Забарвлення шотландських кішок

  1. Однотонні (солідовие)
  2. білий
  3. чорний
  4. шоколадний
  5. Ліловий (лавандовий)
  6. Блакитне забарвлення (блю)
  7. Червоний (рудий)
  8. кремовий
  9. Фавн (Оленева)
  10. циннамон
  11. біколор
  12. Партіколор (калико)
  13. Арлекін
  14. Ван
  15. черепаховий
  16. димчастий
  17. Колор-поінт
  18. Таббі (теббі)
  19. шиншила
  20. затушований
  21. Тікірованний (абіссінський)
  22. Таблиця забарвлень шотландських кішок

забарвлення шотландських кішок мають різні забарвлення. Шотландські коти є знаменитими через своєю чарівною зовнішності і різновиди квітів. Колір кошенят безпосередньо залежить від певних генів. Як правило, це два основних відтінку, чорний і білий.

Забарвлення скоттиш страйт, наприклад, сірі з чорними смугами навколо всього корпусу. Вони розподіляються у відсотковому співвідношенні. Тобто шерсть тварини забарвлена ​​в два кольори в різних пропорціях. За домінування того чи іншого кольору відповідає свій ген.

Однотонні (солідовие)

забарвлення шотландських висловухих кішок є однотонним і іншого забарвлення у них бути де має. Висловуха кішка може бути таких забарвлень: білого і чорного, шоколадного і лілового, блакитного і рудого, кремового, Фавн і циннамон. Найпопулярніший колір в світі серед однотонних шотландських кішок - блакитний. Цих кішок більшість.

білий

Біла шотландська прямоухая кішка може мати різні очі, як блакитні і яскраві помаранчеві, так і бурштинові і мідні насичені. Кошенята цього різновиду залишаються білими до кінця життя. Якщо у кошенят допускаються плями, то дорослий кіт залишається білим до кінця життя.

чорний

Шотландська висловуха чорна кішка має в основному яскравий відтінок. Пару білого волосся допустимі, але якщо кішка має великі руді і бурі місця, тоді вона не є чистокровної.

Висловухі чорні шотландці повинні бути яскраво чорного кольору і вуха у них, як і у всіх висловухих котів повинні бути притиснуті до голови, на відміну від прямоухих. Прямоухая чорна кішка завжди має вуха сторчма.

шоколадний

Скоттиш фолд шоколадний виглядає ефектно. Шоколадна забарвлення досить рідкісна. Коричневі висловухі кошенята повинні мати рівну однотонну шерсть шоколадного окраса. Темно-коричнева розфарбування додає коту благородності.

Коричневий кіт отримує такий колір, якщо в родоводі у нього є шоколадні, шоколадні біколор або шоколадні колор-пойнти. Шоколадні шотландські кошенята завжди радують їх господарів. На світлому тлі вони виглядатимуть дуже здорово.

Ліловий (лавандовий)

Ліловий вислоухій кіт отримує такий колір, якщо у нього в родоводі є або Лилак колор-пойнти або ж лілові. Лілова забарвлення добре поєднується з очима оранжевого, мідного або бурштинового відтінків, і світло-коричневим носом. Такий колір ще називають каву з молоком.

Блакитне забарвлення (блю)

Блакитний шотландець може мати колір шерсті багатьох відтінків блакитного. Деякі коти можуть мати колір шерсті ближче до сірого, а деякі ближче до синього. Кожен волосок повинен бути насиченим, тоді шерсть буде ідеально блакитна.

У маленьких улюбленців спостерігаються різні візерунки, які через кілька місяців зникають. Три місяці після народження у них очі можуть бути мідного кольору.

Три місяці після народження у них очі можуть бути мідного кольору

Червоний (рудий)

Руді шотландці - дуже рідкісна порода. Рудий шотландський кіт так само як і рудий кошеня мають дефект хвоста у вигляді нерівномірно розфарбованої вовни. У рудоволосих улюбленців іноді домінує більше червоний колір, ніж рудий.

У таких котиків на лобі і кінцівках можуть бути візерунки, але це не вважається нормою. У шотландців, на відміну від британської породи кішок, може народитися, як і рудий висловухий, так і прямоухий кот.

У шотландців, на відміну від британської породи кішок, може народитися, як і рудий висловухий, так і прямоухий кот

кремовий

Шерсть ніжно персикового більш світлого кольору надає цьому коту елегантності. На перший погляд вони дуже схожі на червоних, але якщо придивитися, то чітко видно різницю. У кремових волоссячко світліше. Допустимі нечіткі малюнки на лапах і хвості, але леопардові плями неприпустимі.

Фавн (Оленева)

Шерсть у кошенят цієї породи дуже цікавого кольору. Цей відтінок не потрібно плутати ліловим, який має бузковий відтінок. Подушечки лап і ніс у цих котів бежево-рожевого кольору.

циннамон

Цей забарвлення спершу можна переплутати з шоколадним, але це не так. Цей вид світліше і ніжніше. Носик і подушечки у нього мають бежевий або рожево-коричневий колір.

