Де у свині серце, як заколоти свиню в серці (фото і відео)

  1. Визначаємо день: сезонні і фізіологічні критерії
  2. Підготовка: огляд, годування, обробка
  3. підготовка інструментів
  4. підготовка майданчика
  5. Етапи роботи з роз'ясненнями
  6. Варіанти фіксації туші
  7. Процедура знекровлення: необхідність і особливості
  8. Відмінні риси умертвіння кабанчика
  9. Особливості при роботі з молочниками

Щоб швидко потрапити в потрібну точку при заколювання тварини, треба вміти чітко визначати, де у свиней серце

Щоб швидко потрапити в потрібну точку при заколювання тварини, треба вміти чітко визначати, де у свиней серце. Саме про це і поговоримо в статті. Ми розповімо, як виявити цей важливий орган, які застосувати інструменти для забою, і як діяти під час цієї нелегкої процедури. Причому складність полягає не тільки в фізичному плані, але і в психологічному. І пам'ятайте, що процедура шпильки вимагає концентрації і підвищеної уваги.

Визначаємо день: сезонні і фізіологічні критерії

Почнемо з того, як правильно підібрати день для забою свині. Запам'ятайте, що чим холодніше на вулиці - тим зручніше буде працювати. З цієї причини в зимовий час немає принципової різниці, коли заколювати тварину. Влітку, краще зайнятися роботою з самого ранку, коли спека не досягла піку.

Дощ не стане перешкодою, якщо на території розташовано крите приміщення для забою. В іншому випадку процедуру слід перенести. Що стосується самої свині, рекомендується врахувати її вага і фізіологічний стан. Для кожної породи, вирощеної в домашніх умовах, існує свій забійний вагу. Наприклад, для великої білої свинки - це 150 кг, а для в'єтнамської вислобрюхі - 75-80 кг.

З фізіологічної боку рекомендується не призначати забій свиней в період статевої охоти. В цей час організм свиноматки виділяє надмірну кількість гормонів, що знижує якість м'яса тварини і робить роботу неефективною. Краще, якщо з закінчення «гульки» пройде близько 10 днів, тоді зможете отримати найбільш досконалий продукт.

Підготовка: огляд, годування, обробка

Перш ніж ми розповімо, як правильно вбити свиню ножем в серце, відкриємо кілька секретів, пов'язаних з підготовкою худоби до забою. Зібравшись продавати отримане м'ясо, покажіть свинку ветлікаря перед умертвіння. Вирішивши залишити продукцію собі, можете не замовляти огляд.

За 12 годин до забою свиню забороняється годувати, але в воді обмежувати тварина не варто. На це існує дві причини: спорожнілий кишечник не зіпсує м'ясо і виманити порося з хліва, приманити кормом, значно легше. Не забудьте обполоснути тварина теплою водою - це зменшить кількість мікробів і посприяє продовженню терміну зберігання туші.

Найбільше проблем при забої виникає на етапі виведення особини із загороди. Якщо свинка раніше не виходила за його межі, то сама вона його не залишить. Будь-які звуки ззовні налякають тварина, як і ви, почавши тягнути силою. Розумніше накрити голову свині щільною тканиною і повільно виводити її з верстата. Але, пам'ятайте, що поспіх - поганий помічник у будь-якій роботі.

Але, пам'ятайте, що поспіх - поганий помічник у будь-якій роботі

підготовка інструментів

Сьогодні ми говоримо про те, як заколоти свиню в серце. У розділі підготовки інструментів ми зробимо упор на інвентар, який підходить саме для такого способу забою. Перш ніж виводити тварина з верстата, підготуйте наступне обладнання до роботи:

  • паяльна лампа або газорезка;
  • міцна мотузка;
  • відра;
  • тканину або марлеві серветки;
  • клинок для заколювання;
  • звичайний ніж;
  • сокиру.

паяльна лампа або газорезка;   міцна мотузка;   відра;   тканину або марлеві серветки;   клинок для заколювання;   звичайний ніж;   сокиру

Коли заколюють свиноматку в домашніх умовах, найголовніше - підібрати якісний ніж для роботи. Як вибрати інструмент, і яким він повинен бути, ми розповідали в статті «Який ніж вибрати для забою свині» . Нагадаємо лише, що у випадку з варіантом умертвіння тварини ударом в серце, потрібно двосічний меч.

