Як зробити краватку метелика своїми руками, майстер

  1. З вибраного вами полотна необхідно викроїти три різновиди деталей:
  2. Сточування деталей здійснюється за наступним принципом:

Краватка-метелик - надзвичайно модний аксесуар, який ось уже кілька сезонів поспіль не перестає бути актуальним. Він не тільки урізноманітнює навіть самий простий і нехитрий наряд, але і розставить в ньому акценти, зробивши ваш образ справді незабутнім. І зовсім не обов'язково поспішати в магазини в пошуках даного аксесуара, оскільки його цілком можна зробити самому. Тим більше що це не займе багато часу.

Тим більше що це не займе багато часу

Для виготовлення краватки ви можете використовувати будь-яку вподобану вам тканину, причому вона може бути як однотонною, так і з яскравим принтом

Для виготовлення краватки ви можете використовувати будь-яку вподобану вам тканину, причому вона може бути як однотонною, так і з яскравим принтом

З вибраного вами полотна необхідно викроїти три різновиди деталей:

Дві деталі на саму метелика - 10 × 12 см (тут і нижче даються параметри без урахування припусків, які складають 1 см і додаються по всьому периметру деталей).

Одна деталь на перемичку - 6 × 6 см.

Одна деталь на шийний вузол - 6 см × (Ош + 6 см), де Ош - обхват шиї в сантиметрах.

Після того як всі деталі будуть готові їх дублюють за допомогою спеціального матеріалу (дублерин або флізелін на вибір). Це допоможе надати майбутньому краватці бажану форму і запобіжить його надмірну сминаемость. З клейового матеріалу вирізають деталі без урахування припусків так, щоб вони були на 1 см менше основних. При цьому необхідно проклеїти перемичку, шийний вузол і одну деталь метелики (задня частина).

Сточування деталей здійснюється за наступним принципом:

Деталі метелики сточуються між собою з виворітного боку по всьому периметру, не доходячи початковій закріпки на кілька сантиметрів. Це робиться для того щоб потім можна було легко вивернути деталь на лицьову сторону. Що залишився зазор акуратно підшивають вручну потайним швом.

Протилежні сторони перемички сточують між собою з виворітного боку і розгладжують праскою, після чого виріб вивертають.

Те ж саме роблять з шийним вузлом, сточуючи попередньо довгі сторони, а потім коротку, так, щоб шов знаходився посередині деталі. Це робиться для того щоб згодом вивести шви на внутрішню сторону вироби. Потім деталь вивертають на лицьову сторону і розгладжують праскою.

Потім деталь вивертають на лицьову сторону і розгладжують праскою

В кінцевому підсумку, коли всі окремі деталі краватки у вас готові, починається процес складання виробу.

За допомогою голки і нитки в середині деталі метелики роблять збірку.

На закритому кінці шийного вузла намічають дві паралельні довгому краю петельки для гудзиків (довжина петлі залежить від величини використовуваної вами гудзики і досягає 1,5 - 2 см). Подвійне кількість петель дозволить носити аксесуар, як під сорочку, так і на голе тіло (можна регулювати натяг шийного вузла). Петлі виметивают на швейній машині або вручну.

Решта відкриті краю перемички зшивають між собою вручну і з'єднують з шийним вузлом так, як це показано на малюнку.

В приєднаної до вузлу перемичку протягують попередньо зібраний бант. Його кріплення до загальної конструкції обеспечится під час пришивання гудзики: її кріплять на внутрішню сторону перемички. Після того як в останню чергу прорізуються петлі вважають завершеним.

Розміри і форма деталей вироби можуть регулюватися в залежності від ваших уподобань
Розміри і форма деталей вироби можуть регулюватися в залежності від ваших уподобань. Наприклад, їх можна округляти або, розділивши на кілька, скомбінувати більш складні конструкції. Головне - освоїти принцип виготовлення краватки-метелики в домашніх умовах, а виготовити на основі базою моделі конструкції можна вже що завгодно!