Чому випадає волосся на голові у жінок: причини і лікування

  1. Тест на випадання волосся
  2. Чому стали сильно випадати волосся?
  3. Алопеція і її форми
  4. Як і чим лікувати випадання волосся?
  5. діагностика
  6. Що може порекомендувати лікар?
  7. Прості правила для красивого волосся

Стан волосся - показник загального здоров'я жінки

Стан волосся - показник загального здоров'я жінки. Сьогодні багато дівчат скаржаться, що у них сильно випадає волосся, і це привід бити на сполох. Які внутрішні і зовнішні причини призводять до жіночої алопеції (облисіння)? Що робити, щоб впоратися з ситуацією, що склалася?

Зміст статті:

Тест на випадання волосся

Чому стали сильно випадати волосся?

Алопеція і її форми

Як і чим лікувати випадання волосся?

діагностика

Що може порекомендувати лікар?

Косметичні засоби від алопеції

Прості правила для красивого волосся

Тест на випадання волосся

Іноді у жінок складається думка, що їх пасма рідшають дуже сильно, тоді як насправді це не так. У нормі людина втрачає 100-150 волосків на добу. Тому для початку потрібно переконатися, що проблема реально існує, а потім вже з'ясовувати, з чим це пов'язано.

Візьміть свій випав волосся і уважно розгляньте. Якщо на його кінці ви побачите білястий крапельку, то турбуватися не варто. Таке волосся відмерли природним чином, так як для них настав період спокою (телогена). Якщо ж на кінчику волосини видно темний мішечок, спробуйте порахувати випадіння волосся. Для цього не мийте голову протягом 2-3 днів, а потім потягніть за пучок локонів. Волоски, які залишилися у вас в руках, покладіть на лист паперу. Проробіть таку процедуру на різних ділянках голови. Тепер порахуйте: в нормі випали волосків на аркуші повинно бути менше 15. Якщо ж їх 15 і більше, мова йде про патології, і потрібно з'ясовувати її причину.

Чому стали сильно випадати волосся?

Приводів для раптового зменшення обсягу зачіски досить. Деякі з них можна скорегувати самостійно і швидко позбутися від проблеми, інші потребують лікарського втручання. Часто зустрічаються причини втрати волосся:

  • авітаміноз: сезонний, або пов'язаний з одноманітним, розбалансованим раціоном, дієтами;
  • наслідки прийому ліків (антибіотиків, антидепресантів, сечогінних, таблеток від підвищеного тиску, аспірину) або проведення хіміотерапії;
  • реакція на стрес, депресію, хронічну втому;
  • гормональні зміни в організмі жінки: період пубертату, скасування або прийом контрацептивів, вагітність, час після пологів, менопауза;
  • грибкові ураження шкіри голови і неправильне функціонування сальних залоз через вплив зовнішніх збудників або алергічної реакції;
  • нездоровий спосіб життя: порушення режиму сну і неспання, згубні звички (куріння, вживання алкоголю та інших отруйних речовин), недолік рухової активності;
  • ослаблення імунітету в результаті хронічних або гострих захворювань, поганого харчування, токсичною навколишнього середовища;
  • зловживання коштами для укладання: лаками, піною, мусами, а також хімічної завивки;
  • руйнування волосся в результаті агресивних температурних впливів: відсутність головного убору в спеку або при температурі нижче 0С, використання фена, щипців, прасок;
  • травматизація волосся при створенні тугих зачісок: дредів, «хвостів», афрокос, нарощуванні.

