Пастки для мух своїми руками: з пластикою пляшки, з пакета, клейкі стрічки

  1. від мошок
  2. Банки з приманкою
  3. пластикова пляшка
  4. Ємність з вином
  5. пакет поліетиленовий
  6. від мух
  7. липка банку
  8. клейкі стрічки

Мухи і мошки часто докучають в будинку з весни до настання холодів. Особливо люблять вони локалізуватися на кухні, ближче до продуктів, висаджуючи на які, вони переносять масу інфекцій і бактерій на своїх брудних лапках. Але саме через близькість до продуктів кожному хотілося б знищити ці паразитів більш безпечними методами, не застосовуючи ніяке, навіть мінімально агресивну, хімічний засіб. І такий спосіб є: це звичайні пастки, зробити які дуже просто в домашніх умовах.

І такий спосіб є: це звичайні пастки, зробити які дуже просто в домашніх умовах

Допомога від пасток, розставлених в квартирі, неодмінно буде, якщо при цьому не забувати про додаткові заходи:

  • всі продукти повинні бути прибрані;
  • перед установкою пастки повинна бути зроблена прибирання;
  • джерело поширення мошок або мух знайдений і знищений (будь завалявся за меблями або в кутку гниючих шматочок фрукта і т. п.);
  • шафи, ящики вимиті з милом;
  • санвузли оброблені спеціальними засобами, труби очищені від зайвої вологи, бруду і слизу;
  • рослини пересаджені в новий грунт, полив здійснюється помірний (від вологи в квіткових горщиках теж часто заводяться мошки);
  • годівниці і клітини домашніх вихованців вичищені, їжа в них не застоюється.

Якщо все вище перераховане виконано, є сенс робити пастки для набридливих комах і встановлювати їх в потрібних місцях.

від мошок

саморобні пастки від мошок - відмінний вихід з положення, коли не можна використовувати хімікати через схильних до алергії членів сім'ї, маленьких дітей або тварин. Та й економія тут буде значна: покупні пастки стоять по-різному, а для приготовленої вдома майже нічого спеціально не потрібно, все і так завжди знайдеться під рукою.

Банки з приманкою

Береться будь-яка скляна банка, в неї поміщається 2 ложки яблучного оцту (його запах дуже приваблює комах), можна додати будь-якої солодкий напій або сироп. Банку закривається поліетиленовою кришкою або плівкою, в яких шилом або зубочисткою проколюються вхідні отвори для мошок. Комахи, що залетіли всередину на аромат приманки, назад вибратися вже не зможуть. У міру накопичення їх в пастці, банку або викидають, або випускають мошок на вулиці, а тару стерилізують.

пластикова пляшка

Принцип виконання пасток з пластикової пляшки такої ж, як при виготовленні банкової пастки: залетіли комахи не повинні вибратися.

Для цього на рівні «плічок» пляшки, звідки починається основна її товщина, верхня частина рівно зрізається і вставляється вузьким горлечком вниз. Стики проклеюються скотчем, на дні вже повинна знаходитися харчова приманка. Ідеальною приманкою для мошок послужать солодкі рідини, вино або пиво, підгнивати плоди.

Щоб полегшити собі процес виготовлення пастки, годі й обтяжувати відрізання її верхній частині, а просто зробити воронку з паперу і вставити її в вузьке горло.

Ємність з вином

Береться звичайна миска або контейнер, на дно наливається трохи вина. Запах цього напою мошки дуже насичений, і мошки його відразу почують. Крім того, вино виходить шляхом бродіння, а заграв продукти - одне з найулюбленіших ласощів цих дрібних набридав.

У вино накапати трохи рідини для миття посуду або просто рідкого мила. У такій слизькій суміші мошки не зможуть утримуватися на поверхні, крила їх склеїти, і комахи почнуть тонути.

У такій слизькій суміші мошки не зможуть утримуватися на поверхні, крила їх склеїти, і комахи почнуть тонути

пакет поліетиленовий

Чи не найпоширеніший метод, але при швидкості виконання певних дій може непогано спрацювати.

Покласти всередину пакета солодку харчову приманку (наприклад, фрукти, початківці псуватися). Почекати, коли там накопичаться мошки і дуже швидко зв'язати пакет в вузол. Після цього винести його на смітник.

Після цього винести його на смітник

Головний недолік такого способу: мошки теж досить верткі, і частина з них може встигнути вилетіти назовні, якщо дії при зав'язуванні пакета не будуть дуже швидкими. Та й вичікувати, поки комахи там накопичаться, не завжди є можливість і бажання.

від мух

Мухи більш небезпечні в плані поширення інфекцій, ніж мошки. Вони залітають у будинок звідусіль: з смітників, вуличних туалетів, з розкладається органіки на вулиці (а адже це може бути і труп якого-небудь дрібного тваринного) і т.д. Тому боротися з ними просто необхідно, причому терміново.

У мух, як у всіх комах, прекрасний нюх, і саме на це і буде переносити акцент при виготовленні пасток. Для цього можна змайструвати пастки з тієї ж скляної банки або з пляшки, як це робиться від мошок. Тут спрацює той же принцип: потрапивши всередину, комахи не вилетять на свободу. Але є й інші методи.

Але є й інші методи

липка банку

Знадобиться звичайна порожня бляшанка з-під тушонки. Зовні її потрібно на кілька разів поспіль обмотувати скотчем або ізоляційною стрічкою, знімаючи їх після кожного обмотування. В результаті стінки банки повинні стати липкими.

Всередину банки покласти або приманку, щоб мухи злетілися на її запах, або ліхтарик, щоб комахи могли вночі летіти на світло. Сівши на таку липку поверхню, вони повинні пристати до неї. Якщо у мух виходить вирватися і ретируватися - значить, клейкість стінок недостатня. Доведеться обмотувати ще на кілька раз.

Коли на банку налипне багато мух, викинути пастку на смітник, але тільки надівши рукавички.

клейкі стрічки

Для виготовлення такої пастки своїми руками потрібно буде нарізати кілька паперових смуг 2,5 Х 15 см. У кожній з них з одного кінця проколоти дірочку для мотузки (приблизно в 2, 5 см від краю). Мотузку протягнути в отвори і зав'язати у вузлик. Стрічки просочити в приготовленої заздалегідь воді з цукром і ложечкою меду (можна і без нього) і дати висохнути, розклавши на пергаменті.

Після висихання розвісити липкі стрічки на гачки і цвяхи в приміщенні. Ефект буде більше, якщо кожна липучка буде висіти поруч з декількома іншими.

Єдине, але дуже важлива умова: сироп повинен бути дуже липким, інакше мухи не пристане. При достатній липкості така саморобна пастка допоможе не тільки від мух, але і від комарів та іншої мошкари.

Будь-які такі способи для вилову мошок і мух гранично прості і дешеві, ефективні, а головне - безпечні для всіх навколо. Що і потрібно, коли в будинку живуть домашні тварини і люди, схильні до неадекватних реакцій на хімію в силу віку або проблем зі здоров'ям.