біколор

Забарвлення шерсті у цих прекрасних створінь має два кольори, причому обов'язково поєднання білого з будь-яким іншим відтінком. У чистокровних біколорів обов'язково повинні бути білими живіт шия, груди, підборіддя, кінцівки і, звичайно ж, мордочка.

Партіколор (калико)

Шотландська кішка такого виду, як партіколор, є поєднанням білого з черепаховим або плямистим таббі забарвленням.

Арлекін

Арлекін підкорив усіх своєю незвичайною зовнішністю. Кішка пофарбована в білий колір (4/5 частин тіла), але хвіст обов'язково повинен бути чорним, також як вуха і верх голови. Черевна частина біла. Кінчик носа як у більшості одного кольору - рожевого.

Ван

У цієї породи пофарбовані тільки хвіст, і є кілька плям на голові іноді. Трапляється, що на лапках і спині присутні суцільні плями, але це вважається небажаним. Коли у цієї породи з'являються червоні плями, то її можуть ще називати червоним Ваном.

черепаховий

У таких тварин дуже багато відтінків. В основному це триколірний забарвлення. Якщо порівнювати з іншими породами, у черепахового забарвлення немає чітких правил щодо розподілу відтінків. Головне одне - вони повинні бути рівномірні.

Цікаво, що черепаховий забарвлення мають тільки кішки. Коти такими бути не можуть хіба тільки у випадку генетичного збою, але в такому випадку вони не можуть мати потомство.

Коти такими бути не можуть хіба тільки у випадку генетичного збою, але в такому випадку вони не можуть мати потомство

димчастий

Такий відтінок вовни з'являється завдяки сріблястому гену. Так званий скотишся страйт чорний дим. А називати його почали так в зв'язку з тим, що він має димчастий забарвлення.

Але на сьогодні у шотландських кішок димчастого кольору немає великої довіри на виставках, їх туди взагалі не допускають.

Але на сьогодні у шотландських кішок димчастого кольору немає великої довіри на виставках, їх туди взагалі не допускають

Колор-поінт

Колор-поінт - це рідкісний вид шотладнцев з забарвленням, як у сіамських котів. У дитинстві вони злегка схожі на тайських кошенят. Основним тлом є білий або кремовий. Мордочка, вушка, лапки і хвіст пофарбовані в більш темні відтінки. Колор-пойнт або линкс-поінт мають очі блакитного кольору.

Свою забарвлення вони придбали від британських предків, у яких в роду були перси з таким відтінком. До речі, британську кішку дуже важко відрізнити від шотландської, і навіть професіонали не завжди це можуть зробити.

Таббі (теббі)

Таббі - один з найпопулярніших котів серед шотландців. Забарвлення шотландських кішок теббі відрізняється наявністю малюнка в певній зоні на шерсті. Малюнок на шерсті може бути будь-хто. Відмінною особливістю вважається малюнком у вигляді букви М на лобі.

Забарвлення таббі в залежності від типу малюнка:

  • смугастий, як тигр (має вертикальні смужки з боків);
  • плямистий;
  • мармуровий (візерунок з хаотичних цяток і смужок різних розмірів).

А в залежності від поєднання кольорів на наступні:

  • золоті теббі;
  • кремовий теббі;
  • блакитний;
  • чорний мармур;
  • мармур на сріблі
  • срібно-блакитний (сірий відтінок);
  • сріблястий (срібляста забарвлення);
  • камео.

шиншила

шотландська шиншила знайшла свій колір від британців, а вони в свою чергу взяли цей колір у персів. Цю забарвлення кіт отримує, якщо мама і тато шиншили.

Шиншил оброблять на три види:

  1. срібляста шиншила ;
  2. шиншила золота ;
  3. блакитна золотиста.

затушований

Їх поділяють на три види:

  • затушований золотистий - підшерсток кремовий;
  • сріблястий - підшерсток білий;
  • червоний - подшесток білий основна частина яскраво-червона.

затушований золотистий - підшерсток кремовий;   сріблястий - підшерсток білий;   червоний - подшесток білий основна частина яскраво-червона

Тікірованний (абіссінський)

Тікірованний забарвлення - це чергування кількох темних і декількох світлих смужок (мінімум три темних) на кожному волоску. Виглядає так, ніби кішка покрита легкої вуаллю. В основному тіло має золотистий або білий відтінок. У шотландських котів тикинг є рідкісним явищам, тому коштують вони недешево.

Таблиця забарвлень шотландських кішок

Це інструмент, за допомогою якого можна дізнатися їх рідкісні види, а також важливо враховувати правила в'язки шотландських кішок по окрасу. Дана таблиця - це міжнародна система визначення забарвлень, яка складається з цифр і букв.

Атлас забарвлень шотландських кішок ( відкрити в повному розмірі )

Атлас забарвлень шотландських кішок (   відкрити в повному розмірі   )