- Прабатьки сучасних ополіскувачів
- Види ополаскивателей для порожнини рота
- Кому дійсно необхідні ополіскувачі, а кому вони можуть нашкодити
- Як користуватися ополіскувачем для рота правильно?
Дата поновлення: 07.12.2018
Дата публікації: 01.06.2013
6
Автор: Наталія Литвиненко
Автор медичних статей
Освіта: Літературний інститут ім. О.М.Горького за спеціальністю "Літературний працівник", Костянтинівське медичне училище за спеціальністю "Лікувальна справа, фельдшер".
Величезна кількість реклами в Інтернеті і по телевізору може створити враження, що ополіскувач для порожнини рота є таким же необхідним доповненням до стандартних зубній щітці і пасті, як і, наприклад, зубна нитка. Але це не зовсім так. Сьогодні ми постараємося розставити крапки над i в питаннях застосування ополіскувачів для порожнини рота. Отже, що це таке, звідки вони взялися, навіщо вони потрібні і чи дійсно вони настільки корисні, як стверджують рекламні слогани виробників.
Прабатьки сучасних ополіскувачів
Необхідність піклуватися про гігієну порожнини рота відчувалася людьми, напевно, завжди. Опис технології чистки зубів зустрічається в Торі і Корані, в працях Гіппократа і в багатьох інших історичних джерелах. Причому найчастіше це опису прообразів сучасних зубних щіток. Чи означає це, що ополіскувачі для рота - сучасний винахід? Зовсім ні! І хоча перші конкретні описи і рецепти приготування еліксирів для полоскання зустрічаються в значно більш пізніх джерелах, завдяки своїй доступності даний спосіб гігієни був набагато більш поширений, ніж чистка зубів. Склади перших ополаскивателей для порожнини рота були немудрі. Як полоскання використовувалися всілякі відвари трав, квітів, кори, ефірні масла і багато іншого.
Види ополаскивателей для порожнини рота
Все різноманіття ополаскивателей для рота, представлене на ринку, можна умовно розділити на два основних типи: гігієнічні (які іноді ще називають косметичними) і лікувальні. Перші виконують, в основному, одну функцію - освіжають. Звичайно ж, вони також допомагають видалити залишки їжі, але зубний наліт і серйозні стоматологічні захворювання їм не під силу. Також серед них зустрічаються відбілюючі ополіскувачі для порожнини рота, але їх ефективність багатьма фахівцями ставиться під сумнів. Склад косметичних ополіскувачів не сильно варіюється, і самі вони мало чим відрізняються один від одного. Що стосується лікувальних ополіскувачів, то вони, в залежності від що входять до складу активних компонентів, розрізняються за спрямованістю дії. Серед них можна виділити наступні види:
- Ополіскувачі для порожнини рота, що борються з зубним нальотом і гінгівітом. Подібні полоскання зменшують і сповільнюють утворення бактерій в порожнині рота. Через що входять до складу антисептиків, найчастіше - хлоргексидину біглюконат ( ополіскувач CURASEPT ADS 205 або paroguard chx від Miradent ) Або триклозану.
- Протівокаріозние і зміцнюють ополіскувачі для рота. Такі кошти борються з виникненням карієсу і підвищеною чутливістю зубів завдяки вмісту фториду, що зміцнює зуби (ополіскувач Зміцнення і реминерализация зубної емалі від Dofeel і 4-action Mouthwash від Biorepair . Найчастіше Протівокаріозние ополіскувачі прописують людям, які проходять ортодонтичне лікування за допомогою брекет-систе.
- Відбілюючі ополіскувачі, що борються з утворенням зубного нальоту бувають з активним киснем ( відбілюючий ополіскувач GLOBAL WHITE ), Різними екстрактами і гідроксиапатиту (ополіскувач White Shock BlanX ).
- Ополіскувачі для порожнини рота, що борються з утворенням зубного каменю. Основний компонент цих полоскань, як правило, - цитрат кальцію.
