- Що вдає із себе краватку-метелик?
- Трішки історії
- Види краватки-метелики
- Пошиття краватки-метелики
- Сучасний краватку-метелик
Дизайнери одягу знають, що в створенні будь-якого образу важливу, якщо не основну роль, грають деталі, а точніше - аксесуари. Пояси, намиста, хустки здатні зробити образ яскравіше і ефектніше. Але тільки деякі з аксесуарів здатні підняти образ на нову висоту і один з них - краватка-метелик. Як ви вже зрозуміли, ми пропонуємо вам долучитися до атрибуту аристократів і самостійно за нашими викрійками зшити краватку-метелика.
Що вдає із себе краватку-метелик?
Це тип універсального аксесуара, як чоловічого, так і жіночого. Він являє собою стрічку певної форми, зав'язаною навколо коміра симетричним вузлом таким чином, що два протилежних кінця формують петлі у вигляді банта.
Класична краватка-метелик зав'язується кожен раз самостійно самим власником. Цей ритуал - ціле мистецтво, і мало кому вдається оволодіти ним з першого разу.
Проте всім нам знайома за фільмами сцена, в якій красуня допомагає зав'язати метелика головному герою. Це така ж класика, як і сам краватку. Висновок простий - шиємо і вчимося його зав'язувати - хто знає, де вам це може стати в нагоді!
Також існують попередньо зав'язані, на яких вузол вже сформований і прошитий нитками, а фіксація здійснюється за допомогою гудзики або застібки - для вас наш майстер-клас , Але сьогодні мова не про них, а про справжніх метеликів - самовяз.
Краватки-метелики можуть бути зшиті з будь-якої тканини, але частіше за все їх шиють з шовку, поліестеру, бавовни або комбінації цих матеріалів. Шерсть практично не використовується.
Трішки історії
Згідно з історичними даними, краватка-метелик вперше з'явився серед хорватських найманців під час прусських війн XVII століття, які шарф, обв'язаний навколо шиї, щоб скріпити відкриваються коміри своїх сорочок. Цю корисну деталь наряду скоро перейняли вищі стани у Франції, а потім, ставши лідером моди, він процвітав в XVIII-XIX століттях.
Згодом шарф ставав все тонше і все більше ставав схожий на сучасні метелики. Але справжню популярність цей аксесуар здобув завдяки постановці опери «Мадам Батерфляй» в театрі «Ла Скала» в 1904 році. Того вечора на всіх музикантів були надіті краватки-метелики, а вже через пару місяців в таких аксесуарах ходила вся Європа.
В наші дні краватку-метелик втратив свій статус виняткового атрибута аристократії і використовується нарівні з іншими видами краваток.
Види краватки-метелики
Мал. Форми краватки-метелики
Існують різні види краваток-метеликів. До нашого часу дійшли дві основні викрійки і кілька їхніх модифікацій. Пропонуємо вам 5 різних форм, які ви зможете зшити самостійно.
Для пошиття вам буде потрібно всього одна мірка - Обхват шиї. Побудуйте викрійку на міліметрівці і потім перенесіть на тонкий картон. Прикладіть фантазію - по одній викрійці можна зшити цілу колекцію! Отже, приступаємо!
Butterfly daily - класичний вид метелика, який отримав свою назву через форми, що нагадує крила метелика. Вузький перешийок між «крилами» формує кількість складок на вузлі, найширша частина становить в класичному варіанті 6,5 см.
Мал. 1. Форма класичного краватки-метелики
Butterfly oskar - урочистий варіант, який повторює форми класичної метелики, але має більший розмір в ширину. Найширша частина становить 8 см.
Мал. 1. Форма урочистого краватки-метелики
Butterfly daily wide - модифікація класичної метелики Butterfly daily. Цей тип не має талії. Через це складки в вузлі виходять довгі. Ширина метелики 6,5 см.
Мал. 3. Форма широкого гастука-метелики
Butterfly daily slim - модифікація Butterfly daily wide, але трохи вужча. Ідеально підходить дівчатам.
Мал. 4. Форма вузького краватки-метелики
Butterfly daily keen (batwing) - ще один вид, що отримав свою назву від форми, що нагадує крило кажана. На відміну від Butterfly daily slim, має загострені кінці.
Мал. 5. Форма загостреного краватки-метелики
Безумовно, це не повний список викрійок форм гастука-метелики. Якщо ви докладете фантазію, можливо, зможете створити свою власну унікальну форму краватки, яка, хто знає, сподобається самому Джеймсу Бонду.
Пошиття краватки-метелики
Для пошиття одного краватки вам буде потрібно близько 0,2 м тканини шириною не менше 90 см, тонка прокладкові тканину, дерев'яна паличка (для вивертання), нитки.
З основної тканини необхідно викроїти: 2 деталі із згином, припуски на шви по всім сторонам - по 1-1,5 см.
З прокладочной тканини викроїти: 2 деталі без припусків на шви.
Сучасний краватку-метелик
Метелик давно перестала бути суто чоловічим аксесуаром і дівчата з великим задоволенням використовують в своєму гардеробі. Сьогодні краватки-метелики бувають і чоловічі, і жіночі, і навіть дитячі.
Колір краватки також зазнав змін - ви можете зшити їх з тканин яскравих забарвлень, і поєднувати практично з будь-яким одягом: від сукні до ділового костюма. Дизайнери активно експериментують з цим аксесуаром, створюючи метелики зі шкіри, дерева, металу, декорують їх ланцюгами, шипами, дорогоцінними каменями і вишивкою.
Неповторний образ створюють деталі. Шийте красиві речі і насолоджуйтеся, виробляючи фурор скрізь, де б ви не з'явилися!
У наступному випуску ми розповімо вам як зав'язати краватку-метелика.
Дивіться також:
Що вдає із себе краватку-метелик?Що вдає із себе краватку-метелик?