Як позбутися від підвищеної пітливості

Наталія Врублевська

Наталія Врублевська

З приходом спекотних днів у нас посилюється функція потових залоз. Так організм відповідає на підвищення температури навколишнього середовища. Випаровуючись, піт охолоджує поверхню шкіри, саме тому ми захищені від перегріву. Але нерідко пітливість стає надмірною, і людина по-справжньому страждає від випробовуваного дискомфорту. Зовсім позбутися від цієї проблеми неможливо, але в наших силах - зменшити прояв підвищеної пітливості.

«... водіннадцать годин сонце починає в ліцобіть - потградом! ..»

В. Шукшин «в'яне, пропадає»

Всі люди потіють, і це абсолютно нормально. При кімнатній температурі у нас виділяється близько півлітра поту на добу, а в спеку, особливо при поєднанні з фізичним навантаженням, ми потіємо в десятки разів сильніше. Якщо ви здорові і сильно спітніли, то досить прийняти душ, використовуючи нейтральне мило, і проблема зникне. Якщо ж регулярний догляд за собою не допомагає, слід звернути увагу на своє здоров'я, харчування і спосіб життя. Не варто нехтувати і засобами народної медицини.

Причини підвищеної пітливості

Підвищена пітливість нерідко є наслідком різних порушень здоров'я. Причиною її можуть бути дисбактеріоз, гормональні порушення, хвороби бронхо-легеневої системи, носоглотки, порушення серцевої діяльності і просто брак важливих мікроелементів в організмі. У разі хвороби не позбавляйтеся від пітливості за допомогою дезодорантів, так як в цьому випадку токсичні речовини не будуть виводитися з організму. Дотримуйтесь прості правила гігієни, носите білизну і шкарпетки тільки з натуральних матеріалів, не надягайте тісне взуття і одяг, а головне - лікуєте основне захворювання.

Пийте чисту воду!

Якщо на вулиці сильна спека, і ви постійно потієте, то, перш за все, пийте багато чистої негазованої води Якщо на вулиці сильна спека, і ви постійно потієте, то, перш за все, пийте багато чистої негазованої води. Ні в якому разі не замінюйте воду лимонадом або іншими солодкими напоями: вони будуть зневоднювати ваш організм!

- Налийте в літрову пляшку профільтровану воду, додайте сік 1/2 лимона і 1 ч.л. меду. Носіть пляшку з собою і пийте воду ще до появи спраги. Слідкуйте за тим, щоб пляшка з водою не опинилася під прямим сонячним промінням: під дією високої температури пластик виділяє шкідливі речовини, крім того в соку і меді руйнуються корисні речовини.

Правильне харчування

Людям, що страждають зайвою потовиділенням, слід звернути увагу на харчування. У жарку пору краще утриматися від гарячої та гострої їжі. Посиленого виділення поту сприяють кава і алкоголь.

- Якщо сильна пітливість пов'язана з дисбактеріозом (а останнім часом це не рідкість), стежте за тим, щоб у вашому раціоні було достатньо овочів, фруктів і зелені. У той же час зменшите споживання м'яса та іншої білкової їжі тваринного походження.

- Не забувайте про те, що дисбактеріоз може бути спричинена надмірним споживанням цукру, тому добова доза рафінованого цукру для дорослої людини не повинна перевищувати 1 столової ложки, а для дитини - 1 чайної ложки. Ще краще замінити цукор натуральним медом.

- При підвищеній пітливості (і не тільки внаслідок дисбактеріозу) їжте часто, але потроху. Приймайте їжу 4-5 разів на день, віддаючи перевагу кашам з цілісних круп, овочевих страв, кисломолочним продуктам, ягодам і фруктам.

трав'яні ванни

Трав'яні ванни прекрасно допомагають позбутися від підвищеної пітливості ніг і неприємного запаху. Виберіть відповідні саме для вас:

- Змішайте по 1 ст.л. сушеної трави м'яти, кропиви і шавлії. Залийте суміш 1 л окропу, накрийте кришкою і дайте настоятися 5-7 хв. Процідіть настій і опустіть в нього попередньо вимиті ноги на 15 хв. Повторюйте процедуру протягом 1 місяця.

- Змішайте по 1 ст. л. сушених квіток ромашки і липового цвіту. Суміш залийте 1 л окропу, дайте настоятися 15 хв., Процідіть і опустіть ноги на 20 хв. в невеликий тазик з настоєм.

- 1 ст. потовчених вільхових шишок залийте 1,5 л окропу і прокип'ятіть протягом 5 хв. на повільному вогні. Отриманий відвар процідіть, додайте в нього трохи води і помістіть ноги в приготовану ванну на 15-20 хв.

- Ефективно усуває пітливість ванночка з дубової та вербової кори. Для її приготування 2 ст. л. дубової і 1 ст. л. вербової кори залийте 1,5 л окропу і прокип'ятіть на повільному вогні протягом 10 хв. Відвар процідіть і опустіть в нього вимиті з милом ноги на 15-20 хв. Цю ванночку рекомендується робити через день.

Водні процедури - не панацея. Приймайте також трав'яні настої всередину.

