- Історія стилю Шеббі шик
- особливості стилю
- Колірна палітра
- Декор в "потертому стилі"
- Матеріали, використовувані в цьому стилі
- Мотиви і принти
- Робимо своїми руками
- Ідеї для власноручного декору
Тут кімната принцеси зустрічається з курних бабусиним скринею , Витончені силуети меблів в стилі рококо випливають з туману часів, вкриті павутиною мережив, а на вантажних шпалерах зберігаються спогади про минулі епохи. Це стиль зів'ялої краси і «зістареного» гламуру, стиль витонченої білої меблів з нальотом старовини і витончених романтичних ліній, які пройшли крізь марево часів. Це любов до мережива і рюшам, світлим кольорам і вишуканим формам, ностальгічним спогадам і йде історії. Це шебби шик.
WESTWING любить цей стиль через його не ідеальну, але таку романтичну старомодність, легкість і піднесеність. Стиль shabby подібний повітряному замку, зведеному на м'яких хмарах - стільки ж фантастичний і ефемерний, скільки тягне і привабливий. Доторкніться з нами до світу потертого шику і дізнайтеся, як створити цей стиль своїми руками !
Історія стилю Шеббі шик
Незважаючи на те, що аксесуари і меблі в стилі Шеббі шик виглядають так, немов зійшли з картин минулих століть, сам стиль в інтер'єрі з'явився зовсім недавно. Його засновницею є англійська дизайнер Рейчел Ешвел, яка в 1980-х роках вперше створила інтер'єр, використовуючи меблі різних стилів: кантрі, вінтаж, Прованс і традиційний англійський.
Відбираючи старовинні меблі в антикварних магазинах і на блошиних ринках, вона самостійно її відновлювала, при цьому не намагаючись надати їй новий і блискучий вигляд, а зберігаючи наліт старовини і ностальгічну романтику Вікторіанської епохи. Меблі та елементи декору в теплій молочно-білою і рожевою гамі відрізнялися легкими потертостями і елементами зістарювання, через які цей стиль отримав назву «потертий шик» (від англійського слова shabby, що означає потертий, пошарпаний або облізлий).
Рейчел Ешвел випустила книгу про цей стиль, і він швидко отримав визнання і став справжньою сенсацією в світі інтер'єрного дизайну, полюбити тим, хто скучив за що минає романтику минулих часів, атмосфері старовинного англійського заміського будинку і затишку бабусиної саду. Дизайнер навіть відкрила однойменний магазин, де продавала власноруч состаренную меблі.
особливості стилю
Які риси характеризують інтер'єр в стилі Шеббі шик? В першу чергу, в цьому стилі використовується переважно біла дерев'яні меблі . Окремі предмети, придбані на блошиному ринку або залишилися від бабусі, прекрасно підходять для використання в інтер'єрі, виконаному в даному стилі. Адже саме змішання нових елементів зі старими улюбленими речами створюють неповторний образ будинку шебби шик: неідеальний, трохи подряпаний, зі стертими деталями, але при цьому неймовірно затишний і домашній.
Основні риси стилю - неважливо, зістарені з плином часу або спеціально - сліди використання і пошкодження. Це можуть бути оббиті кути, обтёртие краю, зношений метал, облуплений лак і потріскане дерево. Але не тільки пошкоджена і зістарені меблі характеризує стиль. Також і деталі меблів можуть бути виконані в особливому вигляді - це вигнуті і витончені лінії ніжок стільців і столів, за стилем близьких до сільському стилю.
Колірна палітра
Які кольори характеризують цей стиль? Колірній гамі шебби шик притаманні матові і ніжні нюанси - як раз для любителів пастельних, приглушених тонів! Світла гамма поширюється на весь інтер'єр будинку: рожевий, блакитний і ніжно-бузковий - найчастіші кольору в цьому стилі, і яскравим акцентам тут немає місця.
Ніжні тони поєднуються з ніжно-сірим, кремовим і світлим бежевим і створюють гармонійну і романтичну атмосферу. Інтер'єр немов присипаний пудрою або завішаний напівпрозорими фіранками, через що кольори втратили свою колишню яскравість і насиченість.
Декор в "потертому стилі"
Які аксесуари допоможуть підкреслити цей стиль? Елементи декору теж варто підбирати в світлих ніжних тонах. Подушки і покривала, прикрашені мереживом, срібні миски, вази і свічники, старомодні люстри - всі ці деталі допоможуть завершити інтер'єр в стилі Шеббі. Немає певного правила розміщення елементів декору, Вам надається свобода дій. Головне - використовувати фантазію і довіряти своєму смаку.
Це дуже жіночний інтер'єр, який створюється інтуїтивно і з любов'ю. Основи декору цього стилю - це ностальгічні абажури , Меблі в стилі ретро, вигнуті люстри, наволочки і мережива, вінтажна меблі, квіткові візерунки і шпалери з ніжним квітковим малюнком. Меблі, яка використовується в стилі Шеббі шик, повинна бути легкого, витонченої і витонченої, точно прийшла з епохи бароко або рококо, однак при цьому мати на собі сліди часу. Саме це враження увядающего величі робить потертий стиль таким особливим!
