- Чим годувати британських кошенят?
- Скільки коштує британский котенок?
- Як назвати британського кошеня?
- Що потрібно купити для британського кошеня
- Годування британських кошенят
- Годування британського кошеня натуральною їжею
- Сухий корм для британських кошенят
- Виховання британського кошеня
- Вага кошенят в різному віці
- Правильне харчування
- догляд
- Вовна
- гігієна
- Тічка і особливості в'язки британських кішок
- Кастрація і стерилізація британців
З давніх-давен символом домашнього вогнища і затишку була кішка. раніше пухнасті створення були помічниками в побуті, ловили мишей. Зараз багато хто вважає кішку повноцінним членом сім'ї. Вибір великий: можна завести не тільки звичайного, але і породистого кошеняти . Особливою популярністю користуються британці.
Чим годувати британських кошенят?
Маленьких кошенят слід годувати 4-6 разів на день.
Ці тварини, що нагадують плюшевих ведмедиків, справжні аристократи. Можливо, на деякі звички впливає те, що виводити породу почали ще в кінці 19 століття в Англії. Британські кішки мають спокійний характер. Вони прекрасно уживаються з іншими тваринами. При цьому до людини не відчувають зайвої сентиментальності, не нав'язуються. Іноді їх називають кішками для бізнесмена. Це означає, що вони незалежні і спокійно переносять самотність. Для тих, хто не може постійно бувати вдома, такі тварини - просто знахідка. Незалежність британців не означає, що вони не люблять господаря і не сумують за нього. Ці тварини можуть бути дуже відданими.
Кошенята британської породи не вимагають складного догляду. Це пов'язано з особливостями будови тварин. Спочатку при селекції у британців закладений хороший генофонд. Тому їх кошенята володіють сильним імунітетом. За шерстю цих кішок легко доглядати. Вона дуже густа, з товстим підшерстям і нагадує плюш. Мити її потрібно тільки у випадках особливої необхідності. Кішки доглядають за своєю шерсткою самостійно. Вичісувати її часто також не слід.
Догляд за британськими кошенятами зводиться до правильного харчування, увазі, рухливим іграм і рідкісного розчісування.
Перед покупкою малюка варто продумати кілька моментів.
- Місце для туалету. Лоток краще вибирати без сітки. Британці люблять копати. Краї повинні бути закругленими, що не гострими. Подушечки маленького кошеняти ніжні і можуть поранитися об гострі краї.
- Миски для їжі. Їх повинно бути дві - для води і їжі. Краще вибирати такий матеріал, який можна кип'ятити. Посуд треба обробляти так для профілактики 2 рази на місяць.
- Перенесення. Вона знадобиться для походу до ветеринара. Можна вибрати будь-яку - пластикову кошик або матерчату сумку-переноску.
- Для британців краще вибрати гребінець з обертовими зубчиками, інша може пошкодити підшерстя.
- Іграшки можуть бути будь-якими. Головне, щоб вони були безпечні для кошеня і не злякали його.
- Краще заздалегідь придбати когтеточку. Вона може бути у вигляді стовпчиків. При цьому пристосування повинно бути стійким. Імпортні когтеточки просякнуті котячою м'ятою. Це привертає кішок, і вони швидше звикають до пристосування.
Скільки коштує британский котенок?
Вартість британських кошенят може бути різною. На неї впливає наявність родоводу, забарвлення, титули батьків. У розплідниках ціна складається зі статусу виробників, фізичних параметрів кошеня і витрат заводчика. Існує 3 класу кошенят. Найдорожчі (до 30 тис. Руб.) Мають відмінні показники. Вже з дитинства їм пророкують виставкову кар'єру. Домашніми вихованцями зазвичай стають кошенята Пет-класу. Їх вартість варіюється від 3 до 6 тис. Руб. Блакитні і фіолетові британці дешевше, ніж зеленоокі шиншили або блакитноокі колор-пойнти.
Як назвати британського кошеня?
Ім'я домашнього вихованця повністю залежить від Вашої фантазії. У ньому можуть бути літери «до» і «с». Наявність цих звуків допоможе британцеві швидше звикнути до свого імені. Загальновідомо, що кішки відгукуються на «киць-киць». Якщо Ви купуєте кошеня в розпліднику, то проблеми з ім'ям, швидше за все, не виникне. Перша буква клички повинна відповідати букві посліду. Звичайно, його можна буде підкоригувати.
Кошеня краще називати звучними, короткими іменами. Кажуть, що тварини краще відгукуються на клички, що закінчуються на «і».
Іноді, щоб придумати ім'я кошеняті, досить поспостерігати за ним. Характер тварини може допомогти в цій нелегкій виборі.
