- Як виглядає
- Історія породи
- Опис фізичних параметрів
- забарвлення
- Вага та розмір
- Догляд та годування
- Про характер
- Догляд за шерстю і вухами
- Про харчування
- можливі хвороби
- Розведення
- З ким зводити
- в'язка
- Особливості вагітності і пологів
- Як краще назвати
- Відмінності від шотландської вислоухой кішки
- Питання та відповіді
Ще невизнана, але вже досить популярна британська висловуха кішка змогла підкорити серця багатьох людей. Історія породи - справжня казка про Попелюшку, якій тільки належить знайти своє щастя.
Як виглядає
Британські висловухі кішки - справжні красуні, які отримали у спадок від своїх далеких родичів тільки краще. Вихованці нагадують плюшеві іграшки.
Фото: британські висловухі змогли успадкувати від своїх предків лише найкращі риси
Можна виділити наступні ознаки:
- тіло тварин міцне і мускулисте, але відчуття ваговитості не створюється: кішечки дуже гнучкі і граціозні;
- лапи, щодо тіла, короткі, створюється оманливе враження, що кішечка злегка Косолапа;
- хвіст рівний від заснування до кінця, товстий і пухнастий, кінчик закруглений;
- мордочка круглої форми, досить велика;
- вилиці не є видимим, здається, що щічки пухкенькі;
- вуха круглі, сильно загнуті вперед, практично притиснуті до голови;
- очі круглі, великі, посаджені неглибоко і дуже близько, на відстані 3-4 см один від одного, погляд уважний і розумний; розрізняють можливі кольори (мідний, золотий, темно-жовтий, салатовий, жовто-зелений, вохристий, зелений, дуже рідко блакитний); відзначені випадки, коли у кішок очі були різного кольору.
Історія породи
Перші згадки про шотландських висловухих кішок з'явилися на початку 19 століття. Саме тоді люди звернули увагу на тварин з цікавими вухами, які не стирчали, як у багатьох представників котячого світу, а практично щільно прилягали до голови.
Фото: британські висловухі з'явилися зовсім недавно, в кінці XX століття
Вважалося, що такого кота, що пізніше став засновником породи, привезли з далекого Китаю, але письмових підтверджень не було. Зате достеменно відома історія про кішку шотландця-пастуха, у якій була незвичайна форма вушок.
Саме від кошенят цієї красуні в 1961 році родина Россі вивела потомство, що стало родоначальниками шотландських висловухих.
У Росії ці тварини з'явилися в самому кінці 20 століття. Тоді пухнастих шотландців в світі було вкрай мало. Довелося піти на змішання з британськими родичами.
Одні малюки були точною копією шотландців, в інших майже дізнавалася британська короткошерста. Кішка висловуха від народження мала той же колір очей, якість хутра і деякі звички англійських предків.
Багато аматорські розплідники із задоволенням взялися за розведення прекрасної тварини. Так і з'явилася порода британська висловуха, до сих пір не має офіційного статусу.
Зараз багато розплідників, що займаються розведенням тварин наполягають на визнанні незвичайних кішок міжнародними організаціями.
Можливо, незабаром фелинологи і приймуть таке рішення, але поки тварин цієї породи прийнято вважати шотландськими капловухими.
Опис фізичних параметрів
Британські висловухі - дуже красиві і сильні тварини. Від своїх англійських родичів вони успадкували міцне тіло, а від шотландських - чудові вушка і витончені риси мордочки.
забарвлення
Шерсть кішок цієї породи заслуговує на особливу увагу: шовковиста і м'яка, з щільним підшерстям, вона відрізняється різноманітністю відтінків, може бути однотонною або поєднувати два і навіть три кольори.
Фото: британська короткошерста забарвлення шоколадний моноколор
Серед можливих однотонних забарвлень розрізняють наступні:
- блакитно-сірий (цей тон є найпоширенішим, класичним для кішок цієї породи);
- темно-попелястий;
- лілово-сріблястий;
- блакитний;
- сріблястий;
- білий;
- бежево-персиковий;
- вогненно-рудий.
Фото: рідкісний черепаховий забарвлення британської короткошерстої
Особливістю забарвлення британських висловухих кішок вважається можливість поєднання декількох кольорів в забарвленні.
