Як заробити на вінтажній косметиці, зробленої своїми руками

  1. Життя в стилі рокабіллі і виробництво косметики
  2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  4. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  5. Де, кому і за скільки
  6. АВТОР:
  7. Орфографічна помилка в тексті:

17 червня 2018, 4:20 Переглядів:

Життя в стилі рокабіллі і виробництво косметики

17 червня 2018, 4:20 Переглядів:   Життя в стилі рокабіллі і виробництво косметики   Фірмова зачіска

Фірмова зачіска. Саме вона спонукала створити свою справу. Фото: з особистого архіву Е. Нагорного.

Київський викладач свінгова танців Євген Нагорний - один з небагатьох в Україні, хто виробляє справжній бриолин. Він розповів "Сегодня", чому вирішив цим зайнятися, як придумав рецептуру і знаходив покупців, де продавав і чому його продукцію купують не тільки "колеги" по захопленню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

початок

Виробництво бріоліну зросла з хобі Євгенія. Він - відомий в країні рокабіллі, захопився цим стилем музики ще в 2004 році. В цей час до нього потрапила касета з рокабілльной музикою, якісь умовні "хіти 50-х", яку він буквально заслухав до дірок. Інтернет не був так рапространен, тому інформацію про улюблених виконавців доводилося шукати по крупицях. Потім він почав танцювати свінг:

"Спочатку я намагався навчитися сам - на YouTube було кілька роликів з майстер-класами. Виходило дуже плачевно і сумно, але все одно кілька років я ніяк не міг дійти до школи танців. Але таки знайшов час - і ось уже 10 років я танцюю бугі -вугі ".

До того ж Євген не тільки займався танцями для себе: через півтора року з початку навчання йому запропонували викладати, а потім він відкрив і свою школу. Євген живе в стилі рокабіллі, і навіть зовні зрозуміти це просто: темні широкі джинси з вилогами внизу, біла проста футболка, куртка-косуха або мотоциклетна, багато татуювань - і, звичайно ж, стильна зачіска. Найпопулярніша - гладко поголений потилицю і віскі, чубок зазвичай залишають довгою і укладають назад. Саме для неї і потрібен гель для волосся, який по-англійськи звучить як гриз (grease). Тих, хто її носить, звуть "Грізер".

Зараз цей стиль переживає друге народження, але люди, далекі від бугі-вугі, називають його undercut. При правильній стрижці зробити таку зачіску просто - достатньо нанести трохи бріоліну на руки, розтерти в долонях, щоб він нагрівся, рівномірно нанести на волосся по сторонам і розчесати, пригладжуючи якомога сильніше до шкіри голови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як для себе

Ще років п'ять тому бриолин в Україну привозили з Америки, і дістати його був той ще квест.

"Починаєш нову банку і думаєш, що треба вже робити нове замовлення. Тому що на той час, як його доставлять, ця може і закінчитися. У якийсь момент мене це почало дратувати, і я вирішив виготовляти його для себе самостійно, - розповідає Євген. - Звичайно, я ніколи не робив косметику. Тому, як його варити і з чого починати, не мав ні найменшого поняття. Пішов по найпростішому шляху: почав читати склад на банку і дивитися в інтернеті, що кожен інгредієнт означає. і тут мене чекав сюрприз: наприклад, mineral oil у кожного виробляй Еля щось своє: "вазелінове масло", жири і т. д. Я знайшов відповідний мені рецепт і почав експериментувати, робити "самовари", так би мовити, "крафтового" продукти. Поки робив для себе, було все одно, які аромат і консистенція: важливо, щоб бриолин добре фіксував волосся і завжди був під рукою. Рішення монетизувати своє хобі прийшло, коли в столиці почали відкриватися численні барбершопи, а в них бриолин продавався з величезна націнкою: більше 300%! "

В цей же час з'явилося безліч хендмейд-ярмарків, на яких продавали в тому числі і косметику. Євген вирішив спробувати виробляти товар для продажу. Саме тоді, кілька років тому, і почав працювати над поліпшенням рецепта, щоб він не тільки добре укладав волосся, але також мав презентабельний вигляд і аромат. Довелося не тільки вчитися виготовляти, а й докуповувати ваги, спеціальні піпетки та інші інструменти, щоб точно дотримати рецептуру.

"На кожну баночку готую склад індивідуально. Я спочатку думав, що можна наварити велику каструлю і розлити по банках, але це не так працює. У кожній" шайбі "- індивідуально зварена порція", - пояснює виробник бріоліну.

Існує три види цього косметичного засобу: дуже сильний, середній (його найчастіше купують) і слабкий: він толком не фіксує, але з його допомогою можна робити "мокрі" пасма.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

питання тари

Якщо з інгредієнтами все вирішилося досить просто - їх можна замовити в інтернет-магазинах, то ось з упаковкою довелося задурити. Першу партію жерстяних банок, майже за весь "оборотний капітал", Євген замовив в Китаї. Те, що на зображенні і за описом виглядало красивим, в реальності ж виявилося не дуже хорошої якості. Тепер виробник ставиться до цього питання серйозно: замовляє тару у перевірених підрядників з України. Саме тому склалася парадоксальна ситуація: упаковка коштує дорожче вмісту! Але Євген не хоче відмовлятися від "краси":

"Є таке поняття, як культура Мерч. Бриолин повинен продаватися в жерстяних баночках з закручуються кришками. Це естетично і приємно. І я не хочу свій продукт розливати в пластик або в скляні банки".

І я не хочу свій продукт розливати в пластик або в скляні банки

Заповітні баночки. Нічим не відрізняються від американських. Фото: з особистого архіву Е. Нагорного

Де, кому і за скільки

Звичайно, це не основний заробіток Євгенія, а хобі, і приносить воно не так вже й багато грошей. Свою продукцію майстер продає через сторінки в соцмережах і на сайтах безкоштовних оголошень, друзям і навіть за кордон, колегам по захопленню. Також він розніс пробники в різні барбершопи, і в одному його товар регулярно беруть під реалізацію.

"Спочатку я намагався продавати на різних ярмарках. Перший досвід був дуже вдалий: розійшлася майже вся партія, і я був впевнений, що так і буде завжди. Але вдруге за два дні продалася одна баночка, а дві вкрали", - згадує хлопець .

Дівчата таким товаром не користуються - у нього сильна фіксація і він погано змивається з голови. А для чоловіків цей недолік - величезний плюс: раз зробив зачіску - і на два дні забув.

"Мені приємно, що я не отримав жодного поганого відгуку про своє бріоліну. А власник одного з магазинів, в якому продають чоловічу косметику для волосся, сказав, що він нічим не відрізняється від оригінального американського. Це для мене найкращий комплімент!" - каже Євген.

Ціна баночки (85 г) - 180 грн.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Своя справа: викладач свінгова танців заробляє на бріоліну". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

лось Олена

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