Як прибрати і позбавитися від жовтих плям поту на пахвах білої і чорної одягу?

  1. Чому з'являються плями на пахвах
  2. Народні засоби від жовтих плям на пахвах
  3. Спеціальні хімічні засоби
  4. Як позбутися від старих жовтих плям від поту?
  5. Видалення білих плям від поту з темних речей
  6. Поради та рекомендації при видаленні плям
  7. Як запобігти появі плям?

Жовті плями від поту на пахви можуть з'явитися у будь-якої людини, незалежно від статі. Проблема загостряться в літній сезон, коли Підвищується потовиділення, порушується а одяг переважно світлих тонів. Жовті плями від поту на пахви можуть з'явитися у будь-якої людини, незалежно від статі

Видалення плям від поту на одязі заняття не з легких, а неправильна прання речі може назавжди залишити неприємні спітнілі плями. Як ефективно вивести плями поту у пахв і запобігти їх появі?

Чому з'являються плями на пахвах

Найбільш часто жовті плями на білому одязі під пахвами з'являються як наслідок взаємодії поту і дезодоранту, які в своїй більшості містять цинк.

Рідше, плями можуть виникнути через таких проблем:

  1. Хромогідроз - захворювання, при якому потові залози, розташовані під пахвами разом з потом виділяють велику кількість ліпофуціна, який надає специфічний відтінок.
  2. Наявність в організмі хімічних сполук кобальту або міді може забарвити виділення потових залоз. З'явитися в організмі хімікати можуть через проживання в місці із забрудненою екологією.
  3. Неправильна гігієна так само може бути причиною жовтих плям. Грибки і бактерії, для яких виділення потових залоз є ідеальним місцем для розмноження, можуть проявлятися у вигляді неприємних жовтих плям.

Чим довше залишаються плями на тканині, тим складніше їх вивести, тому рекомендовано прати світлі речі відразу після їх виявлення.

Народні засоби від жовтих плям на пахвах

Боротися за чистоту одягу почали ще задовго до появи хімічних засобів для видалення плям.

Багато народні засоби мають очисний ефект не гірше професійних засобів:

  • харчова сода від жовтих плям поту змішується з невеликою кількістю води щодо стану густої кашки і наноситься на забруднені ділянки тканини. Річ залишається на 1-2 години, потім стирається з застосуванням звичних засобів для прання;
  • горілка або оцет столовий 9% розлучається невеликою кількістю води, отриманим розчином обробляються місця плям;
  • перекис водню додається в таз для замочування білизни в розрахунку 1 ст.л. на 1 л. води. В отриманому розчині річ замочується на 30 хвилин;
  • таблетки аспірину необхідно розтовкти і змішати з невеликою кількістю води до консистенції густої сметани. Отриманим складом густо змастити пахви на одязі і залишити на 2-3 години;
  • кухонна сіль розводиться водою (1ст.л. на 1 склянку), отримана суміш наноситься на пляму і залишається на 2 години;
  • лимонна кислота використовується для замочування жовтої плями на 2 години;
  • нашатирний спирт + кухонна сіль змішуються з водою і наносяться на забруднену ділянку матерії на 30 хвилин;
  • господарське мило + щавлева кислота використовуються як потужний відбілюючий засіб. Для приготування суміші необхідно натерти мило на дрібній тертці і додати кілька крапель щавлевої кислоти і води, отриманий склад нанести на пляму на 10 хвилин;
  • нашатирний спирт + денатурат змішується в пропорції 1: 1 і наноситься на місця з плямами на 30 хвилин;
  • кип'ятіння може бути застосовано для натуральної бавовни і льону. Для посилення ефекту можна додати натертого господарського мила в ємність з білизною і кип'ятити на повільному вогні періодично помішуючи протягом 3-х годин.

Народні засоби ефективні в якості засобу для виведення плям для натуральних тканин, але на жаль, використовувати їх на мереживі, шифоні, шовку та інших делікатних тканинах небажано.

Спеціальні хімічні засоби

Засоби побутової хімії можна підібрати для видалення плям з будь-якого виду матерії.

Популярністю користуються наступні продукти хімічної промисловості:

Популярністю користуються наступні продукти хімічної промисловості:

  • персоль і інші хімічні відбілювачі з вмістом хлору ефективно видаляють плями будь-якого виду. Однак, їх можна використовувати лише на білосніжній тканині, так як хлор здатний вбити кольоровий пігмент. Дані кошти вимагають дотримання інструкції та заходів перестороги;
  • засоби для виведення плям без хлору можна використовувати на будь-яких видах тканини, включаючи дитячі речі. Вони не такі агресивні, як містять хлор і мають приємний аромат, можуть бути застосовні для делікатних тканин;
  • засіб для миття посуду підходить для тривалого замочування білизни. Невелика кількість кошти додається в таз з водою, речі замочуються протягом 2-3-х годин.

Спеціальні хімічні засоби значно спрощують завдання відбілити жовті плями від поту, особливо для тканин, на яких не можна використовувати народні засоби.

Як позбутися від старих жовтих плям від поту?