Розрізняють можливі варіанти:
- таббі (виражений візерунок) - в забарвленні проступає темний, щодо основного кольору, малюнок або, навпаки, є світлі відмітини. Таке забарвлення зустрічається дуже рідко. Як правило, на лобі таких кішечок є «М», а лапки, спинка і боки розфарбовані смугами і плямами; іноді таке забарвлення тваринного називають тигровим;
- димчастий - волоски шерсті тварин як би поділені навпіл: верхня частина має більш світлий, попелястий або сріблястий, відтінок;
- черепаховий - відтінок, який найчастіше буває у кішечок, передбачає поєднання декількох (іноді більше трьох) квітів; тварина може мати окремі вкраплення (наприклад, руді і білі на чорному або сірому основному тлі);
- колорного окрас-інакше його називають сіамським: тварини мають світлий корпус і темніші пойнти;
- біколор - поєднання світлого тону (білого або персиково-бежевого) і більш темними (всі відтінки сірого, шоколадним, чорним).
Вага та розмір
Британських висловухих кішок можна віднести до тварин середнього розміру. Незважаючи на те, що через свою щільною шубки вони виглядають дещо важкувато, вага дорослого котика не більше 8 кг. При цьому самці бувають трохи важче кішечок, середня вага яких - 5-6 кг.
Фото: британські висловухі - кішки середнього розміру з щільним тілом
Котики цієї породи з роками стають спокійними, вважають за краще полежати довше в затишному місці і поспостерігати за тим, що відбувається навколо.
Такий спосіб життя може позначитися і на вазі тварини. Відзначено випадки, коли кішки набирали більше 10 кг, що вкрай небезпечно для здоров'я тварин.
Догляд та годування
Британські висловухі кішки легко можуть переносити будь-які погодні умови, не дивлячись на щільний підшерсток, який вони мають.
Кішки люблять простір, тому комфортно почувають себе вихованці в приміщеннях, де можна вдосталь побігати. Краще утримувати їх в заміських будинках, особливо там, де є власний двір.
Британські висловухі дуже цікаві кішки: вони будуть ретельно обстежити свої володіння. Тут же вони зможуть реалізувати свій природний мисливський інстинкт.
Про характер
Багато заводчики цих кішок говорять про вразливому характері тварин: вони можуть образитися на осуд, особливо якщо було сказано підвищеним тоном, забитися в кут і довго, заспокоюючи себе, вилизуватися.
Зате, відчувши розташування господаря, кішечки будуть крутитися навколо, демонструючи свою красу і відчайдушно мугикаючи.
Фото: британські висловухі мають дуже спокійним і добрим характером
Британські висловухі дуже розумні. Досить показати, де їх місце, і вони навряд чи будуть залишати неприємні сюрпризи в інших кутках. Маленькому кошеняті потрібно відразу сказати, що не можна залазити на стіл, кататися на шторах, і він ніколи не стане цього робити.
Догляд за шерстю і вухами
Стан вовни вихованця може розповісти багато. Свої проблеми британські висловухі «зализують»: якщо кішечку щось турбує, вона починає активно облизуватися. Причин може бути багато.
Наприклад, ревнощі по відношенню до іншого вихованця або іншому члену сім'ї, брак уваги, образа за покарання. Якщо ви бачите, що кішка долізала себе до лисин, терміново з'ясуйте причини її занепокоєння.
Фото: догляд за кішками цієї породи нескладний
Недоглянута шерсть і її тьмяний колір може говорити і про погане самопочуття тварини. Як правило, кішки цієї породи дуже уважні до своєї зовнішності, тому проблеми з шубкою точно підкажуть вам, що турбує вихованця щось інше.
Навіть якщо все в порядку, необхідно періодично, раз в тиждень, розчісувати улюбленця. Британська висловуха - кішка пухнаста. При відсутності догляду щільний підшерсток збивається в ковтуни.
Також, вилизуючи самостійно, кішки ковтають багато вовни, яка має властивість накопичуватися в шлунку. Прибирайте щіткою з жорсткою щетиною непотрібні волоски, особливо в момент линьки.
Купати тварину абсолютно не обов'язково: вони досить охайні. Ця процедура необхідна тільки в тому випадку, якщо кішечка принесе в своїй шерсті комах.
За вушками британських висловухих необхідний ретельний догляд, так як в них з часом накопичується пил і сірка. Чищення необхідно проводити мінімум двічі на місяць.
Для процедури потрібно взяти ватний тампон або тканину, змочену теплою водою, відваром лікарських трав або спеціальною рідиною. Акуратно вигніть вушко і протріть його.
Про харчування
Кішки цієї породи кілька ненажерливі, тому при годуванні давайте їм стільки їжі, скільки належить нормою - не більше 5-7% від маси тіла.
Зверніть увагу, що британські висловухі можуть приховувати їжу «про запас», а потім доїдати. Несвіжа їжа може привести до розладу кишечника, а іноді і до отруєння, тому припиняйте спроби вихованця поцупити шматочок.
Крім того, вони схильні до переїдання, що може вилитися в надлишкову вагу, небезпечний для здоров'я.
