Чим можна зайняти дітей вдома - 12 корисних розваг

  1. 1. Настільні ігри
  2. 2. Пазли
  3. 3. Читаємо книги
  4. 4. Шашки, шахи, доміно, нарди, лото.
  5. 5. Ігри з картами, пасьянси, фокуси
  6. 6. Розвиваючі заняття - розмальовки, малюнки, пластилін
  7. 7. Корисні гри
  8. 8. Рукоділля
  9. 9. Ігри з ручкою і папером
  10. 10. Наклейки
  11. 11. Корисні заняття - наведення порядку після гри, прання лялькових одежинок, приготування їжі і т.д.
  12. 12. Перегляд телевізора. Комп'ютерні ігри

Привіт, дорогі читачі

Привіт, дорогі читачі!

Всіх батьків вже можна вітати з практично настали Днем Знань - 1 вересня. Тобто, щаслива пора року для всіх дітей школярів - літні канікули, на жаль, закінчилася.

Починаються завантажені уроками дні, і писати про розваги начебто не час, але на написання статті причини все-таки є.

Попереду нас чекає навчальний рік в якому будуть і вхідні, і канікули, і, на жаль, лікарняні, та й просто необхідність у відпочинку від шкільних занять. Адже не навчанням єдиної ... 😉 Тому саме час подумати про те що робити коли дітям вдома нудно і чим зайняти дітей вдома.

Почну з загального хорошого ради, який я вичитала в одному з психологічних журналів, призначеного для «сполохані», вічно зайнятих матусь, які можуть розподілити свій час між роботою, домашніми справами і заняттями з дитиною і від цього постійно зазнають почуття провини.

Як мудро там було сказано - не треба думати, що хороші мами постійно і невідривно грають з дитиною. Ні. Ви повинні знати:

Якщо протягом дня ви приділите дитині хоча б від 15 до 30 хвилин свого часу, але приділіть повноцінно, більше ні на що, крім дитини, не відволікаючись, то цього буде достатньо, щоб дитина відчувала - мама його любить.

Ну, і не забуваємо в час, що залишився перекинутися з малюком парою фраз, поганяти за безлад в кімнаті, і за з'їдені перед вечерею солодощі. Все, як і належить справжній мамі 🙂

Адже нашим завданням є не стільки навіть розважити дитину, скільки показати йому як багато різних занять існує, як цікаво ними займатися, і що, на мій погляд, є дуже важливим, навчити дитину якусь частину часу займатися самостійно, а не знемагати від нудьги або годинами просиджувати в інтернеті.

Цей список підходить для занять з дітьми молодшого та середнього шкільного віку, але діткам молодшого віку, і старші він цілком зможе підійти, хоча я складаючи його орієнтувалася на питання що робити коли нудно вдома дітям 10 років, зокрема дівчинці одній залишається вдома, тому що моя дочка якраз таки такого віку) Отже,

Зміст статті

  • 1 Чим можна зайняти дітей вдома
    • 1.1 1. Настільні ігри
    • 1.2 2. Пазли
    • 1.3 3. Читаємо книги
    • 1.4 4. Шашки, шахи, доміно, нарди, лото.
    • 1.5 5. Ігри з картами, пасьянси, фокуси
    • 1.6 6. Розвиваючі заняття - розмальовки, малюнки, пластилін
    • 1.7 7. Корисні гри
    • 1.8 8. Рукоділля
    • 1.9 9. Ігри з ручкою і папером
    • 1.10 10. Наклейки
    • 1.11 11. Корисні заняття - наведення порядку після гри, прання лялькових одежинок, приготування їжі і т.д.
    • 1.12 12. Перегляд телевізора. Комп'ютерні ігри

1. Настільні ігри

Вони були головною розвагою цього літа. Я не уявляла, наскільки зробила крок вперед індустрія настільних ігор останнім часом.

