- Сухі мозолі, або натоптиші, більш «охоче» виникають у тих, хто:
- Як лікувати сухі мозолі?
- Ще корисні матеріали:
Що це таке і чому вони бувають?
Під витонченими туфлями з високим каблуком або добротними черевиками з натуральної шкіри повинні ховатися тільки доглянуті, гладкі ноги, які в повній мірі відповідають красивого взуття. На жаль, в реальності це не завжди так. Найчастіше, керуючись принципом «краса вимагає жертв», ми вибираємо чудову на вигляд, але, на жаль, не дуже зручне взуття.
В Італії до цього дня залишилося кілька майстрів, які виготовляють ці речі за індивідуальною міркою. На жаль, в нашій країні можна знайти тільки стандартні босоніжки, туфлі або чоботи, які можуть не підійти людині з вузькою ступень, високим підйомом і іншими особливостями.
Уже пари годин прогулянки в незручних черевиках досить для того, щоб на ногах з'явилися мозолі - пухирі, наповнені рідиною. З ними можна досить легко впоратися, хоч ця проблема і неприємна. Однак, якщо носіння тісного взуття входить в систему, чекайте ще більших неприємностей. При регулярному натирання і травматизації шкіри організм прагне захистити вразливі ділянки, починаючи виробляти більше епідермальних клітин. Вони ороговевают і нашаровуються один на одного в тому місці, де відбувається пошкодження. Формується своєрідний «щит», що оберігає шкіру від поранення.
Однак це ще півбіди. Ороговілі клітини не тільки лежать на поверхні, але і поширюються вглиб. Таким чином, у мозолі формується «корінь», глибоко вростають в підошву. Будучи дуже щільним, при ходьбі він подразнює нервові закінчення тканин і заподіює великі незручності. В цьому і полягає основна проблема сухих мозолів: допустивши їх поява, людина прирікає себе на постійний фізичний дискомфорт і тривале лікування.
Сухі мозолі, або натоптиші, більш «охоче» виникають у тих, хто:
- постійно травмує ступні (тісне взуття, професійний балет або танці);
- часто страждає «мокрими» мозолями;
- приділяє мало уваги догляду за ногами (рідко робить педикюр, не використовує пом'якшувальні засоби);
- має ортопедичні захворювання. Наприклад, при сильному плоскостопості з'являються мозолі в передній частині підошви, так як порушується хода і змінюється навантаження на ступню.
Як виглядає суха мозоль?
Зовні суха мозоль виглядає як біло-жовте щільне пляма, хворобливе при натисканні. Однак не будь-яке утворення, яке має схожий вигляд, обов'язково є натоптиші. Якщо Ви відвідуєте басейн або лазню, якщо хтось у Вашій родині хворіє грибком, якщо у Вас є хоч якісь приводи думати, що десь Ви ігноруєте правила гігієни, на ногах може «оселитися» і грибок . Наприклад, якщо «мозоль» розташована між пальцями (тобто не в місці травматизації), а шкіра тут свербить або лущиться, швидше за все, це саме він. А коли в центрі плями Ви бачите невеликий, більш світлий очажок або чорні точки, це може бути і звичайна плоска бородавка. В обох випадках Вам спочатку слід звернутися до лікаря, щоб підтвердити діагноз, а потім Ви будете лікувати грибок спеціальними кремами ( клотримазол , Ламізил ), А бородавки - розчином « чистотіл ». Якщо з цими захворюваннями Ви будете боротися засобами, призначеними для мозолів, навряд чи це призведе до успіху, так що будьте уважні.
Як лікувати сухі мозолі?
Перше, що Вам необхідно зробити - це безжалісно викинути і замінити всю взуття, яка привела до їх появи. Шкода, звичайно, але, якщо Ви хочете знову милуватися своїми гладкими красивими ніжками, доведеться навчитися їх щадити.
Щовечора розм'якшується шкіру за допомогою гарячих ножних ванночок. Не радимо застосовувати мильно-содові розчини, які широко рекомендуються в таких випадках. Вони, звичайно, пом'якшують «зайві» нашарування епідермісу, але разом з тим сушать шкіру. Це допоможе Вам зменшити існуючі мозолі, але створить передумови для появи нових. Так що нехай це буде просто гаряча вода з м'яким миючим засобом (наприклад, рідким милом) або декількома краплями ефірного масла з отшелушивающим дією ( чайне дерево , евкаліпт , Ялівець). Після ванночки видаляйте мозолі пемзою. Робіть це кожен день, і при поверхневих натоптишах вже через 7-10 днів стан Ваших ніг помітно покращиться.
