кулінарна муза
Група: Адміністрація
Повідомлень: 25587
Реєстрація: 20.07.2003
Звернутися по ніку
Цитата виділеного
З: Москва
Користувач №: 104
Подякували: 1 872 рази
репутація: 15
Саме просто ворожіння, яке в принципі ніколи мене не підводило. Написати свої бажання на папірцях і покласти під подушку, а вранці, не дивлячись витягнути одну - яке бажання витягли, тому і бути.
Ворожіння на речах
Молоді люди обох статей збираються на вечір, беруть кільця, персні, запонки, сережки та інші дрібні речі і кладуть їх під страву разом з шматочками хліба, крім того всього накривають чистим рушником, серветкою або ширінку (хусткою). Після того беруть участь у ворожінні співають пісню, присвячену хлібу і солі, і потім інші подблюдние пісні. Після закінчення кожної, запустивши руку і відвернувшись від страви, з-під закритого страви виймають який-небудь один предмет, що попався першим під руку. Це щось на зразок домашньої лотереї. До цього застосовувалося зміст пісні, з якого виводиться собі провіщення.
Але так як з-під страви вийняті речі не завжди трапляються тим, кому вони належать, то присуджується з цієї нагоди викуп речей. Останньому, вийнявши з-під страви залишилася на його частку останню річ, співають пісню звичайно весільну, як би віщуючи швидкий шлюб. Потім і кільце котять по підлозі, спостерігаючи, в яку сторону воно покотиться: якщо до дверей, то для дівчини - близькість шлюбу, для чоловіка - від'їзд.
Ворожіння на голках
Ворожіння на голках так звичайно в колі дівочої життя, що якщо якась дівчина не попросить про це ворожейку, то завжди працюється від своїх подруг. Хто знайомий з сільським вихованням, хто знає, з якими забобонами виховуються ці дівиці, той легко зрозуміє походження ворожіння на голках. Сільські дівчата, наважуючись ворожити на голках, просять про це або чаклунів, або няньок - самі ж гадати не повинні; правда не збувається. Ворожейкі беруть дві голки, натирають салом, опускають їх в стакан з водою. Якщо голки потонуть, то це хулою ознака; якщо вони зійшлися разом, то це віщує, скоріше, вступ до заміжжя; якщо вони розійшлися одна проти іншої, то це означає, що є перешкода з боку недоброзичливців; якщо вони розійшлися в різні боки, то це пророкує вічну незаміжню життя.
Будь-яке явище супроводжується натяками на відомих наречених, і при кожному разі випитують від дівчат сімейні таємниці І передають їх женихам.
Ворожіння на яйцях
Ворожіння иа яйцях належить в сільській життя одним дівчатам; в містах же воно має різних виконавців. Такою справою майже завжди займаються бродячі старої, а з домашніх - няньки. Тлумачення бабусь і няньок приймаються за щиру правду. Приступаючи до ворожіння беруть теплу воду в стакан і розпускають в ньому яєчний білок. При випусканні білка відображаються в ньому різні фігури. За цим-то постатям і починається ворожіння.
Фігура, що відображає церква, віщує: дівчині - швидке весілля, літній - смерть.
Фігура відображає корабель з вітрилами, віщує: заміжній жінці - швидке прибуття чоловіка, дівчині - віддачу заміж на чужу сторону, молодому чоловікові - далеку подорож.
підслуховування
Віщуни і гадательніци ходять слухати під вікна чужих будинків і, судячи з почутим ними словами, веселому чи неприємної розмови, пророкують собі приємну або нудне життя, бранчлівого або ласкавого чоловіка. Взяття під чужими вікнами через підслуховування бувають найрізноманітніші і виводяться з того, кого чують: старого або молодого, п'яного або тверезого, чоловіка або жінку та інше. Такі підслуховування виробляються у вікон або дверей житлових хат або біля вікон будинків (переважно перших поверхів). Але більш хоробрі і жваві з дівчат вирішуються слухати під замком церковних дверей з метою почути спів в церкві опівночі, коли служби не буває. Якщо уява сильно порушено, нерви теж, то легко може статися, що збуджена особа, в полузабвеніі, захоплена думкою і силою волі до мозку кісток, чує, швидше за уві сні, то солодке вінчальний, то похоронна спів, з чого виносить, що їй в цей рік або йти заміж, або померти.
Ворожіння на воску
Ворожіння на воску вживається сільськими і міськими дівчатами під час святочних вечорів, за порадою няньок і чаклунів. Бажаючи дізнатися свого судженого в очі, відчайдушні дівчата це ворожіння здійснюють в лазні, в опівнічні годинник. Явище наяву судженого відбувається по милості послужливих няньок. Розторопний суджений, підкуповуючи няньку, з вечора переселяється в баню і чекає приходу судженої. Коли ж суджена хоче гадати, він постає їй, вручає кільце і ховається. Дівчина з переляку ахає, непритомніє, а після підсилає свахи, наречений є на оглядини, і справа слажівается без далеких клопоту.
