Всі способи зав'язування краватки: робимо красиві вузли правильно (з фото)

  1. Загальні правила зав'язування чоловічого краватки
  2. Способи зав'язування краватки в картинках для чоловіків
  3. простий вузол
  4. Напіввіндзор
  5. вузол Гранчестер
  6. хрестовий вузол
  7. вузол Віндзор
  8. подвійний вузол
  9. Вузол «Принц Альберт»
  10. трикутником
  11. Як зав'язати довгий краватку?
  12. короткий краватку
  13. широкий краватку
  14. Зав'язуємо краватку на собі: лайфкахі
  15. Краватка на гумці
  16. В'яжемо трикотажний краватку красиво
  17. в'язану краватку
  18. Як зав'язати чоловічу краватку з атласної стрічки?
  19. Відео-інструкції
  20. висновок

За допомогою краватки чоловік завжди отримує цілісний і завершений образ в робочій обстановці або на неофіційних заходах. Стилісти вважають, що в гардеробі кожного чоловіка обов'язково повинен бути присутнім брючний костюм і сорочка, а також всі необхідні аксесуари. Краватка - це універсальний аксесуар, який доповнює всі види сорочок і костюмів, може поєднуватися і з іншими предметами одягу.

Більшість чоловіків знають тільки одну методику, як зав'язувати краватку, хоча на сьогоднішній день дизайнери та стилісти практикують близько 20 різновидів вузлів. А математики, фізики і вчені взагалі довели, що способи зав'язування краватки можуть бути різноманітніше, аж до 85 видів плетіння. У будь-якому випадку, чим більше чоловік знає варіантів, тим досконалішим буде його зовнішній вигляд в будь-якій життєвій ситуації.

Зміст матеріалу:

Загальні правила зав'язування чоловічого краватки

Про те, як правильно зав'язувати краватку, діляться порадами і стилісти, і дизайнери по всьому світу. У побуті середньостатистичного чоловіка налічують всього 3-5 варіантів вузлів, хоча світ чоловічої моди і історично сформований досвід пропонують більше 20 видів вузлів. Одні з них стали непохитною класикою, інші ставляться до урочистих і ошатним видам, треті - новинки і поки маловідомі методики.

Перш ніж перейти до навчання, важливо запам'ятати кілька загальних правил з плетіння вузла:

  • практикувати всі види вузлів потрібно безпосередньо на шиї;
  • класика вимагає, щоб широка смуга на пару сантиметрів розташовувалася нижче ременя на брюках;
  • широка смуга краватки повинна спускатися вдвічі нижче, ніж вузький кінець аксесуара;
  • найчастіше в плетінні задіяний широкий край, тому його спочатку розташовують нижче вузького;
  • підбирати форму вузла необхідно, відштовхуючись від виду коміра на сорочці і різновиди самого краватки.

практикувати всі види вузлів потрібно безпосередньо на шиї;   класика вимагає, щоб широка смуга на пару сантиметрів розташовувалася нижче ременя на брюках;   широка смуга краватки повинна спускатися вдвічі нижче, ніж вузький кінець аксесуара;   найчастіше в плетінні задіяний широкий край, тому його спочатку розташовують нижче вузького;   підбирати форму вузла необхідно, відштовхуючись від виду коміра на сорочці і різновиди самого краватки

При виборі краватки слід звертати увагу на його ширину і довжину, а також на різновид, тобто, на який захід він передбачається. Не останню роль у виборі відіграє забарвлення аксесуара, відтінок і малюнки повинні перегукуватися з сорочкою і брюками.

Способи зав'язування краватки в картинках для чоловіків

Всі способи зав'язування краватки, звичайно, вивчити і натренувати навички буде дуже складно, але найбільш вишукані і підходять під стиль чоловіки знати потрібно. Чим більше чоловік знатиме методик, тим різноманітніше буде його імідж. Найпоширеніші в усьому світі сьогодні варіанти вузлів - це Віндзор і Напіввіндзор, Подвійний і Хрестовий вузол, «Принц Альберт» і Гранчестер, а також Трикутний вузол. Також є стандартний і найпростіший варіант вузла для новачків.

простий вузол

Якщо для чоловіка зав'язування краватки - це зовсім незнайоме заняття, фахівці радять почати тренування і навчання з простого вузла, який називається Four-in-hand або «четвірка». В результаті плетіння повинен вийти конус асиметричної форми з властивою Англії легкої недбалістю. Для плетіння потрібно зробити всього маніпуляцій:

  • краватка надягають на шию, широкий край опускають нижче, після чого його накидають перехресним рухом зверху вузької смуги в ліву сторону;
  • тепер його простягають під вузьким краєм, обводять навколо тонкого краю для формування вушка;
  • далі широку смугу піднімають вгору і через петлю на шиї протягують в вийшло вушко.

