Для сухого волосся характерна ламкість і крихкість. Найчастіше їх неможливо відростити, тому що через занадто сильного стоншування вони доростають лише до певної довжини і ламаються.
Найчастіше власниці сухого волосся стикаються з такими проблемами, як сухість шкіри голови, через що з'являється лупа, волосся січеться на кінцях і т.д.
Причиною сухості волосся можуть бути, як вікові, гормональні або спадкові впливу, так і неправильний догляд, а також сезонні зміни погодних умов. До сухості волосся призводить занадто часте миття волосся , Неправильний підбір шампунів і доглядають коштів, зловживання сушінням феном з гарячим повітрям, деякі лаки і засоби для укладання також можуть послужити причиною занадто великий сухості волосся.
Нерідко сухе волосся можуть свідчити про проблеми в обміні речовин і дисбалансі гормонів. Погода також часта причина сухості і ламкості волосся - це перепади температури, яскраве сонячне світло або, навпаки, дія низьких температур.
Правильний догляд за сухим волоссям
Перше, що треба зробити, якщо волосся стали дуже сухими - це звернути увагу на своє здоров'я, раціон харчування. В ідеалі слід пройти повне обстеження, пропити курс вітамінів.
Другий крок - берегти і захищати волосся від яскравого сонячного світла навесні і влітку, а також ховати під шапку під час зимових холодів і дуже вітряної погоди.
Сухе волосся треба мити спеціальними шампунями для сухих і пошкоджених волосся, при митті потрібно бути дуже акуратним, оскільки мокре волосся особливо схильні до пошкодження. Варто звернути увагу на склад шампунів для сухого волосся, добре, якщо в них містяться різні масляні добавки - масло жожоба, пшеничних зародків, авокадо, кокосове, ланолін, лецитин, вітамін Е, протеїни шовку і інші корисні зволожуючі речовини.
Після миття дуже добре використовувати маски для волосся або спеціальні бальзами- ополіскувачі , А також аерозолі для захисту волосся від вітру і сонячної активності. При використанні промислових засобів для догляду за сухим волоссям потрібно просто діяти відповідно до інструкції. Якщо використовуються домашні засоби - маски або компреси, то їх найчастіше застосовують до миття голови.
Окремо треба сказати про засоби захисту волосся від термічного впливу. Зараз більшість відомих косметичних і професійних компаній, що випускають лінії косметики для волосся, пропонують свої кошти термозахисту. Такі продукти можуть мати вигляд аерозолю, яким необхідно обприскувати волосся після миття, а також перед тим, як укладати волосся феном, плойкою або праскою. Можуть бути спеціальні термозахисні бальзами і маски, які рекомендовано застосовувати під час сезону сонячної активності - з ранньої весни і до кінця літа.
Для періоду з осені і до кінця зими потрібно використовувати більш жирні маски і бальзами, особливо якщо волосся не захищаються шапкою. У домашніх умовах також для зимових масок можна використовувати оливкову, реп'яхову, рицинова, мигдальне масло, ланолін, гліцерин, які сприяють закриттю кератинових лусочок в структурі волоса, тим самим запобігають втраті вологи.
Крім того, для сухого волосся дуже корисні лікувальні ампули для волосся, які містять набір вітамінів і корисних речовин, які завдяки особливій формулі, проникають всередину волоса і відновлюють його здорову структуру. Застосовуються ампули після миття голови, рідину з ампули потрібно вилити на долоню і розподілити рівномірно по всій довжині волосся. Вміст ампул не потрібно змивати, так як його дія має тривалий термін до наступного миття голови.
Маски для сухого волосся
Основною проблемою сухого волосся вважається їх недостатня еластичність, такі процедури як освітлення, фарбування, хімічна завивка, укладка феном, щипцями або праскою ще більш порушують цілісність і здоров'я волосся. Без укладання сучасній жінці ніяк не обійтися, тому сухе волосся потрібно просто якісно захищати і ретельно за ними доглядати.
Маски для волосся - це одна з найбільш дієвих і корисних для волосся доглядають процедур. Для масок можна використовувати доступні і прості інгредієнти, а ефект буде помітний вже після 2-3 застосувань.
Маска для сухого волосся з настойкою женьшеню. Склад - 1 жовток, 1 ст. ложка жирних вершків або сметани, 1 чайн. ложка настоянки женьшеню. Приготування і застосування: жовток ретельно розтерти з вершками, влити настоянку женьшеню і ще раз добре перемішати. Маску наносять на чисте волосся. Отриману однорідну масу нанести на волосся масажними рухами, поширюючи склад від кореня до кінчиків волосся. Поверх волосся надіти поліетиленову шапочку і обмотати голову рушником. Після закінчення двох годин маску змити теплою проточною водою, не використовуючи шампунь.
Маска для сухого волосся на основі реп'яхової олії. Склад - 1 ст. ложка реп'яхової олії (можна замінити оливковою), 1 яєчний жовток, по 1 чайн. ложці меду і коньяку. Всі компоненти ретельно перемішати до отримання однорідної складу. Потім маску нанести на всю довжину волосся і тримати під плівкою протягом 2-3 годин. Змивати цю маску треба теплою водою з застосуванням шампуню.
Поживна бананова маска. Склад - 1 стиглий (можна перестиглий) банан, 1 ст. ложка меду. Приготування і застосування: банан ретельно розтерти, додати мед і перемішати. Нанести маску на чисті вимиті волосся, особливо ретельно масажуючи коріння волосся і поширюючи по всій довжині. Тримати маску під поліетиленом протягом 30 хв., Добре промити волосся теплою проточною водою без шампуню.
Трав'яні і фруктові настої для ополіскування сухого волосся. Для посилення ефективності догляду та харчування сухого волосся можна використовувати такі засоби народної медицини, як настої і відвари лікарських трав. Обполіскувати волосся трав'яними настоями треба після миття і застосування масок. Для сухого волосся рекомендуються такі трави як свіжі литися кульбаби, квітки ромашки, мальви, бузини, липи, листя кропиви, м'яти, коріння лопуха, женьшеню, насіння льону та розторопші, ягоди полуниці і смородини, шкурки яблук і апельсинів.
Треба пам'ятати, що волосся можна зміцнити і зробити більш еластичними і стійкими до зовнішніх пошкоджень, якщо застосовувати всі засоби комплексно і по черзі.