Насправді дорослі британські кішки не примхливі, але маленьке кошеня все ж потребує постійно гарному догляді. Адже по суті кошеня - це дитина, а діти завжди потребують уваги і турботи. Крім того, необхідно мати певні знання і речі перш ніж купити британского котенка . Що ж це за речі і для чого вони зараз ми детально розповімо.
Що потрібно купити для британського кошеня
- Миски - їх необхідно мінімум дві штуки, одна для їжі, друга для води. При цьому миски ставити постійно в одному місці, бажано в тихому (де немає руху), щоб кошеня міг спокійно поїсти.
- Туалетний лоток - дуже необхідний, оскільки тільки завдяки йому малюк матиме свій туалет і не буде гадити де попало. До речі, ми вже розповідали.
- Іграшки - потрібні кожній дитині, а британський кіт енок - звичайна дитина, люблячий ігри та іграшки. Якщо у малюка не буде своїх іграшок, йому не тільки буде нуднувато, але і в якості іграшок він може використовувати ваші речі. Якщо немає можливості купити - ми розповіли.
- Когтеточка - теж необхідний аксесуар, в разі відсутності якого кошеня може застосовувати свій природний інстинкт (точити кігті) до ваших меблів. Так що когтеточка обов'язкове.
- Будиночок або лежанка - адже кожен повинен мати своє місце для відпочинку і сну. Якщо у кошеняти не буде лежанки або будиночка, то він привчиться спати на ліжку, дивані і в інших місцях, що далеко не завжди доречно.
- Перенесення - знадобиться, наприклад, для візитів до ветеринара або для поїздки на вихідних на дачу (якщо вдома кошеняти не з ким буде залишити).
Британські кошенята догляд і виховання: у малюків з розплідника HESTICUS над будиночком є ціла майданчик з Когтеточку.
Годування британських кошенят
Одним з найважливіших факторів, що впливають на правильний розвиток і майбутнє здоров'я вашого улюбленця, є годування британських кошенят. Є два варіанти харчування домашніх тварин - натуральна їжа і готовий корм. Кращим є перший, але тільки в разі правильного підбору продуктів, щоб кошеня отримував всі необхідні його організму речовини. Другий варіант більш зручний, адже не треба нічого готувати і підбирати - в сухому кормі вже є все необхідне (тільки в хороших кормах, але детально про це трохи нижче).
Годування британського кошеня натуральною їжею
- Чим годувати британського кошеня 1 місяць: в такому віці можна давати перетерте м'ясо (яловичину, курятину), кисломолочні продукти (сир, кефір, сметана). Годуємо 6 раз в день.
- Чим годувати британського кошеня в 1.5 місяці: тепер малюкові вже можна готувати кашки з круп, додаючи в них овочі та м'ясо (по черзі). Годуємо 5 раз в день.
- Чим годувати британського кошеня 3 місяці: всім вище перерахованим, також вже можна переводити його на сухий корм (якщо збираєтеся їм годувати). Щоб кошеня краще справлявся з гранулами, їх можна розмочувати у воді. Годуємо 4 рази на день.
- Після досягнення піврічного віку кошеня можна переводити на 3-разове харчування. Його можна годувати вже всіма продуктами (крім заборонених - масло, сира риба і сире м'ясо, сосиски і ковбаса, кістки).
На відео вище заводчиця годує кошенят натуральною їжею. Всі малюки британські, в народі таке забарвлення називають «віскас» (через рекламу корми Whiskas в якій знявся такий кошеня і завдяки якій забарвлення став дуже популярним). Детальніше про забарвленнях британських кошенят читайте на сторінці сайту «Усатік». Також там можна дізнатися в чому відмінності британської породи від шотландської, подивитися фотографії британських кошенят, відео та інші цікавинки.
Сухий корм для британських кошенят
Перш за все сухий корм вибирають ті, у кого немає часу готувати для своїх вихованців. В цьому немає нічого поганого, навпаки, якщо вибрати хороший корм - кошеня виросте здоровим і красивим, а при дотриманні норм і правил годування, а також інших правил догляду - проживе довге і щасливе життя. Однак треба вибрати хороший корм, а для цього слід знати, що дешеве добрим не буває.
Виховання британського кошеня
Перш за все виховання британського кошеня полягає в наступному: навчити його ходити в туалет тільки в лоток; спати не де попало, а на своєму місці (в будиночку або на лежанці); не дряпається меблі, а точити свої кігті тільки в призначеному для цього місці - на когтеточке. Відповідно насамперед треба, щоб все це було (лоток, лежанка, когтеточка).