краватка надягають на шию, широкий край опускають нижче, після чого його накидають перехресним рухом зверху вузької смуги в ліву сторону;   тепер його простягають під вузьким краєм, обводять навколо тонкого краю для формування вушка;   далі широку смугу піднімають вгору і через петлю на шиї протягують в вийшло вушко

Все, вузол готовий, залишилося тільки його розрівняти і випрямити товстий край краватки уздовж вузької смуги. Універсальний варіант вузла поєднується з усіма видами аксесуара будь-якої ширини і матеріалів виготовлення. При цьому виглядає він красиво і молодіжно, елегантно і при цьому строго в стилі класики.

Напіввіндзор

За допомогою такої методики, як Half Windsor або Напіввіндзор, можна легко і швидко отримати гарний, легкий і акуратний вузол з культової ямкою під підставою. Виконати цей вузол можна наступним чином:

  • справа наліво перехрещують широким краєм краватки вузьку його смугу, роблять оборот і витягають широкий лентец через петлю на шиї;
  • тепер витягують його під вузьким краєм праворуч;
  • ще раз обертають, але вже навколо вузької смуги, формуючи кишеньку;
  • виводячи наліво, широку смугу піднімають вгору до петлі;
  • тепер смугу опускають вниз, просмикуючи кишеньку навколо вузької смуги.

справа наліво перехрещують широким краєм краватки вузьку його смугу, роблять оборот і витягають широкий лентец через петлю на шиї;   тепер витягують його під вузьким краєм праворуч;   ще раз обертають, але вже навколо вузької смуги, формуючи кишеньку;   виводячи наліво, широку смугу піднімають вгору до петлі;   тепер смугу опускають вниз, просмикуючи кишеньку навколо вузької смуги

Вузол готовий, залишилося тільки злегка затягнути його і поправити по центру сорочки. Для такого способу краще підбирати краватку з щільних і наповнених тканин. Якщо чоловік цікавиться, як зав'язати краватку вовняний, варіант Напіввіндзор - ідеальний відповідь.

вузол Гранчестер

Гранчестер - це методика пов'язати краватку достатньої довжини, в результаті якої виходить вузол, близький до варіанту Кавендіш. Мова йде про великий і колоритному вузлі, а щоб отримати достатній обсяг, краватка потрібно брати довше стандартної моделі. Отже, зав'язуємо краватку красиво в Гранчестер наступним чином:

  • широку смугу перехрещують з вузькою по внутрішній стороні, після чого в напрямку наліво роблять два оберти, формуючи подвійний кишеню;
  • широку смугу піднімають вгору через петлю з внутрішньої сторони;
  • опускають поверх кишеньки в напрямку направо, після чого зсередини під вузькою смугою проводять вліво;
  • тепер знову широкою смугою обертають вузьку, формуючи третій кишеньку;
  • з правого боку широку смугу піднімають вгору до петлі з внутрішньої сторони;
  • в кінці широку смугу протягують через три кишеньки вниз.

широку смугу перехрещують з вузькою по внутрішній стороні, після чого в напрямку наліво роблять два оберти, формуючи подвійний кишеню;   широку смугу піднімають вгору через петлю з внутрішньої сторони;   опускають поверх кишеньки в напрямку направо, після чого зсередини під вузькою смугою проводять вліво;   тепер знову широкою смугою обертають вузьку, формуючи третій кишеньку;   з правого боку широку смугу піднімають вгору до петлі з внутрішньої сторони;   в кінці широку смугу протягують через три кишеньки вниз

В результаті має вийти об'ємний і широкий вузол, який розташовується по центру коміра сорочки. Стилісти радять комбінувати цей вузол з коміром Акула.

хрестовий вузол

Якщо чоловікові хочеться красиво пов'язати краватку в елегантному і неофіційному варіанті вузла, варто розглянути методику Хрестового вузла, яку розробила жінка і дизайнер зі Швеції Аманда Крістенсен. Оформити вузол можна в такий спосіб:

  • широку смугу кладуть поверх вузької у напрямку наліво;
  • роблять оборот навколо вузької частини для формування кишеньки, після чого широкий край заводять вгору поверх петлі;
  • оформляють обхват петлі, виводячи широку смугу праворуч;
  • знову повторюють оборот навколо вузької частини, роблячи ще один кишеньку;
  • повторюють оборот, але тепер підбиваючи смугу зсередини в петлю;
  • широкий край протягують вгору, після чого затягують в кишеньки.

