Як правильно вибрати шубу і уникнути підробки!

  1. шкурний питання
  2. На смак і колір
  3. Ущипни її!
  4. Що всередині?

Мода, стиль, шопінг Мода, стиль, шопінг   У певному віці всякої дівчині потрібна шуба

У певному віці всякої дівчині потрібна шуба. Навіть якщо ви живете в Ялті або в Лос-Анджелесі. Все одно потрібна. «Щоб було». І взагалі, шуба - це заповідь, ну вроде как у чоловіків про «посади дерево, збудуй будинок, роди сина». Ха-ха, нехай спробують народять! .. А, ну так, це я вже про інше ...

Шуби між собою діляться на норкові і ненорковие. Ділення це досить тонке і творче. Cкажем, соболина - це безперечно норкова. Не в прямому сенсі, а в переносному. Красива, дорога, багата. А ось каракулева, козяча, кроляча, лисяча, песцева, єнотова, рисяча або вовча -визначення ненорковая. Ні, я не дискримінатор, ясна річ, про всяк вибирає шубу по кишені. Суть ненорковой шуби в тому, що вона швидко витирається і приходить в нетоварного вигляду (за винятком хіба що каракуля, і то тому, що він просто сам по собі грубий). Ну і ... не така шалена! А ми не такі багаті, щоб витрачатися на дешеві речі.

шкурний питання

Якість норки розрізняється по окрасу, «густоті» і способу пошиття.

Найпопулярніші напрямки, звідки до нас приїжджають шуби, - це Греція, Китай та Італія. Ну, з Китаєм все ясно. У Греції ж їх тисячами лабают в містечку Кастор (а потім частково переправляють в ту ж Італію. Не дивуйтеся, якщо знає подруга виявить на вашій чисто італійської шубці грецький лейбл, наприклад Saga mink або Avanti), а ось шкури закуповують де належить - на аукціонах в Америці і Канаді. Так що не комплексуйте перед снобами: і грецька шуба - це звучить гордо!

Багато сперечаються, чиї шкурки краще - канадські або штатівські? Чи не морочте собі голову - хороші і ті і інші. Ще ви можете запитати, коли норка стала сировиною для вашого зимового палантини - взимку (тоді хутро особливо густий і пухнастий) або влітку (тоді звірята линяють). Але робити це можна тільки в тому випадку, якщо хутро здається вам рідким і взагалі «не таким». Сформулюйте це ненав'язливо: «А що меха-то так мало, літня, что ли, норка?»

Рідким хутро може бути і від того, що його неякісно, ​​а точніше, жадібно ви наробили. Коли кушніри розтягують шкуру на спеціальному стенді, обробивши її особливим розчином, її шкіра пластична, щось на зразок стреч-ефекту. Але тягнеться щось тільки шкіра! Кількість волосків на ній не додається. Крім того, вона стає тоншою, а значить, більш крихкою. Шуба з добре вироблених шкур - «товста», хутро густий і блискучий, без «заломів» (це може говорити про дефект і хутра, і кравця). Шви прошиті тонко, акуратно і майже не промацуються.

Якщо продавець спокійний за шубу, він дасть вам над нею поглумитися: потягнути за шкуру, посмикати, подивитися, як поводяться шви і ворс. Якщо ви проведете рукою "проти шерсті", якщо хутро швидко ляже на місце, а на дотик шкура м'яка - все в порядку.

Ще шубу можна струсити і подивитися, як осипаються ворсинки. Якщо процес явно неінтенсивним (після процедур просушки з будь-якою свіжою шуби буде "летіти"), то все OK. До речі, сумлінні продавці навіть кидають шуби на підлогу і іноді топчуть. Але це вже трохи попахує легкою психіатрією ...

На смак і колір

Як ми вже сказали, колір має значення. Кожен, як фарба для «Жигулів», має свою назву, з самим кольором майже не асоціюється. Тому ми будемо пояснюватися на пальцях і називати речі своїми іменами.

Найдешевша норка - горіхова, тобто світло-коричнева, потім йде темно-коричнева. Потім - різноманітні руде, від соковитого золотисто-медового до світло-бурштинового. Ще дорожче чорна норка, бежева, сіра і блакитна (теж сіра, але з сиво-блакитним відливом, що вийшла з моди рік-два назад, а тому злегка подешевшала). У наступній цінової категорії - так званий «турмалін» (бежевий підшерстя та коричневі довгі волосся, що створює цікавий димчастий ефект) і біле хутро (іноді - з сірим волосом).

Найдорожча на сьогоднішній день - норка «чорний діамант», чорна з синім або фіолетовим відливом. Недосвідченому покупцеві буває важко відрізнити її від просто чорної. До того ж умільці-кушніри (або хто там у них цим займається?) Навчилися так вправно фарбувати дешевший хутро, що з першого погляду і не відрізниш: так само іскрить-переливається, аж очам боляче. Метод один: розвести пальцями підшерсток (він повинен бути суто чорним) і перевірити колір шкіри. Якщо шкірка не піддавалася перукарнях процедурам, вона повинна залишитися білою.