Довжина його залежить від величини свині, але як правило це 22-25 см в довжину. Товщина леза 2-3 мм. І особливу увагу зверніть на те, щоб клинок проходив по всій довжині рукояті. Це важливо, тому що в іншому випадку в найвідповідальніший момент ніж може зламатися. Сама ручка в ідеалі повинна бути дерев'яною, щоб не ковзала в процесі проведення забою.

Що стосується паяльної лампи або газорезкі, то пристосування використовують для випалу туші свині. В відра зливається кров в процесі робіт по знекровлення або складаються нутрощі. Другий ніж використовують для зачистки шкур, а сокирою розрубують товсті кістки тварини після забою.

Другий ніж використовують для зачистки шкур, а сокирою розрубують товсті кістки тварини після забою

Всі подробиці про це читайте в статті «Як правильно обробляти свиню».

підготовка майданчика

Забиваючи порося в домашніх умовах, слід підготувати спеціальне місце - імпровізовану бійню, куди відправите свиню для умертвіння і оброблення. Звичайно, на спеціалізованих майданчиках встановлюють спеціальне обладнання, але можна все зробити самостійно.

Виділіть крите приміщення, віддалено стоїть від свинарника. Усередині встановіть П-подібний турнік, близько 2 м заввишки. До верхньої планки підвісьте гаки за допомогою міцних ременів - дана конструкція допоможе в знекровленні свині. Пол перед забоєм застеліть соломою або тирсою, щоб зібрати їх після роботи і позбутися від «кривавих слідів».

Пол перед забоєм застеліть соломою або тирсою, щоб зібрати їх після роботи і позбутися від «кривавих слідів»

Поруч з турніком спорудити обробний «стіл». Виконати його можна з дерев'яних піддонів, старої металевих дверей, або просто послати щільну клейонку. Підготуйте широкий пень, для розрубування туші тварин. Але, робити це має сенс у випадку, якщо забій свиней проводиться регулярно.

Одноразовий забій можна провести і на ділянці, поваливши свиню на настил і завдавши удар. Головне - розташувати «подіум» таким чином, щоб з рани витікала кров.

Етапи роботи з роз'ясненнями

Говорячи про те, як зарізати порося, варто пояснити всі етапи процедури. Забій свині складається з 4 основних ступенів:

  • привід на бійню;
  • фіксація;
  • забій;
  • знекровлення.

Ми говорили, що з першим пунктом можуть виникнути складності і розповідали, як їх вирішити. Ще один варіант приманити свиню - викласти доріжку з їжі. Що стосується фіксації тварин, поговоримо про це пізніше, а зараз розберемо, як зробити забій ударом в серце.

Визначте область серця свині - ліва сторона грудини, між 3 і 6 ребрами. Прощупайте цю зону і знайдіть місце, де можете відчувати биття. В цей стик серцевого м'яза і грудної стінки необхідно нанести удар. Бийте швидко і чітко, заганяючи ніж на всю довжину леза.

Якщо ніж увійшов правильно, ви відчуєте пульсацію. Залиште його в туше, поки не припиняться судоми, і свиня остаточно не затихне.

Звичайно, процедура для новачка з психологічної точки зору дуже складна. Якщо ви відчуваєте, що не впораєтеся, то зверніться до досвідченого забійнику. Спостерігаючи за його діями, можливо, наступного разу ви вже зможете зробити це самостійно.

Варіанти фіксації туші

Щоб зробити забій свині, щоб уникнути проблем треба попередньо знерухомити тварину, особливо, якщо воно велике. Наведемо три варіанти, як це зробити і розповімо про плюси і мінуси.

Перший спосіб зв'язування хрюши - підсікання: мотузяну петлю накидають на задні ноги кабана і смикають за протилежний кінець мотузки у напрямку нагору. Коли тварина впаде, притисніть його до землі. Мінус методу - для знерухомлення свині потрібно 2 людини.