Ворожіння на воску, вироблене в присутності багатьох в будинку, відбувається наступним чином: розтоплюють віск і вливають його в склянку з холодною водою. В цей час досвідчені няньки починають будувати припущення по відбивається фігурам. Знайомим і тороватим дівчатам пророкують все хороше, сприятливе; навпаки того, бідним,
незнатним відгадують все худе, образливе.
Часто між дівчатами заводяться інтриги. З ненависті до своєї подруги підкуповують ворожейку, яка висловлює безглуздості різного роду. Від цього іноді відбуваються вічні сімейні чвари.
Ворожіння на свинці
Ворожіння на свинці належить до святочні таємниць, проводиться в містах і селах, під рукою няньок. У цьому ворожінні беруть участь тільки дівчата, перепробували всі інші види ворожінь. Загальна народне зауваження для цього гадання - скритність від батька і матері, а разом з тим і самітність для заняття.
Ворожки розтоплюють свинець, вливають його в холодну воду і роблять свої наглядові зауваження. Якщо свинець буде представляти церкву, то це означає швидке весілля; якщо буде показувати труну, то це віщує швидку смерть.
Ворожіння на головному уборі
Коли дівчина бажає дізнатися, що трапилося в цьому році, то бере три речі: будь-якої головний убір, шматок хліба і шматок дерева - і кладе всі три речі в порожній, чистий горщик, іноді супроводжуючи все це пристойними наговорами. Потім, закривши або зав'язавши очі, підходить до горщика і бере перше, що попадеться. Якщо буде головний убір - вийти заміж, шматок хліба - залишатися дівчиною, а шматок дерева віщує труну.
Ворожіння на священній книзі
Беруть якусь книгу, переважно духовного змісту і, не розкриваючи її, задають собі цифру сторінки і рядок зверху чи знизу навмання. Потім відкривають цю сторінку і читають. Те, що вичітивастся з певної сторінки і строчки, служить відповіддю на задуманий питання. Якщо відповідь буде не прямий, то його розтлумачують по-своєму.
запрошення вечеряти
Накривши стіл для судженого, ставлять два прилади, хліб, сіль, ложки, тільки не кладуть вилок і ножів. Близько опівночі дівчина, яка має своє майбутнє, сідає за стіл одна, окреслюється і каже: «Суджений, ряджений, приходь до мене вечеряти». Лише тільки проб'є північ, є наречений в тому самому вбранні, в якому він повинен бути при одруження, і сідає за стіл.
Про всяк випадок беруть з собою півня для того, щоб якщо не допоможе зачураніе і гість засидиться, то треба гарненько давануть півня, тоді він заспіває, і бачення зникне. Кажуть, якщо привид щось вийме з кишені і покладе на стіл, то варто тільки зачураться і бачення пропаде, а залишений предмет залишиться у володінні дівчата.
Поява примари або судженого має попередні ознаки: виття і свист вітру, сірчаний запах, іноді смердючий.
Ворожіння на перехресті опівночі
Дівчата виходять на перехрестя і, загадавши кожна про своє майбутнє нареченого, окреслюють коло. Стоячи в ньому, прислухаються, і коли здасться їм дзвін дзвіночків, або сміх, або веселий спів, то роблять висновок, що бути заміжньою.
Ворожіння на кільці, хлібі, гачку
Поклавши на підлогу кільце, гачок з соломи і шматок хліба, покривають ці три предмети хусткою, з-під якого потім і виймають, кому яка річ дістанеться. Якщо вийме кільце, то жених буде красунчик, якщо хліб - багатій, а якщо гачок, то бідняк. Бідняк і гак в тому сенсі, що бідняк завжди горбиться від праці і перед всіма згинається.
Ворожіння на рушнику
Вивішують білий рушник з віконця на ніч зі словами: "Суджений, ряджений, прийди і утрися". Якщо незабаром потім рушник буде вимочене, то, значить, в цей рік бути дівчині, яка вивісила його, заміжньою, а якщо до ранку зніме його сухим, то не вийти в тому році.
ворожіння лучиною
Якщо дівчина бажає дізнатися, проживе вона цей рік, то, взявши в руки березовий лучину, біжить до джерела річки або до криниці, мочить цю лучину і, повернувшись додому, запалює її на вогні: у якій скоро загориться вона, то це знак довгої життя, а у якої не загориться зовсім, то вона помре; у якій буде горіти з тріском і горіти не особливо рівно, то протягом року ворожбитів буде хворіти.