Під час чергової покупки книг в інтернет-магазині я випадково звернула увагу, які гарні і різноманітні ігри в ньому запропоновані. До вибору підійшла ретельно, у чому мені дуже допоміг інтернет-магазин «Ігровед», на сайті якого не тільки можна купити ігри, а й переглянути відеоролики з докладною інформацією про те, як в них грати.

В результаті ми купили настільну гру «Каркассон», що дозволяє грати і вдвох з дочкою і більш численною компанією.

Серед різноманіття настільних ігор ви зможете підібрати гру відповідає всім вашим запитам: віку дитини, його інтересам, кількості передбачуваних учасників.

Якщо ви знаєте, що члени вашої родини на дозвіллі з задоволенням будуть «купувати нові землі», торгуватися на біржах, або складати найдовші слова, то сміливо можете купувати гру призначену для великої кількості учасників. Якщо ж грати в них «любить» тільки мама, то існують гри для двох учасників, а в деякі дитина зможе грати сам.

Плюси: Настільні ігри - це цікаво.

Ви «офіційно» можете отримати задоволення від дитячої гри, про дитину я й не кажу.

Мінуси: Найбільший мінус - настільні ігри дорого коштують.

Більш докладно познайомиться з «Каркассона» та іншими настільними іграми можна в статті «Про цікаві настільні ігри для всієї родини» .

2. Пазли

З одного боку, це теж настільна гра, з іншого - вона настільки своєрідна, що хочеться виділити її окремим пунктом.

Допомагаючи дитині підбирати шматочки картини ви добре проведете час, але якщо ви зайняті, то дитина цілком впоратися самостійно. Запропонуйте йому зібрати хоча б частину картини обов'язково захопившись отриманим результатом.

Дуже добре якщо вдома є пазли різного рівня складності: легкі, збираючи які дитина завжди буде відчувати себе супергероєм, і складніше, як варіант для «зборки» за допомогою дорослих.

Рада з особистого досвіду - не купуйте пазли з великою кількістю фрагментів, 300 і вище, на яких зображені тварини. Прекрасна грива лева і пухнаста шерстка милих песиків викличуть у вас нервовий тик буквально за 10 хвилин підбору. Навіть нескінченне блакитне небо збирати чомусь легше.

Навіть нескінченне блакитне небо збирати чомусь легше

Плюси: Мало яке заняття зрівняється зі складанням пазлів в плані користі для дрібної моторики.

Крім того, вони розвивають посидючість і просторову уяву.

«Легкі» пазли дитина зможе складати самостійно.

Мінуси: Під час чергової прибирання квартири, у вас є шанс періодично «насолоджуватися» характерним звуком постукує в трубі пилососа пазлів))

3. Читаємо книги

Тут варіанти два: дитина читає із задоволенням; дитина читати відмовляється.

З першим все зрозуміло, якщо у вас вдома читець, тоді залишиться час не тільки на домашню роботу, але ще і на власні захоплення, досить періодично оновлювати дитячу бібліотеку.

Дитина читати не любить. Хороший привід, зручно вмостившись, почитати йому вголос. Знову-таки, дитячі книжки бувають настільки цікавими, що ви і самі отримаєте задоволення від прочитання.

Все інше не так просто, методики по привчання дитини до читання існують, але доведеться попотіти, щоб домогтися результату. Що ж, бути батьком - це не тільки задоволення 😉

Плюси: Напевно, перераховувати їх немає сенсу. Якщо коротко - корисно, цікаво, доступно (в бібліотеках зараз є практично все).

Мінуси: Якщо дитина любить читати - вам доведеться відбирати книги, щоб змусити його зробити уроки чи сходити в магазин.

Якщо дитина не любить читати - вам доведеться розробити стратегію по його залученню до читання. Хорошим «початковим» варіантом будуть книги за мотивами мультфільмів або «життєпис» улюблених іграшкових героїв. У нас одними з них були книги по мультсеріалу Гравіті Фолз .

4. Шашки, шахи, доміно, нарди, лото.