Відзначимо, що якщо кошеня сходив в туалет не в тому місці або подряпав меблі - не слід його бити. Необхідно використовувати інший підхід - якщо бачите, що він зібрався дряпати меблі - посварити його, якщо не там сходив в туалет - приберіть і обробіть то місце засобом з неприємним для кошеняти запахом. Простіше кажучи, в процесі виховання необхідно терпіння.
Якщо, наприклад, кошеня неслухняний і кусається за ноги - можна взяти пластир і наклеїти його на тому місці ноги, де любить кусати малюк. Далі намазати пластир гірчицею. Коли неслухняний кошеня наступного разу спробує вкусити - йому це дуже не сподобатися, після кількох спроб з «гірким досвідом» малюк зрозуміє що так робити не можна. Загалом, винахідливість і терпіння допоможуть вам виховати хорошого домашнього улюбленця.
Британська порода кішок вважається традиційно англійської, яка купила популярність в 19 столітті і до сих пір користується величезною популярністю.
До сих пір вона змінюється, вдосконалюючись: міцнішає і могутніше, хутро - все густіше, - все хитромудрі.
Відбуваються зміни і в будові скелета, від чого залежить форма мордочки: тепер британський кіт - велика тварина з царственим поглядом і такими ж щоками.
Вага кошенят в різному віці
Вік кошеняВага кішки в грамммВага кота в грамммНовонароджений кошеня 60-140 70-140 1 тиждень 110-250 240-260 2 тижні 150-360 340-400 3 тижні 210-420 400-630 4 тижні 250-600 550-740 2 місяці 450-900 1000-1700 3 місяці 1000-1500 1500-2500 4 місяці 1700-2400 2100-3900 5 місяців 2200-2900 2600-4300 6 місяців 2300-3600 3000-5400 7 місяців 2400-3900 3300-5600 8 місяців 2500-4100 3500-6000 9 місяців 2500-4300 3800-6400 10 місяців 2500-4400 4100-6700 11 місяців 2500-4500 4300-6800 12 місяців 2500-4600 4500-7000
Дорослі самці породи важать в 4,5-8 кілограм, кішки 2,5-5,5 кілограм. Кастровані коти можуть досягати ваги 9,5 кілограм, а кішки 6 кілограм.
Тривалість життя британських кішок 13-16 років.
Правильне харчування
Збалансована, наділена всіма вітамінами їжа, необхідна кожному вихованцеві.
Серед заводчиків і власників кішок існує суперечка: чим краще годувати кошеня-британця - натуральною їжею або сухим кормом.
- Якщо ви зупинилися на натуральній їжі, то раціон повинен грунтуватися на м'ясі і птаху (курка, індичка).
Можна давати печінку і варене яйце, але не зловживати цими продуктами. М'ясо обов'язково проварювати і відокремлювати від кісток.
Ніякої шкурки, шкірки або лапок - ви можете заподіяти кішці шкоди.
До м'яса можна додавати гречку, рис або перловку.
З овочів дозволяється вживати моркву, капусту, кабачки і огірки.
Сир, молоко, сметана і кефір - молочка - одна з головних ніш в раціоні тварини.
Поруч з їжею завжди повинна стояти мисочка з чистою водою. Міняти воду необхідно щоранку.
догляд
Для участі у виставках, та й щоб просто радувати хазяйське око, кіт повинен гідно виглядати - це означає чисту і вичесати шерсть, ясні, здорові очі і кігтики.
Вовна
Британські кішки дуже охайні, але іноді - у міру забруднення або перед «виходом у світ» їх можна купати.
Для купання бажано взяти спеціальні котячі шампуні для британців. І краще на засобах догляду не економити.
Як викуповувати британську кішку:
- Візьміть таз і наповніть його теплою водою приблизно на третину.
- Помістіть туди кота, притримуючи його під шиєю, і акуратно намилюйте шерсть.
- Вимити піну з шубки британців досить-таки складно (особливо це стосується), тому використовуйте гребінець і лійку.
- Мити геніталії не потрібно, британська порода не терпить дотиків до їх «скарбів».
Після купання укутайте кота в рушник. Ретельно просушіть шерсть і через деякий час розчешіть.
«Плюшева» шерсть - це візитна картка будь-якого британця. Щоб вона була м'якою і блискучою, необхідно також давати коту вітаміни. На полицях зоомагазинів можна знайти харчові добавки для здорового росту і розвитку тварини.
Голити линяють. На момент линьки вашої Бриташки вам буде потрібно звичайна чесалка, вичісувати підшерсток - раз в день.
Крім цього варто давати шерстевиводящую пасту: так ви позбавите вихованця від неприємних проблем.
гігієна
Очі у британців можуть трохи текти, особливо у кошенят.
Якщо виділення незначні, їх можна видалити за допомогою сухої ватної палички або вологою (змоченою у воді) серветки.