Алопеція і її форми

Часом в ході з'ясування, чому випадає волосся у жінки, розкриваються дуже серйозні соматичні порушення. У таких ситуаціях волосся випадає дуже багато, на голові явно видно лисини, і лікар ставить діагноз «алопеція» (облисіння). Види патології:

  • вроджена: генетичне порушення, при якому волосяні фолікули абсолютно або частково відсутні в шкірі голови; в разі часткового поразки часто проявляє себе раптовим порідіння волосся;
  • себорейная: її провокує збій в роботі сальних залоз шкіри голови; проявляється, крім випадіння волосся, сверблячкою, лущенням шкіри (лупою), волосся виглядає сальними і брудними;
  • андрогенна (пресенільна): причина хвороби лежить на генному рівні; волосяні цибулини хворий особливо сприйнятливі до дигидротестостерону (активній формі чоловічих статевих гормонів);
  • вогнищева (гніздова): волосся випадає на голові, тілі, рідшають брови і вії, ділянки без волосся мають округлу форму; з'ясувати, чому випадає волосся у жінок при гнезднойалопеції, вченим не вдалося до цих пір;
  • рубцовая: в ході хвороби фолікули, пошкоджені інфекцією, заміщуються сполучною (рубцевої) тканиною; може бути результатом травми, опіку, деяких косметичних процедур (нарощування волосся, плетіння афрокосічек і ін.).

Як і чим лікувати випадання волосся?

Здорові і красиві локони - підсумок уважного ставлення до них і ретельного догляду. Поріділа шевелюра - це не завжди катастрофа, але рішення цієї проблеми вимагає розумного, зваженого підходу. У жінок є тяга ставити собі самостійно діагноз, а потім хаотично скуповувати в аптеках і магазинах лікарські та косметичні засоби. Однак вилікувати облисіння можна лише в разі грамотних комплексних дій.

діагностика

Точно встановити, чому раптом волосся у жінки стали буквально сипатися, зможе тільки лікар. Звернутися можна до трихолога, дерматолога, гінеколога, ендокринолога, імунолога, терапевта.

Жінці потрібно буде пройти ряд обстежень:

  • загальний аналіз крові;
  • біохімічний аналіз крові;
  • аналіз на сироваткового заліза;
  • імуноферментний аналіз;
  • аналіз крові на гормони.

Також необхідно буде зробити трихограму, фототріхограмма і скринінг елементного складу волосся, пройти ультразвукове дослідження внутрішніх органів і щитовидної залози. Можуть бути призначені додаткові дослідження для уточнення діагнозу.

Після того, як у фахівців виявиться повна картина стану вашого здоров'я, буде підібрана ефективна терапія. Волосся відрізняються приголомшливою здатністю до відновлення, і, якщо діяти правильно, повернути їх густоту цілком реально.

Що може порекомендувати лікар?

  • Медичні препарати для перорального прийому. Це можуть бути гормональні та протизапальні засоби, імуномодулятори, імуносупресори, заспокійливі ліки. Головне - строго слідувати рецептом, оскільки ці препарати при безконтрольному прийомі можуть викликати серйозні побічні ефекти.
  • Вітамінно-мінеральні добавки. Полівітаміни, залізо в таблетках або містять цинк препарати можуть допомогти волоссю повернути колишню силу. Препарати п'ються курсами, між якими обов'язково роблять перерви, щоб не нашкодити печінці.
  • Зовнішні засоби для посилення потоку крові в капілярах шкіри голови. Це різні розчини, спреї, шампуні, сироватки, мазі. Їх склад націлений на те, щоб зробити структуру волосся міцніше і здоровіше, посилити харчування фолікулів.
  • Фізичні методи лікування. Мікрострумова терапія, масаж, дарсонвалізація та ін. - всі вони прискорюють кровообіг в шкірі голови методом фізичного впливу. Крім того фізіотерапія допомагає неівазівно вводити лікарські препарати: іонофорез, озонотерапія та ін.
  • Косметологічні процедури. Її методи дозволяють інтенсивно харчувати шкіру голови, прискорювати кровообіг, за рахунок чого стимулюється інтенсивне зростання локонів. Добре зарекомендували себе такі процедури, як кріотерапія, плазмоліфтінг, мезотерапія і ін.
  • Хірургічне втручання. Якщо всі способи лікування алопеції не дали результату, лікар може порадити провести трансплантацію волосся. Під час операції вилучається частина шкіри зі здоровими фолікулами і пересідає на облисілі частини голови.