Щоб відіпрати плями від поту, які міцно в'їлися в тканину і не видаляються ніяким з описаних вище способів необхідно застосувати одну з комбінацій сильнодіючих речовин:

  1. Подрібнити господарське мило на дрібній тертці, додати його в гарячу воду, замочити білизну. Потім застосувати кашку з аспірину і замочити на кілька годин, після чого випрати річ. Обробити плями розчином перекису водню (1ч.л. на 1 склянку вода) і залишити на 30 хвилин, потім знову випрати річ.
  2. У таз з водою додати 5 л води і 2ст столового оцту 9%, замочити в розчині білизна на 30 хвилин. Потім обробити місця плям розчином нашатирного спирту. Після полоскання змочити плями лимонним соком або лимонною кислотою. Замочити на 2 години і випрати з застосуванням звичайного прального порошку.
  3. Обробити бензином область плями, потім змочити ватний диск невеликою кількістю аміаку і протерти пляму. Після чого річ поміщається в пральну машинку для прання. Для видалення специфічного запаху може знадобитися неодноразова прання. Дану процедуру слід проводити тільки в гумових рукавичках для виключення зіткнення діючих речовин з шкірою.
  4. Суміш денатурату з курячим жовтком наноситься на область плями і залишається до засихання. Скоринка легко забирається за допомогою тупий боку ножа і теплого гліцерину. Потім річ ​​стирається звичайним способом.
  5. Комбінація з миючого засобу, харчової соди і перекису водню наноситься на область плями і залишається на кілька годин, потім річ потрібно ретельно прополоскати.

Важливо прати пожовклу річ відразу, так, що чим довше вона лежить, тим менше шансів повернути їй первісний вигляд.

Видалення білих плям від поту з темних речей

Плями поту здатні зіпсувати не тільки білосніжні речі, а й темні. Різниця в тому. Що замість неприємних жовтих плям, піт на чорному має вигляд білих розлучень. Найчастіше це відбувається через високий вміст солі в виділеної рідини.

Якщо пляма застаріле або має інше походження, потрібне застосування спеціальних засобів:

  1. Білі плями можуть з'явитися від використання кулькового дезодоранту, видалити їх можна ватним диском, змоченим в спирті.
  2. Рідина для миття посуду потрібно видавити на губку в невеликій кількості і рівномірно нанести на область плями. Річ залишити на 1 годину, потім випрати в теплій воді.
  3. Столовий оцет 9% потрібно налити прямо на пляму і почекати 10 хвилин, потім ретельно прополоскати річ.
  4. Лимонний сік або розведену лимонну кислоту необхідно нанести на забруднення і дочекатися реакції, потім випрати річ.
  5. Щіпка дрібної кухонної солі втирається в область плями від дезодоранту і залишається на 12 годин, потім одяг можна випрати з застосуванням звичних засобів.
  6. Харчова сода може використовуватися як кухонна сіль - невелика кількість втирається в пляму і стирається через деякий час.
  7. Розведений нашатирний спирт наноситься на пляму в невеликій кількості і змивається через кілька хвилин. Слід пам'ятати про те, що видалення плям нашатирним спиртом повинно проводитися тільки в рукавичках.
  8. Використання професійних засобів для виведення плям значно полегшує очищення вироби, проте користуватися ними потрібно строго відповідно до інструкції.

Для того щоб не виникла необхідність видалення плям від дезодоранту потрібно всього лише почекати повного висихання засобу на пахви перед одяганням речі.

Поради та рекомендації при видаленні плям

Для того щоб не зіпсувати річ спробами її відіпрати необхідно керуватися деякими рекомендаціями для видалення плям:

  1. Не слід сильно терти пляму, так як існує ймовірність пошкодження волокон тканини або потускнения фарби в тому місці.
  2. Для шовкової матерії заборонено використовувати ацетон і оцет, вони можуть пошкодити тканину.
  3. При видаленні плями потрібно вивернути виріб навиворіт для того, щоб не залишилося розлучень після застосування сильнодіючої речовини.
  4. Для натурального льону або бавовни не можна застосовувати такі кислоти як сірчана і соляна - вони руйнують тканину, а для шовку та інших делікатних тканин не застосовується луг.
  5. Жовті плями від поту на білій сорочці і інших речах повинні віддалятися при температурі води не більше 30 градусів, так як гаряча вода закріплює плями і робить їх трудновиводімиє.
  6. Новий метод очищення від плям повинен спробувати себе у невеликій ділянці тканини для того, щоб при її пошкодженні було непомітно.
  7. Агресивні розчинники, такі як бензин і ацетон не можна використовувати на синтетичних матерії.
  8. При використанні перекису водню потрібно особливо ретельно прополоскати одержує в чистій воді, не менше 3-х разів, так, як при попаданні вироби на сонці плями виявляться знову.
  9. Хлоросодержащие засоби для виведення плям можна використовувати на кольоровому білизна.

Дотримуючись цих простих правил можна не тільки продовжити життя улюбленої речі, але і не зіпсувати її в пориві зробити чистішим.

Як запобігти появі плям?

Як відомо, простіше запобігти появі плям, ніж шукати підходящий засіб для їх виведення.

Для цього потрібно слідувати деяким рекомендаціям:

  • не варто відкладати прання забрудненої речі на потім - за час очікування пляма проникне в глибокі шари матерії і вивести його буде досить складно;
  • якщо існує проблема підвищеного потовиділення можна скористатися спеціальними прокладками для пахв, які вбирають в себе піт і не дають з'являтися плям на одязі;
  • прати річ потрібно ще до появи неприємних плям, в середньому, біла річ надаватися 1-2 рази до прання;
  • для зменшення потовиділення потрібно використовувати дезодорант-антиперспірант;
  • не варто нехтувати правилами особистої гігієни - часте миття тіла і зокрема, під пахвами може попередити появу спітнілих плям, так само в жарку пору рекомендовано видалення волосся з делікатною зони.

При підвищеній пітливості або вираженому неприємному запаху рекомендовано відвідати доктора для з'ясування причини. Якщо ж зі здоров'ям проблем немає - потрібно запобігати появі плям, для того, щоб не довелося їх виводити.

Як ефективно вивести плями поту у пахв і запобігти їх появі?
Як позбутися від старих жовтих плям від поту?
Як запобігти появі плям?