Для догляду за очима зоофірми випускають масу лосьйонів.
Вони підрозділяються на препарати при рясному сльозотечі і препарати для щоденного догляду.
Ні в якому разі не можна лізти до очей кішки немитими руками, так як, занісши інфекцію, ви будете дуже довго її лікувати.
Приблизно раз в 2 тижні потрібно стригти кішці кігті на передніх лапах, а на задніх - раз на місяць. До того ж, у вас повинна бути когтеточка, щоб самодостатній британець сам стежив за своїми кігтиками.
Догляд за вухамибританської кішці потрібен, але зловживати цією процедурою не слід. Досить провести її раз на місяць або по мірі забруднення вух.
Для чищення потрібні ватні диски і перекис водню. Змочивши ватку, акуратно протріть вушну раковину вихованця, намагаючись нічого не пошкодити і не потрапити перекисом в саме вушко.
Тічка і особливості в'язки британських кішок
Статеве дозрівання і готовність до створення нащадків у британських кішок настає в період 8-10 місяців.
В цей час тварина періодично нестямно репетує, дере меблі і килими. З цієї ситуації два виходи.
Перший - це дати кішці «погуляти», паралельно, а другий - стерилізація або заспокійливі краплі.
Зупинившись на краплях, пам'ятайте, що їх можна давати тварині від 1 року і за тиждень до передбачуваної тічки.
Перша в'язка повинна відбутися не раніше 1,5 року, так як організм британського кошеня все ще формується.
В'язка до року може призвести до тяжких пологів і слабким новонародженим, а у самців - до зниження рівня запліднення.
В першу течку не в'яжуться, потрібно дочекатися другої або третьої, і вже тоді обзаводитися потомством.
- Кішку відвозять на територію кота і дають трохи часу освоїтися.
- Як тільки вихованець почне відчувати себе спокійно, підпускати до себе кота і дозволяти йому обнюхати себе, можна приступати безпосередньо до самої парування.
- Найбільш сприятливі дні - це 2-3 день тічки.
Ретельно підбирайте кота на роль батька, оскільки кішечка ще молода, та й, за службовим породи, неприступна: їй підійде більш досвідчений і дорослий кавалер.
Для більшої ймовірності завагітніти ваша дівчинка повинна провести 3-4 дні у кота.
Іноді в першу зведення не виходить зачати дитинчат. Впадати у відчай не варто: таке буває часто, просто дочекайтеся наступного тічки і все повторіть знову.
Кастрація і стерилізація британців
Каструвати чи ні - з цією проблемою стикаються господарі всіх котів.
Не секрет, що кіт, якого не відпускають погуляти, починає мітити все кути і речі, і доведеться якось позбуватися від запаху котячої сечі - не найпростіші завдання, але з правильним підходом все у вас вийде. Пам'ятайте, що віддаючи всю любов британському пухнастому чуду, ви отримуєте натомість безмежну вірність і любляче серце.
порода британських котів набирає все більшої популярності серед любителів відданих і милих тварин. Особливих труднощів виникнути при догляді за улюбленцем не повинно, якщо раніше у Вас вдома жив один з представників цього роду. Але тим власника, які тільки недавно вирішили завести собі маленького друга потрібно бути дуже уважними, адже кошенята особливо схильні до різних захворювань, а тому дізнатися деякі секрети про відхід варто всім бажаючим виростити справжнього представника цієї чудової породи.
Як доглядати за британським кошеням?
Як і будь-який малюк кошеня британець потребують багато часу для того щоб не тільки познайомитися з новими «батьками», а й звикнути до них, до нового місця проживання, до періодичних процедур.
Перш за все, на що варто звернути увагу новому власнику - це чистота вушок малюка, хороший стан шкірних покривів і вовни, а також здоровий стан очей і ротової порожнини.
Чистка вух не найприємніша процедура, якої буде займатися господар, але вона необхідна, оскільки сам кошеня ще не в змозі буде стежити за собою самостійно.
Щоб тварина не відчувало неприязні до даних процесів слід якомога більше уваги приділити часу для їх проведення. Наприклад, деякі заводчики рекомендують чистити вушка під час сну, але настільки акуратно, щоб малюк не прокинувся і не злякався. Також можна використовувати м'яке пухнасте рушник, загорнувши в яке кошеня можна приступати до чищення. Постарайтеся з самого раннього віку привчити тварину до подібних «нововведень», і надалі він не буде проявляти агресію або ж небажання до ряду гігієнічних процедур.
Чистка вух повинна проводитися не менше ніж раз на місяць. Це оптимальний термін. Виняток становлять випадки, коли будь-яка бруд потрапляє в раковину. Слід проводити перевірку раз на тиждень і при необхідності все також раз на тиждень займатися гігієною вихованця.
