Як правильно купати британську кішку: Кішки: Портал про домашніх тварин

Наскільки господар кішки піклується про неї, можна визначити, глянувши на шерсть вихованця Наскільки господар кішки піклується про неї, можна визначити, глянувши на шерсть вихованця. При підвищеній увазі й турботі з боку господаря, у його вихованця завжди блискуча, чиста і шовковиста шерсть. А якщо вихованець виглядає відмінно, то і у його власника завжди буде відмінний настрій.

Показником відсутності уваги є скуйовджена, бліда і засалена шерсть. Вихованець втрачає свою привабливість внаслідок нестачі вітамінів, незбалансованого харчування, а також при окремих захворюваннях. На зовнішній вигляд тварини також впливають і такі фактори, як: неактивний спосіб життя, підвищена вологість в приміщенні, неправильне і незбалансоване харчування. Якщо шкіра стала сухою, то необхідно перевірити, чи є на організмі кліщі і блохи. Ті представники котячих, які знаходяться на волі, мають сезонну линьку. Домашня ж кішка схильна до цілорічної линьки. Тому якщо її господар спостерігає цілорічне випадання волосків, то необхідно переглянути раціон вихованця. З нього випливає прибрати геркулес, сире м'ясо, молоко, сир, сир. Для домашнього вихованця потрібно запропонувати щадний раціон харчування: рис, відварене м'ясо, полівітаміни. Особливу увагу необхідно приділити купання. Не слід цього робити без необхідності.

Навіть якщо британська кішка не бере участі в виставках, вона потребує регулярного миття. Тварини зі світлою шерстю повинні митися частіше, ніж ті, чия шерсть має темне забарвлення. Светлоокрашенние вихованці повинні митися один раз на місяць. Решта породи можуть піддаватися миття один раз в 2-3 місяці.

Рідко, який вихованець дуже любить купання. Тому, перш ніж приступати до купання, необхідно ще раз зважити, наскільки необхідна ця процедура. Ймовірно, можливо обійтися і більш щадними процедурами з використанням вологої серветки, якою протирають окремі ділянки тіла або ж використовувати сухий шампунь. Перш ніж приступати до купання вихованця, необхідно заздалегідь підготувати наступні предмети: вологопоглинаючі рушники (2-3), фен (безшумний), шампунь для тварин, редкозубой гребінець, груммінг-пудра. Процес миття кішки зазвичай відбувається в раковині за допомогою душа. Щоб забезпечити противоскользящий ефект, необхідно застелити раковину спеціальної підстилкою. Для миття можна використовувати і таз, в якому заздалегідь набрано необхідну кількість води. Практика ж показує інший, більш оптимальний спосіб купання домашнього вихованця. Необхідно використовувати порожню ванну і душ. Вибратися з ванни їй набагато складніше, та й у власника менше шансів бути подряпаним і покусаних під час даної процедури.

Процедура миття виглядає наступним чином. Однією рукою кішку необхідно притримувати за плечі і змочити її шерсть. Потім на хвіст, груди, живіт, холку, спину наноситься спеціальний шампунь. Необхідно стежити, щоб під час купання вода не потрапила кішці в ніс і вуха. Якщо вона спокійна і дозволяє, то можна в вуха покласти ватні тампони, захистивши тим самим вуха від проникнення води. Намалювати необхідно всі частини тіла вихованця, включаючи лапи, хвіст і підборіддя, так як в цих месах накопичується більшу кількість бруду.

Мити тварина необхідно не один, а два рази. У першому випадку використовується шампунь, а в другому бальзам або шампунь відтінку. Якщо у ванні під час купання не виявилося котячого шампуню, то можна його замінити засобом для миття посуду. Якщо після першого митися немає необхідності в ретельному промиванні, то при другому намилюванні необхідно забезпечити наявність достатньої кількості води, щоб видалити всі залишки піни. Після ополіскування водою необхідно використовувати котячий ополіскувач або слабкий розчин оцту. Завдяки цьому тварина легше розчісувати. Британська кішка повинна бути добре обгорнута вологопоглинаючі рушником. Після цього вихованець повинен бути переміщений на стіл з підготовленим заздалегідь феном (він повинен бути вже включений). Наявність шуму допоможе їй адаптуватися швидше до нього і не боятися сушки. Не розкриваючи рушник, шерсть повинна бути витерта ретельно.

Такі процедури, як сушка і розчісування дуже схожі. І якщо британська кішка боїться їх, необхідно дотримуватися такої послідовності. Спочатку розчісують спинку, після чого переходять на комір. Якщо шерсть ще волога, то при її розчісуванні необхідно використовувати пудру, яка додає шовковистість. Крім цього, пудра нейтралізує зайву вологу. Не можна, щоб вихованець залишався вологим після купання, так як це може призвести до ризику виникнення простудних захворювань. У довгошерстих порід це може привести до утворення Колтунов. Через кілька годин після миття шерсть вихованця необхідно обробити кондиціонером з високим вмістом протеїну.