На жаль, я вмію грати тільки в шашки, ну і в лото ще :)), але якщо ви майстер по всім іншим видам ігор, то це просто чудово.

Плюси: Дуже-дуже корисне і розвиваюче заняття.

Мінуси: Так як це парні ігри, то вони підходять для заняття з дитиною, тільки якщо у вас є немаленький проміжок часу щоб пограти з ним.

5. Ігри з картами, пасьянси, фокуси

Років надцять тому діти і гри з картами вважалися поняттями несумісними, так як такі ігри вважалися азартними. В принципі, такий вона є і зараз, але тим не менш, зараз пристрасті вщухли, і на тлі казино і «одноруких бандитів» карти виглядають безневинною розвагою.

Тим більше що крім безпосередньо самих ігор існують пасьянси, з яких можна дізнатися, чи збудеться твоє бажання. І фокуси, які цікаві завжди.

Плюси: Розвивають пам'ять і увагу.

Знаючи певну кількість фокусів дитина на дозвіллі може «блиснути» в компанії своїх однолітків.

Мінуси: Дитину треба навчити всім відомим вам фокусів і ігор, а якщо ви їх забули або не знали, вам доведеться вчитися самому.

Карти мають не дуже хорошу репутацію з радянських часів.

6. Розвиваючі заняття - розмальовки, малюнки, пластилін

Чудове заняття, яке не потребує великих вкладень.

Сама я в дитинстві дуже любила розфарбовувати, а моя молодша донька добре ліпить з пластиліну, причому свої вироби вона примудряється виліплює ну ду-уже малюпусенькімі. Хотіла показати вам мої улюблені «витвори мистецтва», але так кудись заховала, що не змогла знайти, маленькі ж 🙂

Тому довелося стягнути зі столу у ляльок їх «сніданок» - яєчню, бутерброд і тортик 😉 Щоб показати «грандіозність» виробів поряд я поставила невелику 11-сантиметрову Сільниця.

Плюси: Звичайно ж, розвиває творчі здібності.

Якщо ви зайняті, то можете спокійно продовжувати займатися своїми справами, ваша участь не знадобиться, все, що від вас буде потрібно - тільки похвалити кінцевий результат.

Мінуси: Доведеться навчити дитину робити все акуратно, і прибирати за собою після занять, якщо ви це зможете, проблем з розвиваючими заняттями не буде. (Спочатку весь наш підлога була в різнокольорових липучих плямах пластиліну, які чоловікові доводилося відколупувати від шкарпеток 😉).

7. Корисні гри

Як їх зараз багато! Ні, їх і раніше було чимало, але завдяки мамам-татам винахідникам і засобам інформації, які про ці винаходи нам розповідають їх стало просто неймовірна кількість. Цей пункт заслуговує окремої статті.

У приклад, наведу блог Галини Кузьміної «Весела наука». Ось де невичерпна фантазія))

Плюси: Просто маса. І цікаво, і розвиток, ну просто всебічне.

Мінуси: Щастя, якщо ви природжений організатор і експериментатор, якщо немає, вам доведеться цього вчитися, що, треба визнати непросто.

8. Рукоділля

Чудове заняття, особливо якщо їм захоплюються мама або тато, які зможуть навчити дитину. А рукодільних варіантів море: в'язання, вишивка, бісероплетіння, плетіння з газет, різьблення по дереву, батик ... і це тільки невелика частина.

Плюси: Ці навички знадобляться завжди.

Мінуси: Вам доведеться провести тривалий і нудний інструктаж про те, що голки завжди повинні бути в ігольніце, спиці в чохлах, а нитки і шматочки тканини в спеціальних пакетах і коробочках. А після сеансу рукоділля знаходити все це по різних кутах і вводити на місце.

9. Ігри з ручкою і папером

Це ігри, в які грають, найчастіше, під час уроків, адже це дуже вдалий час для морського бою і хрестиків-нуликів 😉 Але граючи в них вдома, ви також отримаєте чимало задоволення, а дитина прекрасно натренується, щоб пізніше, під школі, обігравати своїх однокласників.

