Порода кішки з реклами Віскас

  1. відкриємо таємницю
  2. Незабутня британська краса
  3. Особливості поведінки британських кішок
  4. догляд

Кіно і телебачення дуже успішно створюють моду, в тому числі і на домашніх тварин певної породи. Свого часу фільми про Лессі і білого Біма зробили неймовірно популярними коллі і сеттерів, а сьогодні один з найчарівніших телеперсонажів - смугастий плюшевий кошеня з реклами корму Віскас. І ось вже сотні дітей кричать: «Хочу такого!», А їхні батьки судорожно шукають в інтернеті, що ж це за порода.

відкриємо таємницю

відкриємо таємницю

Насправді ніяка це не таємниця, порода називається британська короткошерста . Представники цих кішок можуть бути самих різних забарвлень, окрас ж «вискасного» кошеня називається «чорний сріблястий таббі». Він характеризується контрастними темними візерунками на світлому сріблястому тлі, жовтими або зеленими очима і обов'язкової буквою «М» на лобику. У цього забарвлення три варіанти:

  • тигровий, або макрелевий - з тонкими тигрячими смугами (експерти-фелинологи позначають цей окрас як ns 23, де n означає «чорний», s - «сріблястий», а 23 - смугастий);
  • плямистий - з цятками або переривчастими смугами (ns 24);
  • мармуровий - з товстими спіральними смугами (ns 22).

Якщо уважно подивитися рекламу, в ній беруть участь кошенята всіх трьох варіантів забарвлення, хоча більше інших зірок макрелевий симпатяга.


Незабутня британська краса

Котів цієї породи можна дізнатися відразу.

По-перше, розмір і форма тіла. Тварини досить великі (в стандарті зазначено «від середнього до великого»), з масивним, міцним кістяком, важкі (деякі коти важать більше 10 кг).

Пропорції тіла «полукоббі» або «медіум», тобто довжина тулуба в 1,25-1,5 перевищує висоту в холці. Якщо уявити тулуб з ногами у вигляді прямокутника, то «ватерлінія» - лінія грудей-живота - повинна проходити нижче середини його висоти, приблизно на третині.

По-друге, голова. Велика, масивна, кругла, з товстими щічками і невеликими, широко посадженими вухами із закругленими кінчиками.

По-третє, очі. Вони величезні, як миски, теж круглі (британці взагалі суцільно складаються з округлостей), яскраві - найчастіше оранжевого або бурштинового кольору.

А ще у британців дуже характерна шерсть - коротка, з надзвичайно густим підшерстям, і при цьому не прилягає до тіла.

Якщо скласти це все разом, виходить велика, м'яка, вся така кругленька плюшева іграшка з очима-гудзиками. Додайте сюди величезну різноманітність забарвлень від класичного блакитного до рісунчатих таббі (а вони бувають не тільки на сріблі, як «віскас», а й на червоному, на золоті і багатьох інших фонах), шиншил і «черепах». Ще б ці кішки не були так популярні!

Особливості поведінки британських кішок

Найголовніша якість британської породи - аристократичність. Ця кішка сповнена почуття власної гідності, вона не буде напрошуватися на ласку або клянчити їжу, не стане дрібно мстити або пакостити.

Вона цілком самодостатня, може довго залишатися одна, не нав'язується і не терпить фамільярності. Тому якщо ви мрієте про ласкавому тварину, яка постійно треться об ноги або муркоче на ваших колінах, краще зупинити вибір на іншій породі.

Звичайно, британець може іноді і посидіти на колінах, і помурликать, але тільки якщо сам цього захоче. Настирливу ласку він відкидає спокійно і твердо - дряпатися і кусатися вважатиме нижчим за свою гідність, але вивільниться і піде. Словом, справжній англієць - розумний, стриманий, що знає собі ціну і трохи манірний - такий собі котячий Дживс.

При цьому британці відрізняються охайністю, у них практично ніколи не буває непорозумінь з лотком або когтеточку , Вони вкрай рідко псують хазяйські речі. Дорослі тварини не дуже рухливі і стрибучий - вони, скоріше, глядачі і філософи. Але при цьому британці граціозні і точні в рухах, люблять забиратися на шафи і високі полички котячих стійок, щоб звідти поблажливо оглядати околиці.

догляд

Британську короткошерстну кішку потрібно регулярно вичісувати, не використовуючи пуходеркой.

Догляд за шерстю більш складний. Плюшеву шерсть британця потрібно два-три рази на тиждень (а в період інтенсивної линьки щодня) вичісувати металевим гребінцем середньої частоти з закругленими зубами, спочатку у напрямку росту шерсті, а потім проти нього.

Після цього відмерлі остьове волоски прибирають за допомогою щітки з натуральної щетини або рукавички з пухирчатою гумовим покриттям, масажуючи кішку проти шерсті.

Пуходёркі для догляду за британцями не використовують, оскільки ті видаляють підшерстя і роблять шубку менш об'ємною, позбавляючи кішок їх головної прикраси.

Приблизно раз на два або три тижні рекомендується під час вичісування використовувати сухий шампунь, а потім грумінг-пудру, щоб очистити шерсть від пилу, надати їй обсяг і зміцнити структуру волосся.

Але навіть якщо кішку регулярно вичісувати, при вилизуванні вона все одно буде ковтати шерсть. Усередині шлунка волоски скочуються в щільні грудки, які в кращому випадку виходять назовні з блювотними масами, а в гіршому викликають закупорку кишечника. Іншим кішкам для виведення цих грудок (безоара) зазвичай досить поїсти свіжої трави, але у британців через густоти підшерстя грудки більш щільні.

Тому раз в два місяці (а в період линьки ще частіше) кішкам потрібно давати спеціальну пасту для розчинення ковтнув вовни.

А ось в годуванні британських кішок ніяких особливих складнощів немає. Так само як будь-який інший кішці, їм рекомендується давати якісний сухий або консервований корм (наприклад, Royal Canin, Hills, Jams, Acana, але тільки не Віскас і подібні до нього корми економ-класу!) Або збалансовану натуральну їжу, що включає м'ясо, субпродукти, крупи, овочі, молочні продукти.

На питання: «а що краще?» Відповісти важко; заводчики і ветеринари сперечаються про це роками. На мою думку, повноцінна натуральна дієта корисніша, ніж сушка, але далеко не кожну кішку можна примусити їсти крупу і овочі, і не в кожного господаря є час і бажання готувати свою улюбленицю «перше, друге і компот».

Ось такі вони, кішки «віскас» - красиві, розумні і з характером. І завдяки успіхам російських заводчиків зараз практично в кожному великому (і не дуже) місті можна за цілком прийнятну суму купити кошенят цієї породи різних забарвлень, а вже «вискасного» серед них - один з найулюбленіших. Але все ж перед тим, як придбати малюка, зважте всі «за» і «проти» і налаштуйтеся серйозно. Мода пройде, а жива істота має щасливо прожити поруч з вами все своє довге життя.


На питання: «а що краще?