широку смугу кладуть поверх вузької у напрямку наліво;   роблять оборот навколо вузької частини для формування кишеньки, після чого широкий край заводять вгору поверх петлі;   оформляють обхват петлі, виводячи широку смугу праворуч;   знову повторюють оборот навколо вузької частини, роблячи ще один кишеньку;   повторюють оборот, але тепер підбиваючи смугу зсередини в петлю;   широкий край протягують вгору, після чого затягують в кишеньки

У підсумку вийде об'ємний і рівномірний вузол, який зможе приховати деякі недоліки в зовнішності чоловіка. Найчастіше таку методику практикують на краватках з тонких струмуючих тканин.

вузол Віндзор

, Яка практикується вже багато років чоловіками по всьому світу. Стилісти взагалі вважають, що будь-якому чоловіку потрібно вчитися цьому вузлу, так як він ідеально підходить для офіційних зустрічей і повсякденній робочій обстановки. Заплести Віндзор можна наступним чином:

  • широкою смугою накривають вузьку справа наліво, роблять оборот навколо вузької смуги;
  • широкий край проводять з внутрішньої сторони в петлю, роблять оборот з правого боку навколо петлі;
  • широку смугу, виводячи зліва під петлею, повторюючи оборот і з цього боку;
  • тепер широкою смугою роблять оборот навколо вузької, формуючи кишеньку;
  • край заводять зсередини в петлю на шиї, піднімають вгору і після простягають в кишеньки.

широкою смугою накривають вузьку справа наліво, роблять оборот навколо вузької смуги;   широкий край проводять з внутрішньої сторони в петлю, роблять оборот з правого боку навколо петлі;   широку смугу, виводячи зліва під петлею, повторюючи оборот і з цього боку;   тепер широкою смугою роблять оборот навколо вузької, формуючи кишеньку;   край заводять зсередини в петлю на шиї, піднімають вгору і після простягають в кишеньки

У підсумку виходить строгий достатнього обсягу вузол, багата і симетрична конструкція з подвійним надійним кріпленням. Цей вузол скрасить краватку будь-якої форми, різновиди і розмірів.

подвійний вузол

Якщо розглядати всі варіанти зав'язування краватки, - це нескладна і дуже приваблива конструкція, яка виконується в кілька кроків:

  • широким краєм перетинають вузький з зовнішньої сторони;
  • робиться оборот два рази навколо і широкий край заводять зсередини під петлю на шиї;
  • після цього широкий край проводять зсередини подвійного кишеньки.

широким краєм перетинають вузький з зовнішньої сторони;   робиться оборот два рази навколо і широкий край заводять зсередини під петлю на шиї;   після цього широкий край проводять зсередини подвійного кишеньки

У підсумку виходить елегантний і класичний варіант конструкції, який найкраще виглядає на довгих тонких варіантах аксесуарів. Різниця між простим способом і Подвійним вузлом полягає в кількості кишеньок, тобто оборотів широкої смуги навколо вузької.

Вузол «Принц Альберт»

принц Альберт - англійська класична техніка зав'язування краватки, яка сприймає вузькі і тонкі варіанти аксесуара. Зібрати конструкцію можна наступним чином:

  • довгий широкий край кладуть перехресним способом поверх вузького краю в напрямку направо;
  • роблять два обороту зсередини вузької смуги, виводячи широку смугу з правого боку;
  • тепер знизу виводять широкий край до петлі на шиї і опускають в кишеньки, якими оберталася вузька смуга.

довгий широкий край кладуть перехресним способом поверх вузького краю в напрямку направо;   роблять два обороту зсередини вузької смуги, виводячи широку смугу з правого боку;   тепер знизу виводять широкий край до петлі на шиї і опускають в кишеньки, якими оберталася вузька смуга

Залишилося тільки розправити конструкцію на собі, поправляючи вузол. Ідеально такий англійський варіант буде виглядати на чоловіках невисокого зросту, а також на тонких і подовжених моделях аксесуарів. А ось сорочку краще вибрати з розширеним коміром.

трикутником

Стандартна інструкція з зав'язування краватки в трикутній формі, методика вузла Кент підходить новачкам в цій справі, так як сама по собі досить проста. Для плетіння потрібно виконати наступні дії:

  • широка смуга повинна бути на 30 см нижче вузької;
  • широку смугу перехрещують з вузькою по внутрішній стороні;
  • тепер роблять оборот навколо вузької частини, формуючи кишеньку;
  • після цього широку смугу заводять під петлю з внутрішньої сторони;
  • в кінці широку смугу проводять крізь кишеню, розпрямляючи вниз до самого ременя брюк.