Плюси: Не вимагають ніяких матеріальних вкладень.

Мінуси: Навіть не знаю які ...

10. Наклейки

Як не дивно, але їх можна виділити окремим пунктом як повноцінне заняття.

Мені здається, виробництво наклейок просто широкомасштабно. По-перше, у продажу можна знайти наклейку будь-якого героя будь-якого мультфільму. Під час дочкиного захоплення феями Вінкс у мене просто рябіло в очах і голові від всіх цих Флор, Муз і Технічна (імена феечек), виготовлених за мотивами всіх 120-ти серій.

По-друге, наклейки бувають дуже цікавими за текстурою: до них додаються блискітки, порожнечі з кульками, обсяг і ще безліч різноманітних фішок По-друге, наклейки бувають дуже цікавими за текстурою: до них додаються блискітки, порожнечі з кульками, обсяг і ще безліч різноманітних фішок.

Щоб дитина не намагався «оновити» меблі за допомогою Людини-Павука або Мишек Гамми, купіть йому загальну зошит, в які він і буде клеїти своїх улюблених героїв.

Плюси: Дитина, сопучи від старання, буде зайнятий протягом тривалого часу.

Мінуси: Є шанс виявити наклейки, ненав'язливо прикрашають ваші документи або домашнє начиння :)).

11. Корисні заняття - наведення порядку після гри, прання лялькових одежинок, приготування їжі і т.д.

У дитинстві дівчинки так люблять прати лялькові одягу, підмітати підлогу і допомагати мамі вимішувати тісто, а хлопчики із задоволенням псують цвяхи забиваючи їх, і дощечки - розпилюючи, та й ліпити мамі пиріжки теж допоможуть з ентузіазмом. Тут, головне, вирішувати.

Ось тільки я ніколи не чула, щоб хто-небудь з дітей любив наводити порядок після гри 🙂

Плюси: Прекрасне розвиток необхідних в майбутньому умінь.

Часто дітки можуть реально допомогти вам, головне, доручити посильне завдання.

Мінуси: Ну, тут ви все прекрасно уявляєте ... розлита вода, розсипана мука, все розмазано і перевернуто, але терпіти доведеться ... Занадто високий коефіцієнт корисної дії 😉

12. Перегляд телевізора. Комп'ютерні ігри

Всі наші зусилля зводяться до того, щоб дитина якомога менше проводив часу біля екрану телевізора і монітора комп'ютера, але від прогресу нам нікуди не дітися.

Єдине - треба навчити дитину вміло користуватися цими благами цивілізації. Тим більше що дитина обов'язково повинен бути в курсі популярних фільмів, мультфільмів та комп'ютерних ігор, інакше може вийти ситуація аналогічна сталася з сином Юлії Меньшової, про що я згадувала в статті «Діти в інтернеті. Шкода і користь ».

У ситуаціях, коли мама дійсно зайнята, мультфільми і комп'ютерні ігри - паличка-виручалочка. Головне, допомогти дитині зробити правильний вибір, але, серед величезної кількості варіантів, це буде нескладно зробити.

У нас вдома підключений канал Дісней, який практично завжди виправдовує покладені на нього очікування. А ось переконати дитину, що старі, але такі красиві та змістовні мультфільми-казки теж дуже цікаві, мені не вдається, на жаль ...

Плюси: Правильно підібрані передачі допоможуть дізнатися багато нового і корисного.

При розумному і дозованому виборі передач та ігор, дитина отримує море задоволення.

Мінуси: В основному один - як дитину звідти витягти.

Я перерахувала наші улюблені варіанти проведення часу, сподіваюся вони хоч трохи допоможуть вам при пошуку відповіді на питання що робити коли нудно вдома дітям, а може бути, і ви теж підкажете чим ще можна зайняти дітей вдома :))

Чи не втомилися?)) Тоді почитайте ще: сімейний Будинок