Режим для новонародженої дитини по годинах: годування, сон, прогулянки

  1. Важливість дотримання режиму дня новонародженого
  2. Складові режиму дня грудничка
  3. Таблиця режиму новонародженої дитини по годинах
  4. Рекомендації батькам щодо дотримання режиму дня

Нещодавно народжений малюк щодня невпинно пізнає навколишній світ. Його поява часто вносить великі зміни в звичний життєвий уклад батьків. Не допустити збою в злагодженій сімейного життя допоможе грамотно організований режим дня новонародженого. Встановлювати його рекомендується з віку 1 місяця.

Крім організації щоденного догляду за немовлям мамам і татам необхідно приділяти увагу домашній роботі і знаходити час для абстрактних справ. Батькам потрібно встигати повноцінно відпочити, щоб регулярно відновлювати сили для виконання всіх своїх численних обов'язків. Правильний режим дня новонародженого допоможе всій родині збалансовано розподіляти денний і нічний час, залишаючись при цьому енергійними сім днів на тиждень.

Важливість дотримання режиму дня новонародженого

Режим для новонародженої дитини по годинах

«Режим дня» складається з послідовного виконання повторюваних дій в певний час доби. При його дотриманні у старших членів сім'ї новонародженого з'являється можливість:

    • раціонально планувати щоденний графік;
    • ростити здорове потомство;
    • приділяти належну увагу старшим дітям;
    • зберігати гармонійні подружні стосунки;
    • регулярно заповнювати запаси такої необхідної енергії

З першого дня свого життя кожна дитина налаштований на індивідуальний життєвий ритм. У завдання батьків входить своєчасне з'ясування всіх цих особливостей. Їм слід постаратися організувати розпорядок дня малюка відповідно до характерними для нього біоритмами.

Налагоджений режим дня допомагає дитині швидше навчитися розрізняти денний і нічний час доби, уникати передчасного перевтоми, а в подальшому стане запорукою його повноцінного фізичного і розумового розвитку. Щодня повторювані дії впливають на немовлят заспокійливо, створюють відчуття комфорту, захищеності і формують перші зачатки дисципліни. Давно помічено, що діти, привчені з дитинства до основних режимним моментам, менш тривожні, краще сплять і завжди мають прекрасний апетит.

Складові режиму дня грудничка

Режим дня дитини складається з чергуються дій. До них відносяться годування, періоди сну і неспання, гігієнічні процедури, профілактичний масаж і регулярні прогулянки на свіжому повітрі.

Особливо важливим є режим годування новонародженої дитини. У нормі малюки першого місяця життя повинні отримувати харчування 6 разів на добу з перервами в 3 години вдень і в 5-6 годин вночі. При цьому режим годування новонародженої дитини по годинах сумішшю може відрізнятися від природного, так як більшість продуктів дитячого харчування мають більш насиченим складом і високою калорійністю.

Режим сну для малюка

Спати грудничку належить не менше 4-х разів протягом доби. Зазвичай немовлята засинають під час годування. Денний сон може тривати 1,5-2 години. Нічний сон в більшості випадків триває не менше 6 годин.

Гігієнічні процедури і профілактичний масаж забезпечать захист від шкідливих бактерій і правильне фізичний розвиток. Для повноцінного насичення киснем прогулянки з новонародженими дітьми повинні проводитися щодня, в кількості 2-3х раз в день.

Таблиця режиму новонародженої дитини по годинах

Орієнтовний погодинної розпорядок дня грудничка є зразком правильного розпорядку денний і нічний діяльності. Він може виглядати наступним чином:

Час доби 06.00 06.00-08.00 08.00-09.00 09.00-09.30 10.00 12.00 15.00 18.00 21.00 21.30-22.00 Режимні моменти в перший місяць життя немовляти Перше годування Ранковий сон Підйом, умивання, гігієнічні процедури Друге годування Прогулянка, сон на свіжому повітрі Третє годування, денний сон Четверте годування, друга прогулянка П'яте годування, дозвілля Купання перед нічним сном Шосте годування і нічний сон

Режим харчування новонародженої дитини може злегка відхилятися від норми. В ідеалі він розрахований на природне грудне вигодовування.

Вмивати грудничка слід щоранку. Зручніше робити це за допомогою ватних дисків, змочених у теплій воді. Вода повинна бути тільки кип'яченою. Важливо приділяти особливу увагу очках і носика. Саме ці ділянки найбільш потребують ретельної обробки, так як схильні до частого закисанню і засмічення.

Під час годування і прогулянок на вулиці немовлята часто засипають. Прогулянки новонародженого проводять тільки в закритій колясці або на руках у батьків. У перші дні не варто затримуватися на вулиці надовго і йти далеко від будинку. У перший час прогулянка може проходити 15-20 хвилин, зростаючи з кожним разом ще на 10. Після повернення з вулиці після годування і під час денного сну мами можуть зайнятися особистими і домашніми справами.

Відомо, що новонароджені діти нерідко плутають день і ніч. Це може статися, коли дитина довго спить в денний час. В такому випадку у вечірній і нічний час доби у нього може спостерігатися підвищена активність. Такі порушення в дитячому розпорядку звичайно ж неприйнятні для більшості батьків і позбавляють їх можливості повноцінно відпочити протягом ночі. Відновити відповідні нормі денний і нічний цикли у новонародженого можна, розбудивши його рано-вранці і підтримуючи правильність режимних моментів протягом усього дня.

Рекомендації батькам щодо дотримання режиму дня

Рекомендації батькам щодо дотримання режиму дня


У сім'ях, де існують встановлені правила жити за розкладом і щодня дотримуватися розпорядку дня, діти з часом починають вести себе таким же чином. Однак в перші місяці життя формується режим немовляти вимагає особливої ​​уважності, чуйності і терпіння з боку його батьків.


Дотримуватися режиму новонародженої дитини слід постійно, щоб не збивати його з заданого ритму. Вставати необхідно у встановлений час, а розпорядок дня виконувати за рекомендованими годинах. Досить скоро малюк засвоїть ці правила і буде неухильно їх дотримуватися.

Долучати немовляти до розпорядку слід поступово, без нервових зривів і переживань. На початковому етапі не завжди все йде за наміченим планом. На адаптацію до нових умов малюкові і його батькам може знадобитися 1 - 2 тижні.

Нічний сон можна зробити більш міцним і комфортним, подбавши про попереднє провітрюванні кімнати і купанні немовляти. Засинання стане більш спокійним, якщо малюк буде чути ніжний мамин голос, що розповідає казку або співаючий ласкаву колискову пісню, поки вона його годує. Для глибокого спокійного сну останнє годування слід зробити якомога ситніше, догодовування новонародженого після грудного вигодовування поживною сумішшю. У нічний час в дитячій кімнаті можна залишати м'який приглушене світло нічника. Завдяки цьому малюк не злякається повної темряви і не закричить, прокинувшись серед ночі.

Дотримуватися розпорядку дня необхідно кожному новонародженому і його батькам. Принцип регулярної зміни видів діяльності спочатку закладений в самій людській природі. Дорослі можуть надавати йому правильний напрямок, допомагаючи тим самим своїм дітям рости здоровими, врівноваженими і дисциплінованими.

Режим дня для новонародженого: відео