- Історія породи
- Кошенята хайленд-страйт
- Зовнішній вигляд
- Габарити і тривалість життя
- Характер і поведінка
- Догляд за вихованцем
- Цікаві факти про котів (відео)
Кішки хайленд страйт - представники шотландської "династії", яка удосконалювалася довгі роки. Порода з красивою пухнастою шерсткою має свою історію, і з плином часу постійно вдосконалюється. Сьогодні шотландська кішка - втілення ніжності, м'якості і небувалої краси. Є заводчики, які вважають довгошерстих шотландців ідеалами.
Кішки хайленд - представники шотландської "династії", яка удосконалювалася довгі роки
Історія породи
У більшості представників цієї породи прямі вуха, тоді як в минулі часи цінувалися кошенята зі злегка вигнутими раковинами. Поступово люди стали придивлятися до Хайленд, і в підсумку краса кошенят цієї породи була оцінена по достоїнству, їх стали розводити все частіше.
Висловухий шотландський кіт був затребуваний практично завжди, а перші згадки про Хайленд датуються 18-м століттям. Порода має своїх предків: це кішки, що жили в горах Шотландії. Можна вважати, що саме Шотландія подарувала світові цих чарівних кошенят.
Попередники посприяли тому, що шотландська прямоухая довгошерста кішка стала мати незвичайне забарвлення і настільки привабливу шерсть. В кінці 19-го століття люди стали придивлятися до гірських кішкам, які згодом взяли безпосередню участь у розвитку породи шотландців .
Становлення хайлендов проходило в кілька етапів. Котозаводчікі проробляли колосальну роботу для того, щоб отримати унікальну породу. Шотландських кішок часто схрещували з котами-британцями і персами. Всі вони вплинули на породні характеристики хайлендов. У 1961 році порода хайленд-страйт сформувалася остаточно: її побачила не тільки Шотландія, але і весь світ.
Сучасний представник хайлендов може мати дуже незвичайне забарвлення, наприклад димчасту або плямисту зі змішанням світло-коричневих і жовтих відтінків. Ця порода часто демонструється на виставках і вважається рідкісною.
Порода кішок хайленд має свою історію, її представники відрізняються м'яким поступливим характером
Кошенята хайленд-страйт
Кошенята, які тільки з'явилися на світло, нічим не відрізняються від звичайних. Дивлячись на 1-місячне кошеня, неможливо передбачити, до якого різновиду хайлендов він буде належати. Варто уважно поспостерігати за розвитком тваринного. У деяких котів формуються прямостоячі вуха. Однак серед 20-30 особин може зустрітися і висловухий кошеня, у якого на вухах будуть відмінні "загини".
Якщо потрібен довгошерсте вихованець з загнутими вушками, треба брати кошеня у віці 3-4 місяців. Буває так, що спочатку у малюка формуються загнуті вуха, а через деякий час вони випрямляються. Якщо кошеняті тільки виповнилося 1,5 місяці, форма його вух може змінюватися 2 рази. У деяких тварин спостерігаються остаточно сформувалися вигини вух, як у фолдов.
Перш ніж взяти породистого кошеняти, слід вивчити його родовід. Важливо визначитися з тим, які вуха повинні бути у вихованця: прямі або загнуті. Слід дізнатися і про здоров'я тварини. У заводчика можна вимагати сертифікат: цей документ підтвердить порідну приналежність.
Зовнішній вигляд
Для породи хайленд страйт встановлені свої стандарти. Голова у кішки відносно велика, округла, щоки опуклі - саме вони прикрашають мордочку з великими очима і широким носиком, роблять її більш миловидної. Шия у цієї породи коротка, підборіддя чітко окреслений. Тіло у кішки округле від природи. Тварина не слід перегодовувати, по своїй комплекції воно і так досить жирне.
Порода хайленд відрізняється розвиненою мускулатурою. Чоловічі особини, як правило, більші за жіночих. Незалежно від статі тварина швидко пересувається, віддає перевагу активний спосіб життя.
Вуха у хайлендов невеликі, акуратні. Більшість кошенят має прямостоячі з загостреними краями. Усередині вух можна побачити пишні щіточки: це ще одна відмінна риса.
Хвіст у представників цієї породи може бути довгим або середнім, але обов'язково дуже рухливим.
Тварина виляє кінчиком хвоста, якщо воно зацікавлене чим-небудь (наприклад, їжею).
Кішки і коти відрізняються великими пропорційними лапами. Пальці у них щільно прилягають один до одного.
Шерсть - важливе і основна перевага кішки. Хоча порода і відноситься до категорії довгошерстих, її представники мають середню по довжині шерсть, зате дуже густу і приємну на дотик. У деяких тварин є навіть густий підшерсток. Перевага породи полягає і в тому, що шубка не формується в ковтуни і вихованців легко розчісувати.
