Ангорский кролик: історія походження, опис, розведення, догляд, годування, плюси і мінуси пухнастою породи

  1. Зовнішній вигляд, опис ангорського кролика
  2. Породи ангорського кролика
  3. Зміст кролика в домашніх умовах
  4. Харчування і раціон
  5. Розведення ангорських кроликів
  6. Плюси і мінуси породи
  7. Вибір і покупка
  8. хвороби
  9. Відгуки власників

Ангорські кролики мініатюрні пухнасті створення, відносяться до найстаріших порід

Ангорські кролики мініатюрні пухнасті створення, відносяться до найстаріших порід. Добре підходить в якості декоративного вихованця і для розведення на пух і м'ясо. Щоб домогтися максимальної тривалості життя, тварин тримають в закритих приміщеннях. Порода особливо цінується завдяки цінному ворсу. Сьогодні ми розповімо, хто такий ангорський кролик, як виглядає, скільки коштує і як за ним доглядати .

Зовнішній вигляд, опис ангорського кролика

Мініатюрна порода вагою до 5 кг. Закруглені вуха і приплюснутий ніс ховаються в великій кількості довгу шерсть. Давно не стрижений вихованець може заховати в волоссі міцні довгі ноги і округле тіло. Пух має довжину до 20 см, за рік такий кролик дає 0.5-1.5 кг високоякісного пуху. Завдяки ангорських кроликам на світ з'явився новий вид м'якого і ніжного ворсу - ангорської вовни.

Довга шерсть часто падає на очі, тому її потрібно регулярно вичісувати. Якщо у звірка буде обмежено зір, він почне хвилюватися і панікувати. Мають блакитними або червоними очима.

Є багато порід ангорських кроликів, серед них переважає біле забарвлення. Часто зустрічається чорний, блакитний і сірий. В одному посліді переважно 5-8 маленьких кроленят, які швидко ростуть і набирають масу. У віці 4 місяців можуть важити 1.5 кг. Залежно від породи, вага дорослої особини може варіюватися від 2 до 5 або навіть 6 кг. Середня тривалість життя 4 роки, при належному догляді може досягати до 7 років. У дикій природі мешкають ще довше.

Породи ангорського кролика

Породи ангорського кролика

Перших ангорських кроликів було привезено з Європи французькими моряками. Згодом селекціонери вивели більше порід, в основному карликових. Найбільш поширені породи на сьогоднішній день:

    • Англійська.
    • Атлас.
  • Біла пухова.
  • Гігант.
  • Французька.
  • Біла пухова.

В англійських особин широка голова і плеската мордочка, все тіло крім носа і лап повністю вкрите шерстю. Середня вага 2-3.2 кг. Їх необхідно розчісувати 2-3 рази в тиждень.

Атласні (сатинові) відрізняються м'якістю свого хутра, який відсутній на морді, лапках і вухах. При вазі 3-4 кг дають більш міцний і якісний хутро, але в меншій кількості. Виведений шляхом схрещування з французьким ангорських кроликом.

Кольорові і білі пухові кролі мають пензлика на вухах. Колір шерсті може відрізнятися, що дозволяє уникнути додаткового фарбування ворсу. При вазі 3.5-4.5 кг дають велику кількість пуху в порівнянні з іншими породами.

Гігантські ангорские кролики відрізняються своєю вагою, що досягає 6 кг. Маючи багато вовни практично не линяють. Єдина порода, у якій є тільки біле забарвлення.

Єдина порода, у якій є тільки біле забарвлення

Французька порода вимагає найменше догляду. Вага рідко перевищує 4.5 кг. На мордочці і лапках практично немає шерсті.

Білий, пуховий породу вивели в радянському союзі в Кіровській області. Місцевих кроликів було схрещені з французькими ангорцамі. Жива маса дорослої особини досягає 4 кг. Видає до 500 грам вовни, з якої 85-90% пух.

Зміст кролика в домашніх умовах

Вихованець надзвичайно добродушний і одночасно полохливий. Вимагає мінімального догляду. В денний час кролик переважно спить , Тому доглядати можна тільки вранці і ввечері. Ближче до сутінків зростає активність. Якщо вільно гуляє по квартирі, може перегризти проводи. Рекомендується накривати їх пластиком або килимом.

Перш ніж погладити ангорського кролика його потрібно привчити до рук . Давайте тварині обнюхати ваші долоньки, тільки після цього можна взяти його на руки. І то про умову, що кролик вас бачить. Не робіть різких рухів і не кричіть при ньому.

У всьому іншому відхід не відрізняється від інших порід. Харчування не відрізняється, основу раціону складає сіно. Регулярно зачісувати звірка, шерсть не повинна потрапляти в очі і рот. У великих кількостях може забити кишечник і спровокувати загибель.

Харчування і раціон

Коли кролик вільно гуляє по квартирі, на його траєкторії не повинно бути нічого їстівного. Інакше звір обов'язково знайде і з'їсть або просто перегризе. Пам'ятайте що від природи він травоїдний, і вазони можуть входити в його меню.