Для чищення вух слід використовувати ватяні диски. Краще придбати спеціальний засіб, який дозволить максимально акуратно і безболісно почистити кошеняті вушка. Вушні палички в даному випадку не найраціональніше рішення, оскільки при неакуратному русі господаря або ж вихованця можна поранити раковину.
При появі будь-яких темних точок в вухах або невеликих крапельок крові варто відразу ж звернутися до ветеринара. Цілком можливо, що поява даних симптомів пов'язано з вушними кліщами, і необхідно максимально убезпечити кошеня.
У віці до 3-х місяців малюк ще не вміє добре вилизувати шерстку і найчастіше дане заняття його зовсім не цікавить. Саме тому варто регулярно його вичісувати і мити. Особливо вимагає увагу кошеня після того як сходить в туалет. Перевірте, чи чисті шкірні та вовняні покриви, при необхідності очистіть їх від забруднення.
Коли ж кошеня досягне віку 3-х і більше місяців він спробує самостійно стежити за своєю гігієною. Але все-таки не варто випускати з уваги здоров'я вихованця і все також ретельно слід перевірити його покриви. Хоча і не настільки часто, як в маленькому віці.
Особливістю британських котів є досить часте явище, коли очі вихованця сльозяться. Це особливо відноситься до маленьких котенят. І якщо власник бажає вберегти тварину від будь-яких захворювань, необхідно протирати очі вологим ватним диском, тим самим видаляючи будь-які смітинки або ж інші сторонні освіти.
Бажано, щоб диск був змочений або в слабо завареному чаї, або в настоянці ромашки. Це дозволить принести мінімальні подразнення слизової. Звичайно ж, всі процедури варто виконувати дуже акуратно і починати чистку необхідно з зовнішньої сторони і плавно переходити до внутрішньої частини ока.
Якщо у кошеняти з'явилися будь-які гнійні виділення з вічко, тварина стала неспокійним і постійно вмивається, слід відразу ж звернутися за допомогою до ветеринара. Тільки своєчасна допомога фахівця дозволить захистити вихованця.
Чищення зубів також повинна проводитися якомога частіше. Проблема полягає лише в тому, щоб якомога швидше привчити кошеня до даних процедур, адже і в дорослому віці він повинен буде бути охайним і, звичайно ж, повністю здоровим представником породи.
Звернути увагу слід не тільки на стан зубів. Здорові ясна відрізняються світло-рожевим кольором. У той час як запалені червоні точки або плями, а також наліт розкажуть про необхідність відвідування ветеринара.
Щоб вихованець не тільки зовні виглядав добре, але і правильно розвивався, обов'язковою умовою є правильне харчування . Якщо власник бажає щоб улюбленець виріс міцним і активним необхідно подбати про достатню кількість вітамінів в повсякденній їжі. Наприклад, спеціальні таблетки, що містять кальцій, калій, магній і цинк стануть найкращою добавкою. Щодо купівлі певної марки даних медикаментів слід запитати у ветеринара.
Також додаткове придбання у вигляді м'якого корму (консерви) дозволить не тільки можливістю привернути увагу тварини до овочів, але і послужить відмінним ласощами.
Останнє на що повинен звернути увагу новий власник - це стан кігтів тварини. Вони повинні бути міцними. І тому ламкість кігтів скаже про недостатню кількість корисних і потрібних вітамінів.
Для догляду за кігтями потрібно використовувати спеціальний інструмент, який можна купити в ветеринарній клініці або ж зоомагазині. Краще обрізати їх у міру відростання, причому таким чином, щоб частина, що залишилася могла бути акуратно підпиляні.
Неакуратне виконання даної процедури може стати причиною пошкодження пластини. І якщо власник не впевнений в якості виконання, краще звернутися до висококваліфікованих фахівців.
Як тільки вихованець потрапить до Вас додому, вся відповідальність за його здоров'я лягати повністю на Ваші плечі. Саме тому купувати слід кошеня у віці 3-х місяців (він оптимальний для самостійного існування без матері). При цьому дізнайтеся всі подробиці про здоров'я вихованця у заводчика і порадьтеся, як правильно за ним доглядати. Так тварина буде проживати в оптимальних умовах любові і турботи.
У статті ми розповімо докладно, як вам доглядати за вашим «британцем», всі тонкощі і подробиці цього заняття ... Будемо вважати, що кошеня потрапив до вас у віці 1,5 місяця. Саме до цього часу кошенят з грудного вигодовування переводять на штучне харчування. За даний період їх кишечник повинен перебудуватися.
Якщо цього досі не сталося, подсасиваніе мами компенсує те, чого не отримує організм малюка від штучного харчування.