широка смуга повинна бути на 30 см нижче вузької;   широку смугу перехрещують з вузькою по внутрішній стороні;   тепер роблять оборот навколо вузької частини, формуючи кишеньку;   після цього широку смугу заводять під петлю з внутрішньої сторони;   в кінці широку смугу проводять крізь кишеню, розпрямляючи вниз до самого ременя брюк

У підсумку виходить стандартний трикутний вузол, який ідеально підійде для зимового сезону і вовняних краваток. Хоча і на шовкових моделях буде виглядати елегантно і стильно.

Як зав'язати довгий краватку?

Чоловіки, які вважають за краще подовжені моделі аксесуарів, цікавляться, як можна модно зав'язувати краватку, щоб візуально зробити його коротше. Під впливом моди змін зазнають не тільки самі моделі краваток, але і методики їх плетіння. Сьогодні стилісти пропонують кілька варіантів, як можна створити ідеальну конструкцію для довгого краватки, щоб врівноважити пропорції.

Найпоширеніший класичний вузол для довгого краватки - малий вузол. Заплести його можна таким чином:

  • широкий край краватки на шиї розташовується нижче вузького краю;
  • широку смугу повертають навиворіт, після протягують зсередини під короткою смугою;
  • робиться оборот широкою смугою навколо вузького краю для оформлення кишеньки;
  • тепер широкий край заводять під петлю на шиї;
  • широку смугу проводять всередині кишені, рівно розташовуючи уздовж сорочки.

широкий край краватки на шиї розташовується нижче вузького краю;   широку смугу повертають навиворіт, після протягують зсередини під короткою смугою;   робиться оборот широкою смугою навколо вузького краю для оформлення кишеньки;   тепер широкий край заводять під петлю на шиї;   широку смугу проводять всередині кишені, рівно розташовуючи уздовж сорочки

Отриману конструкцію потрібно злегка затягнути, розпрямити по центру коміра сорочки. Також для подовжених моделей підходить вузол Принца Альберта, який був описаний вище.

думка експерта

Елен Голдман

Чоловічі стиліст-іміджмейкер

Не рекомендується носити подовжені краватки низькорослим чоловікам, незалежно від виду їх вузлів і конструкцій.

короткий краватку

Цей різновид краваток не рахується класикою і є ризикованим вибором чоловіка. Найчастіше така модель аксесуара практикується в дрес-коді державних службовців. Одягати краватку можна тільки строго під піджак, його ширина відрізняється від норми, а в якості вузлів підбирають прості і компактні конструкції. Із зазначених вище методик ідеально підходить варіант вузла Кент, Напіввіндзор, малий і подвійний вузол.

Також фахівці радять спробувати вузол Висмара, який виконується за все в кілька кроків:

  • галстук вішають на шию, широку смугу закидають поверх вузької, заводячи вліво;
  • після цього з лівого боку його заводять зсередини під петлю на шиї;
  • робиться оборот навколо петлі зліва, після чого під вузькою смугою широкий край вводять направо;
  • тепер широку смугу піднімають вгору до петлі, роблять оборот навколо неї праворуч;
  • в кінці широку смугу опускають паралельно вузькою.

галстук вішають на шию, широку смугу закидають поверх вузької, заводячи вліво;   після цього з лівого боку його заводять зсередини під петлю на шиї;   робиться оборот навколо петлі зліва, після чого під вузькою смугою широкий край вводять направо;   тепер широку смугу піднімають вгору до петлі, роблять оборот навколо неї праворуч;   в кінці широку смугу опускають паралельно вузькою

У підсумку виходить ошатний і дуже неформальний вузол, який ідеально підходить і чоловікам, і жінкам. Найкраще Висмара виглядає на краватках урочистого вигляду з шовку та атласу, підкреслюючи гідності укорочених моделей.

широкий краватку

Для чоловіків пошук варіантів вузлів краватки повинен грунтуватися не тільки на їх зовнішній привабливості або стилі, але і з урахуванням розмірів і параметрів самого аксесуара. Сьогодні в моду увійшли широкі моделі краваток, що порушують рамки стандартів. Але ось в питаннях вибору вузла і як зав'язати товстий краватку, варто бути гранично уважним. Візуально колоритний краватку можна зіпсувати нераціональним варіантом конструкції.

Ідеально виглядатимуть кілька варіантів вузлів:

Принц Альберт.

Вузол Четвірка Вузол Четвірка.

Пратт Пратт.

Елдрідж вузол Елдрідж вузол.

Стандартний Віндзор Стандартний Віндзор.