Матеріали, використовувані в цьому стилі
В інтер'єрі шебби шик допустимі тільки натуральні матеріали. Перевага віддається матеріалам і тканинам, які використовуються століттями: шкіра, льон або дерево, що несе на собі сліди минулого. Допустимі сліди часу на матеріалах: потерті мережива, облуплена фарба на дереві, що відкололися куточки. Ковані елементи також часто можна зустріти в подібному інтер'єрі, але тут, на відміну від стилю Прованс, їх зазвичай фарбують білою фарбою з ефектом облупленого.
Особливе значення приділяється текстилю. Спадаючі гардини в дрібний квітковий малюнок, м'які диванні подушки з шовку та атласу, білосніжні скатертини, мереживні серветки і сатинову постільну білизну ніжних тонів з натуральних матеріалів надають інтер'єру відчуття романтичної старовини.
Мотиви і принти
Вибір мотивів і принтів для використання в Шеббі інтер'єрі величезний. Тут дуже важко помилитися, головне, щоб ці візерунки зберігали в собі історію або традиції, тоді їх можна сміливо використовувати в поєднанні з «потертій» меблями. Квіткові мотиви, дрібні трояндочки, туаль, турецькі огірки - все це використовується в даному стилі.
Також знайдеться застосування смужок і клітці. Важливо мати на увазі, щоб колірна палітра мотивів і малюнок гармонійно поєднувалися. Можна легко обіграти будь-яку кімнату за допомогою різноманітних візерунків і кольорів, якщо використовувати наволочки, чохли, скатертини і покривала.
Робимо своїми руками
Необов'язково витрачати гроші і купувати предмети, виконані в стилі Шеббі шик. Їх можна створити власними руками, адже для цього навіть існує спеціальна техніка «декупаж». Дана старовинна техніка набула популярності в останні роки і використовується для декорування різних предметів меблів і домашніх аксесуарів для додачі їм романтичного і старовинного виду. Для цього використовуються різні аплікації, які прикріплюються до скриньок, стільців, комода і предметів меблів з допомогою лаку.
Техніка декупажу вимагає терпіння і самовіддачі, адже тут можна повністю використовувати свою фантазію, щоб створити свій унікальний інтер'єр в стилі Шеббі. Предмети в стилі "потертий шик" можуть добре вписатися і в інші стилі, наприклад, в сільський стиль, в Прованс або в традиційний англійський.
Ідеї для власноручного декору
- Перетворити звичайний дерев'яний комод в оригінальний предмет меблювання в стилі Шеббі шик допоможе наждачний папір і акрилові фарби. Для цього необхідно ошкурить поверхню, видаливши лак або старе покриття, прогрунтувати, потім нанести сіру, коричневу або рожеву фарбу. Після просушування забарвити деревину в колір топленого молока або інший світлий відтінок, знову дочекатися висихання і пройтися по поверхнях шліфувальною шкуркою, оголюючи нижній темний шар. Таким же чином можна «зістарити» табуретки, шафа, обідній або журнальний столик.
- Щоб додати інтер'єру особливий наліт старовини, спробуйте використовувати кракелюрний лак на будь-яких дерев'яних поверхнях. Як і в попередньому випадку, їх спочатку необхідно зачистити і покрити білим, рожевим або бежевою фарбою. На ще вологий верхній шар наклеїти декупажних картинку і нанести кракелюрний лак. Після просушування на покритті утворюється розсип тріщин, характерна для антикваріату.
- Якщо в будинку є буфет або шафка зі скляними дверцятами, можна декорувати їх текстильними драпіровками в дусі шебби шику. Для цього знадобиться відріз бавовни або сатину, прикрашеного квітковим принтом або неяскравим кліткою, і міцна волосінь. Внизу і вгорі внутрішньої сторони кожної дверцята вбиваються цвяхи. З тканини викроюють два шматки, довжиною рівній висоті дверцята, а шириною - в 3-4 рази більше скляної вставки, підвертають краю і протягують на волосінь. Після цього закріплюють імпровізовані фіранки на дверцятах шафи, сформувавши акуратні складки. Подібним чином можна задрапірувати і інші меблі. Навіть якщо в ній немає скляних вставок, текстиль просто замінить дверцята.
Неповторну унікальність і особливий шик інтер'єр придбає, якщо доповнити його власноруч декорованого меблями і аксесуарами. Проведіть інвентаризацію у власному будинку - можливо, в ньому знайдуться будь-які предмети, які зможуть стати справжньою дизайнерською родзинкою. Але якщо художні таланти - не Ваш коник, Ви завжди можете повернутися за натхненням або оригінальними покупками на сторінки сайту шопінг-клубу Westwing.