Безкоштовний курс малювання кольоровими олівцями

  1. Вступ
  2. Матеріали і інструменти

Ласкаво просимо на блог « Навчитися малювати за 30 днів! »

Я рада запросити вас на нові курс «Малювання кольоровими олівцями» за книгою «Малювати кольоровими олівцями просто» автора Ілін Сорг (оригінальна назва - «Drawing made easy: Colored pencil» by Eileen Sorg).

Курс складається з 4-х теоретичних уроків, в яких ви дізнаєтеся основні техніки малювання кольоровими олівцями і 22-х практичних поетапних уроків малювання кольоровими олівцями різних об'єктів.

Я вирішила пройти цей курс разом з вами, тому по ходу буду вносити свої зауваження та показувати свої роботи. Свої позначки і спостереження я буду виділяти синім кольором.

Всім творчих успіхів і терпіння! Приступимо.

Вступ

Кольорові олівці пройшли довгий шлях від тих інструментів, якими ми користувалися в початковій школі. Художники по всьому світу беруть цю маленьку дерев'яну паличку з пігментом всередині і створюють цілі галереї своїх робіт. Кольорові олівці мають безліч корисних властивостей, як для початківців, так і для досвідчених художників. Вони портативні, недорогі, нетоксичні, зручні і абсолютно незамінні. Олівцями можна домогтися будь-якого художнього стилю, від легких скетчів до фотореалістичних картин. Ви обмежені лише вашою уявою і бажанням.

Я завжди вважав себе креслярем в душі, але був полонений кольоровими олівцями з тих пір як познайомився з ними багато років тому. Я захоплений малюванням ліній і тим безліччю способів, якими ця лінія може описати світ навколо нас. Мої цікавість і завзятість привели мене до необхідності розвитку своїх навичок, щоб показати себе і свій власний унікальний стиль на папері. У цій книзі я маю намір навчити вас базовим основам малювання кольоровими олівцями і дати вам впевненості продовжувати поліпшувати свої навики. Я сподіваюся, що ці покрокові уроки розпалять той же вогонь всередині вас, що і загорівся у мене багато років тому, і тоді ви продовжите вивчати малювання кольоровими олівцями, щоб знайти свій художній голос.

Я сподіваюся, що ці покрокові уроки розпалять той же вогонь всередині вас, що і загорівся у мене багато років тому, і тоді ви продовжите вивчати малювання кольоровими олівцями, щоб знайти свій художній голос

Матеріали і інструменти

Робота з кольоровими олівців і вимагає зовсім небагато речей, багато з описаних нижче ви можете знайти вдома. У міру розвитку ваших навичок, ви можете додавати все більше інструментів в ваш арсенал і розширювати палітру кольорів.

олівці олівці

Існує три основних типи кольорових олівців. Я використовую воскові олівці, але також існують масляні і акварельні. У кожного типу свої характеристики, так що краще поекспериментувати. Багато магазинів продають олівці поштучно, щоб ви могли спробувати і підібрати саме ті, які вам потрібні.

Особисто у мене акварельні олівці Kooh-I-Noor 36 кольорів. Я буду використовувати їх. Для початку раджу вам зробити палітру всіх кольорів, які є у вас в наборі. Просто розкреслити табличку на аркуші паперу, бажано такої ж якості, на який ви будете малювати. Зробити невеликі Свотч всіх кольорів і підписати номера. Так буде набагато зручніше при виборі кольору, тому що колір грифеля або самого корпусу олівця не передає справжній колір і насиченість. Коли я робила Свотч, то відразу ж помітила, що деякі олівці м'якше і яскравіше, а деякі твердіше і блідіше. Свотч краще робити при різних натисканнях.

Мій набір кольорових олівців

Мій набір кольорових олівців

моя палітра

Якщо у вас немає можливості придбати олівці в вашому місті, то ви завжди можете замовити їх через інтернет.

Наведу для прикладу кілька наборів, які відмінно підійдуть для проходження цих уроків:

1. Бюджетний варіант - Ці олівці підійдуть новачкам для, того щоб вивчити основи і спробувати себе в малюванні.

2. Для тих, хто хоче робити більш професійні роботи, краще не скупитися і купити професійні. Цей набір складається з 36 кольорів, яких цілком вистачить для початку.

3. Ну і останні варіант для тих, кому мало 36 кольорів -. Це набір моєї мрії!

Ластики Ластики

Успішне стирання помарок від кольорового олівця залежить від двох чинників: колір олівця лінії і сила натискання, з якої вона була намальована. Темні кольори мають тенденцію фарбувати папір, їх складніше стерти. Також складно підчистити щільні лінії, особливо на м'ятою папері. Я зазвичай використовую клячка (на зображенні вгорі в центрі). При застосуванні вона захоплює частинки графіту, не пошкоджуючи папір і не розмазуючи малюнок, на відміну від звичайного ластику. Для складних областей використовуйте ластик на батарейках (внизу праворуч). Не варто користуватися гумовими і вініловими ластиками при роботі з кольоровими олівцями, т.к тертя між папером і гумкою насправді може розплавити воскової пігмент і зробити плоскою поверхню паперу.