Є також строгі протипоказання до такої моделі краватки, наприклад, великий вузол Гранчестер, не менше об'ємний Подвійний Віндзор і варіант Бальтус. Всі ці вузли настільки великі, що перевантажують і без того широкий аксесуар, а в силу його розміром може вийти ще більше розмір вузла. Дизайнери радять доглянути симетричні і компактні вузли зі збільшеною висотою по відношенню до ширини.

Зав'язуємо краватку на собі: лайфкахі

Модне сьогодні слово «лайфхак» полюбилося суспільству тим, що різні складні завдання і дії в рази спростило. Те ж саме можна сказати і про способи плетіння краваток, фахівці пропонують Лайфхак, як швидко і красиво оформити конструкцію без навичок.

Ілюстрація, як за 10 секунд заплести краватку.

Ілюстрація, як за 10 секунд заплести краватку

Відеоролик, як менше ніж за півхвилини, заплести вузол:

Завдяки таким маленьким хитрощам чоловіки, у яких немає вільного часу на складні і витончені варіанти вузлів, швидко впораються з завданням плетіння краватки.

Краватка на гумці

- це регат, тобто шийну хустку в уже готовому стані, що не вимагає плетіння. Такі моделі прикріплюються до гумки і застібаються ззаду коміра сорочки. Якщо все ж виникла необхідність у створенні конструкції з краватки на гумці, необхідно виконати всього кілька дій:

  • галстук кладуть виворотом назовні, зверху кладу гумку для подальшого кріплення на неї;
  • вузький кінець аксесуара розташовують зверху гумки, але строго по праву сторону від широкої смуги;
  • далі вузький край підкладають під широкий, формуючи тим самим передню зону вузла;
  • тонкий край повинен розташовуватися зліва, його пропускають через гумку і простягають вниз;
  • все сплетіння рівняють, підтягуючи утворився вузол.

Чи носите Ви краватки на гумці?

Та ні

Якщо з отриманої конструкції вийшов нормальний розмір регата по відношенню до обхвату шиї, можна зашивати саморобний вузол. Бажано заздалегідь виміряти потрібну довжину регата, щоб в кінці швидко закріпити результат.

В'яжемо трикотажний краватку красиво

В'язану краватку - це новий тренд у чоловічій моді, який відноситься до стилю casual, тобто міському стилю. На сьогоднішній день чоловіки вважають за краще носити такі моделі краваток зі строгими класичними і ретро образами в костюмах і сорочках. Їх вважають за краще в холодну пору року взимку і восени, а модельєри поєднують з твідовими костюмами і непарними піджаками.

в'язану краватку

В принципі, більшість конструкцій з краваток підходять для даної моделі. Але самими ідеальними варіантами плетіння вузла вважаються наступні методики:

Четвертний вузол:

Четвертний вузол:

вузол Кент:

вузол Кент:

Принц Альберт:

Принц Альберт:

Для довідки! В'язані моделі краваток - це неофіційний варіант аксесуарів для чоловіків, який носить назву knitted ties.

Як зав'язати чоловічу краватку з атласної стрічки?

Незважаючи на численні види краваток і вузлів з них, великою популярністю користуються саморобні варіанти, які не стільки через питання економії, скільки через можливість створення авторського лука. Чоловік може оформити нестандартний і ошатний варіант краватки, маючи одну тільки атласну стрічку. Ідеально під такий аксесуар підходить варіант вузла Висмара, який практикують і чоловіки, і жінки.

Сам спосіб плетіння був описаний вище, хоча для навчання досить буде переглянути покрокові дії на ілюстрації. Цей вузол рекомендують надягати тільки з особливих урочистих випадках. А ось для робочої і офіційної обстановки краватку з атласної стрічки і вузол Висмара не рекомендується стилістами.

Також з стрічки можна оформити ошатну і яскраву метелика для знову-таки урочистого заходу.

Відео-інструкції

Наочно і більш детально все методики плетіння вузлів з краваток можна переглянути на відеороликах.

Простий вузол:

Напіввіндзор:

Вузол Гранчестер:

висновок

Якщо чоловік віддає перевагу кидатися в очі своїм досконалим і модним стилем в одязі, важливо продумувати всі деталі, аж до дрібниць. Краватка - це невід'ємна частина чоловічого гардеробу, ідеальне доповнення сорочці і костюму. Сьогодні стилісти пропонують більше 20 різновидів вузлів, велика частина яких була описана вище. А для повної картини варто переглянути схеми плетіння на картинках і відеороликах.

Як зав'язати довгий краватку?
Чи носите Ви краватки на гумці?
Як зав'язати чоловічу краватку з атласної стрічки?