Перед тим як принести кошеня в будинок, ви повинні вирішити для себе, де він буде жити. Деякі божевільні господарі, на зразок мене, віддають своїм чотириногим чадам цілу кімнату. У більшості ж нормальних випадків кішка живе там, де і люди, в одному приміщенні. Але у неї обов'язково повинен бути окремий куточок для харчування, де стоять мисочки для води і їжі.
Крім того, в першу чергу необхідно визначити місце для туалету. З знайомства з цим місцем і повинна початися життя кошеня у вашому будинку: як тільки малюка принесли в будинок, треба негайно віднести його на місце, де у нього буде туалет. Їжу і воду кошеня знайде сам, а ось де його туалет, може здогадатися не відразу, а ще гірше - якщо вибере його самостійно і це місце вас ніяк не влаштує. Наприклад, у вас на ліжку або під шафою в кутку. Тут можуть початися великі проблеми, які не завжди легко вирішити, а іноді питання такого перенавчання закінчується звичайним відмовою тримати у себе тварину.
Туалет для кошеняти ви повинні приготувати заздалегідь. Купити лоточок. Для початку в лоточок можна класти дрібно порвану папірець. Кошеня лапкою поворухне, поворухне - і зробить те, чого ви від нього чекаєте. Наступного разу він буде шукати і знаходити свій туалет по запаху. Але мити лоточок з папірцями треба регулярно. У мене було багато кішок, які ходили в туалет тільки в чистий лоточок, - кішки тварини охайні. Згодом до туалету кішки треба буде пред'являти більш серйозні вимоги, про які ми зобов'язані поговорити більш докладно.
Коли в будинку живуть тварини, то, хочете ви цього чи не хочете, запах від їх присутності в квартирі відчувається. Особливий запах - від місця, де кішки «думають» і роблять різні дрібні витівки, тобто роблять «по-маленькому». Тут треба вам порекомендувати мінеральні наповнювачі для лоточка. Вони дуже зручні: вийняв вологий грудочку - і все. Треба - засипав новий наповнювач. Поганий запах мінеральними наповнювачами з'їдається майже миттєво. А що ще потрібно для затишної квартири, де люблять тварин? Більше нічого. Але наповнювачів багато! Різні фірми, різні назви! Як знайти те, що дійсно потрібно: ефективне, приємне і вам, і кішкам, яке не є небезпечним для здоров'я, порівняно дешеве і незрівнянно краще? Я замучився шукати! Ще б! У мене стільки тварин! Так, я пишу про них книги, тому що член Спілки письменників Росії, люблю тварин, тому що просто людина, але думаю про них і про тих людей, хто утримує тварин, тому що є президентом Об'єднання захисту тварин міста Москви. Кому, як не мені, знати, що найкраще з усього того, що продається і що пропонується! Свій остаточний, добре зважений і обдуманий вибір я зупинив на наповнювачі для кішок «Цап-царап». Ось це дійсно рішення всіх проблем. Одного разу і назавжди!
Наповнювачі котячих туалетів фірми «СОТЕМ» торгової марки «ЦАП-дряпаючи» - це спеціально підготовлені високоякісні природні сорбенти, причому не один якийсь тип, а все відразу і кращі наявні в нашій країні: цеоліти, бентоніти, опал-крістобаллітовие і інші не містять металів породи. Вони пористи або містять мінерали, що володіють здатністю поглинати запахи, очищати рідини від шкідливих речовин, створюючи екологічно чисту атмосферу нашого життя і життя наших улюбленців. Для того щоб в будинку не пахло, досить насипати в лоток 3-5 см наповнювача. Прй попаданні вологи на поверхню наповнювача утворюються грудочки, які легко можна видалити з лотка совочком і додати нову порцію наповнювача. Чим вище шар наповнювача, тим він краще комкуется. Повну заміну наповнювача слід здійснити через 5-7 днів. Цап-царап »- високоякісний наповнювач, і його в порівнянні з іншими наповнювачами потрібно менше сипати в лоток. А скільки видів наповнювача «Цап-царап»! На будь-який смак і колір, один кращий за інший! Сподобався кішці один - будь ласка! Сподобався інший - теж будь ласка!
Різні упаковки, різну кількість наповнювача. Є «Цап-царап - Стандарт», є «Супер», «Універсал», «Прем'єр», «Лідер», «Чарівник» і навіть «Тарзан» - деревне! Чи не пилить, не викликає алергії, виготовляється з тирси хвойних порід! А що таке хвойні породи? Це приємний запах, повна відсутність мікробів. Був би я кішкою ... Ну да ладно, переходимо до іншого, теж дуже важливого питання.
