Маринований імбир - рецепти, користь, корисні властивості, протипоказання.

Маринований імбир в домашніх умовах: користь, калорійність, протипоказання. Як замаринувати корінь імбиру - поради і рецепти.

В японських ресторанах маринований імбир (гарі), як і васабі (японську гірчицю) обов'язково подають до суші, роллам і іншим рибним делікатесів. Але це не просто кулінарна традиція. Маринований імбир знешкоджує бактерії, що можуть бути присутніми в блюдах з сирої риби.

Сьогодні гару можна купити практично в будь-якому супермаркеті. Але набагато смачніше і корисніше домашній маринований імбир. Приготувавши гару будинку, ви, по-перше, заощадите, а по-друге, будете впевнені в тому, що він не містить барвників і консервантів.

Калорійність і користь маринованого імбиру

Маринований імбир, як і свіжий корінь, корисний для травлення, імунної, серцево-судинної та сечостатевої системи. Калорійність маринованого імбиру - близько 50 ккал на 100 г.

Протипоказання

Маринований імбир протипоказаний при цукровому діабеті і захворюваннях шлунково-кишкового тракту - виразці, гастриті, коліті, гепатиті, жовчнокам'яній хворобі. Також від нього рекомендується відмовитися годуючим матерям і вагітним жінкам, особливо на пізніх термінах.

Маринований імбир в домашніх умовах: поради

Приготувати гару можна різними способами, відрізняються вони лише рецептами маринаду. Найчастіше імбир маринують в традиційних для японської кухні продуктах - рисовому оцті і соєвому соусі. Іноді для приготування маринаду використовують мирин (кулінарне рисове вино) і саке (слабоалкогольний напій натуральної ферментації з рису).

Щоб гару вийде ніжним, дуже важливо використовувати для його приготування молодої імбир. Вибрати його не складно: у молодих бульб шкіра тонка, без зморшок, її легко зняти нігтем, поверхня гладка, без шорсткостей і наростів. Посуд для приготування і зберігання гару потрібно брати керамічну або скляну, але ні в якому разі не металеву.

Рецепт 1. З рисовим оцтом

Знадобиться: 300 г імбирного кореня, 80 мл рисового оцту, півсклянки цукру, 3 чайні ложки солі.

Бульби імбиру промийте і зніміть з них шкірку. Намагайтеся зрізати тонкий шар шкірки, так як саме під нею велика концентрація корисних речовин. Якщо імбир призначений для суші, краще нарізати його тонкими смужками проти волокон, якщо немає - просто кружечками. Дуже добре для цих цілей використовувати Овочечистка. Нарізаний імбир помістіть в сотейник, залийте окропом, додайте сіль і варіть 3-4 хвилини. Воду злийте. Імбир остудіть. Для приготування маринаду з'єднайте рисовий оцет із сіллю і цукровим піском, доведіть до кипіння, залийте пелюстки отриманим розсолом, дайте охолонути і поставте в холодильник.

Рецепт 2. З бальзамічним оцтом

Знадобиться: 250 г очищеного від шкірки імбирного кореня, по чверті склянки цукрового піску і бальзамічного оцту, щіпка солі.

Відваріть скибочки імбиру, як в попередньому рецепті. Півсклянки води, в якій варилася імбир, залиште для маринаду. Коли вода охолоне, з'єднайте її з оцтом і цукром. Залийте пелюстки маринадом і поставте в холодильник. Приготований таким способом імбир можна дегустувати вже на наступний день. У холодильнику гару може зберігатися до трьох місяців.

Рецепт 3. З червоним вином і винним оцтом

Знадобиться: 300 г очищеного від шкірки імбирного кореня, 3 столові ложки сухого червоного вина, 1,5 столових ложок цукру, по 80 мл кип'яченої гарячої води і винного оцту, сіль за смаком.

Відваріть скибочки імбиру, як в першому рецепті. У гарячій кип'яченій воді розчиніть цукровий пісок, потім влийте вино, оцет і все перемішайте. Остигнули пелюстки помістіть в скляну ємність, залийте маринадом і накрийте кришкою. 3 дні імбир повинен постояти при кімнатній температурі. Потім його можна буде прибрати в холодильник.

Рецепт 4. З мирин і саке

Знадобиться: 250 г очищеного від шкірки імбирного кореня, по 2 столові ложки Мирина (солодкого рисового вина; його можна замінити білим винним оцтом), саке і цукрового піску.

З'єднайте в каструлі цукор, саке, рисове вино і доведіть суміш до кипіння. Цілий імбир помістіть в скляну ємність (в даному рецепті його подрібнювати не потрібно), залийте остиглим маринадом і поставте в холодильник. Приготується він через 4 дня. Це більш складний рецепт, ніж три попередні, але зате гару вийде по-справжньому японським.

Рецепт 5. З рожевим вином і рисовим оцтом

Знадобиться: 250 г очищеного від шкірки імбирного кореня, по 50 г сухого рожевого вина і цукрового піску, 100 мл рисового оцту, 1 столова ложка горілки (або саке).

Відваріть скибочки імбиру, як в першому рецепті. В окремому посуді змішайте інгредієнти для маринаду: горілку, цукор і вино. Поставте на вогонь і заважайте, поки цукор не розчиниться, а коли маринад закипить, додайте оцет і ще раз доведіть до кипіння. Пелюстки імбиру складіть в скляну ємність, залийте маринадом і накрийте кришкою. Коли вміст банки охолоне, поставте її в холодильник. Через 2-3 дні гару буде готовий. Рисовий оцет можна замінити виноградним або яблучним, при цьому цукру потрібно додати на одну жменю більше.

І ще кілька порад

Складно сказати, який з маринадів смачніше. Краще спробувати кілька різних і вибрати найвдаліший. Пропорції інгредієнтів можна варіювати, орієнтуючись на свої смакові уподобання.

Щоб імбир придбав ніжний кораловий колір, використовуйте для маринаду рожевий рисовий оцет або додайте в білий оцет скибочку сирого буряка або трохи свіжовіджатого бурякового соку.

Домашній маринований імбир - це смачна приправа, що може замінити шкідливі кетчуп, гірчицю і всілякі соуси на основі майонезу, що містять консерванти, барвники та стабілізатори. До того ж, замаринувати імбир зовсім не складно. Коли ви перепробуете різні рецепти і відшукайте серед них свій улюблений, то вже не зможете відмовитися від цього чудового в усіх відношеннях східного делікатесу.

Алеся Мусіюк для сайту «f-Journal.Ru»