Мінус методу - для знерухомлення свині потрібно 2 людини

У другому варіанті свиням перед забоєм пов'язують і передні, і задні ноги, а вже після валять набік і утримують без руху. Плюс - потрібно один помічник, мінус - складно відвернути тварина, щоб добре з'єднати кінцівки.

Третій варіант - підвішування до перекладині - використовується на фермах, де вже встановлено турнік для забою. Свині скручують ноги, кінець каната перекидають через перекладину, підтягують до потрібної висоти і закріплюють. З плюсів - відсутність помічників. Мінус - затягувати на турнік 250 кг живої ваги досить важка робота.

Процедура знекровлення: необхідність і особливості

Кров в м'ясі здатна зіпсувати продукт, зробивши його несмачним, і знизивши якість, тим самим істотно знецінивши. Тому, коли коле свиню, не забувайте спускати з туші кров, щоб не загубити роботу.

Знекровлення проводять посредствам розкриття сонної артерії у свині. Але при заколювання порося ударом в серце, кров скупчується в черевній порожнині тварини. Її необхідно прибрати звідти при розтині, використовуючи серветки, бинти або чисту тканину.

Процедура знекровлення тривати не більше 5 хвилин. Не тримайте свиню більше, так ви лише розтягнете час, але не досягнете кращого результату. Під час стікання крові з артерії тварини, підставте до отвору відро. Це роблять, щоб не залишати кров'яну калюжу після забою. Але, свинарі-кулінари використовують зібрану кров для приготування кров'яної ковбаси.

Відмінні риси умертвіння кабанчика

Основна відмінність при забої кнурів - маса. Коли колете їх, а не свиней, пам'ятайте про це. Якщо для заколювання свині ви можете використовувати одного помічника, то забій кнура краще здійснювати з двома міцними робочими. Не зробивши цього, не зможете утримати тварину в нерухомому положенні.

Неможливість повністю знерухомити кабана перед забоєм, призводить до того, що в момент, коли ви колете серце, тварина може вирватися, і ніж пройде не в тому місці. Удар наноситься з максимальною силою, інакше шкуру не пробитися. Хряк може порвати мотузки, якщо не розрахуєте їх міцність.

Другий важливий момент при забої кнурів - дорослих особин каструють перед тим, як відправити на забій. Процедуру проводять не пізніше, ніж за 2 місяці до обраної дати. Це пов'язано з тим, що чоловічі статеві гормони, потрапляючи в кров, псують продукт. М'ясо погано пахне і набуває неприємного присмаку.

Особливості при роботі з молочниками

Молочне порося - це тварина, яка знаходиться у віковому проміжку приблизно від місяця і до відбирання від свиноматки (2-2,5 місяці). На практиці вищезгадані рекомендації по забою дорослої свині, застосовуються і для маленьких свинок. Очевидна різниця, як і в питанні з кабанами, лише в масі.

Інструкції, як скоїти вбивство маленьких свинок, давалися в статті «Як правильно зарізати порося» , І якщо вам доведеться працювати з цією віковою категорією тварин, то рекомендуємо ознайомитися саме з нею. Якщо ви лише зрідка займаєтеся забоєм, то необхідно лише дотримуватися загальних правил.

Єдине, що варто запам'ятати - забивати в поодинці можна лише поросят, вагою менше 20 кг. Якщо маса свині перевищує цю межу, покличте помічника для утримання тварини в одному положенні. Чи не переоцінюйте свої сили, так як це може вийти боком.

Маленьких поросят вагою 7-10 кг часто фіксують на звичайній табуретці. Помічник і в цьому випадку не завадить, щоб притримати кабанчика під час забою. Тут вже не потрібно занадто багато сили і ніж може бути значно менше. Досить леза довжиною 15-18 см, адже ваша мета - дістати до серця. Визначивши його місце розташування, сміливо коліті в потрібну область різким рухом.

Наступні дії аналогічні описаним вище. Пульсуючий в рані ніж говорить про точність нанесеного удару. Витягнути його можна лише після повної зупинки дихання порося.

Ви можете зберегти дані інструкції по роботі зі свинями, якщо натиснете на кнопку «зробити репост».

Пишіть коментарі до тексту, спілкуйтеся з читачами нашого сайту.