Кішкою та територія, на якій вона живе, пізнається поступово. Крок, інший, більше ... Що там під ліжком? Під шафою? Килим - по ньому можна і полазити! Коли принесли кошеня в будинок, дайте йому можливість звикнути до вашого будинку, освоїтися. Пограйте з ним, щоб він не боявся вас і нікого з людей дому. В першу хвилину у кошеняти інтерес до оточуючих його предметів сильніше, ніж почуття голоду. Він може відмовлятися від їжі. Після, звичайно, він своє надолужить.
Вам слід відразу визначити, що "ви будете дозволяти кошеняті робити в будинку, а що ні. Якщо ви не хочете, щоб кошеня спав поруч з вами, стрибав на стіл і, ще гірше, їв у вас з тарілки - все його наміри в небажаному для вас напрямку потрібно строго і категорично припиняти. Не слід нехтувати такими методами виховання, як легкий ляпанець газетою або долонькою по попі. Але взагалі кішки розумні тварини, і для деяких цілком достатньо змінити інтонацію в голосі, коли сказав «Не можна!». Не можна залазити на стіл, не можна лазити по шторам, нель зя кігті точити про ваше крісло. Якщо кошеня живе з людьми, він повинен жити за людськими законом, а не ви по його. Будуть і настирливі капризи, і засматріванія в очі, жебрацтво - все це буде. Варто вам поступитися тільки один раз і, наприклад, впустити кошеня на ліжко, як другий раз вас вже ніхто й питати не буде. заплигне - і все, відучити буде набагато складніше.
Біч всіх квартир, де є кішки, - це не тільки туалет. Це ще й місце, де кішки точать пазурі. Кігті у кішок замінюються на нові, як це і належить, чого не можна сказати про ваші дивани, шпалери та інші «не відразу» замінні предмети. У мене, як ви вже знаєте, багато кішок. Замучившись постійно робити ремонт, я вирішив від шпалер відмовитися взагалі. Як відмовитися? Частково. Нижню частину стіни я не заліплював шпалерами, а просто фарбував, на висоті росту кішки. Але це можна порекомендувати, коли кішок дуже багато і за ними складно угледіти. Якщо в будинку одна або дві кішки, то можна придбати когтеточку, про яку кішки будуть точити свої коготочкі. Когтеточка може кріпитися до стіни або, наприклад, до кута дивана, що менш бажано. Видів когтеточек багато. Від дерев'яних до матер'яних. На будь-який смак. Як тільки принесли кошеня в будинок, покажіть йому місце, де висить така когтеточка. Подряпайте про неї лапками кошеня. Покажіть йому, як це робиться і де він це повинен буде робити завжди. Через кілька таких «показових виступів» кошенятко сам буде знаходити це місце і шматувати його як душа забажає.
Кішки бігали без бліх і були задоволені. Найкраще, якщо ви кошеня поставите в тазик і будете поливати його. Намильте, стежачи, щоб мило не потрапило в очі. Змийте, намильте ще раз і ще раз змийте. Відіжміть шерсть руками і витріть кошеня рушником. Дуже часто мити кішок не рекомендується.
Привчіть кошеня до фену, під час сушіння причісуйте щіткою. Це корисно і для шкіри кошеня, і для його шерстки. Така процедура масажує шкіру, стимулює зміну вовни, вичісуючи надлишки остьовіволосся. Чим якісніше ви будете вичісувати кошеня, тим менше вовни буде на ваших подушках, килимах і одязі.
Слід доглядати і за кігтями кошеня. Їх потрібно стригти в міру виростання, обережно, намагаючись не торкнутися кровоносні судини. Якщо на коготок подивитися на просвіт, можна розрізнити його темну і світлу частини. Підстригати треба тільки світлу частину коготочкі, не зачіпаючи темну. Процедуру можна проводити звичайними ножицями, а можна спеціальними, наявними у продажу в зоомагазинах.
Тепер поговоримо про їжу. Починають годувати кошеня молоком і кашкою. Молоко краще кип'ячене, кашка - манна, поступово її можна робити більш грубою, підмішуючи геркулес, рис та інші крупи. Пізніше починають додавати і шматочки вареного м'яса, вареної риби. Я противник годування кішок сирим кормом, хоча наші сільські кішки іншої їжі ніколи і не бачили і були здорові. Небезпека в їжі таїться наступна. Якщо кішку годувати одними делікатесами, то вона просто розпестять і нічого іншого не їстиме. Буде хандрити, відмовлятися від їжі, чекати того, до чого вона звикла. Добре, якщо є можливість постійно годувати кішку куркою, а якщо обставини змінилися або просто необхідно кішку перевести на іншу їжу в зв'язку з її здоров'ям? Як змусити кішку є те, що вам треба, коли кішка звикла до іншого? Ось з таким, дуже болючим питанням до мене звертаються люди. Напівжартома, відповідаю: набратися терпіння і не годувати кішку. День, два, три! Поки не їсть. Тут господарі починають нарікати. Шкода! Бідненька! Нещасна! Самі ж розбестили кішку, а тепер скаржаться, що кішка нічого іншого не їсть. А як по-іншому, якщо треба? Знову ремствування: може померти! На це неможливо дивитися! Нічого. Для тваринного голодування корисніше для здоров'я, ніж переїдання. Здоровіше буде!