Зерно і концентрати дають в дуже малих дозах, перевага віддається зелені, соковитих кормів і сіна. У раціон потрібно включити:

  • Картоплю, батат, топінамбур і інші бульбоплоди;
  • буряк , Редиску, ріпу, моркву і інші коренеплоди;
  • яблука ;
  • свіжу траву, зелень і сіно.

На фермах раціон відрізняється від домашнього, в більшій мірі включає: різноманітні комбікорми, макухи, шроту, зерна бобових, обрат, кормову капусту та інше.

Регулярно міняйте воду в поїлки. Переконайтеся, що вона справна і тварини вміють нею користуватися.

Розведення ангорських кроликів

Розведення ангорських кроликів

Ангорських кроликів розводять для отримання пуху або м'яса. Бізнес на шерсті менш витратний і в якійсь мірі більш вигідний. Пух не зіпсується без морозильника, на виробництво йде менше коштів і сил. Чверть від загальної кількості виконує репродуктивну функцію. Решта займаються вирощуванням вовни. Дуже важливо постійно розводити і вирощувати молоде покоління. Старі особини дають все менше вовни, якість з часом падає. Можливі хвороби та непередбачені ситуації. Чим швидше розводити молодняк, тим активніше будуть зростати доходи. Через 2-3 вагітності, самки переходять в розряд пухоносов, їх місце займає молоде покоління.

Для розмноження вибирають найбільш здорових і міцних особин. Важливо залишати на плем'я хороших кролів, від них буде залежати якість нового покоління. Довжина вовни повинна бути більше 6 см. Звірятко зобов'язаний відповідати вимогам породи.

Інший метод полягає у використанні всіх дорослих самок для поновлення потомства і вироблення пуху. У підсумку виходить відчутно більше пуху і швидке зростання плем'я.

Плюси і мінуси породи

Плюси і мінуси породи

Кролики дуже тихі і не видають зайвих звуків . Чи не розносять по всій квартирі шерсть, і вимагає зовсім трошки догляду. Кусають не боляче і тільки в крайніх випадках. Проживають в клітці і виходять з неї тільки якщо Ви захочете. До основних мінусів відносять:

  • Можуть погризти дроти в будинку;
  • Часто гризуть папір і шпалери;
  • Здатні вкусити за п'яту;
  • Чи не кастровані кролики мітять територію;
  • Почуваються як удома, какають де попало;
  • Як і будь-які домашні тварини, вимагають хоч трохи догляду та їжі.

Всі мінуси крім останнього виправляються покупкою клітини або вольєра.

Вибір і покупка

Вибір і покупка

Ангорські кролики значно краще себе почувають, маючи партнера протилежної статі. Якщо не плануєте розводити молодняк, рекомендується їх каструвати. В іншому випадку в шлюбний період будуть виникати проблеми з поведінкою і неприємними запахами. Перед покупкою зверніть увагу на наступні характеристики:

  • Візуально огляньте ангорського вихованця на наявність зовнішніх дефектів. Шерсть повинна бути м'якою і блискучою. Зверніть увагу, щоб спина була трошки округлої, але не горбатої.
  • Значення має прикус, верхні зуби повинні злегка знаходити на нижні.
  • Зверніть увагу на поведінці ангорського кролика. Він повинен бути активним і веселим. Відпочиває лежачи на боці.
  • Завалена набік голова свідчить про проблеми з мозком.
  • При можливості огляньте батьків бажаного звірка.
  • Найкраще купувати в розплідниках або у приватних заводчиків. У зоомагазині можуть продати непородисті особина.

Найкращий вік для покупки 2-3 місяці. Не купуйте особин віком молодше 1 місяця, вони ще не можуть повноцінно самостійно харчуватися. Вартість дійсно породистого кролика ангорської породи становить 10 тисяч рублів. У приватних розвідників можна купити ангорца за кілька тисяч. Максимальна вартість на спеціальних фермах, де вона може перевищувати 200 тисяч за голову.

хвороби

Регулярно відвідуйте ветеринара і проводите вакцинацію. Перше щеплення роблять у віці 45 днів, другу через 3 місяці, наступні кожні півроку. Особи старше 5 років особливо схильні до розладів травлення і кишкових захворювань.

Під час вигулювання стежте, щоб пухнастик НЕ гриз все підряд, інакше він може легко себе травмувати. Він повинен бути завжди активним і мати блискучі очі. Рідко сидить на руках спокійно, намагається постійно вирватися на волю. Якщо кролик став занадто млявий, це може бути ознака хвороби. Для декоративних особин стрижка проводиться в якості профілактики.

Відгуки власників

Відгуки власників

Власники помічають різку зміну поведінки під час статевого збудження. Він стає агресивним і мітить всі предмети. З'являється неприємний запах.

Замикають в клітці звірка тільки на ніч, все інше час той вільно пересувається по квартирі.

Декоративного ангорського кролика рідко годують комбікормами. Переважно він має здоровий раціон зі свіжими овочами і сіном.

При перших симптомах хвороби везіть улюбленця в відповідну клініку. Якщо дати хворобі розвинутися, лікування стає дорогим.