Чотириріччя шлюбу - дата ще не кругла (до першої круглої зовсім небагато - рік), але вже цілком солідна. Називають цей ювілей в російській традиції лляним весіллям. І та ж традиція рекомендує належним чином відзначити той день, в який сім'ї виповнюється чотири роки. Адже прожиті разом роки багато про що говорять. Наприклад, про те, що чоловік і жінка встигли прекрасно пізнати один одного, побачити не тільки гідності, а й недоліки другої половинки, а любов від цього нікуди не пішла. Загалом, вони вже справжня, перевірена часом сім'я.
Символіка лляної весілля
Назва для цього весільного ювілею виникло, звичайно, не випадковим чином. Льон здавна вважався матерією міцною. Звідси порівняння: прожили разом чотири роки молоді притерлися одне до одного, вони вже ніби пов'язані лляними мотузками (до речі, іноді лляну весілля називають мотузяною). Льон цінувався в нашій країні за довговічність, за те, що він довго не втрачає краси. А значить, названий на честь такого матеріалу весільний ювілей, пророкує сім'ї довгу і красиве життя. Нарешті, льон вважався дорогою тканиною, дозволити собі льняне або домашній текстиль могли далеко не всі. Тобто, вітаючи з лляним весіллям, подружжю бажають ще й достатку. Причому, не тільки матеріального. Діти - теж достаток.
До речі, іноді можна почути, що про чотирирічної річниці шлюбу говорять як про воскової весіллі. І це теж правильно, тільки в північноєвропейської традиції. Воскову весілля відзначають, наприклад, в Німеччині. Віск в даному випадку символізує гнучкість, здатність кожного з подружжя до компромісів.
Як відзначити лляну весілля?
З святкуванням лляної весілля пов'язано чимало цікавих звичаїв, пов'язаних з шиттям. Один з них - «Полотно щастя». Дружина спеціально до ювілею вишиває полотно квітами: кожна квітка означає один знак уваги або ласку від чоловіка. Виходить своєрідний підрахунок і фіксування ласки. У день лляної весілля жінка вручає вишиту тканину чоловікові. Особливо вправні умільці в минулому шили одяг для чоловіка до лляної весіллі - з льону і «по пам'яті», не знімаючи мірок.
Ці звичаї стали історією вже багато років тому, зараз лляну весілля відзначають без таких складних приготувань. Так як ювілей трохи не дотягує до круглої дати, святкувати його покладено в досить вузькому колі, без особливого шуму. Бажано, щоб відзначалася лляне весілля не тільки з близькими друзями, але також з батьками подружжя. До сценарію святкування єдина вимога - вечірка повинна вийти веселою. Вітаються будь-які запальні і гумористичні конкурси, вони можуть бути тематичними. Що стосується місця для свята, то традиційним є будинок подружжя.
Що прийнято дарувати на лляну весілля?
Тут все очевидно - чим більше виробів з льону, тим краще. Це стосується як взаємних презентів чоловіка і дружини, так і подарунків від гостей. Не забороняється заміна льону на будь-яку іншу якісну тканину. Вибір широкий:
• предмети одягу з льону,
• лляні скатертини, штори,
• тканинні серветки та підставки,
• хороше постільна білизна.
Між іншим, вирішивши подарувати на лляну весілля постільна білизна, ви поступите в дусі традицій. Один із звичаїв лляної весілля полягає в наступному: подружжя повністю змінюють набір постільної білизни, так як отримане в якості приданого за чотири роки зносилося. Крім текстильних виробів на лляну весілля можна дарувати сувеніри, що символізують достаток у домі: різні «грошові» талісмани, нецке. Батькам подружжя (і нікому іншому) традиція наказує піднести винуватцям торжества на четверту річницю шлюбу дитячий одяг.
Пропонуємо Вам також дізнатися все весілля по роках або що означає 5 років - дерев'яне весілля
TaroTaro бажає Вам успіхів і процвітання.
Не забувайте оцінювати статтю, якщо вона Вам сподобалася:
Як відзначити лляну весілля?
Що прийнято дарувати на лляну весілля?