Забарвлення шерсті може бути різноманітною. Найчастіше можна побачити білих, димчасто-блакитних, кремових кішок. Неймовірно красиві двоколірні і триколірні вихованці. Цікаво зауважити, що колір очей у кішок і котів відповідає забарвленню шерсті. Тварини чоловічої статі відрізняються по забарвленню. Шерсть у них може бути чорної, білої, димчасто-блакитний, шоколадною.
Габарити і тривалість життя
Середня вага кішки - 5 кг, вага відгодованих особин може досягати 6,5 кг. Приблизний зростання тваринного - 29 см.
Вага тварини чоловічої статі - 6-7 кг, максимальна вага - 9 кг. Середній зріст дорослої кота - 30 см, максимальний - 32 см.
Коти живуть не так довго, в середньому 16 років, а кішки - 15 років. Але якщо тварина буде мати міцне здоров'я, воно зможе прожити і всі 20.
Характер і поведінка
Ці тварини відрізняються лагідною вдачею, проте не слід випробовувати їх нерви. Кожен вихованець породи хайленд має індивідуальні риси характеру, що відрізняють його від інших.
Коти ладнають з дорослими і дітьми. Але якщо в будинку проживає дитина молодше 5 років, варто відмовитися від Хайленда. Малюк в силу своєї активності може залучити тварина в гру і в процесі травмувати його. Хайленд прекрасно уживається зі спокійними людьми. Тварина чітко підлаштовується під атмосферу в домі.
Якщо домочадці добре ладнають один з одним, виявляючи турботу і підтримку, вихованець буде вести себе спокійно. Він буквально вбере приємну енергетику.
Кішки хайленд добродушні, товариські. Вони люблять своїх господарів, але не нав'язуються їм. Шотландці відрізняються своєю витримкою. Щоб кішки добре себе почували, їх потрібно гладити, своєчасно годувати.
Шотландська довгошерста кішка ніколи не була агресивною, але варто пам'ятати, що будь-яка кішка злопам'ятна. Якщо хоча б раз образити вихованця, він затаїть образу і проявить не найкращі якості. Домашні тварини кусаються, рвуть речі, якщо господар нешанобливо до них відноситься. У вихованні будь-якого кошеня (довгошерстого або короткошерстного) потрібно проявляти витримку і, звичайно, милосердя.
Догляд за вихованцем
Представники цієї породи мають міцне здоров'я. Але більшість заводчиків підкреслює, що Хайленд - ніжні створіння. Коти і кішки не вимагають особливо складного догляду. Потрібно своєчасно проводити вакцинацію, обробляти шерсть протипаразитні засобами (з дозволу ветеринара), проводити профілактику глистів, кліщів, бліх.
При підозрі на будь-яку хворобу слід показати кота ветеринара. Вихованець повинен повноцінно харчуватися. Якщо розвивається дефіцит мікроелементів, тварина захворює на рахіт. Кішка повинна споживати якісну їжу. У раціон повинні бути включені продукти з кальцієм.
Догляд за довгошерстими кішками простий. Досить обзавестися міні-щіточкою і прочісувати шерсть кілька разів в день. Коли тварина позбавляється від непотрібної йому вовни, шкіра починає краще дихати, таким чином поліпшується кровообіг. Перевага довгошерстих шотландців в тому, вони линяють не рясна, а деякі з них не линяють зовсім. У період линьки можна використовувати щітку-пуходерка: вона дозволить позбутися від більшої кількості відмерлої шерсті.
Кішку не можна купати часто: досить 4 раз на рік. У процесі купання використовуються спеціальні шампуні і пом'якшувальні шерсть.
Важливо пам'ятати про те, що домашній вихованець - дуже крихке, чутливе створення. Якщо для миття застосувати звичайний шампунь, може виникнути алергія, позбутися від якої буде непросто.
Цікаві факти про котів (відео)
https://www.youtube.com/watch?v=QZLJSkoHjzY
Важливо враховувати те, що від харчування залежить здоров'я тварини. Звична для людей їжа може викликати розлад шлунка у довгошерстого кота. Можна давати корм для породистих кішок або натуральне м'ясо у відвареному вигляді. Якщо заводчик не бажає годувати тварину сухим кормом, потрібно проконсультуватися з ветеринаром щодо того, які продукти включити в раціон.
Будь-кіт вимагає до себе уваги. Якщо залишити улюбленця на самоті днів на 5-6, він буде метушитися, нервувати. Тому, якщо господар збирається у відрядження або на відпочинок, потрібно попросити знайомих доглянути за котом. Важливо стежити не тільки за фізичним, а й за психічним здоров'ям тварини!
Com/watch?