Електромагнітна індукція

  1. Явище електромагнітної індукції
  2. Застосування електромагнітної індукції
  3. Потрібна допомога в навчанні?

Ми вже знаємо, що електричний струм, рухаючись по провіднику, створює навколо нього магнітне поле . На основі цього явища людина винайшла і широко застосовує найрізноманітніші електромагніти . Але виникає питання: якщо електричні заряди, рухаючись, викликають виникнення магнітного поля, а чи не працює це і навпаки?

Тобто, чи може магнітне поле з'явитися причиною виникнення електричного струму в провіднику? У 1831 році Майкл Фарадей встановив, що в замкнутій проводить електричного кола при зміні магнітного поля виникає електричний струм . Такий струм назвали індукційним струмом, а явище виникнення струму в замкнутому провідному контурі при зміні магнітного поля, що пронизує цей контур, носить назву електромагнітної індукції.

Явище електромагнітної індукції

Сама назва «електромагнітна» складається з двох частин: «електро» та «магнітна». Електричні і магнітні явища нерозривно пов'язані один з одним. І якщо електричні заряди, рухаючись, змінюють магнітне поле навколо себе, то і магнітне поле, змінюючись, мимоволі змусить переміщатися електричні заряди, утворюючи електричний струм.

При цьому саме змінюється магнітного поля викликає виникнення електричного струму. Постійне магнітне поле не викличе рух електричних зарядів, а відповідно, і індукційний струм не утворюється. Більш детальний розгляд явища електромагнітної індукції , Висновок формул і закону електромагнітної індукції відноситься до курсу дев'ятого класу.

Застосування електромагнітної індукції

У цій же статті ми поговоримо про застосування електромагнітної індукції. На використанні законів електромагнітної індукції заснована дія багатьох двигунів і генераторів струму. Принцип їх роботи зрозуміти досить просто.

Зміна магнітного поля можна викликати, наприклад, переміщенням магніту. Тому, якщо будь-яким стороннім впливом пересувати магніт усередині замкненого кола, то в цьому ланцюзі виникне струм. Так можна створити генератор струму.

Якщо ж навпаки, пустити струм від стороннього джерела по ланцюгу, то що знаходиться всередині ланцюга магніт почне рухатися під впливом магнітного поля, утвореного електричним струмом. Таким чином можна зібрати електродвигун.

Описаними вище генераторами струму перетворюють механічну енергію в електричну на електростанціях. Механічна енергія це енергія вугілля, дизельного палива, вітру, води і так далі. Електрика надходить по проводах до споживачів і там зворотним чином перетворюється в механічну в електродвигунах.

Електродвигуни пилососів, фенів, міксерів, кольорів, електром'ясорубок і інших численних приладів, використовуваних нами щодня, засновані на використанні електромагнітної індукції і магнітних сил. Про використання в промисловості цих же явищ і говорити не доводиться, зрозуміло, що воно повсюдно.

Потрібна допомога в навчанні?


Ми вже знаємо, що електричний струм, рухаючись по провіднику, створює навколо нього   магнітне поле

Попередня тема: Дія магнітного поля на провідник зі струмом: схема простого електродвигуна
Наступна тема: & nbsp & nbsp & nbsp Світло: властивості, джерела світла, поширення світла

Але виникає питання: якщо електричні заряди, рухаючись, викликають виникнення магнітного поля, а чи не працює це і навпаки?
Тобто, чи може магнітне поле з'явитися причиною виникнення електричного струму в провіднику?
Потрібна допомога в навчанні?