Якщо корінь мозолі середньої глибини, доведеться використовувати спеціальні засоби. Забудьте про народну медицину: рецепти, які вона може запропонувати, на жаль, малоефективні. Навіть ті, які мають якусь дію, занадто слабкі в порівнянні з аптечними. Тому не витрачайте свій час і відразу використовуйте перевірені, надійні варіанти: пластирі, креми, гелі та сироватки.
Мозольних пластирі , Які зазвичай містять саліцилову або бензойну кислоту, добре отслаивают ороговілі клітини, пом'якшують і надають антисептичну дію. Їх накладають на потрібну ділянку, а через якийсь час (1-2 доби, в залежності від товщини нашарувань) знімають. Після зняття мозоль обробляють пемзою, щоб видалити залишки розм'якшеної шкіри. Зазвичай для того, щоб впоратися з цією проблемою, вистачає 1-3 таких процедур. Використовуючи ці засоби, пам'ятайте, що пластир не можна наклеювати на здорову шкіру, так як це може викликати роздратування і запальний процес.
Дуже хороший засіб від натоптишів може запропонувати професійна лінія косметики Kosmoteros - крем для ніг з кератолитическим дією. Він містить ензимний ексфоліант, екстракти лікарських рослин, масла, сечовину, бджолиний віск і інші інгредієнти, завдяки яким пом'якшується шкіра, і відбувається відторгнення ороговілих клітин. З ним працюють багато косметологи салонів краси, і незадоволених, як правило, не виявляється. Випробувавши його на собі, Ви обов'язково оціните швидке дію цього засобу.
Якщо поважаєте західну косметику, можете придбати мозольний настойку німецького виробництва - Gehwol Huhneraugen tinktur. Активні компоненти в її складі - саліцилова кислота, оцтова кислота, ментоловое масло - допомагають домогтися ефекту навіть при досить глибоких мозолях. За допомогою пензлика настоянка наноситься на потрібну область і втирається. Ця процедура проводиться вранці і ввечері протягом чотирьох днів. При цьому натоптиш поступово розм'якшується. На п'ятий день мозоль легко видаляється пемзою після розігріваючої ванночки.
Якщо сухі мозолі вже давно «живуть» на Ваших ногах, займають велику площу, і у них глибоке коріння, самим грамотним рішенням було б звернутися до косметолога, і пройти процедуру професійного педикюру або кріотерапії. В принципі, Ви можете використовувати і вже перераховані кошти, але майте на увазі, що в цьому випадку самостійне лікування займає до трьох місяців, коли як косметологічне може завершитися за одну або кілька процедур.
Як вчинити - вирішувати Вам. Ви можете довірити свої ноги фахівцям, а можете вирішити питання за допомогою домашніх процедур. У будь-якому випадку, скоро Ви будете без сорому знімати взуття в гостях, а коли настане наступний купальний сезон, зможете прийти на пляж, скинути шльопанці і безстрашно побігти по піску, виблискуючи своїми гладкими рожевими п'ятами.
Автор: Євгенія Соколова (лікар)
PS: Якщо не знаєте який пластир від мозолів вибрати, то читайте рекомендації нашого автора.
Якщо вже не знаєте, що робити з тріщинами на п'ятах, як їх правильно лікувати, то читайте статтю нашого автора « тріщини на п'ятах - рекомендації по лікуванню «
Ще корисні матеріали:
- Мозолі на ногах. Як позбутися мозолів на ногах, рекомендації з лікування мозолів. Відправившись в магазин за новими туфлями, і купивши собі обновку, ...
- Тріщини на ногах: причини і рекомендації з лікування. На жаль, ця проблема досить поширена. Тріщини на ступнях заважають, ...
- Пластир від мозолів, як вибрати пластир-поради і рекомендації. Здавалося б, що може бути простіше, ніж мозольний пластир? Навіть ...
- Сухість у роті - причини і рекомендації з лікування. Слина - одна з незамінних і найважливіших рідин в ...
- Тріщини на п'ятах - рекомендації по лікуванню. Знаменита російська балерина Ольга Лепешинська, танцюючи в балеті «Червона квітка», ...
Як лікувати сухі мозолі?
Здавалося б, що може бути простіше, ніж мозольний пластир?