Схрещування британських і шотландських кішок

Раніше, ще при виведенні шотландської породи, британські коти використовувалися активно

Раніше, ще при виведенні шотландської породи, британські коти використовувалися активно. Схрещування шотландців і британців вважалося нормою. Пізніше, коли стандарти породи устоялися, представників цих двох порід продовжували схрещувати, щоб отримати більш цікаві якості. Так, наприклад, заводчики хотіли шотландців зробити більшими. Але на ділі з'ясувалося, що в'язка британців з шотландцями погіршує інші якості порід і можуть спостерігатися проблеми з опорно-руховим апаратом, тому що у них різна конституція. У шотландців легший кістяк. Вони мають розтягнутий корпус прямокутного формату з довгим і гнучким хвостом. Британські ж коти навпаки - великі, обтяжені, з компактним корпусом і добре розвиненою м'язовою масою. Якщо дивитися збоку, британець, на відміну від шотландця, повинен бути не витягнутим, а, скоріше, квадратним. Також є відмінності в якості вовни: британців дуже розвинений і більш густий підшерсток.

Крім того, якщо ви в'яжете скоттиш-фолда і британця, висловухі потомство, швидше за все, не отримає ідеальних вушок фолда (Маленьких і добре прилягають до голові), для цього потрібні так звані гени-модифікатори батьків-шотландців. Британські кішки такими модифікаторами не володіють, тому вушка виходить від них потомства найчастіше залишають бажати кращого - вони більше за розмірами, більш широко посаджені, більш широкі біля основи.

Однак у грамотних заводчиків, досконально вивчили шотландську і британську породу, в'язка британців і шотландців часто дає дуже непоганих кошенят - здорових і з ідеально лежать вушками. Але такі брідінговие програми - тільки для професіоналів: у більшості заводчиків без належних знань повторити вдалий досвід зіркових розплідників не вийде, тому краще не експериментувати.

Є в метисів шотландських і британських кішок і інші проблеми.

У 2004 році Світова федерація кішок WCF (World Cat Federation) офіційно зареєструвала нову породу скоттиш-страйт (шотландська прямоухая кішка) з правом участі в чемпіонаті. До цього як окрему породу визнавали тільки скоттиш-фолдов. У підсумку в тому ж 2004 році (на форумі WCF від 7.05.2004) прийняли заборону на схрещування так схожих між собою британців і шотландців в рамках розведення британської породи, адже кожна порода самостійна і має свої неповторні риси. Таким чином, було визнано, що шотландська порода усталилася як окрема, а перехресні в'язки призводять до погіршення ознак.

Проте, на сайті WCF все ще вказано, що британська порода може бути використана для схрещування з шотландцями в рамках розведення шотландської породи кішок. Ці в'язки вже давно є більше винятком, ніж правилом. В результаті таких в'язок робляться записи в племінній книзі клубу, видається експериментальна родовід, а потомство надалі перебуває під контролем фахівців. Сьогодні, якщо схрестити британця і шотландця, потомство записується як шотландці.