Тепер про «ненатуральних блондинок». Оскільки прогрес не стоїть на місці, методів якісного фарбування шкір з кожним роком прибуває. Однак тут існує дві теорії. Перша: фарбують (тобто надають відтінок) тільки дорогою біле хутро, тому всі фарбовані шуби - одні з найдорожчих. Друга: фарбують будь хутро - з тим, щоб приховати його дефекти, а значить, і коштувати він повинен дешевше. Істина лежить десь посередині. Нові фарби здатні «взяти» не тільки зовсім світлий, але і досить темний хутро (див. Пасаж про прогрес). Тому забарвленням найчастіше піддається горіхова норка - найдешевша і здатна «схопити» навіть світлий відтінок. А шкірка її так і залишається невинно білої (згадайте наші, людські фарби для волосся - адже шкіра голови зовсім не стає «яскравою міддю» слідом за вашою «Велла» або «Л'Ореаль»). Тут помічником нам стає орлине око: якщо уважно придивитися до колорит, коричнева нота все одно буде помітна. Хоча в рожевий і блакитний найчастіше фарбують саме білу норку. Всі відтінки червоного, зеленого, жовто-салатового, фіолетового і синього відмінно лягають на «горіх». А в цьому сезоні фарбоване хутро в особливому фаворі.

Ущипни її!

По виду хутра норка буває трьох видів - нормальна, щипана і стрижена.

У щипаной норки видирають (за допомогою спеціального пристрою, сподіваюся, а не банального епілятора) довгі і більш жорсткі волоски, залишаючи недоторканим підшерсток. Від цього шуба робиться дуже «плюшевої», але, кажуть, швидше витирається. Тому звичайно щипана нірку доповнюють коміром з «нормального» хутра, часто контрастного кольору (до речі, популярне доповнення до «чорного діаманту» - комір і манжети з шиншили ніжного сіро-білого хутра. До чорної нірці можуть пришити фарбованого під шиншилу кролика або навіть чорнобурку або песця (часто - тонованих).

Стригти нірку можуть «під щипана», тобто зістригаючи тільки верхній довгий волосся, або коротше, майже «під нуль». Це теж може виглядати цілком ефектно, але, швидше за все, висновок вам потрібно зробити невтішний - хутро був з дефектом. До того ж і гріти хутро «з короткою зачіскою» буде мляво. Має сенс купувати стрижену і фарбовану норку, зшиту зі шматочків. Навряд чи вона прослужить довго, але зате дешево і сердито (в Греції можна відірвати коротку куртку за 250-300 доларів). І запам'ятайте: шиншилових комірів на стриженої норки не буває, як не буває сапфірів, вставлена ​​в срібло. Дорогому каменю і оправа потрібна відповідна!

Що всередині?

Ціна вашої шуби залежить не тільки від кольору і якості хутра як такого, але і від розмірів пластин-шкурок. Від того, як вони підігнані, залежить, як виглядає хутро на шубі в цілому: струмує чи, «горбиться» чи на згинах. Що б не говорив вам продавець, він (якщо немає підступу) зобов'язаний на ваше прохання відпороти поділ підкладки і дати потенційному покупцеві поглянути на шубу зсередини. Якщо ціна пальтечка або курточки вище 1,5 тис. У. е., а поглянути під підкладку вам не дають, справа погана.

За вивороті шуби ви перевіряєте шви, вичинку шкіри та розміри пластин. Спритні кравці можуть так хвацько наклеїти шматочки норки на тканинну основу, що нічого і не запідозриш! Ні, нам подавай «цільні» шкурки - не менше 15 на 15 см. Якщо площа «відрізу» менше - це «полупластіна», вартість такої шуби на 20-30% дешевше. І зовсім справи кепські, якщо вам відкрилося видовище невеликих шматочків - немає, носити таку шубу, звичайно ж, можна, вона теж буде теплою, затишною і улюбленою, але - на жаль - недовговічною. Якісно прослужить вона років 2-3, а потім добряче загубить свій лиск, а шматочки розповзуться.

Але є й інша фішка - комп'ютерний підбір (це прерогатива італійських виробників). Тобто шуба Сострочіть з дрібних шматочків «по косій», але підігнані вони один до одного так, що зовні - суще чудо. Хутро струмує, як водоспад, і навіть блищить більше звичайного. Через дорогий технології такі шуби коштують стільки ж, скільки і цільні. Але в міру шкарпетки межі між шматочками стають все більш і більш помітними, шуба при кожному вашому русі як би «розкладається» на безліч частин.

Раніше пластини підганяли один до одного тільки вертикально. Але писк цього сезону - «горизонтальні» шуби. Ефект дійсно вражаючий. Ціна - тим більше.

Ну ось, тепер ви, озброєні нашої інструкцією, можете сміливо відправлятися в хутряній салон, на ринок чи в шоп-тур. Пам'ятайте одне: в шубному бізнесі діє негласне правило: «продавець завжди правий». Це означає, що ДО того, як ви віддали «свої кровно зароблені чоловіком» грошенята, ви повинні бути 100% -во впевнені, що хутряне пальто в порядку. Огляньте, обнюхайте і обмацайте його з усіх боків. Після укладання угоди, вам ніколи не вдасться довести продавцеві, що «дірки тут були», а ця лисина з'явилася раніше, ніж ви потерли шерсть пальцем.

І ще один міф: про те, що шубу жінці повинен неодмінно купити чоловік. Задоволення від палантини, придбаного в обмін на свої безсонні ночі над квартальним звітом і понаднормові замість розгулу на Міжнародний жіночий день, - непередаване. І напевно носити таку шубейку ви будете значно акуратніше ...



Що всередині?
Багато сперечаються, чиї шкурки краще - канадські або штатівські?
Сформулюйте це ненав'язливо: «А що меха-то так мало, літня, что ли, норка?
Або хто там у них цим займається?
Що всередині?