У одних господарів був такий випадок. Поїхали на дачу святкувати день народження. Кот їх замучив. Лез на стіл, носом і лапами жив в їх тарілках! Виховали так! Набрид. Вирішили втихомирити кота і посадили його в клітку. Все б нічого, та по п'яному ділу кота на дачі в клітці і забули. На тиждень! Неподобство, звичайно ... Коли приїхали і випустили кота, той їв все! І цибуля! І картоплю! І яблука! Після цього випадку кіт перевиховався! Перейшов від делікатесів на будь-яку їжу, що лежить в його мисочці. Це не в приклад, це так, до слова. Незважаючи на те що тварини дуже розумні і ніжні істоти, не треба їх олюднювати на шкоду собі і їм самим. Краще відразу привчити тварину до такого корму, який і корисний, і вам зручний.
Урізноманітнити їжу можна і навіть потрібно. Робиться це поступово, після 10-14 днів вашого спільного життя з кошеням. Кожен новий продукт дають потроху, щоб простежити реакцію організму. У кішок теж бувають алергії, несприйняття будь-якої їжі, поносікі і т. Д. Додавати можна сир, всі молочні продукти, геркулесовую кашу, сири, овочі, моркву, намагаючись уникати квасолі, гороху, буряків. Не треба давати жирне, гостре, солоне і прянощів (щоб кицька втратила нюх). Я радився з ветеринарами з приводу солі - мало, дуже мало підсолювати продукти можна. Будь-якому організму, і котячого теж, потрібно і це.
Як я вже писав раніше, особливо у котиків від їжі трапляються сечокам'яні хвороби. Сечовід дуже тоненький, спіралевидні, і в нім застряють утворилися камінці, які виникають, як правило, від сухого корму, який не передбачає профілактики сечокам'яної хвороби. Такий корм котам давати не можна. Сухий корм, при складанні якого були передбачені болючі проблеми, - це, як правило, дорогий корм - «Роял Конін», «Віскас». Цей корм хороший. Мої рядки написані не пером, а кров'ю. Ми втратили багато рідних котиків через цю хворобу. Навіть лікарі відмовлялися лікувати, віщували погане. Але ми навчилися рятувати котів і від такої хвороби. Гаразд лікувати - лікують вже тоді, коли це сталося! Ми навчилися запобігати їй.
Для профілактики сечокам'яної хвороби у котів їх треба годувати такою їжею. Записуйте! Вариться рис - годину-дві, щоб розварився до ніздрюватого стану. Відварюються тельбухи будь-які м'ясні (печінка, якщо немає нічого іншого, але її слід давати рідко, раз в тиждень, а ось відварені легені, серце, нирки можна давати хоч кожен день). Вони теж виварюються години три, дрібно ріжуться, і все це змішується з рисом. На такій їжі наші тварини зміцніли, і ми перестали боятися за їхнє життя. У мене зараз двадцять кішок, і вони звикли їсти все те, що ми їм даємо, - зрозуміло, безпечне і потрібне. Якщо говорити про породистих кішок , То їх організм генетично ніжніше, і тому відносно корми для них треба приділяти більш пильну увагу і проявляти обережність.
Кошеня у віці від 1,5 до 2,5-3 місяців бажано годувати 5-6 разів на добу, від 2,5-3 до 4 місяців - 4-5 разів на добу, від 4 до 6 місяців - 3-4 рази на добу, від 6 до 10 місяців - 2-3 рази на добу, від 10 місяців - 2 рази на добу.
Дорослі кішки і самі жебракують, а це гарантія того, що вони голодувати не будуть.
Чим годувати британських кошенят?
Скільки коштує британский котенок?
Як назвати британського кошеня?
Чим годувати британських кошенят?
Скільки коштує британский котенок?
Як назвати британського кошеня?
Як доглядати за британським кошеням?
А що ще потрібно для затишної квартири, де люблять тварин?
Як знайти те, що дійсно потрібно: ефективне, приємне і вам, і кішкам, яке не є небезпечним для здоров'я, порівняно дешеве і незрівнянно краще?
А що таке хвойні породи?