- Спеціальні бальзами для іірігаторов, які рекомендується використовувати людям з проблемними яснами і тим, у кого є різного роду реставрації і протези.
Ополіскувач з корицею "Сила посмішки" JASON
Кому дійсно необхідні ополіскувачі, а кому вони можуть нашкодити
У питанні, який ополіскувач для рота вибрати і чи потрібен він вам взагалі, як і в будь-якому іншому, пов'язаному з гігієною порожнини рота, краще за все покластися на думку вашого лікуючого лікаря. Якщо у вас є специфічна проблема: підвищений ризик карієсу, посилене утворення зубного нальоту, яке-небудь захворювання ясен, дефіцит слюнообразованіе або щось подібне, ваш лікар підбере вам відповідний засіб і дасть рекомендації про те, як користуватися ополіскувачем для рота правильно. Природно, що мова буде йти про лікувальному ополіскувачі.
Що ж стосується косметичних, або гігієнічних, ополіскувачів, то на питання, який ополіскувач для рота кращий, відповіді, насправді, немає. Як уже згадувалося вище, вони мало чим відрізняються один від одного, та й ніякої особливої користі не приносять, навіть неприємний запах з рота вони лише маскують, а не видаляють. При цьому деякі з них можуть нашкодити, якщо виробник в гонитві за заробітком не подбав про якість входять до складу компонентів.
Деякі ополіскувачі для порожнини рота можуть фарбувати емаль і навіть провокувати виникнення зубного нальоту. До складу ополіскувача може входити спирт, в тому числі - етанол, який при потраплянні в організм викликає серйозні проблеми. Навіть якщо ви не ковтаєте ополіскувач (а ковтати не можна ніякі з них, навіть не містять спирту), етанол все одно потрапляє в кров в мікроскопічних кількостях, так як всмоктується ще в ротовій порожнині. Якщо ж ви все-таки випадково проковтнули ополіскувач для рота, обов'язково перевірте його етикетку: якщо в складі є етанол або фторид, краще звернутися до лікаря. До слова, діти до 12 років повинні користуватися ополаскивателями для порожнини рота строго під контролем дорослих.
Ополіскувач CURASEPT ADS 205 Curaprox особливо стане в нагоді в період носіння брекетів, коли підвищується ризик виникнення і розвитку карієсу.
Як користуватися ополіскувачем для рота правильно?
Отже, якщо вам показано використовувати ополіскувач як додатковий засіб для гігієни порожнини рота, то запам'ятайте кілька правил:
- Перш за все, вивчіть етикетку і, якщо є можливість, все-таки проконсультуйтеся з лікарем, щоб визначити, чи підходить вам цей засіб і в якій послідовності його необхідно застосовувати - до чистки за допомогою щітки або після. Справа в тому, що деякі ополіскувачі розм'якшують зубний наліт, тому більш ефективні перед стандартною чищенням, інші ж мають відбілюючий або освіжаючий ефект, їх доцільно використовувати в кінці гігієнічної процедури.
- Стандартна «порція» для одного полоскання - близько 50 грамів (дві столові ложки), тривалість - в середньому, 1 хвилина. Але для лікувальних ополіскувачів цей час може бути збільшено і до 3 хвилин.
- Ніколи не ковтайте ополіскувач для порожнини рота!
- Корисним буде застосування ополіскувача в комплексі з іригатором для зубів .
Ополіскувач "Гуава і Зелений чай" Twin Lotus виконує дезінфікуючу функцію, звільняючи ротову порожнину від решти частинок їжі, а також зміцнює зубну емаль і знижує запалення ясен. Особливо приємно, що його використання не супроводжується сухістю в роті.
Видавець: Експертна журнал про стоматологію Startsmile.ru
Чи означає це, що ополіскувачі для рота - сучасний винахід?Як користуватися ополіскувачем для рота правильно?