ворожіння ключем
Для такого ворожіння беруть який-небудь ключ, переважно старий, закладають його борідкою між листами темної книги, яку при цьому міцно зав'язують. Зрозуміло, що затиснений ключ повинен триматися міцно між сторінками книги. Тоді за кільце або дужку ключа вішають книгу на мотузку до стелі і загадують, хто вийде з числа майбутніх тут дівчат заміж. Якщо книга до сих пір висіла нерухомо, то вона при будь-чиєї прізвища перевернеться, що і служить знаком того, що та дівчина, при імені якої книга справила рух, буде заміжня в цьому році.
Ворожіння на дзеркалі
Саме дійсне ворожіння на дзеркалі відбувається на подвір'ї при місячному сяйві, під час святочних вечорів. Втім, за потребою, відбувається і в будинку, і до того ж у будь-який час. Найкращим часом для цього гадання визнається опівночі при тьмяному кімнатному світлі, при загальному мовчанні.
Ворожіння на дзеркалі не належить до кола винаходів російських чаклунів; воно прийшло з інших земель. Забобонні греки, які отримали ці ворожіння від древніх східних народів, здійснювали його своїми таїнствами, пристосовуватися до різних обставин і потім, разом з Просвящение, передали його різним народам. Як чудовий вигадка, як обольстітеольное чарівність, воно пережило століття, подобалося всім народам, змінювалося за примхою кожної ворожки. Нарешті довелося брати участь в ньому і російського життя.
Наші ворожки, збираючись гадати на дзеркалі, обирають відокремлену кімнату, беруть два дзеркала - одне велике, інше поменше. Рівно о 12 годині ночі починається ворожіння. Велике дзеркало ставлять на столі, проти нього маленьке. Гадаюшая сідає перед дзеркалом, обставлених свічками. Всі навколишні занурені в глибоке мовчання, сидячи в стороні; одна тільки ворожбитів дивиться в дзеркало. У цей час у великому дзеркалі починають показуватися одне за іншим 12 дзеркал. Як тільки будуть наведені дзеркала, то в останньому з них відбивається загадуємо предмет. Але так як явище не завжди показується, то починають інші наводити. Вірна ознака наведення є тьмяність дзеркала, яке протирають рушником. Наші ворожки думають, що суджений, викликаний мимоволі цим ворожінням, приходить в ворожебну кімнату і дивиться в дзеркало через плече своєї судженої. Суджена, бадьора і смілива, завжди розглядає всі риси обличчя, плаття і інші прикмети. Коли вона закінчить свій огляд, тоді кричить: «Чур цього місця!» При цьому Чуранов привид раптом зникає. Старенькі запевняють, що якщо звуження не зачураться привид, тоді воно сідає за стіл, виймає з кишені що-небудь, кладе на стіл. Догадливі гадательніци в фатальний мить починають Чурай, привид зникає, а залишена на столі річ залишається в її користь. Наслідки виправдовують очікування чаклунів: залишена річ ніби завжди викрадається у нареченого в той Смоє час, коли його суджена наводить дзеркала. Найважливіша обставина в цьому ворожінні - слова: «Суджений, ряджений! Покажись мені в дзеркалі! »І думка про нього до появи дванадцятого дзеркала. Майже загальна впевненість в действітсльності цього ворожіння заслуговує жалю про омані людей, доступних цьому віруванню. Установка дзеркал, що відбивають мелькають тіні присутніх людей при ворожінні, відповідає законам оптики. Розпалене уяву, спрямоване на відомий предмет; віра в дійсність цього ворожіння, яка підтверджується розповідями бабусь; виховання, що не очищене від забобонів, служать основними засадами цієї ворожби.
водохресне ворожіння
Ворожіння, про який зараз згадаємо, дуже непристойно і противно духу християнської релігії. Звідки воно виникло, невідомо, але, швидше за все, утрималося з часів язичництва, коли існувало поклоніння і злим, і добрим богам.
У той час, коли всі підуть або поїдуть на водосвяття в день Богоявлення Господнього, дівчина бере віник або лопату і починає мете хати. Кожен раз, змахнувши направо, вона вимовляє молитву, а змахнувши наліво, при кожнім разі поминає лайка з ім'ям нечистої сили. Після цього робить межу вугіллям посередині статі і стає направо, тобто на місце, отметенное молитвою. Це метение відбувається під час занурення хреста на йордані (ополонку на льоду для водосвященія в Хрещення). Ставши на місце, дівчина говорить наступне: «Суджений, ряджений! З'явись переді мною, як лист перед травою ». Легенда розповідає, що ніби деяким рис був у вигляді майбутнього нареченого, лицем до лиця, о 12 годині дня і зупинявся на тій стороні, яка була заметена з прикликанням його імені.