Яка зубна нитка краще? | Які бувають зубні нитки

  1. За формою
  2. За наявністю воску:
  3. За матеріалом:
  4. За якістю просочення:
  5. За формою випуску:
  6. за призначенням
  7. За конструкцією волокон
  8. за консистенцією
  9. За товщиною:

Для комплексного догляду за зубами необхідні не тільки щітка і паста, але і зубна нитка. Стоматологи вважають за краще її наукова назва - флос. Нитка призначена для очищення просторів між зубами і рекомендується до застосування після прийому їжі, а також перед щоденними гігієнічними чистками зубів.

Виробники стоматологічних товарів пропонують широкий вибір зубної нитки для різних ситуацій. Залежно від особливостей зубного ряду застосовуються певні види ниток. Існує безліч класифікацій гігієнічного засобу відповідно до різних факторів.

Купити зубну нитку в інтернет-магазині «Стоммаркет» можна тут: / Catalog / profilaktika-i-gigiena / zubnyie-niti /

Для початку розберемося як користуватися зубною ниткою:

За формою

Флоси випускаються двох видів: плоскі, стрічкові і круглі. Перша група має стандартну плосковати форму, а круглі більше нагадує звичайну мотузку дуже маленького діаметру.

Вибирати плоскі варіант необхідно тим, у кого вузькі міжзубні проміжки. А круглі - у кого вони досить широкі. Для початківців, які не мають досвід чистки ниткою, краще купувати плоскі зубні нитки. Стрічкові варіанти нитки застосовуються для очищення дуже широких міжзубних просторів.

За наявністю воску:

  • вощені;
  • НЕ вощені;
  • комбіновані.

Вощеная зубна нитка

Нитки можуть покриватися або не покривають воском. Обробка поверхні флосса воском необхідна для забезпечення кращого ковзання по міжзубних просторів. В результаті обробки нитка не розпадається на волокна в процесі застосування. Це особливо зручно для тих, хто тільки починає користуватися гігієнічним засобом по догляду. Такий варіант нитки рекомендований для людей, що мають велику кількість пломб або вузькі міжзубні проміжки.

Чи не вощені моделі поділяються на дрібні волокна, а тому охоплюють велику поверхню межзубного простору. Такий варіант флосса вважається більш професійним. Можна застосувати не вощені нитки, можна судити про якість очищення по звуку, який виникає при зіткненні нитки з очищеної емаллю зуба.

Широке застосування набули зубні нитки з тефлоновим покриттям. Цей матеріал вважається інноваційним в стоматології. Він являє собою полімер, який широко застосовується в побуті.

За матеріалом:

  • натуральні;
  • штучні.

Зубні нитки можуть виготовлятися як з натуральних матеріалів, так і штучних волокон. З натуральних найчастіше застосовується шовк., А штучні матеріали - це нейлон, ацетат або капрон.

За якістю просочення:

  • хлоргексідіновий;
  • фторидні;
  • ментолові (фруктові).

Практично завжди зубні нитки просочуються спеціальним складом. Для профілактики виникнення захворювань застосовується розчин хлоргексидину, який має дезінфікуючі властивості, що для ротової порожнини дуже корисно. Це хімічна сполука перешкоджає розмноженню патогенної мікрофлори, за рахунок чого ротова порожнина краще очищається від шкідливих бактерій.

Також використовується розчин фториду натрію, що має зміцнювальну дію на зубну емаль. Він помітно зміцнює зубну емаль в важкодоступних місцях.

Для приємного запаху в роті нитки обробляються різними фруктовими ароматизаторами. Найбільш затребуваним залишається ментол, який має дезодоруючий ефект. Зубна нитка з ментоловою просоченням надовго залишає в роті приємну свіжість.

Крім основних просочень досить часто застосовуються такі склади: ксілітний (захищає емаль від каріозних проявів), кори дуба (зміцнює ясна) і екстракт Zn.