Косметичні засоби від алопеції

Вирішити проблему облисіння допомагає продукт фірми Bosley на основі міноксиділа 2% (Hair Regrowth Treatment Regular Strength for Women). Систематичне використання підсилювача зупиняє втрату волосся і відновлює ефективне функціонування волосяних фолікулів. Миноксидил зміцнює структуру пошкоджених волосків і провокує активне зростання нових - обсяг локонів збільшується вже через 2-3 місяці.

Для ослабленого волосся в лінійці Bosley є системи домашнього догляду: синя, для волосся, що не піддавалися фарбуванню (Bos Revive for Visible Thinning Non Color Treated Hair) і помаранчева, для фарбованого волосся (Bos Revive for Visible Thinning Color Treated Hair).

Системи домашнього догляду працюють на професійному рівні: волосся після таких процедур виглядають як після салону краси. За рахунок інтенсивного харчування волосся вітамінними коктейлями вони стають щільними, живими, слухняними. Кількість волосків в активній фазі росту збільшується, оскільки не тільки реанімуються діючі, а й пробуджуються сплячі фолікули.

Важливо, що зазначені кошти не містять гормональних добавок, сульфатів, силіконів і парабенів, а тому їх можуть використовувати навіть жінки після пологів і матері-годувальниці.

Прості правила для красивого волосся

  • Харчуйтеся правильно. Не сидіть часто на дієтах. Нехай на вашому столі буде досить білкової їжі, фруктів, овочів, риби жирних сортів. Чим більш різноманітним буде ваш щоденний раціон, тим повніше ви забезпечите свій організм потрібним набором вітамінів, мікроелементів і мінералів.
  • Слідкуйте за питним режимом. Кожен день потрібно випивати 1,5-2 л чистої води. Тоді ви зможете не тільки наситити організм живлющою вологою, але і вивести токсини, які так згубно діють на волосся.
  • Слідкуйте за режимом. Висипайтеся, займайтеся спортом, активно і різноманітно відпочивайте. Намагайтеся більше гуляти на свіжому повітрі: ваша щоденна прогулянка повинна тривати мінімум півгодини. Спати краще з відкритим вікном або кватиркою, сховавшись тепліше в холодну пору року.
  • Підвищуйте стресостійкість. Постійне нервове напруження змушує організм працювати в режимі перевантаження. Виснаження, яке ви заробите в результаті - сильний удар по всіх органах і системах, що точно не додасть краси локонів. Релаксуйте, освойте дихальну техніку або просто дихайте глибше. І ставитеся до всього з гумором.
  • Чи не отруюйте себе. Куріння і вживання алкоголю і легких психотропних речовин призводять до зневоднення, спазму судин, дефіциту вітамінів і макроелементів в організмі. Про яку красу може йти мова?
  • Доглядайте за волоссям дбайливо. Не використовуйте металеві гребінці, відмовтеся від гарячої укладання, фена, начосом. Краще не фарбувати волосся і не вдаватися до хімічної завивки. Чим менше ви травмуєте волосся, ніж більш щадні кошти використовуєте, тим здоровіше і гущі будуть ваші локони.
  • Носіть головні убори. Ні палюче сонце, ні сильний мороз, ні холодний вітер не повинні отримувати доступ до вашого волосся. Підберіть собі відповідні капелюшки або панами для літа, купіть гарну шапочку для міжсезоння і холодів - волосся віддячать вас здоров'ям.
  • Робіть самомасаж шкіри голови. Для цих цілей відмінно підходять дерев'яні щітки, спеціальні масажери (електричні і механічні), а можна обмежитися власними пальцями і долонями. Присвятіть кілька хвилин свого волосся перед сном: нахиліть голову вниз, розчешіть волосся в такому положенні. Потім встаньте і зачешіть волосся направо, потім наліво, а після цього - як зазвичай. Просто і ефективно!

Які внутрішні і зовнішні причини призводять до жіночої алопеції (облисіння)?
Що робити, щоб впоратися з ситуацією, що склалася?
Чому стали сильно випадати волосся?
Як і чим лікувати випадання волосся?
Що може порекомендувати лікар?
Про яку красу може йти мова?