У мене звичайна. Подивимося як вона себе поведе в процесі малювання кольоровими олівцями.

Також я недавно придбала. Виявилося користуватися їй досить зручно.

Стругачки Стругачки

Ви можете добитися різних ефектів в залежності від того, наскільки тупий або гострий ваш олівець, але зазвичай потрібно, щоб олівці завжди завжди були гостро гострими. Я рідко користуюся кишеньковими точила (на зображенні посередині), тому що вони мають тенденцію ламати кінчик олівця і шматувати дерево, але деякі художники люблять їх. Я віддаю перевагу хороші електричні точила з автостопом (зліва), тому що вони стругають швидко і чисто, а автостоп захищає від перетачіванія. Якщо ви плануєте працювати на вулиці, вам підійде точилка на батарейках (праворуч). Також можна користуватися наждачним папером, щоб підточити кінчик олівця.

У мене була звичайна, яка непогано підточує олівці. Головне, щоб вона була хоча б нова, чи не затупілась.

Також нещодавно замовила через інтернет. Вона відмінно струже і вписується в інтер'єр моєї робочої зони 🙂 Раджу придивитися.

Олівці для змішування кольорів (блендери) Олівці для змішування кольорів (блендери)

Це ті ж самі кольорові олівці, тільки без пігменту. Вони створюють гладку, сяючу растушевку. Після нанесення двох і більше шарів різних квітів, попрацюйте цими олівцями, щоб змішати кольори разом. Поверхня паперу стане трохи слизькій після використання блендера, тому скільки б квітів ви не додали зверху, вони легко змішаються. Ця техніка називається «полірування», вона дуже корисна при зображенні світиться або вологій поверхні. Ви також можете використовувати растушевочние палички або безбарвні маркери.

Блендерів у мене поки немає, зате є растушевочние палички. Але, на жаль, кольорові акварельні олівці у мене не вийшло ними розтушувати. Зате простий олівець вони тушують дуже добре.

папір папір

Вибір паперу найважливіший фактор, від якого залежить якість роботи. Багато видів паперу не відповідають вимогам багатошаровості квітів, тому краще приділити час тестування нового паперу, перш ніж починати великий проект. Якщо ви використовуєте акварельні олівці, то і папір використовуйте акварельний. Для робіт, насичених деталями, я використовую акварельний папері гарячого пресування, яка має дуже гладку поверхню, що ідеально підходить для промальовування тонких деталей. Для робіт, де може знадобитися багато додаткових шарів, я використовую наждачний папір, призначену для малювання пастеллю. Ви можете використовувати більш грубу папір з гранулами для пейзажів або інших текстурних об'єктів. Завжди використовуйте безкислотній папір для ваших малюнків, інакше з часом вона пожовтіє. Для практики поза домом зручно користуватися Скетчбук або блокнотом для малювання. Експериментуйте.

Дуже зручно користуватися Скетчбук, який можна завжди і скрізь тягати з собою і в будь-яку вільну хвилинку зайнятися улюбленою справою. Свій я замовляла.

лінійки

Використовуйте лінійки, щоб розмічати область вашого малюнка. Ніколи не нехтуйте ними, якщо потрібно намалювати тверді прямі лінії, наприклад будівлі.

Дуже зручно користуватися, він допоможе в побудові перспективи.

Дуже цікавий варіант -! Особливо підійде тим, у кого маленькі діти, які так і норовлять щось погнути :)

У мене звичайна, що дуже зручно.

Копіювальний папір або міліметрівка

Я завжди починаю свої малюнки з легких ескізів основних ліній об'єктів і потім переношу ескіз на чистий аркуш паперу. Щоб це зробити вам знадобитися міліметрівка або копірка. В одному з наступних уроках я розповім як це робиться.

Я буду малювати від руки, так як це буде непоганий практикою. До того ж зробити це просто, якщо ви пройшли курс «Навчитися малювати за 30 днів! «.

художній скотч

Використовуйте спеціальний скотч, щоб прикріпити папір до поверхні, на якій малюєте, наприклад до столу або мольберта. Цей вид скотча безкислотний і може бути легко видалений з поверхні паперу без будь-яких пошкоджень. Але навіть використовуючи цей скотч, будьте обережні.

додаткові інструменти додаткові інструменти

Використовуйте пилову щітку, щоб акуратно прибрати залишки олівця з поверхні паперу, так як змахнувши рукою, ви ризикуєте все змастити, а дунувши, на малюнок можуть потрапити слину. Можливо, ви захочете придбати спрей для фіксації фінішного варіанти роботи. Використовуйте пилову щітку, щоб акуратно прибрати залишки олівця з поверхні паперу, так як змахнувши рукою, ви ризикуєте все змастити, а дунувши, на малюнок можуть потрапити слину

Отже, з інструментами ми розібралися. Давайте тепер перейдемо до вивчення основ теорії кольору.

Поділіться в коментарях якими інструментами ви користуєтеся? Що, на ваш погляд, є найважливішим при виборі тих чи інших матеріалів? Який набір кольорових олівців у вас?

Поділіться в коментарях якими інструментами ви користуєтеся?
Що, на ваш погляд, є найважливішим при виборі тих чи інших матеріалів?