Цілющі настої зменшують пітливість

- Змішайте листя м'яти і меліси в рівних кількостях - Змішайте листя м'яти і меліси в рівних кількостях. 1 ст. л. суміші залийте 1 ст. окропу, дайте настоятися 10 хв., процідіть. Отриманий настій випийте в два прийоми протягом дня. Проведіть курс протягом 2-4 тижнів.

- Заваріть 1 ст. л. подрібненого листя шавлії 1 ст. окропу, тримайте до охолодження, процідіть і пийте по 2 ст. л. 4 рази на день протягом 3 тижнів.

- При підвищеній пітливості дуже корисний настій настурції, причому ви можете почати курс шавлії, а потім продовжити його з красолею. Можна використовувати як квітки діаметром до 5 см, так і насіння, а також листя настурції. 7 - 10 квіток, 1 ст. л. насіння або 10-15 молодих листочків настурції залийте 1 ст. окропу, дайте настоятися, поки не охолоне, процідіть і пийте протягом 3 тижнів. Настурція містить кальцій і магній, нестача яких в організмі також може бути причиною надмірної пітливості.

- Порушення обмінних процесів може статися і при нестачі кремнію в організмі. Тому після курсів лікування настоями шавлії і настурції використовуйте настій кропиви. Залийте 1 ст. окропу 1 ст. л. подрібненого листя кропиви, дайте настоятися 10 хв. і пийте 3 рази на день по 1/3 склянки протягом 3 тижнів. Дія цього настою посилиться, якщо одночасно ви будете пити чай з листя чорниці (1 ст. Л. Подрібненого листя чорниці залити 1 ст. Окропу, дати настоятися 20 хв.).

- Допомагають справитися з надмірною потовиділенням і настої з стручків бобових. 7-9 стулок гороху або 5-6 лушпиння квасолі залийте 1 ст. окропу, дайте настоятися до охолодження. Пийте по 1/3 склянки 3 рази на день після їди з протягом 3 тижнів.

природні дезодоранти

Всі ми давно звикли до широкого вибору дезодорантів, але не всі знають, як правильно ними користуватися. Будь-дезодорант слід наносити на чисту і суху шкіру, причому на ніч його необхідно змивати. Особливо важливо очищати шкіру після антиперспірантів. Якщо дезодоранти надають просто парфумерне дію, тобто надають вашій шкірі приємний запах, то антиперспіранти взагалі не дають поту з'являтися, тобто фактично закривають потові залози, а також перешкоджають розмноженню бактерій. Тому антиперспірантами краще не користуватися перед лазнею та інтенсивними тренуваннями, коли тілу просто необхідно потіти.

Якщо у вас чутлива шкіра, то не використовуйте дезодоранти, що містять спирт, а ще краще - обмежтеся натуральними, природними засобами. Готовьтенастоі дезодоруючих трав -шалфея, звіробою, календули -і протирайте ними ті місця, які особливо сильно пітніють. Наносити їх потрібно також на чисту шкіру.

- Змішайте по 1 ст. л. сухої трави польового хвоща і висушених квіток календули. Якщо ви використовуєте свіжі рослини, то беріть по 2 ст. л. кожного з них. Залийте 2 ст. окропу, дайте настоятися 30 хв., процідіть.

- Залийте 1 ст.л. сухих квіток аптечної ромашки 1 ст. окропу і дайте настоятися 15 хв. Настій процідіть, додайте в нього 2 ст. л. лимонного соку, перемішайте.

- Змішайте в рівних кількостях траву звіробою, шавлії, деревію і мати-й-мачухи. Залийте 1 ст. л. суміші 1 ст. окропу, залиште на ніч в посуді, накритому кришкою, або в термосі. На наступний день додайте в настій 50 мл одеколону, запах якого вам подобається. Якщо у вас суха шкіра, одеколон використовувати не можна.

- 1 частина подрібненої кори дуба залийте 5 частинами води і дайте йому настоятися 6 годин. Процідіть і до 1 склянці готового настою додайте 1 ч.л. 30-40-відсоткової спиртової настоянки прополісу.

Допоможуть ефірні масла

Якщо ви не страждаєте на алергію, то позбутися від підвищеної пітливості вам допоможуть ефірні масла Якщо ви не страждаєте на алергію, то позбутися від підвищеної пітливості вам допоможуть ефірні масла. Ви можете самостійно приготувати дезодорант, додавши в 0,5 ст. води 2-3 краплі ефірного масла шавлії, лаванди або чайного дерева. Після гоління під пахвами найкраще використовувати ефірна олія троянди, яке відмінно загоює невеликі порізи і не дає розмножуватися бактеріям. Перелийте воду з ефірною олією в ємність з насадкою-спреєм, перед застосуванням струсіть і побризкати на шкіру. Чоловікам рекомендується використовувати ефірну олію бергамоту, додавши в нього крапельку масла лимона, сосни або сандалу.

Застосовуючи ці нескладні рецепти, ви зможете забути про вологі долонях, з неприємним запахом ногах і вічно мокрих пахвах, а значить, і поліпшити якість свого життя.

Джерело: сайт www.pensioneram.info

Читайте також: