ю з першого погляду. «Таке захоплення в житті буває нечасто. Це коли точно розумієш, що знайшов якусь велику істину свого життя і знаєш, що це - точно воно, хоча жодного разу і не мріяв про таке », - ділиться пані Сілукова.

новонароджений Реборн

новонароджений Реборн

Далі почалися пошуки інформації про ляльок Реборн: майстриня збирала матеріал про їх виготовленні, дізнавалася, що і як варто робити. Приблизно за півроку Марія Сілукова мала все необхідне для створення свого першого лялькового дитини.

копія дитини

«На створення однієї ляльки йде приблизно тиждень, але це в тому випадку, якщо є все, і ти чітко бачиш образ, - розповідає майстриня. - Іноді місяць думаєш, як зробити краще, і чекаєш натхнення. Якщо чесно, то коли починаю роботу, завжди прошу Боженька допомогти мені, і це допомагає »!

Лялька Реборн дівчинка

Виготовлення правдоподібних малюків - хобі не з дешевих, тому і готові ляльки Реборн не можуть коштувати копійки. Ще б пак, адже матеріали для ляльок майстриня купує в Німеччині, США та Великої Британії. Тільки пластику, інструменти, пензлики і спонж закуповує в Україні.

«Я люблю те, що я роблю, і в першу чергу думаю про створення малюка, а не про те, скільки грошей потім« отримати ». Не кажу, що я - добра Самара, та й демпінгу вати теж несправедливо щодо інших майстрів. Тому ціна на ляльки Реборн залежить від складності замовлення і вже виконаної роботи ».

мавпочка Реборн

Поруч з натуралістичними ляльками-дітьми, майстрині Реборн іноді виготовляють і маленьких мавпочок. Ці милі створіння також схожі на маленьких дітей, тому можуть розчулити кого-небудь. «Мавпочок я ліплю сама зі спеціального пластика, який треба запікати, - каже Марія Сілукова. - Після запікання розписую, покриваю шерстю. Таких мавпочок купують часто ». В цілому, мода на ляльки Реборн вже активніше захоплює нашу державу: покупців з України (матусь - так м'яко їх називають) стає все більше, стверджує майстриня.

Єдиний суперечливий момент у створенні ляльок Реборн - негативні відгуки, на які можна натрапити з натуралістичним дитиною. Адже декому така правдоподібність здається незрозумілою: дитина ніби живий, але лежить і не рухається. «Якось я бачила пару форумів, де народ писав негатив про Реборн. Цікаво, але жоден критик, який кричав, що ці ляльки - зло і негатив, не бачив в живу цих прекрасних і зворушливих ляльок. Раніше, коли з'явилися машини, їх теж лякалися і ховалися від них, - зазначає Марія Сілукова. - Та й взагалі, будь-який прояв творчості - це добре, а красиво чи ні - кожному своє. Адже краса - це також відхилення від норми »!

Реборн від Вікторії Бард

Лялька Реборн - це мистецтво!

«Вперше я побачила Реборн влітку 2009 року, і з того часу моє життя змінилося: я не могла спокійно засинати, дуже хотіла собі таку лялечку, - ділиться Вікторія Бард з Одеси. - Натрапила на цих милих малюків зовсім випадково: шукала ляльку-пупса для своєї однорічної дочки. В результаті, знайшла улюблене захоплення для себе »!

Вікторія почала пробувати свої сили в реборнінге восени в 2009-му році, і вже в грудні у неї «народився» справжній малюк Реборн. В даний час в арсеналі майстрині - близько шестидесяти малюків, серед яких є і мавпочки. На створення одного малюка майстриня витрачає від двох тижнів, тому і ціна на всіх Реборн - різна. В середньому, одну ляльку майстриня продає за 600 дол. Серед покупців більше поціновувачів реборніков з-за кордону, проте і українські «матусі» купують ляльки.

малюк Реборн

малюк Реборн

Створити ляльку, неймовірно схожу на живу дитину, напевно, може тільки художньо обдарована людина. Однак Вікторія Бард відповідає на таке твердження досить скромно: «Розпис заготовки - це свого роду чари, у кожного майстра є свій секрет, - каже майстриня. - Я не можу назвати це даром, але точно скажу: лялечку треба відчути, полюбити. Кожна моя лялька - це частина мене ».

Звичайно, навіть у творчості майстрів з досвідом існують «проблемні місця». «На різних етапах моєї творчості у мене виникали проблеми то з нарощуванням волосся, то з розписом самої ляльки - створенням реалістичною шкіри, передачею образу. Обидва процеси складні, копіткі, то чи наростити волосся, або намалювати нігтик, - ділиться Вікторія Бард. - Але зараз мені подобається і те, і інше, я отримую від самого процесу задоволення. А коли лялечка готова, дивиться на мене своїми блискучими очима і ось-ось почне дихати, переживаю такі відчуття, що словами не передати »!

натуралістичний малюк

натуралістичний малюк

Щодо випадків, коли Реборн називають моторошними створіннями, майстриня з Одеси відзначає: «Є, звичайно, такі ляльки Реборн, що і дивитися страшно. Але думаю, багато залежить від самої заготовки та розпису. Можна постаратися зробити миліше не надто хорошу заготовку, а й можна зіпсувати дуже цікавий, хороший молд, - каже Вікторія Бард. - У той же час, багато хто не може змиритися з такими реалістичними і, при цьому, не живими створіннями, як ляльки Реборн. Можливо, ця реалістичність наводить на них жах, однак серед моїх знайомих таких мало. Тому я можу зробити висновок, що більшості людей ці малюки подобаються ».

Реборніків майстриня називає колекційними ляльками, і аж ніяк не «замінниками» дітей. «Я ніколи не бачила, щоб доросла жінка спокійно розгулювала по вулиці з такою лялькою в візку. Ось діти гуляють - навіть моя дочка, - каже Вікторія Бард. - Лялька Реборн - це мистецтво »!

Схожі сторінки

Як зробити ляльку Реборн?