Опис породи британської кішки

  1. Правила вибору кошеняти породи кішок «британська короткошерста»
  2. Догляд і харчування породи кішок «британська короткошерста»
  3. Розплідники для виведення британської породи кішок

Порода кішок «британська короткошерста» зародилася в XIX столітті. Її походження точно невідомо. За однією з версій, вважається, що завезли її на британський острів 2 тис. Років тому римські загарбники, а по інший, що французькі мореплавці в трюмах доставили представників цієї породи в Англію, кішки охороняли їх припаси, боролися з щурами.

Короткошерста кішка з цих пір міцно закріпилася серед англійських заводчиків, і в кінці XIX століття вже брала участь у виставках кішок, займаючи призові місця (см. фото англійської вислоухой кішки ). Короткошерста кішка з цих пір міцно закріпилася серед англійських заводчиків, і в кінці XIX століття вже брала участь у виставках кішок, займаючи призові місця (см

З тих часів почалося світове визнання породи. Тоді ж почав цінуватися їх незвичайне забарвлення - блакитний, є традиційним забарвленням тварин цієї породи.

Через деякий час стали з'являтися кішки інших більш цікавих забарвлень. Наприклад, тварини неповторного чорного кольору. Їх відтінок варіювався від сірого до бурого, їм відразу стали приписувати магічні властивості - оберега від нещасть і, навпаки, носіїв негативної енергетики.

З'явилися і тварини витонченого лілового забарвлення з рожевим відтінком - схожі на плюшеві іграшки. Ставали популярними кішки шоколадного кольору - з переливами по всій довжині вовни, подібні мутона.

Ставали популярними кішки шоколадного кольору - з переливами по всій довжині вовни, подібні мутона

Експерименти зі схрещування порід не стояли на місці і виникали все більш цікаві забарвлення.

Наприклад, «теббі», назва ця походить від індійського малюнка «таббіс». Зараз ці кішки також популярні, досить згадати відомих «Віскас» з реклами ( фото британської кішки забарвлення віскас ).

Британські кішки - це чарівні, м'які, плюшеві іграшки, з товстими лапами, кігті яких ніколи не виступають як холодна зброя. Чарівна мордочка нікого не залишить байдужими, а їх очі - це дзеркало душі (див. фото британського кота ).

Існує різниця між породами «британська» і «шотландська висловуха», хоча характеристики кішок схожі зовні. Забарвлення у них однаковий, але форма вух різна.

https://www.youtube.com/watch?v=aeemR6xGuic

У британській кішечки прямі вуха, як у звичайній, у «вислоухой шотландської» - вуха згорнуті в трубочку, що надає останній незвичайний, смішний вигляд.

Ця мила іграшка принесе господарям чимало радощів. Вона дуже доброзичлива, ніколи не буде нав'язувати себе, випрошуючи що-небудь. У неї королівський характер, вона буде лише кілька гордовито спостерігати за господарями, даючи свою оцінку того, що відбувається.

Її завжди можна погладити і потискати, вона не випустить кігті, але при цьому буде «собі на умі», залишаючись яскравою представницею королівської породи. Кішки цієї породи є мисливцями. Побачивши здобич, з азартом будуть її переслідувати і потім не відпустять її, нехай це буде мишка або навіть маленька сусідська собачка.

Правила вибору кошеняти породи кішок «британська короткошерста»

При виборі кошеняти краще не ризикувати, купуючи його в місцях, які не викликають довіри, а звернутися до фахівців - заводчикам породи, у яких будуть відповідні документи, що підтверджують чистоту породи.

Не потрібно спокушатися оголошеннями або пропозиціями низьку ціну, а надійніше купити маленького друга в клубі або розпліднику. Інакше є можливість придбати «підробку» або нездорового кошеня.

Прийшовши в клуб, потрібно звернути увагу на умови, в яких містяться кошенята. У хороших заводчиків тварини не сидять в тісноті, приміщення для них чисте і світле, немає неприємного запаху, у кошенят завжди є корм, вода і іграшки.

Батьки кошеня будуть найкращим підтвердженням його родоводу, вони повинні бути присутніми під час вибору кошеняти, не зайвим буде подивитися і документи, що підтверджують його родовід. Чемпіонські титули батьків також будуть гарантією його придбання.

Кошенят найкраще купувати, коли вони досягли 3-місячного віку, коли у них вже немає потреби в материнському молоці.

