- Наука або лженаука
- Так очевидно ...
- Кому вірити або Предсказамуса настраждався
- Зморшки і здоров'я
- Мої думки, мої ... зморшки
Привіт, дорогі дами! Вже говоримо ми з вами про зморшки, говоримо, стільки всього наговорили, а ось що ж таке зморшки? Звідки вони беруться і що означають? Наше благополуччя або навпаки, невдачі? Ви не мали на такими питаннями? А мені ось все знати треба. скрізь свій носик (Багатостраждальний!) Треба засунути ...
Філософи говорять це - лінії життя на обличчі. І правда: важливі для нас, залишають сильне враження події трохи змінюють характер, а разом з ним і вираз обличчя, іноді навіть міміку. Змінюється міміка - інакше напружуються м'язи обличчя. А що це означає? Що тепер трошки інакше будуть утворюватися зморшки на обличчі значення яких розповість про наш характер знавцеві психології.
Наука або лженаука
За час існування людства, здається, не було параметра, по якому не намагалися б визначати характер людини. Астрологія, хіромантія, нумерологія, наука про визначення характеру по імені - не пам'ятаю вже, як вона називається, - графологія, фізіогноміка. І якщо в деяких з цих наук (або скоріше навчань) мимоволі відчуваєш щось сумнівне, то остання з цього списку, здається, має під собою якусь реальну основу.
Через що утворюються зморшки? Перерахую основні чинники (ну, які знаю):
- генетика: ну це всім зрозуміло, якщо у мами зморшки почали з'являтися пізно, високий шанс, що і у дочки справи йтимуть схожим чином;
- неправильне харчування - незбалансована дієта приведе до браку природних колагену, зморшки будуть утворюватися швидше;
- то ж відноситься до здорового способу життя: будь-які шкідливі звички не забаряться «накинути сіточку» на наші особи;
- вік;
- часті стреси;
- різке схуднення (або навпаки);
- будь-які хронічні або гострі захворювання, що супроводжуються набряками, підвищеною сухістю шкіри, сприяють утворенню шкірних складок;
- особливості міміки - у тих, хто часто посміхається, мружиться, мімічні зморшки з'являються раніше;
- поганий догляд за шкірою - тут теж все ясно: недостатнє харчування шкіри, у жінок - використання дешевої неякісної косметики, довге перебування на сонці, вітрі без захисних засобів висушують шкіру і сприяють ранньому формуванню зморшок.
Так очевидно ...
Існує як мінімум три способи дізнатися характер по зморшках.
Физиогномика - наука, що зв'язує риси обличчя з характером, існує з незапам'ятних часів. За словами істориків, ще Аристотель в одному зі своїх трактатів вперше описав цю науку, Гіппократ активно застосовував її у своїй практиці, а не менш знаменитий Чарльз Дарвін, «завдяки» якому ми з божественних істот перетворилися в нащадків мавп, намагався науково обґрунтувати фізіогноміку.
Примітка: згідно физиогномике, кожна з рис нашого обличчя відповідає певній рисі характеру; то ж і зі зморшками.
Але більша частина результатів зазвичай буває притягнута за вуха. Наприклад, низький лоб, за твердженнями физиогномистов, свідчить про низький ж інтелекті і «звірячої» природі людини, але особисто я знаю пару професорів з низьким чолом, який нітрохи не заважає їх наукової діяльності.
Порада: не особливо довіряйте рисами обличчя, дивіться на його вираз, рухливість, зміни - це набагато більше скаже про характер людини.
Кому вірити або Предсказамуса настраждався
Психологи довели, що наші судження про характер людини по зовнішності дуже поверхневі і залежать від нашої «настройки» на цю людину. Для цього був проведений наступний експеримент:
Частини студентів показували портрет людини, про якого було сказано, що це - злочинець. Студенти негайно виявили в особі злочинця характерні риси, які свідчать про кровожерливість, психічної неврівноваженості, низький рівень розвитку. Наступною групі показали портрет вченого. Його високе чоло, благородний погляд однозначно свідчили про високий інтелект, трохи розсіяному «професорському» характері і т.п.
Ви вже здогадалися? Так, це був портрет одного і того ж людини. Попередня психологічна установка сприяла тому, що студенти шукали в особі досліджуваного ті риси, які очікували побачити у злочинця / вченого - шукали і ... знаходили.
Зморшки і здоров'я
Набагато більше шансів дізнатися по зморшках про хвороби людини. Хорошому диагносту часом досить одного погляду на пацієнта, щоб визначити хворобу і призначити лікування. А головне, тут все науково обгрунтоване: набряки - ознака хворих нирок, хворого серця або недостатньої діяльності щитовидної залози; ранні «гусячі лапки» - наслідок звички примружуватися, причиною якої може бути поганий зір, наприклад.
Отже, згідно з медичними дослідженнями:
- Жовтувата шкіра говорить про проблеми з печінкою.
- Ранні мімічні зморшки - суха шкіра, причиною може бути проблеми з печінкою, шлунково-кишкового тракту, щитовидною залозою, нестачі йоду.
- Горизонтальні зморшки на лобі: головні болі, а по физиогномике вони є ознакою високого інтелекту;
- Вертикальна зморшка на переніссі: схильність до депресій, проблеми з печінкою.
- Глибокі носогубні складки говорять медику про проблеми з шлунково-кишкового тракту, зубами
- сіточка навколо очей - нестача вітамінів.
- Складки, що утворюються на щоках з боків. Ми думаємо про те, як їх прибрати, не підозрюючи, що вони сигналізують про проблеми обмінного, гормонального характеру, хворобах кровообігу, схильністю до гіпертонії.
Мої думки, мої ... зморшки
Особисто я більше довіряю офіційно визнаним наук, тому вважаю, що про характер людини найкраще можуть судити психологи. А підручники психології - книжки хороші, з картинками навіть є. І в них часто згадуються характерні для різних типів особистості виразу обличчя - і характерні зморшки. Ну тут все просто:
- У кутах очей і рота - людина часто посміхається;
- Гусячі лапки - уважний;
- Вертикальні зморшки між брів - зморшки похмурості;
- Зморшки над бровами - можуть бути ознакою депресії, розгубленості, проблем з пам'яттю.
Скажіть, ви не раз, напевно, зустрічали людей похилого віку, в чиїх очах світиться вогник юності? Їх посмішки складають особа в звичні зморшки, але на це вже ніхто не звертає уваги. Юність - в нашій душі, і секрет молодості - в позитивному ставленні до світу.
Так що посміхайтеся , Радійте - і залишайтеся молодими! І, звичайно, підписуйтесь на мої оновлення. До побачення!
Вже говоримо ми з вами про зморшки, говоримо, стільки всього наговорили, а ось що ж таке зморшки?Звідки вони беруться і що означають?
Наше благополуччя або навпаки, невдачі?
Ви не мали на такими питаннями?
А що це означає?
Через що утворюються зморшки?
Ви вже здогадалися?
Скажіть, ви не раз, напевно, зустрічали людей похилого віку, в чиїх очах світиться вогник юності?