Якщо потуги у вашої кішки закінчилися, і її живіт став щільним і роздутим, це означає, що припинилися пологи. Ще якийсь час можуть бути помітні несильні сутички і температура. Постарайтеся, щоб після пологів, кішку ніхто не турбував.
Догляд за народила кішкою
Як правило, народила кішка не бажає залишати своє місце протягом декількох днів. Тому постарайтеся зробити так, щоб її перебування там було якомога комфортним. Посуньте ближче до котячого місця воду і миску з їжею. Поміняйте після пологів її підстилку на свіжу і чисту. Простежте також, щоб вона була, по можливості, з гладкого матеріалу. Інакше новоспечені кошенята будуть хапатися за неї своїми кігтиками.
Зверніть увагу, чи їла кішка послід в ході пологів. Якщо так, то кішка скоріше за все деякий час буде відмовлятися від прийому їжі. І можливо у неї через це буде пронос. В такому випадку пропонуйте їй частіше воду, а не їду. Давати молоко породіллі не варто. Уникайте в ці дні гостей. Їх візит може змусити новоспечену кішку-мати понервувати.
Постарайтеся зробити так, щоб ваша кішка після пологів вживала достатню кількість рідини. Обов'язково вкажіть в її раціон вітаміни: фосфати, риб'ячий жир, а також кальцій. Близько 10 години, після того, як буде відібрано останній кошеня, рідина кішці давати не слід.
Якщо під час вагітності або вже після пологів у кішки нестача кальцію, то можуть початися судоми. Обов'язково викличте ветеринара, якщо судоми тривають кілька годин. В цей час можете дати кішці солодку воду або глюкозу.
Догляд за новонародженими кошенятами
За раз кішка може народити до 10 кошенят. Якщо кількість малюків велике, то постарайтеся допомогти мамі-кішці в догляді за ними. Народились кошенята - сліпі. Вони можуть знайти сосок тільки завдяки своєму нюху. Якщо джерело їжі не знайдений, кошенята починають пищати. Створюючи затишок і комфорт мамі-кішці, подбайте і про відповідний висвітленні в кімнаті з малюками і годувальницею. Ідеальний варіант для них - це напівтемрява. Якщо світло буде занадто яскравим, то у кошенят може почати розвиватися катаракта.
Приблизно через пару тижнів у малюків стануть відкриватися очі, але їх зір ще буде слабким. Трохи пізніше вони зможуть бачити повноцінно. Якщо через 20 днів після народження кошенята ще не бачать, змочуйте їх оченята ватним тампоном, змоченим в заварці. Через кілька днів уже повинен бути помітний ефект від цих процедур. Якщо результату немає, то слід звернутися до ветеринара. Можливо, лікар порадить прооперувати кошеня. У цьому випадку не варто турбуватися - ця операція абсолютно нескладна.
Хіба можна замінити дитині маму? Звичайно, ні. Але якщо раптом обставини так складуться, що вам доведеться замінювати маму-кішку, не переживайте - у вас обов'язково все вийде! Більш докладно про догляд за новонародженими кошенятами читайте ТУТ
Догляд за кішкою та кошенятами після пологів
оцінити статтю
Вам сподобалася стаття? Поставте зірочки ⭐⭐⭐⭐⭐ і поділися з друзями в соціальних мережах 💖! Нехай щасливих людей і кішок буде більше 🐱🐱🐱!
Хіба можна замінити дитині маму?