Здоровий кошеня зазвичай активний і веселий, з задоволенням грає зі своїми сестрами і братами, його шерсть блискуча і шовковиста, від кошеняти не виходить неприємний запах. Необхідно звернути увагу і на очі - ясні, без скупчуються в куточках виділень, вуха повинні бути чисті, не зайвим буде помацати животик, якщо він м'який, то глистів немає.

Кошеня можна купувати, тільки якщо всі документи на нього є в наявності:

  • ветеринарний паспорт з позначками про двох щеплення, які повинні були зробити кошеняті на 9-й і 11-й тижнях життя з підтвердженням дегельмінтизації (позбавлення тварин від паразитів);
  • родовід або картка кошеня, картку можна буде пізніше обміняти в клубі на родовід;
  • договір купівлі-продажу - підписується за обопільного бажання продавця і покупця, зазвичай в тому випадку, коли заводчики хочуть простежити долю своїх вихованців.

Догляд і харчування породи кішок «британська короткошерста»

Догляд та утримання британської кішки не приносить значущих клопоту. Розчісувати їх можна кожні 7-10 днів, особливу увагу вовни слід приділяти в період линьки раз на рік. В цей час, щоб допомогти кішці звільнитися від зайвої вовни, її можна добре розчесати, а потім викупати. Гребінець краще вибирати з металевими частими зубами.

Такими гребінцями не просто добре вичісувати кішку, а ще й робити їй масаж. Також підійдуть щітки з щетини, або гумові. Британська кішка сама по собі вкрай охайна тварина, постійно стежить за собою - вилизуючи.

У харчуванні не вибагливі, їдять все, але продукти і корми повинні бути високої якості. Британці схильні до повноти, тому жирна їжа їм не підходить.

Не можна давати їм баранину, жирну свинину, копчене, смажене, солодке. Між іншим, такі невинні для людей баклажани, для кішок - отрута.

Потрібно стежити, щоб в м'ясі не було кісток, якими тварина може вдавитися або подряпати внутрішні органи. Краще розмежовувати харчування натуральне і харчування кормами. Не змішувати сухі корми з м'ясом або рибою, наприклад.

Не змішувати сухі корми з м'ясом або рибою, наприклад

При такому змішуванні в шлунках кішок утворюється дисбаланс і це загрожує захворюваннями, особливо, печінки. Добова норма їжі для кошенят становить 10% від маси їх тіла, а дорослих кішок - 5%. В цілому, ці кішки мають хорошим апетитом і відмінним здоров'ям.

Кішки цієї породи не наїдаються «від пуза», а їдять стільки, скільки їм необхідно в даний момент, як справжні представники британських лордів.

Розплідники для виведення британської породи кішок

Порода кішок «британська короткошерста» популярна в Росії і в європейських країнах, тому і розплідників для їх розведення досить багато. Купувати кошенят найкраще в тих, які мають хорошу репутацію, щоб потім не шкодувати про куплений кошеня. Вартість кошенят в Росії коливається від 7 до 10 тис. Рублів, в залежності від класу породи. дивіться всі фото британської короткошерстої кішки .

На перший погляд, може здатися, що розплідники - це приміщення з клітинами, в яких знаходяться тварини. Це зовсім не так. Котячий розплідник - це звичайні будинок або квартира, де кішки і котенята живуть разом зі своїм господарями.

Котячий розплідник - це звичайні будинок або квартира, де кішки і котенята живуть разом зі своїм господарями

Краще, якщо у господаря розплідника є освіту фелинологи, яке дозволяє йому добре розбиратися в особливостях породи. При виборі розплідника можна керуватися інформацією з сайту, там же є можливість почитати відгуки про роботу розплідника і подивитися фотографії кошенят.

У хороших закладах ведеться планомірна робота щодо поліпшення породи, господарі намагаються, щоб в кожному новому посліді кошенята були краще за своїми якостями, ніж їхні батьки.

Розплідники породи «британська короткошерста» реєструються фелинологическими об'єднаннями, тому купити в них не породистих кошенят практично неможливо. При покупці потрібно обов'язково перевірити документи, що підтверджують офіційну роботу закладу на території країни.

Котів, виведених в розпліднику, обов'язково показують на виставках, де експерти дають їм відповідні оцінки і допускають їх до розведення.

Com/watch?