Підбираємо краватку до костюму, сорочці і затиск до нього

Що таке, по суті своїй, краватка? Це чисто декоративний елемент одягу, який не несе в собі ніякого функціонального навантаження. Традиція носіння краватки склалася досить давно, ще за часів, коли благородні чоловіки одягалися зі смаком, не доступним розумінню середнього сьогоднішнього обивателя. Це мода, початок якої було покладено королями. А спочатку краватки еволюціонували ще з римських шийних хусток, які пов'язували на манер сучасних краваток. Великим любителем краваток, наприклад, був улюбленець жінок Оскар Уайльд або знаменитий своїм вишуканим стилем герцог Віндзорський. Своїми краватками вони дивували публіку, а своїм умінням носити цей елемент гардероба з якимось особливим шиком і гідністю - приковували до себе погляди.

У більшості ж сучасних чоловіків одна тільки необхідність надіти краватку на якийсь захід викликає паніку. Вони абсолютно не розуміють, яку краватку слід вибрати, як їх зав'язують і як він повинен виглядати на них.

Отже, з чого потрібно починати вибір краватки? З костюма. У чоловічому гардеробі на кожен костюм може припадати до шести краваток і стільки ж сорочок. Самі по собі костюми не так сильно розрізняються, і їх потрібно трохи, до того ж вони досить дорогі. Але, правильно поєднуючи сорочки і краватки під костюми, ви зможете легко і невимушено змінювати власний образ за бажанням. Так що, купуючи краватку, стежте, щоб він підходив під уже наявні у вас костюми, а не просто був хороший "сам по собі".

Що таке, по суті своїй, краватка

Наприклад, колір. Пам'ятайте, що чим менше контрастних кольорів поєднує в собі краватку, тим більше буде його, скажімо так, сфера застосування. Іншими словами, тим більша кількість сорочок і костюмів ви зможете без праці сполучити з цим вашим краваткою. Взагалі, краще брати краватки з невеликою кількістю квітів - десь в 2-3 кольори. Звичайно, ідеальним варіантом буде повторення одних і тих же кольорів в одязі і краватці в тих же пропорціях. Але на колірній сполучуваності зупинимося трохи докладніше, оскільки для багатьох чоловіків ця тема - найболючіша.

- До темного костюма і темної же сорочці беруть краватку хоча б на тон світліше.
- Темний костюм і світла сорочка - краватка в тон костюма.
- Світлий костюм і світла сорочка - краватка в тон сорочці (костюм зазвичай трохи темніше).
- Світлий костюм і темна сорочка - краватка в тон костюма.
- Чорний костюм і біла сорочка - світлий галстук (в цьому випадку переважно, щоб краватка також мав невеликий малюнок).

Вибираючи колір, не бійтеся спиратися на власні відчуття. Якщо логіка підказує, що все в порядку, але ви все одно відчуваєте себе нерозумно, дивлячись в дзеркало, значить, вам ця краватка не підходить.

Що стосується ширини і довжини. Вважається, що ширина краватки повинна бути рівна ширині лацканів сорочки. Невідомо точно, хто ввів це правило, але воно справно працює і в наші дні, поки ще не викликаючи сумнівів щодо власної ефективності. А ось з довжиною все далеко не так очевидно. Спори щодо правильної довжини краватки настільки давні і популярні, що на цю тему існує навіть чимало комедійних сюжетів у знаменитих гумористів. Так що однозначної відповіді на це питання немає. Але самим безпрограшним варіантом буде вибрати таку довжину, щоб кінчик вашого краватки був посередині пряжки вашого ременя, коли ви стоїте в своїй природній позі і поставі. До речі, про ремені. Цей важливий аксесуар також вибирається, орієнтуючись на краватку і на туфлі. Не забувайте про це, складаючи ваш костюм.

Не забувайте і про власну конституції. Смішно виглядають вузькі краватки у людей з великим круглим обличчям. Створюється ефект "кульки на мотузочці". Але і занадто широка краватка в такому випадку лише посилить ефект. Тут краще трохи збільшити вузол, але взяти середню ширину. Попросіть оточуючих дати вам свою оцінку, це допоможе вам визначитися з вибором. Враховувати треба не тільки овал обличчя, але також колір волосся і шкіри, колір очей. Подивіться на краватки дикторів телебачення, і ви зрозумієте, за яким принципом вони підбиралися. Це допоможе вам самому успішніше і правильно вибирати краватку. Для себе, звичайно, не для диктора.

Затискачі для краваток - це окрема тема. Вони бувають дуже красивими, дорогими і навіть дорогоцінними, з благородних металів, інкрустованих золотом . Кріплять зажим між третьою і четвертою ґудзиком. Причому кріплять до самої сорочці, а не просто скріплюють задню та передню смужки краватки. Слідкуйте, щоб зажим ні значно ширше самого краватки, це виглядає безглуздо.

Не варто забувати, що носіння краватки - це також і культура догляду за цим елементом гардеробу. Його потрібно зберігати у висячому положенні, при цьому в розпущеному вигляді. Не можна зберігати краватку постійно зав'язаним у вузлик, тоді він деформується і псується. Взагалі, фахівці рекомендують не носити один і той же краватку протягом більше двох днів підряд, їм потрібно давати відпочинок: розпустити і повісити розпрямлятися. З цього випливає, що навчитися зав'язувати краватку доведеться, все-таки, самостійно, а не покладатися щоразу на допомогу сусіда як головний герой фільму "Любов і голуби". В інтернеті сьогодні повно відеоінструкцій, які зроблять з вас, при наявності певної практики, звичайно, справжнього майстра найрізноманітніших видів вузлів.

Пам'ятайте, що вкрай безглуздо виглядають дуже маленькі вузли, особливо на широких краватках. Краще, якщо ви не станете також допускати зайвої зжужмленість тканини біля вузла.

Гладити і прати краватки не рекомендується. Якщо ви примудрилися посадити пляму на цей елемент свого гардеробу на якомусь заході, то єдино вірним вибором буде розв'язати його і викинути, а верхній гудзик сорочки розстебнути.

- Рекомендуємо відвідати наш розділ з цікавими матеріалами на аналогічні тематики " Психологія відносин "

Автор: Іскандер Мілевський

Для вашого ознайомлення рекомендуємо наступні матеріали на нашому сайті: