Британська короткошерста кішка фото, британська кішка розвиток породи кішок, стандарт, історія породи, окрас, блакитні британці, розплідник, популяція британців, форма голови, фото, породи кішок фотографія британська короткошерста кішка

Британські короткошерсті кішки . Більшість кішок, що з'явилися на перших московських виставках під назвою "британські кішки", мали до берегів Альбіону вельми опосередковане відношення. Аристократичним англійським походженням вони не блищали, і хіба що зовні більш-менш відповідали стандартному опису породи. Британські короткошерсті кішки

Британська короткошерста кішка: шляхи розвитку та прогресу


Британська короткошерста кішка

Aseltika Safary (BRI g 03). розплідник " Kitty Plush "

У розведенні вони зарекомендували себе не кращим чином, тому і особливого сліду в російській фелінології не залишили. Слідом за цими доморощеними "британцями" на виставках стали з'являтися і більш цікаві тварини. Частина з них була імпортована (переважно з Чехо-Словаччини, рідше з Німеччини), а частина представляла результат складного схрещування європейських, персидських і нововвезенних британських кішок. До речі, родоводи чеських "британців" теж не відрізнялися бездоганністю. Однак російська популяція британських кішок почала своє становлення саме з цих тварин.

Як же сталося, що аборигенна, природна англійська порода прийшла до нас в країну в таких немислимих помісях?

Як в континентальну Європу, так і в Британії перші кішки потрапили з Єгипту, Малої Азії, Греції. Не випадково ще в XII столітті кішок мармурового забарвлення, нині найпоширенішого в Англії, назвали "кіпрськими". Кішки, які прийшли з континенту, досить довгий час, протягом декількох століть, істотно не різнилися між собою. Відомо, втім, екологічне правило, згідно з яким тварини одного і того ж виду на островах більші і масивніші, ніж на континенті. Але якщо це правило і "працювало" в домашніх кішок Англії, то, як при всякому природному процесі, відмінності між "європейцями" і "британцями" накопичувалися повільно.

На самому початку фелінологічного руху заводчики не помічали принципової різниці між британцями і європейцями. На виставках ці кішки проходили під назвою "короткошерсті" - без подальшого визначення. При цьому такі короткошерсті "іноземці" вже гордо іменувалися за назвами порід: абиссинская , Сіамська, корат ... Заводчики Європи і Англії обмінювалися і племінними тваринами: коли після бомбардувань Лондона під час другої світової війни в Англії не залишилося якісних сріблясто-мармурових котів, їх довелося виписати з Франції.

Заводчики Європи і Англії обмінювалися і племінними тваринами: коли після бомбардувань Лондона під час другої світової війни в Англії не залишилося якісних сріблясто-мармурових котів, їх довелося виписати з Франції

Британська короткошерста кішка: шляхи розвитку та прогресу


Британський короткошерстий кошеня

з розплідника " Сомерсет "
Забарвлення черепаховий сріблястий затушований

Приблизно в тридцяті роки XX століття англійці почали масовий цільової відбір серед своїх вихованців, спрямований, перш за все, на укрупнення і обважнює кістяка, формування опуклого черепа, округленої недовгої морди з масивними щоками і широким носом. Є відомості про те, що цей відбір супроводжувався незначним, але важливим для закріплення масивного, кремезної типу підлило крові деяких довгошерстих "перських", європейських, і, головним чином, французьких блакитних (картезіанських) кішок. Довгий шлях розведення привів до встановлення кремезної, круглоголових, товстощокими кішки, дуже затишного і разом з тим серйозного вигляду: майже сучасного "британця". Стандарт породи британська короткошерста кішка був визнаний FIFe тільки в 1980 році, зрозуміло, значно пізніше, ніж в Англійському фелінологічна суспільстві - GCCF.

Отже, можна помітити, що шлях, пройдений в прискореному темпі російськими любителями британських кішок , Був в значній мірі не є оригінальним. Придбати висококласних тварин не представлялося можливим, а отримати їх дуже хотілося. До речі, судді більшості європейських країн до нашого британському поголів'ю (точніше, "російсько-британському коктейлю") ставилися дуже доброзичливо і відгукувалися про племінних представників породи з великою теплотою. Доказ цього - і титули, і спеціальні призи, і номінація на "Best-in-Show", причому все це - незважаючи на ряд різночитань в стандартах міжнародних об'єднань фелинологов. В останні роки в Росії було ввезено багато виробників найвищого класу з провідних розплідників Голландії, Бельгії і самої Великобританії. Проте, вихідна популяція продовжує справно поставляти матеріал для поліпшення і вдосконалення. Найбільш близька до британської кішці континентальна порода - картезіанська кішка (інакше - шартрез ) І заокеанська американська короткошерста кішка . Якщо перша з них відома кілька століть і отримала статус породи по FIFe в 1966 році, брала участь у формуванні британців, то про другу цього ніяк не скажеш, незважаючи на зовнішню схожість. Американська кішка, як і британська, відрізняється масивністю, кремезний, невисокими потужними ногами і, на відміну від британця, трохи розтягнутим корпусом. Різко різняться вони за двома ознаками: мордочка "американця" квадратної форми, а у "британця" вона м'яко закруглена завдяки м'яким, пухким подушкам вибрисс. Правда, виявити цю відмінність через рясні щік, характерних для обох порід, не так-то легко. Виразно різниться і шерсть цих кішок. Згідно з американським стандартом, шерсть американських кішок коротка, щільна, тонкої і трохи жорсткою текстури, причому ступінь наявності підшерстя варіюється в залежності від пори року, чого ніяк не можна сказати про кращих представників англійських кровей.


Як же сталося, що аборигенна, природна англійська порода прийшла до нас в країну в таких немислимих помісях?