Біжутерія ручної роботи. Як зробити сережки? Майстер клас

Я не чарівник - я тільки вчусь…

або навчися робити Чари своїми руками

Вироби ручної роботи особливо актуальні і затребувані в сучасному світі масових фабричних виробів. Стильна біжутерія, оригінальна сумочка, яскравий шарф або власноруч зроблена листівка роблять повсякденне життя креативніше, більш насиченим, яскравіше і багатше. Так званий «handmade» - це відмінний привід розкрити свої приховані і явні таланти, прекрасний спосіб провести вільний час і зняти психологічну напругу.

У чому ж полягають переваги біжутерії, виконаної своїми руками?

В першу чергу, вражає те, що будь-яка, навіть дуже смілива, ваша фантазія зможе перетворитися на реальність. Відчуйте себе чарівником! Ви зможете самостійно виготовляти прикраси потрібної моделі, форми, довжини і забарвлення, і саме з того матеріалу, який ви самі виберете. У вас ніколи не буде проблем з пошуком браслета або сережок в комплект до намист і навпаки, адже ви завжди зможете створити їх самі. Окремо слід відзначити і те, що ваше прикраса буде дійсно ексклюзивним і унікальним, адже зробили його саме ви.

Не забудьте і про економічний нюанс. Виготовляти прикраси своїми руками вигідно, адже вартість намистин і інших матеріалів значно нижче вартості готового покупного вироби.

В даний час стали доступні всілякі матеріали і інструменти для такого роду хобі і існують спеціалізовані магазини для «біжутероманьяков». У продажу можна зустріти найрізноманітніші намистини з різних матеріалів, в тому числі і з виробних напівдорогоцінного каміння, фурнітуру на будь-який смак, якісний чеський і японський бісер, шкіряні шнури, всілякі ланцюжка, основи і безліч інших дрібниць для ваших майбутніх шедеврів.

У продажу можна зустріти найрізноманітніші намистини з різних матеріалів, в тому числі і з виробних напівдорогоцінного каміння, фурнітуру на будь-який смак, якісний чеський і японський бісер, шкіряні шнури, всілякі ланцюжка, основи і безліч інших дрібниць для ваших майбутніх шедеврів

Створювати оригінальні і ефектні прикраси з намистин і різноманітної фурнітури дуже легко, для цього не потрібно спеціальну освіту або вміння, немає необхідності купувати дорогі інструменти. Швидко освоївши кілька простих технік складання та виготовлення біжутерії, ви зможете легко виявити свою фантазію, смак і індивідуальність. Головне, не забувати про вдале поєднання кольорів і матеріалів, витриманості стилю і акуратності виконання.

Зараз на просторах інтернету можна знайти тисячі майстер-класів та уроків з даної тематики, як російськомовних, так і на іноземних мовах, але мають барвисті зрозумілі ілюстрації і покрокові інструкції.

Почати свою подорож в світ створення прикрас своїми руками можна, наприклад, з особливо актуальних зараз в Європі простих браслетів з шкіряних ремінців і шнурів. Шнур, кілька намистин, затискачі, застібка, клей і ножиці. Десять хвилин - і стильний браслет вже готовий!

Можна спробувати перетворити старі і зламані прикраси, давно забуті на дні скриньки, і створити з них прикраса в стилі вінтаж. Всього кілька нових деталей, нова компоновка елементів - і супермодна річ вже готова!

Освоївши елементарне нанизування намистин і вивчивши різні варіанти кріплення затискачів і застібок в простих виробах, можна перейти і до більш складних технік.

Освоївши елементарне нанизування намистин і вивчивши різні варіанти кріплення затискачів і застібок в простих виробах, можна перейти і до більш складних технік

Тут вам вже знадобиться нехитрий і недорогий інструмент - круглогубці і кусачки. А навчившись за допомогою цього інструменту працювати з металевими основами-штифтами і кільцями, вам буде під силу створити практично будь-яку прикрасу в біжутерних техніках. Багаторядні кольє, хитромудрі браслети, екстравагантні сережки - все стане для вас можливим.

Для більш «просунутих» майстрів творчим викликом можуть стати трудомісткі, але дуже ефектні і незвичайні техніки, такі, наприклад, як сутажная техніка або вишивка бісером. Тут ваші головні союзники - це терпіння, акуратність і досвід. Такі прикраси не створюються за годину. Іноді на виготовлення складних виробів йдуть тижні, і навіть місяці. Але, повірте, результат того вартий! Адже такого роду прикраси цінуються не менше, ніж ювелірні вироби. Слід зазначити, що беручись за створення подібних робіт, не варто економити на матеріалах. Уявіть, як буде прикро, якщо прикраса, на яке було витрачено багато годин вашої праці, швидко втратить свій зовнішній вигляд, через те, що ви використовували дешеві недовговічні або неякісні матеріали.

Описувати різноманітні техніки виготовлення біжутерії можна дуже довго, адже існує багато напрямків і різних стилів. Кожен зможе знайти для себе щось цікаве і надихаюче.

А зараз пора взяти в руки інструменти, приготувати намистини і почати творити Чари!

Сьогодні спробуємо свої сили у виготовленні сережок. Матеріали люб'язно надані магазином MonBijoux з Білостока .

  1. Для створення простих сережок нам знадобляться: круглогубці і кусачки, намистини за вашим вибором (в нашому випадку це дві великі намистини-краплі і дві маленькі круглі намистини), металеві основи для нанизування намистин - штифти, гачки для виготовлення сережок - швензи.
  2. Нанизуємо намистину на штифт з капелюшком на кінці.
  3. Загинаємо штифт під прямим кутом.
  4. Закручуємо круглогубцами петельку для кріплення.
  5. Теж саме робимо на маленьких бусинах, тільки вибираємо штифти з петелькою.
  6. При необхідності відкушуємо кусачками зайву довжину штифта. Повинен залишитися хвостик довжиною 8-10 мм.
  7. Закручуємо петельку.
  8. З'єднуємо намистини між собою.
  9. Якщо необхідно відігнути вже існуючу петельку, робимо це в сторону по діагоналі, щоб вона не деформувалася.
  10. Сережки вже майже готові. Залишилося тільки приєднати намистини до швенза.
  11. Акуратно відгинаємо петельку на швенза.
  12. Приєднуємо намистини.

Сережки готові!

Тепер, давайте порахуємо у що нам обійшлися ці сережки:

Металеві намистини по 1 злотого, необхідно дві штуки, намистини-краплі з натурального каменю по 1,5 злотих, теж дві, швензи - 30 грошів за пару, штифти - по 10 грошів, всього використано чотири. Підсумок: 5 злотих 70 грошів.

У чому ж полягають переваги біжутерії, виконаної своїми руками?