Фото: британські висловухі - відомі любителі добре поїсти
У харчуванні британські висловухі дуже невибагливі: можуть їсти як готові корми, так і природну їжу. Важливо дотримуватися режиму, періодично додавати вихованцеві необхідні вітаміни.
Не рекомендується давати їжу зі свого стола: приправи, спеції і сіль можуть порушити обмінні процеси, і кішечка буде хворіти. Не дають їм зернові молочні каші і борошняні вироби.
Ціна російської блакитної кішки вказана в статті: де купити російську блакитну кішку .
Про те, як розмножуються блохи в кішок, читайте тут .
можливі хвороби
При створенні породи важливо знизити ризик розвитку захворювань і відхилень. Британські висловухі від предків з Шотландії та Англії отримали схильність до деяких проблем зі здоров'ям.
Фото: кішки цієї породи схильні до деяких захворювань
У багатьох отриманих в результаті схрещування кошенят спостерігаються відхилення у розвитку хребта:
- слабкі, тендітні хребці;
- тонкі або стерті міжхребцеві диски;
- зрощені хребці.
Опорно-рухова система іноді також має дефекти:
- занадто короткі кістки лапок і хвостика;
- зчленування кісточок сильно потовщені;
- різні захворювання суглобів.
Якщо розводити британських висловухих кішок без дотримання певних правил селекції, то отримане потомство може виявитися глухим.
Фелинологи радять зводити британських короткошерстих зі скоттиш-фолд, а не двох британських висловухих. Так ви отримаєте більш здорових кошенят, хоч і деякі будуть з прямими вушками.
Уникнути багатьох захворювань можна за допомогою профілактичних занять. Спеціальна зарядка для хребта не допустить розвитку багатьох хвороб опорно-рухової системи:
- розвинути хребет і м'язи спини можливо, піднімаючи улюбленця за передні лапки (подібне тренування не дає кісточках зростатися і формуватися неправильно);
- варто придбати улюбленцю високий будиночок або облаштувати багатоповерхові полички, за якими тварина зможе дертися: так ви розвинете м'язи котика і не допустите дистрофії кісток;
- виводите британську вислоухую на прогулянки;
- обов'язково стежте, щоб вихованець отримував певну норму вітамінів і корисних речовин, які необхідні для повноцінного розвитку кісток і суглобів.
Всі господарі британських короткошерстих одноголосно підтвердять, що ці кішки - найкращі і добрі вихованці. Вони чудово вписуються в будь-які умови. Британські короткошерсті підходять як одиноким людям, так і сім'ї з дітьми.
Догляд за цими прекрасними кішками з аристократичним зовнішністю зовсім незатруднітелен і вимагає від людини мінімум часу, витрат і зусиль.
Розведення
Британські висловухі поки не мають певних стандартів розведення, так як порода не отримала офіційного визнання. Всі поради з розведення вважаються лише рекомендацією фелинологов-любителів.
З ким зводити
На сьогоднішній день порода все ще нестабільна. Рекомендується зміцнювати здоров'я кішок і урізноманітнити генофонд шляхом схрещування британських короткошерстих і британських висловухих.
Фото: британських висловухих рекомендують зводити або з британськими Прямоухий, або зі скоттиш-страйт
Не всі кошенята будуть з загнутими вушками, але вони сформуються без будь-яких відхилень. Можна також зводити британських висловухих зі скоттиш-страйт.
Тільки в таких парах народжуються здорові малюки. Фелинологи настійно не рекомендують зводити двох британських висловухих: потомство часто з'являється на світ недорозвиненими і хворими.
в'язка
Статевої зрілості котики цієї породи досягають до семи-дев'яти місяців. Однак здійснювати в'язку потрібно після того, як тварина досягне однорічного віку. В іншому випадку, і сама тварина може отримати травми, і малюки швидше за все народяться мертвими.
Фото: в'язку кішок цієї породи можна здійснювати тільки з однорічного віку вихованця
Для в'язки можна підібрати будь-якого відповідного породистого котика (або кішку). Потім парочку залишають на кілька днів разом.
Не варто хвилюватися, якщо в першу в'язку молода кішечка не змогла завагітніти. Це абсолютно нормально! Не лякайтеся і не везіть тварина на прийом до ветеринара.
Особливості вагітності і пологів
Вагітність британських висловухих триває 9 тижнів і протікає приблизно так само, як у шотландських родичів. Перші дні кішечка знаходиться в умиротвореному стані, у тварини значно збільшується апетит.
Фото: вагітність британських висловухих триває близько 9 тижнів
Перші ознаки вагітності виявляються на другому тижні: соски стають темнішими і набухають. До п'ятої тижня округляється животик, і можна навіть помітити рух малюків. Перед пологами обов'язково приготуйте майбутній мамі будиночок-притулок!
