Відмінність британських кішок від шотландських

  1. Особливості британської породи кішок
  2. Особливості шотландської породи кішок

Простим любителям, які не планують займатися селекцією або розведенням кішок на продаж, це питання цікавий суто в пізнавальному плані. Але якщо людина хоче з пухнастим вихованцем відвідувати виставки, займати там престижні місця, то для нього чистопородність малюка грає величезну роль. Непрофесіоналові шотландського і англійського страйта відрізнити важкувато, як кошенята, так і дорослі особини дуже схожі. Всі вони прекрасні і грайливі, так і просяться на руки. Купуючи пухнастого малюка для душі, можна сміливо брати будь-яку тварину, як першої, так і іншої породи. Але все-таки є нюанси, пов'язані з якістю вовни і формою вух, які дозволяють визначити приналежність посліду до певного виду.

Особливості британської породи кішок

Очі у британців дивовижного мідного кольору, також у них густа, але коротка шерсть і полнощекая мордочка. Статура у них міцне, тулуб округле. Найчастіше дані кішки мають блакитний варіант забарвлення шерсті, хоча зустрічаються і інші забарвлення. Дуже важливо - вислоухой британської кішки не існує. Інша важлива особливість пов'язана з будовою тулуба - шия у цих великих тварин коротка, і часто її майже не видно.

Особливості шотландської породи кішок

Перераховані вище ознаки британців майже збігаються з описом шотландських страйтов, але можна виділити кілька відмінностей. Найголовніше - існують фолд (висловухі шотландські кішки) і страйт (кішки з прямостоячими вушками). До речі, лише скоттиш-фолд раніше вважалися елітою і їздили на чемпіонати, а прямовухі побратими мали лише один наділ - брати участь в в'язках. Але незабаром хитрі власники стали виводити своїх скоттиш-страйтов на виставки, видаючи за британців. Лише з 2002-го їх почали легалізувати, а в 2006-му прямоухих шотландців визнали повністю, як незалежну породу.

Саме відміну скоттиш-страйтов від британських страйтов найчастіше і викликає труднощі у непрофесіоналів. Шотландці мають трохи меншу вагу і шерсть у них не така щільно набита, ніж у британців. Вони миниатюрнее і шия у даних тварин добре видно. Великовагових скоттиш-страйтов навіть намагаються вибраковувати з розведення. особливістю характеру шотландських кішок можна назвати те, що вони більш самодостатні і не так сильно потребують спілкування з господарями, ніж їх південні побратими.

Отримати чистокровного британця можна лише схрестивши двох інших британських чистопородних кішок. Висловухих шотландців отримують, схрещуючи фолдов зі страйт, так менше шансів отримати неякісне потомство з генетичними аномаліями. Саме тому скоттиш-страйт завжди залишаться незамінні для отримання міцного потомства шотландської вислоухой породи кішок.