За формою випуску:

  • мотки в контейнерах;
  • одноразові власники з флосом.

Упаковка зубних флосів сильно різниться. Найбільш часто на прилавках магазинів і аптек можна зустріти коробочки різних форм з ниткою довжиною 50 м. Кожна з них оснащена маленьким різаком, що дозволяє без праці відокремити необхідну довжину нитки для одного застосування.

Іншим варіантом зубної нитки стали пластикові тримачі з уже відокремленим відрізком нитки. Компактні і мобільні засоби гігієни дозволяють брати їх з собою в поїздки і на роботу. За допомогою власників забезпечується додатковий захист ротової порожнини від бактерій, які можуть накопичуватися на руках. В процесі застосування нитки без власника вони можуть потрапити на зуби і ясна.

за призначенням

Всі зубні нитки можуть мати наступне призначення:

  • для індивідуального застосування;
  • для обробки зубних рядів професійним стоматологом в кабінетних умовах.

Перша група флосів - це щоденні засоби гігієни, які можна використовувати в домашніх умовах.

Друга група ниток призначена для професійного застосування в умовах кабінетної чистки. Зазвичай такі флоси випускаються підвищеної довжини.

За конструкцією волокон

Існує кілька основних класів зубних ниток:

  • мультиволоконной монокомпонентний
  • мульволоконний біокомпонентів
  • моноволокон монокомпонентний
  • моноволокон біокомпонентів.

Перша група складається з декількох шарів окремих волокон. Монокомпонентний складається з одного матеріалу, наприклад нейлону. Нитка виготовляється шляхом скручування безлічі одиничних волокон в єдину більш щільну нитку.

Друга група відрізняється тим, що для її виробництва застосовується нейлон і пебакс, що представляє собою полімерне покриття. Цей вид нитки виготовляється шляхом склеювання одиничних волокон в єдине ціле.

Третя група виготовляється з одного типу волокна і одного матеріалу. Прикладом може бути тефлоновий флос.

Четверта група складається з одного волокна і декількох видів компонентів.

Для штучних конструкцій передбачена окрема зубна нитка. Вона відрізняється будовою, так як має неоднорідну структуру:

  • Один кінець волокнистий і більш широкий. Він призначений для очищення брекетів і пластин.
  • Другий кінець тонкі і вузький, а тому вільно ковзає в міжзубних просторах. Цей кінець нитки призначений для очищення справжніх зубів.

Такий вид нитки прекрасно підходить для очищення брекетних систем. Це значно спрощує процедуру гігієнічного догляду за конструкціями.

Яка б зубна нитка не була обрана, необхідно розуміти, що вона не замінює очищення зубів за допомогою щітки, а тільки доповнює щоденний догляд за ротовою порожниною для більш серйозного ефекту.

за консистенцією

На дотик зубні флоси можуть бути:

  • пружні;
  • губчасті.

За товщиною:

  • ультрафлосси;
  • суперфлосси;
  • складні (комбіновані).

По довжині нитки в котушці

Мотки флосів випускаються наступної довжини:

Довші мотки вважаються вигідним придбання. Вони найбільше підходять для забезпечення гігієнічного догляду для всієї родини.

На упаковці будь-нитки необхідна наявність наступних параметрів:

  • Назва товару;
  • найменування виробника;
  • товарний знак;
  • вид зубного флосса;
  • метраж зубної стрічки.

Варто пам'ятати, що зубна нитка не може замінити зубну щітку. Її можна використовувати тільки як доповнення до щоденного догляду ротової порожнини. Зате комплексний догляд дає чудові результати. Значно скорочуючи візити в стоматологічний кабінет.

Стоматологія не стоїть на місці. Щодня розробляються нові технології, які пізніше застосовуються для виробництва гігієнічних засобів. Класифікація зубних ниток постійно зазнає змін, оскільки випускаються нові види флосів, розширюється лінійка просочень, покриттів і різних форм.