Як краще назвати
Іноді буває важко вибрати відповідне вашому вихованцеві ім'я. Кличка може відображати як особливості зовнішності, характеру, так і походження.
Фото: підкресліть індивідуальність свого вихованця цікавим ім'ям
Британським висловухих кішками, чиї очі нагадують блискучі самоцвіти, підійдуть імена, пов'язані з назвами дорогоцінних каменів:
- Бурштин;
- цитрин;
- Яхонт;
- Рубін;
- Топаз;
- гранат;
- Корал;
- яшма;
- Агат.
Підкресліть благородне походження свого вихованця, вибравши «царські» імена:
- султан;
- принцеса;
- князь;
- барон;
- маркіз;
- цар;
- Цезар.
Можна назвати улюбленця з якої-небудь помітної рисі характеру або деталі зовнішності:
- Лапа;
- Муся;
- Гуля;
- Димок (Серпанок);
- місяць;
- Грей;
- Брітні;
- куля;
- миру;
- Буян
- Беста;
- Грім.
Відмінності від шотландської вислоухой кішки
Прагнення виділити в окрему породу британських висловухих кішок грунтується на деяких відмінностях цих тварин від шотландських висловухих:
- вираз мордочки британських висловухих більш серйозне і навіть гордовите, коли шотландці виглядають милими «плюшевими ведмедиками»;
- вважається, що лапки британців коротше і товще, з цієї причини вони виглядають більш приосадкуватими, кремезними;
- у шотландців хвіст дещо коротший, ніж у британських висловухих, чи не здається масивним;
- стандарти породи шотландської вислоухой не визнають в забарвленнях шоколадного відтінку, лавандового, пойнтового або комбінаторних з'єднань цих квітів з білим; для британської вислоухой такі поєднання можливі.
Фото: зовні британські висловухі - майже точна копія британських короткошерстих
Оскільки довгий час шотландські висловухі і британські висловухі вважалися однією породою, а виділення останніх в самостійну ще стоїть під питанням, відповідно, і не існує ще чітко вироблених стандартів, відмінності досить умовні, але вони є, і це є підставою для прагнення зареєструвати породу британських висловухих кішок.
Питання та відповіді
Скільки ходять вагітні кішки британські висловухі
Вагітність кішок породи британська висловуха триває дев'ять тижнів. Тваринам в цей час необхідний спокій і підтримка. Постарайтеся забезпечити вихованцеві і достатню норму вітамінів, щоб зміцнити організм мами-кішки і її малюків.
Чому не гуляє британська висловуха кішка
Тічка у кішок - процес індивідуальний. Як правило, він триває приблизно два тижні з паузою до півроку.
Якщо кішка довго не гуляє, то це може бути викликано рядом причин:
- гормональний збій;
- критичний нестача вітамінів (особливо E);
- недорозвинені яєчники;
- тиха тічка (кішка веде себе дуже спокійно).
Обов'язково зводите вихованку до ветеринара, щоб виявити причину відсутності тічки.
Що робити, якщо кішка дуже сильно линяє
Британські висловухі хоч відносяться до короткошерстних кішок, часом дуже сильно линяють. Влітку їх густий підшерсток помітно рідшає.
Однак в деяких випадках надмірно рясна линька може бути викликана:
- нестачею вітамінів (A, E) в їжі;
- гормональними збоями в системах надниркових, статевих або щитовидних залоз;
- хворобами епітелію (паразити, алергія, грибок і т.д.);
- надмірним стресом.
Якщо шерсть у котика випадає клаптями, зверніться до ветеринара, який поставить діагноз і дасть поради щодо усунення певної проблеми.
Однак варто знати, що британські висловухі линяють майже цілий рік. Постійне випадання вовни - лише ознака породи.
Скільки живуть британські висловухі кішки
Висловухі красуні відомі своїм довгожительством. В середньому ці кішки живуть 10-14 років, а при хорошому догляді досягають і двадцятирічного віку. Вони від природи наділені прекрасним імунітетом, здатним відображати багато хвороб.
Якщо приділяти здоров'ю вихованця достатньо уваги і забезпечувати його необхідними вітамінами, то ваш улюбленець буде радувати вас довгі роки.
Зараз британські висловухі відносяться до скоттиш-фолд, проте багато заводчики сподіваються вивести цих прекрасних тварин в окрему породу. Можливо, цим попелюшкам котячого світу ще належить підкорити серця людей.
Про догляд за російської блакитний кішкою розповідається в статті: кішка російська блакитна .
Як доглядати за шерстю пухнастою кішки, дивіться на сторінці .
Про гіпоалергенні породи кішок для людей з алергією дізнайтеся з цієї інформації .